Parta šikovných mladých skejťáků vyrostla v tvrdých podmínkách v kalifornské Santa Monice. Říkají si Z-Boys a dali světu vzrušující nový sport, který se postupně stal legendou... V jejich světě neplatí žádná pravidla. Tento fiktivní příběh skutečných Z-Boyz se soustředí na ctižádostivé mladé surfaře, kteří brzy přijdou na to, že jejich skutečný um tkví v mnohem menším prkně. Jejich nově objevené umění skateboardingu zahrnuje nejrůznější skoky a otáčky na předtím nezajímavé aréně a rychle promění svou vášeň v celosvětový sportovní fenomén. Jenže když mladíci přičichnou ke slávě a bohatství, jejich bratrské pouto je vystaveno tvrdé zkoušce. A v sázce je i přátelství se Skipem (Heath Ledger), výrobcem jejich skateboardů a především velkým bratrem. (Cinemax)

otilrak

Film mě ničím nezaujal. Je to celkem hezký příběh o průkopnících moderního skateboringu, ale podle mě zbytečně zdlouhavý. Musel jsem se hodně přemáhat, abych film dokoukal do konce, bylo to téměř utrpení. Pár dobrých scén se ve filmu najde, ale to je asi tak všechno... ()

Bigwave

Střízlivé, nenadsazený film o počátcích komerčního skateboardingu. Parta kamarádů, kteří jsou správní volnomyšlenkáři, užívají každodenního kalifornského slunce, mořských vln a nekonečných pláží. Sice skateboardingový vznik se nedá datovat, ale film poukazuje na počátky prvních světových hvězd, které později prosadili tuto adrenalinovou disciplínu ve světový formát. Můžeme zde spatřit i počátky ježdění v bazénech, které se později stává více vyhledávaným odvětvím. Filmu nemám co vytknout. Střídá se tu komediálno s dramatičností, pády jsou kompenzovány vzestupy, film jak má být. ()

rob_troy

Herecké výkony, které hrají tak, jak správní kluci a nic nepřehrávají. Venice a Dogtown. Jay, Stacy, Tony a zbytek party, kteří hrají v dokonalém filmu a dělají tak z něho ještě dokonalejší. Můj nejoblíbenější film a zároveň nejoblíbenější Soundtrack. ()

cress

Perfektne zmapovaný vývoj talentov z jedného mesta, ktorých spojil vtedy šport na začiatkoch a to Skateboarding. Životopisná dráma vykresľujúca životy týchto 4 skejťákov, ktorých ovplyvnila kariéra spájajúca sa s peniazmi, za cenu priateľstva. ()

angel.CZ

Kdo si jednou stoupl na prkno, či ho baví tahle tématika tak je pro něho tenhle film nutností vidět. Silný příběh, kde opravdu předem nevíte co se stane a to už je opravdu jen v málo filmech. Sice pro mě malé zklamaní že jsem do půlky filmu čekal na Tonyho a pro ten jeho štěk jsem nechápavě koukal a pousmál se... no jo no, ale je v titulkách napsaný a to je hlavní. Na 5* to možná nemá, ale pro mě je to jasná volba a 85% ()

kolik27

Velmi proslulý příběh o bandě, která díky bazenům svých "sousedů" posunula skateboarding o velký kus kupředu. Každý kdo se jen trochu věnuje obdobným sportům, by měl tento snímek určitě vidět. ()

marek29

Legendy mě příliš nenadchly a i když si říkám, že hodnotím možná hodně přísně 3 z 5 tak na druhou stranu: první půl hodinu se nic neděje a konec hraje na city, ale se mnou to nic nedělalo. Skejtům jako takovejm se to moc nevěnuje.. Spíš je to příběh ze života a jak s ním zacloumá sláva.. Za mě 3,5 ;) ()

Lakash

Super film o počátcích skateboardingu.... a i o tom, jak když se dělá něco pro prachy, tak to stojí za hovno. ()

MirkaP

S tímhle filmem jsme se z neznámého důvodu dost dlouho nemohli se jít, i když v seznamu Chci vidět byl od samého začátku. Tak jsme se konečně sešli, začátek mě teda poněkud překvapil nudností a takovým "oničem". Pak přišla pasáž s bazénama, ta mě pobavila, a pak už to mělo docela spád. Takže někde mezi 3-4 ()

tygr!

Když bych měl přemýšlet, jaký film mi Legendy z Dogtownu připomínaly, bylo by to nejspíš Winterbottomovo ohlédnutí za osudy manchesterské hudební scény Nonstop party. Oba filmy ukazují zrod svobodné subkultury a její zánik, když se do věci vloží business. Příběh není nijak geniálně vystavěný, ale o ten tu nejde. Celý film se nese v úchvatné retroatmosféře sedmdesátek. Ty barvy, ta hudba - hlavně ty dekadentní večírky jsou přímo esencí glamrocku. It´s really cool, bro! ()

Humprt Pum

Průměrně dobrý film. Pokud vezmu jako kriterium to, že u podprůměrného filmu se nudím, tak u "Legendy z Dogtownu" jsem se sice nenudil, ale že bych měl na co vzpomínat, o tom nemůže být řeč. Dávám tedy lehce nadprůměrné 3 hvězdy. Vykreslení postav nejde do hloubky a bouřlivé období 70. let je vylíčeno vlažně. Jediné, co se mi líbilo byly tahy na bazény, ve kterých se partička proháněla na svých prkýnkách. Nevím, nakolik si herci byli podobní s reálnými předlohami, ale kdyby se v šatně ateliérů hodili do gala, vznikla by z nich atraktivní partička typu Backstreet Boys. Bylo skutečně nutné vybrat samé hezouny bez pořádné jiskry? V ani jednom z nich nebylo nic ďábelského, žádná pořádná energie, která by mohla rozdmýchat novou vlnu. Čím dál víc si během psaní těchto řádků uvědomuji, že mi film kromě pár příjemných záběrů a náhledu na historii skateu nedal takřka nic. Takže nakonec hodnocení ořezávám na 2 hvězdy. ()

Chladek

Film mě zaujal především E. Hirschem a H. Ledgerem. Děj filmu je dokonalý aje to opět jeden ze snímků, kde byla do filmu perfektně převedena realita. Co vás okamžitě chytne je hudba, 70. léta, to je ono. C. Hardwicke odvedla skvělou práci což bych (a neříkám to z nějaké povýšenosti) od ženy nečekal. Zvlášť u tohoto druhu filmu. ()

pasqviL

Před filmem bych řekl že na skate bych nikdy nešláp ale tetka HURÁ na skate chci to všechno umět. Update: nejde mi to mam frakturu lebky :) ()

Deathproof

Možno je to trochu odvážne tvrdenie, lebo si nerád vyberám TEN NAJobľúbenejší film, ale toto bude asi jeden tých NAJ NAJ, keď nie NAJ. Dôvod? Videl som ho viackrát, no nikdy mi pri poslednej scéne neostalo oko suché. Film vždy doslova žeriem a vždy ho pozerám celý na jeden nádych s otvorenou pusou. Je to dokonalý príbeh s dokonalými hercami, ktoré svoje postavy stvárnili na výbornú, najme Hirsch,Ledger a Robinson...Skrátka: BOŽSKÉ!! ()

Rastman

Čekal jsem víc, mnohem víc. Jsem nadšeným fanouškem skateboarding a podobných prkýnkových sportů, ale první polovina filmu mě naprosto zabila svou "uloudaností". Děj se táhl od jednoho opilectví k druhému, chudák Stacy zůstal sám, ale pak se vrátil, no bóže. Naštěstí přišla druhá polovina filmu s trošku přehnaným citovým útokem (kamarádi se vrátili kamarádovi pomalu na pohřeb), ale skvělým díky výtečným "akčním" scénám dobrým spádem. Reputace napravena, ale 4* to nejsou. Slušných 60 %, protože je mi 19 a vím, o čem to zhruba je. P.S.: Jsem zvědav, kdy uvidíme Legendy z Lisse. David Belle má Okrsek 13 a Sebastien Foucan má úvodní scénu v Casino Royal. A jejich příběh je VELICE podobný, akorát prozatím bez happy-endu. Cítím námět na teenagerský film? ()

dražis

Ta nejlepší cesta (teda kromě toho,že byste sami zašli skatovat...) jak se dozvědět to, co mnozí zasvěcení dávno vědí, že skateboarding není pouze sport, ale bez nadsázky ten nejlepší životní styl. Tenhle film vám ukáže jak je skateboarding silnou záležitostí a jak vás dokáže ovlivnit. ()

Koochy

Zpočátku klasicky vypadající vzpomínkový film se rozjíždí v pořádnou akci, skrze kterou je pěkně vykreslen hlavní příběh Legend z Dogtownu. Začátek dobrej, postupně tempo a zážitek graduje a vrcholí v závěru. Tomuhle filmu není co vytknout. ()

Fracek Rotoped

Konečně film u kterého jsem u závěrečných titulek zůstal s otevřenou hubou a to nejsem žádný fanoušek teenage filmů, ani skateboardů. Už u úvodních scén jsem se sesympatizoval s herci, kteří nádherně ukázali jak prachy dokáží ovlivnovat životy. Co postava to originál a i přes nástrahy života se dokázali usmířit a vrítit k sobě. Rest in peace Side! ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem