Parta šikovných mladých skejťáků vyrostla v tvrdých podmínkách v kalifornské Santa Monice. Říkají si Z-Boys a dali světu vzrušující nový sport, který se postupně stal legendou... V jejich světě neplatí žádná pravidla. Tento fiktivní příběh skutečných Z-Boyz se soustředí na ctižádostivé mladé surfaře, kteří brzy přijdou na to, že jejich skutečný um tkví v mnohem menším prkně. Jejich nově objevené umění skateboardingu zahrnuje nejrůznější skoky a otáčky na předtím nezajímavé aréně a rychle promění svou vášeň v celosvětový sportovní fenomén. Jenže když mladíci přičichnou ke slávě a bohatství, jejich bratrské pouto je vystaveno tvrdé zkoušce. A v sázce je i přátelství se Skipem (Heath Ledger), výrobcem jejich skateboardů a především velkým bratrem. (Cinemax)

Duke90

Natočené je to hezky, ale samotné téma mě celkově dost míjí. Kouzlu skateboardu jsem nikdy nějak zvlášť nepropadl a oslovila mě tedy především pěkná sedmdesátková atmosféra a příjemný soundtrack známých rockových pecek. Neříkám, že jsem těm klukům posléze nefandil, ale tento pro určitou skupinu lidí srdceryvný příběh mým šálkem kávy bohužel není. Co se týče herců, tak největšími tahouny pro mě byli bez debat Emile Hirsch a Heath Ledger! P.S.: Uživatel Lima to krásně shrnul za mě.... ()

Něrpa

Mohlo byt o hvezdu vic, ale prvni pulka je neuveritelna nuda a musel jsem se premahat, abych to nevypnul. Konec to vytahl na 3*. Skejtaci at si jednu pridaji. ()

Damien

Je dobrý se dozvědět jak to všechno začalo. Dneska vím, co něktšří nadšenci umí, ale vidět to ve filmu a ještě se vžít do té doby začátků, je prostě něco, co vás vtáhne do děje filmu. Jediný co bych tomu mohl vytknout je nudný začátek. ()

zomb0

mylujem sk8, ale toto bolo slabe uz aj po tejto stranke nieto este po filmovej, neh je to o blejdoch dam tomu 1* ()

LukeSharp

O tom že namyšlenost je svině,o tom,že peníze kazí charakter,o tom,že sláva stoupá do hlavy,ale taky o přátelství,lásce ke skateboardingu a o splnění životních snů.Vynikající herecké výkony,každý z party filmových Z-boys je něčím odlišný,každý má jinou budoucnost a každý si ji představoval asi trochu jinak.Tony Alva touží po slávě a nakonec málem přijde o oko,Stacy Peralta působí jako prostáček,který neví jak s životem naložit,Jay Adams chce žít svobodně a bez závazků,ale neuvědomuje si,že takhle to asi nepůjde.Nakonec se ale všichni vrátí tam kde začínali a uvědomují si skutečnou hodnotu přátelství.90% ()

wef

Na první pohled nenápadný film, který mísí začátky skateboardových hvězd a o tom, co s dobrými přáteli udělají prachy. Navíc skvělí herci, kamera a dobře vybraný soundtrack starých hitů. Pro mě jedno z největších překvapení posledních let. ()

Blackburn8

Když jsem si pustil tento film řikal jsem si jo to bude zase takovej ten typickej sportovni film o tom jak někdo něco děla vůbec mu to nejde a pak nakonec je poslední zapas/závod a on jen o chlup vyhraje, ale o tomhle přesně tenhle film vůbec neni a to mě velice poťěšilo.Takhle dobře zpracovaný sportovní snímek už jsem hodně dlouho neviděl byl jsem opravdu mile překvapen proste paráda a ještě k tomu v doprovodu skvělé hudby 80 let. 80%. ()

Cortesz

Ikdyž je mi skejťáctví naprosto cizí a od filmu jsem naprosto nic nečekal a rozhodně jsem čekal nudu. Ale dostal se mi přesnej opak. Film mě mile překvapila celkem si mě získal. Rozhodně povinost pro každého fanouška free skateboardu a určitě se člověk z filmu možná i poučí. Herci skvělí především Hirsch a Ledger, kterej uměl zahrát snad všechno a byl uvěřitelnej škoda ho. K tomu hudba 70-tých let, která mě sice moc nebere, ale k filmu dokonale sedla. Rozhodně milé překvapení. ()

MarkHoppus

Pěkná podívaná s velmi dobrým obsazením. Film je založený na skutečných událostech a zachycuje vznik skateboardingu v Kalifornii. Stále zlepšující se Hirsch předvedl solidní výkon a dokazuje tím, že jeho kariéra se odebírá správným směrem. ()

honeybunn2

Veľmi pekný film o zažiatkoch skateboardingu v USA. Film o priateľstve a súťaživosti. Film, ktorý ukazuje, že nie ten je víťaz kto dostane trofej, ale ten kto urobí najparádnejší trik! Veľmi dobrí herci, ktorí hrali veľmi dôverihodne, obzvlášť veľmi talentovaný Emile Hirsch. Veľmi dobre zachytená atmosféra freelife týchto týpkov, pre ktorích bol vypustený bazén tou najväčšou zábavou a hľadanie vlastných hraníc sa nikdy neskončilo. 4.5 hviezdy. ()

george82

A takhle se dělá průlom. Nádhera. Film, který udělá dojem, ponechá zážitek a donutí člověka stoupnout si na skate nebo na snowboard. Prostě paráda. Osobně za mě: Forever Quiksilver. ;-) ()

Kubi21

Parádní směs adrenalinové jízdy a skvělé muziky. Mladíci na prkýnkách s kolečky jsou opravdu borci a jejich představitelé solidně hrají. Problém mám trochu s Ledgerem a s rádoby citovými scénami. Jinak to je ale pořád nadprůměrný snímeček, který navodí atmosféru sedmdesátek a moc neprudí. ()

frxXx

Slnečná Kalifornia, krásne ženy, cesta k sláve, rýchle jazdy na skejtoch...čo viac si môže priať skejterský fanatik? Kultový film pre fanúšikov tohto športu. ()

Asdas

Pre nezasveteného diváka zaujímavo dokumentárne ladený film o vzniku dnešného štýlu skateboardingu z príjemnými hercami, skvelou hudbou, dobrou kamerou a zvláštnymi kamerovými filtrami. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem