Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

KacHnAop

Dokonale natočený film, dokonalé herecké výkony, dokonalý humor, dokonalá hudba a snad nejgeniálněji napsané dialogy, co kdy film mohl nabídnout. Počáteční výslech Waltze ohledně ukrývání židů musel být pro messiera LaPadite tak nepříjemný, že mu ani nezazlívám jeho následné prozrazení, protože neustál bych to asi ani já. O taktéž výborné hospodské scéně nemluvě. Bravo Tarantino. ()

denyny

Tarantino je můj oblíbenec, jeho filmy mě zkrátka baví a přijdou mi geniální. Jasně, asi nikdy nic nepřekoná Pulp fiction, ale tohle prostě šlape jak má. Je to nadupaný, vtipný, nechybí akce, herci výborní. Christoph Waltz přímo exceluje. Těsně v závěsu Fassbender a Pitt je taky slušný. Zkrátka herecký koncert pod taktovkou Tarantina.. Nejprve jsem to viděla s dabingem, později v originále a byla jsem ještě nadšenější a dosud mě nadšení nepustilo. Nevím jak Vy, ale já si při filmu i po něm chrochtala blahem. Plus u mě má i za finish. Zkrátka Tarantino, jak ho mám ráda. ()

Delmondo

Výborná válečná jízda náckama okupovanou Francií. Film má dvě dějový linie. V tý první židovská partička pod vedením drsoně Brada Pitta, likviduje a skalpuje Němce tak, že bych se jim nechtěl připlést do cesty a ve druhý se Melanie Laurent snaží ve svým kině oddělat samotnýho Adolfa. Dále se nám tady motá nějakej Landa jdoucí panchartům po krku a který povraždil Melanii rodinu. Když se všichni na konci střetnou tak je to slušná řežba. Tarantino je pořád na špici a tímhle bijákem si jen potvrdil svou neoblomnou pozici nejlepšího současnýho režiséra. ()

blade23mc

Klasická "Tatrantinovka" ..skvělý humor, skvělé provedení, parádně zahrané ať v tomto filmu výborným poručíkem Rainem (Pitt) a na druhé straně figurujícím, několika jazyky mluvícím nacistickým důstojníkem Landou (Waltz) a závěrečná kapitola - Tarantino nezklamal ! 95% A větu ke konci - "It just must be my masterpiece." - si budu dlouho pamatovat. ()

R.I.S.A

Quentin Tarantino co od něj asi jiného čekat než parádní podívanou, top herce, a neobyčejný zážitek z filmu. Hned v úvodní scéně jsem si zamiloval Christopha Waltze parádní přesvědčivý výkon jako Hans Landa z SS , kdykoliv se oběvil na scéně stálo to za to. Ostatně všechny postavy měli něco do sebe Bratt Pitt a jeho 100 náckovskejch skalpů. Film mě bavil po celou dobu , scény dobře provázané do sebe je znát že na tom Quentin dělal 10 let. Za mě po Pulp Fiction druhý jeho nejlepší film. ()

kacer4

Quentin, Quentin... Najmenej v jeho filmoch je toho, čo mám najradšej. A najviac zase toho, čo nemusím. Dialógy, dialógy dialógy. To je to, čo je na jeho tvorbe najhoršie. Aj keď sú zmyseľné, nemôžu preboha trvať tak dlho... Veď to je utrpenie. Jediné, na čo má vkus, je hudba. Mimo toho ma jeho filmy ďaleko obchádzajú. ()

Sealteam6

Tarantino dlouho odpočíval a tak všichni čekali něco extra. Za první půlku filmu určitě ano, to byla prostě pecka. Brad Pitt je s tím přízvukem naprosto bezkonkurenční a Christoph Waltz, kterého vytáhl Tarantino z klobouku nezůstává pozadu. Eli Roth s pálkou je prostě frajer. ()

Hilly

Už po několika prvních minutách jsem zůstal skoro přilepen k sedačce v kině, jelikož jsem se skoro po**al nadšením. Co kapitola, to pecka, nenajdete hluché místo. Christoph Waltz ukázal, kdo je tu pan herec a ukázal to i Bradovi, který i tak vynikal, takže když vynikajícímu konkuruje geniální, nemůže to dopadnout špatně. I další obsazení byla dobrá volba, viz Til Schweiger jakožto eliminátor nácků, komisař Rex Gedeon Burkhard jako rakouský žid a tlumočník a další hovada. Adolf Hitler pobavil a jeho smrt byla posichrována natřikrát: uhořením, zastřelením a výbuchem. Tarantino umí a je tu klasický motiv pomsty, rozstřílená hospoda na cimprcampr a "happy end". Jo, také už vím, jak si v Německu správně objednat tři skotské :-) ()

