Parta šikovných mladých skejťáků vyrostla v tvrdých podmínkách v kalifornské Santa Monice. Říkají si Z-Boys a dali světu vzrušující nový sport, který se postupně stal legendou... V jejich světě neplatí žádná pravidla. Tento fiktivní příběh skutečných Z-Boyz se soustředí na ctižádostivé mladé surfaře, kteří brzy přijdou na to, že jejich skutečný um tkví v mnohem menším prkně. Jejich nově objevené umění skateboardingu zahrnuje nejrůznější skoky a otáčky na předtím nezajímavé aréně a rychle promění svou vášeň v celosvětový sportovní fenomén. Jenže když mladíci přičichnou ke slávě a bohatství, jejich bratrské pouto je vystaveno tvrdé zkoušce. A v sázce je i přátelství se Skipem (Heath Ledger), výrobcem jejich skateboardů a především velkým bratrem. (Cinemax)

wakuum_23

Tento film si jednoznačně zasloží 5*. Než jsem se začal na tento film dívat , tak by mě ani ve snu nenapadlo že snímek o průkopnících skateboardingu může vyústit v takový krásný příběh lidskosti, kamarádství a odhodlanosti. Neuvěřitelně mě také překvapily herecké výkony Heatha Ledgera (ale s tím se dalo počítat) a Emile Hirsche který herecky roste film od filmu ()

emilkac

dost dobry film! davam mu najlepšie štyri hviezdičky! piatu som nedal len kvoli tomu že ani neviem prečo:) ale najviac ma dostal Heath Ledger! pôsobi v tom filme ako kombinacia Jima "Kilmera" Morissona a Jacka "Deppa" Sparowa, čo je perfektna kombinacia! inač film po technickej stranke zmaknuty na jednotku! soundtrack aj herci su super! vo svojom žanri je to jeden z najlepšich filmov! ()

Stefanoo

Skvělé, při tomto filmu jsem se cítil báječně. Neokoukané herecké tváře ( vyjímku tvoří samozřejmě Heath ), svižný děj, prostě mi to celé tak hezky uteklo:). Navíc ke Skateboardingu mám velmi blízko, tudíž s pěti * nemůžu váhat. Tady prostě šlo objektivní hodnocení stranou:) ( což ovšem u jiných filmů paní Hardwicke bohužel nešlo) ()

superzurda

I když mám raději inline :-), tak jsem s chutí zhlédl krásný příběh o lásce ke sportu a přátelství s úžasným hudebním doprovodem. ()

Manas50

Výborný pohodový, místy ale i vážný film se skvěle natočenými akčními scénami, které působí dost odvázaně a přesto uvěřitelně. K tomu hraje dobře vybraná dobová hudba, takže soundtrack je také výborný a dobře navozuje uvolněnou a rebelskou atmosféru 70.let. Herci vypadali, jako by své postavy nehráli, ale jako by to byli oni, samozřejmě ze všech nejvíce vyčnívají Emile Hirsch a Heath Ledger. 90% ()

HH47

Skvelý film. Párkrát sa to mení na teen komédiu ale tiež som zažil časy na doske a bol som taký istý čiže som sa pri sledovaní zabavil a spomenul som si na moju mladosť. Mal by si to pozrieť každý skater už len z povinnosti, aby o svojom športe aj niečo vedel. Super Heath Ledger, super ostatní herci, veselý aj smutný príbeh z Dogtownu, máme tu legendy. ()

JohnTheOne

Líbilo. Nejvíc se mi na tom líbilo, že to působí docela opravdově. Žádný z těch teenagerů není jednoznačně kladný nebo záporný. Vztahy mezi nimi se vyvíjejí a divák stále čeká a neví, komu fandit. Protože jednou je jeden z nich za chudáčka a zanedlouho je to zase on, kdo je ta svině. Ale o tom život je. Legendy z Dogtownu nejsou tedy jen filmem o skatebordingu, ale taky příběhem o přátelství a v neposlední řadě taky o velkém úspěchu. O tom, jak se parta kluků vyšvihne na vrchol jen tím, že dělají, co je baví, a dělají to zatraceně dobře. A takové filmy mě vždycky přitahovaly. ()

FandaF

Příjemný filmík, částečně zachycující historii SK8. Zajímavé je, že ve světě je populárnější, než ve státech... Předpokládám, že z řad riderů bude mít i dost kritiků ;-) ()

WAGHiSS

Dobové filmy mají silnou atmosféru a tenhle má i něco navíc. Handplant Jaye Adamse na závodech v rampě a jeho odchod, to je pro mě jeden z nejsilnějších filmových momentů. Soundtrack je bezkonkurenční! ()

Anetulicek

Mladí chlapci, ktorý sa snažia využiť príležitosť niečo dosiahnuť, prostredníctvom svojho koníčka. Skejtovanie nie až tak populárne u nás, malo svoju dobu, zrejme aj svoje čaro. Jeden drzý, druhý namyslený a tretí prehnane zodpovedný na svoj vek a nad nimi Veľký Skip 😋. Heath Ledger v podaní povalača, ktorý rád surfujete ani neviem prečo, ale tá postava sa mu veľmi hodila. Ale ako celok ma to až tak neohúrilo za 3* ()

Gregor_Samsa

Je to jízda od začátku do konce, trošku samozřejmě přitažená za vlasy – mejdany jsou dost mejdanovité, kamarádství pozérská, bosové až příliš zfetovaní, holky příliš přístupné. Dokumentárnost některých momentů filmu pomáhá, ale najít si hlavního hrdinu, s kterým by se člověk ztotožnil, je těžké – všichni jsou tak trochu na hlavu. Dolárky se sypou, přátelství lámou, z prkýnek s kolečky se stala nová modla a takhle, jen v méně barevných barvách či možná rovnou černobíle, to asi kdysi v Kalifornii začalo… Co by to bylo za film o skejtu, kdyby tam nebyla pohoda, flákačství, holky, drogy i chlast :-) … [60%; 2019-10-28 Home sweet home] ()

Luke55

O tom že namyšlenost je svině,o tom,že peníze kazí charakter,o tom,že sláva stoupá do hlavy,ale taky o přátelství,lásce ke skateboardingu a o splnění životních snů.Vynikající herecké výkony,každý z party filmových Z-boys je něčím odlišný,každý má jinou budoucnost a každý si ji představoval asi trochu jinak.Tony Alva touží po slávě a nakonec málem přijde o oko,Stacy Peralta působí jako prostáček,který neví jak s životem naložit,Jay Adams chce žít svobodně a bez závazků,ale neuvědomuje si,že takhle to asi nepůjde.Nakonec se ale všichni vrátí tam kde začínali a uvědomují si skutečnou hodnotu přátelství.90% ()

Jirka1111

To je vtip? To si ze mě někdo dělá srandu. Hendrix, Foghat, Nazareth, atd. Jsem teprve u 25. minuty, ale už teď dávám 5 hvězd. Tolik mých milovaných kapel nebylo ani ve Forrestovi Gumpovi. Film jsem již viděl celý, ale na mém hodnocení se nic nemění. Skvělý výběr herců, výborná hudba, dobrý scénář... tak to má být. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem