Artuš a jeho rytíři kulatého stolu poctivě bojují za slávu římského císaře. Jeho oddíl hlídá Hadriánův val a bojuje s Brity, vedenými tajemným Merlinem. Jejich patnáct let dlouhá služba je téměř u konce, ale lstivý biskup Germanius má pro ně ještě jeden úkol. Pokud ho úspěšně dokončí, pak získají svobodu. Mají doprovodit do bezpečí za Hadriánův val rodinu bohatého římského šlechtice Maria Honoria, k jehož domu se blíží mocné saské vojsko vedené krutým králem Cedrikem a jeho synem. Mise to bude sebevražedná a Artuš i jeho rytíři to vědí. V Honoriově domě Artuš objeví malé vězení, z kterého osvobodí pohanku Guinevere, která se zalíbí Artušovi, ale i Lancelotovi. Cesta přes hory je náročná a musí přespávat v lese. Tam zprostředkuje Guinevere setkání Artuše a Merlina. Artuš si myslí, že jde o zradu, ale ukáže se, že mu Merlin nabízí spojenectví proti Sasům a připomíná mu, jak vlastně získal svůj slavný meč. Artuš spojenectví přijímá... (TV Nova)

Sokkk_y

Film jsem viděl rozkouskovaně ve škole v rámci učiva o Anglii. Myslím si, že by to šlo natočit o hodně lépe, ale celkem to ušlo. Abych řekl pravdu, Keira Knightley zahrála silný průměr, oproti tomu, co nám předvedla v Pirátech. Artuš alias Owen zahrál (myslím) lepší roli v jeho následujícím snímku Sin City. Ale přiznávám, že kombinace Owena a Knightley vypadala celkem hezky. Zkrátka tři hvězdy. ()

Belbo

Tento kus jsem viděl po Tróji. A těšil jsem se na něj. Pěkné obrázky v časopisech, buditelská přesvědčivá prohlášení herců. Prostě reklama jak má být. Pak jsem vstoupil do kina a někdo spustil červeným tlačítkem promítačku. Prvních deset minut pěkná kamera, pěkná hudba. Druhých sto dvacet minut(popořadě)- pěkná kamera, hudba, debilní hlášky, polonahá Keira(hezké děvče to je), sedm statečných a žena s následnou transfuzí na sedm statečných se ženou. Závěrečné bitva? Ale jo, bitky s Bud Spencerem a Terence Hillem byly lepší. Svatba byla pěkná, možná žily šťastně až do smrti. Po této slávě přichází nejlepší pasáž z celého filmu – závěrečné titulky (opravdu profesionální práce). Toto veledílo se mírně řečeno krapet nepovedlo. PS.- Chyběl tu jeden muž, který by všechno zachránil, který by zmrazil pohledem zlé sasíky. Muž jehož vlasy jsou bílé, bílé jako padlý sníh . a jeho jméno zní, je to můj hrdina déčkových filmů, Dolph Lundgren. Jo!!! ()

Mrkvič

Asi tak, když někdo umí točit, ale jinak je uplně pitomej. Esteticky zajímavý, slušný akční scény (ikdyž pitomý), nádherná hudba!!! a hodně výborných herců (Owen, Gruffudd a Skarsgard). Že jsou tu Artuš, Lancelot, Merlin a další využíváni spíš jen jako známé postavy z legend umístěné do jiného prostředí, by vůbec nevadilo, dokonce to tím mohlo být zajímavé. Ale každý, kdo má trochu rozumu, musí při sledování filmu snad každých 5 minut trpět jak kůň, když si uvědomí, na jaký pitomosti kouká! ()

DivX

Už na škole mi legenda o králi Artušovi nic neříkala a proto jsem si myslel, že by to tenhle film mohl snad nějak změnit. Nestalo se. Film byl dost suchý. Žádná akce ani drama. Prostě nemasný, neslaný. Jedině co mě pobavilo, byla hláška: "Mám ho jako dětskou ruku držící jablko." ... a to proto, že jsem stejný případ :D. 50% CHYBA VE FILMU: Jeden z družiny krále Artuše má dravce, přesněji Harris hawka, který pochází ze Střední a Jižní Ameriky. Je tedy nesmysl, že již v tomto filmu (období, kdy se film odehrává) se objevuje, protože Amerika byla objevena mnohem později a teprve po jejím objevení se dostal tento dravec do Evropy. ()

M-arta

Zajímavě pojatá bitevní scéna na zamrzlém jezeře je jediná, podle čeho ten film identifikuji. Zbytek je pro mě tak smutně zaměnitelný, až se mi dlouho ani v průběhu druhého náhodného sledování nevybavovalo, že už jsem to dřív viděla. ()

Mirokukii

Zapomeňte na vše co o Artušovi víte. Tenhle film si vzal pouze jména, a odkoukal tvar stolu v jídelně. Poté to bude určitě snesitelnější. Akční stránka filmu totiž není úplně špatná. Ta hudební je výborná. ()

Redswif

Vcelku obstojná akční podívaná jen tam asi mělo být víc akce a mín keců. Možná se neměli pouštět do zpracování podle možné skutečnosti a jet podle klasiky a nebýt Artuš a spol moje oblíbená legenda tak dám nejspíš mín hvězdiček. I když Ioan Gruffudd byl dobrej jako obvykle. ()

-dRaGoN-

Achjo, co si mám myslet o filmu, který ve mě po 140 (Director's cut) minutách nezanechá skoro žádné pocity. Nechápu proč musí být příběh podáván tak nudně, a samotná myšlenka kterou se nám snaží autoři podat prostě nefunguje. Když jsem měl na chvíli pocit že se dočkáme aspoň precizní závěrečné bitvy, po několika minutách jsem si uvědomil že stereotypněji zpracovat snad už nešla Vyzdvihávám jako obvykle soundtrack H.Zimmera, masky a kostýmy. Ty jsou mimořádně vydařené. Jak pod tímhle může být podepsán Jerry Bruckheimer nechápu :( 50% ()

Thommie

Problém je, že: kulisy jsou hrozné, příběh není a celkově to vyznívá na prázdno. Pouze hudba a herecké výkony jsou pozitivní. Jinak nic moc no, 2/3* ()

lennyd

Byl to on, Arthur (Clive Owen), který se svými rytíři (od kulatého stolu) daleko na serveru v Británii chrání poslední výspu civilizace a hranice velkého Říma. I když své poslání již splnil, zbývá ještě poslední úkol, po jehož splnění bude moci on i jeho rytíři odejít zpět domů, a užívat své zasloužené slávy. Nicméně Artur zjišťuje, že ani v Římě není vše takové, jaké by se dalo očekávat, a navíc, že samotná Británie potřebuje vůdce proti zrádným Sasům, a tak se tohoto nelehkého úkolu za pomoci krásné Guinevere (Keira Knightley) ujímá ... Souhlasím se vším, co kdy bylo proti tomuto filmu napsáno, ale stejně si budu stát za svým - mě se to líbilo moc. Možná je to tím, že jsem na legendu o Artušovi zatížený (ať už je zdeformovaná jakkoliv), nebo tím, že z filmu vyzařuje Bruckheimerův styl = výborná kombinace akce, romantiky podpořená dokonalou hudbou Hanze Zimmera - a tento Zimmerův soundtrack zatím vede můj soukromý žebříček. I herecké obsazení se docela (dost) povedlo - o Clivu Owenovi se asi zmiňovat nemusím, ale i Keira se v rolích "princezen bojovnic" docela vyžívá. Říkejte si co chcete, já dávám 4*.. ()

Monoxid

Jednu za Tristana a jednu za toho vyčůranýho biskupa. A za Gawaina eště jednu dolů. Fůůj, když jsem ho viděla, vždycky mi cukla ruka směrem k vypínači. A vůbec nevim, co tam na začátku tak cpali toho Lancelota, když v celym filmu nehraje vůbec ale vůůůbec žádnou roli (nic by nezkazili, kdyby tam místo toho šoupli tu scénku z Arturova mládí). Samozřejmě je to velice nepovedený vtip, snaha točit další a další variace Jak to bylo doopravdy je zarážející... Moc nechápu, o co se ten film snažil, ale mě se mu nepovedlo ani pobavit, a nakonec ani uspat. ()

Antek

Místo rekonstrukce osvětlující vznik legendy, jak hlasitě oznamoval Bruckheimer, vznikl film s primitivní zápletkou připomínající Sedm statečných. Film, ve kterém hlavní hrdinové jenom dumají nad zbytečnými věcmi, místo toho, aby vzali do ruky meč a začali mluvit svými činy. A když se tak nakonec stane, nic převratného a navíc bez krve. A nejhorší na tom je, že když hrdinové tohoto příběhu začnou v boji umírat, je vám to úplně jedno. ()

JohnSmith

Nebudu komentovat úvodních několik vět filmu a zaměřím se jen na to,co jsem viděl a slyšel.Výprava výborná,režie celkem svižná,vynikající hudba Hanse Zimmera a teď k hercům.Chápu,že Clive Owen má vynikající divadelní vzdělání,ale v kontrastu s ostatníma účastníkama,kteří jsou celkem přirození,působí hodně rušivým dojmem.Jako by hrál úplně v jiném filmu. ()

VanTom

Snaha naroubovat "realistický" příběh na legendu o Artušovi působí vysloveně směšně, obzvláště v ikonických momentech (vytažení meče z otcova hrobu, významné pokukování Lancelota po Guineveře při prvním setkání), navíc samotný scénář je přinejlepším nudný a nezábavný, plný do prostoru pronášených prázdných frází. Přes obrovský rozpočet vypadají výprava, kostýmy či triky hůře než v průměrné HBO produkci, akci pak definitivně zabíjí odfláklá režie. Mírný palec nahoru tak zaslouží snad jenom skvělé obsazení (Skarsgård, Mikkelsen, Gruffudd, Stevenson, Schweiger, ...) a melodický Zimmerův soundtrack, snažící se dodat velkolepost, osudovost, nebo alespoň nějaké tempo. Což se daří leda tak na samostatném CD. ()

Michi88

Vše špatně. Celý film jsem sledoval hodiny a modlil se, ať už je konečně konec. Velkým plusem byla Kiera Knightley, ale sama film nezachránila. Clive Owen byl v roli Artuše nemastný, neslaný a jeho herecký výkon mě vůbec neupoutal a ani neohromil. Ty jeho neustálé kecy mě celý film neskutečně štvaly, a to že se vyspí s Kierou jsem věděl už při úvodní scéně. Bojové scény mě bavily asi jako zasedání parlamentu a nedokážu najít ve filmu jedno jediné světlé místo. Dokázal bych vyjmenovat stovky lepších historických filmů než tenhle. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Kdo vycvičí krále Artuše?

Kdo vycvičí krále Artuše?

22.07.2014

Idrise Elbu nejspíš znáte jako televizního detektiva Luthera nebo jako drsňáka Heimdalla z comicsáren Thor a Thor: Temný svět. Objevil se i v monstrózní sci-fi Pacific Rim, momentálně pak rozjímá nad… (více)