Malkinka21

SPOILER -Veľmi slabý film podľa mojho názoru. Filmy od Tarantina som nemala nikdy rada a toto ma opäť neohúrilo. Osobne neznášam, keď sa Američania snažia spracovať európsku históriu a scéna, kde zabili Hitlera v kine, bola pre mňa na smiech. Nechápem vysoké hodnotenie, jedine za čo môžem dať palec hore je herecké obsadenie. Dávam 1 hviezdičku. ()

frolo

Tento film som zhliadol prvý krát len pred niekoľkými dňami. Brada Ptta ako herca v láske moc nemám a o svojich hereckých (ne)kvalitách nepresvedčil ani teraz. Ale za čo tento film oceňujem je rola Waltza v úlohe despotického, ale inteligentného nacistického dôstojníka, ktorému chtiac, nechtiac musíte fandiť. Možno si tento film nezaslúži plných 5 hviezdičiek ale geniálna scéna v krčme s Dianou kruger a ďalšimi nemecko-americkými vojakmi podľa mňa prekonáva aj najlepšie scény v pulp fiction, škoda že sa ich vo filme neobjavuje viac, ale mňa pobavila až, tak, že jej udeľujem plných päť. ()

metztlimoon

Tento film som si sama sebe dala v 2009 ako darček k narodkám a že to teda bol doteraz da best gift evä... 121% bezpodmienečne! --- "This is going to be my masterpiece!" ()

Polter1

Určite kopa hlúpych Američanov verí, že film bol natočený podľa skutočnej udalosti a presne takto sa skončila II sv. vojna! ()

petr.al

Je známo, že režisér Tarantino patří mezi ty jedince, jenž se nenarodili, ale vyskytli. Snad nikdo jiný neumí svým hrdinům vkládat do úst tak zábavné dialogy, ve kterých se tlachá prakticky o ničem jako tento filmový ,,exot." Patláma patláma žbrluch, tak vypadají příběhy jeho snímků. Zdánlivě nesouvisející filmové žánry, historické nesrovnalosti (dovolím si do závorky napsat ,,bláboly") jsou originálním způsobem poslepovány dohromady a my diváci se bavíme. Blázen z videopůjčovny střílí svůj bojový arsenál s kadencí tatatata. Počínaje úvodním ,,filozofováním" nad vztahem člověka k veverce respektive kryse, pokračujíc infantilní hrou ,,Kdo je kdo" s mířením na varlata a konče k dokonalosti dovedeným vyrýváním nacistických symbolů na čela fašounů. Quentine klobouk dolů nad takovou slátaninou! P.S. Christoph Waltz, Mélanie Laurent, Michael Fassbender , Diane Kruger, Daniel Brühl, August Diehl = herecké orgie. ()

Kriklan49

Nevím, co je na tomhle filmu děsivější. Samotné zpracování nebo fakt, že to všichni tak žerou. Tarantino je podle mého názoru tragicky přeceňovabý režisér a tady to jen dokazuje. Pulp Fiction byl svého druhu unikát a to i pro něj samotného. V něm totiž udržel na kolejích děj, příměřenou délku dialogů a hlavně tón filmu. V Panchartech se během deseti minut střídá thriller, psychologické drama, komix a B-čková komedie. Jediné, co by mě vytrhávalo z děje víc je rána kladivem. A to samé se děje s postavami. Landu (Waltz) hned v úvodu nastíní jako bezskrupulózní, oportunistickou svini, postupně se z něj stává spíš bufopostavička a ke konci už hotová karikatura. Dialogy jsou kapitola sama pro sebe. Délka je tentokrát už nesnesitelná. Střídá se v nich dobrá myšlenka s naprostou scénáristickou impotencí (Viz úvodní scéna. Když jsme u katalogizace velikosti bot rodiny Dreyfusů, vzpomínám na to, jaká zábava dokáže být čtyřhodinová přednáška o požární bezpečnosti). Navíc, většina dialogů začíná - promiňte mi to slovo - absolutně debilně. Příklad: Nalitý vojcl dostane kartáč na tři doby od oficíra SS a ještě má kecy, aby se toho mohl chytit někdo další a nudit nás dalších 15 minut. Další tragédie jsou postavy jako takové. Většinu herců mohly nahradit jejich podobizny vystřižené z papundeklu. Beztak většinu času sledujeme, jak sedí a mluví. O tom, že by postavy snad měly nějakou osobnost se už vůbec mluvit nedá. Asi proto, že jediná z postav i při stopáži 153 minut nemá dost prostoru na plátně, abychom si o ní udělali představu. S tím souvisí i ten hřích, že měl Tarantino hned několik skvělých herců a udělal z nich panáky. Mnozí budou namítat, že je to nepochopená nadsázka. Dovolím si nesouhlasit. Je to tvůrcovská nerozhodnost. Tarantino měl volnou ruku, a tak se choval jako dítě v cukrárně. Spoustu toho načal a nic nedokončil. Konečný film tedy tragicky lavíruje mezi tóny a zrcadlí se v něm nejen nedotažený scénář a storyboard ale i prosté filmařské lajdáctví. ()

listo

Wow, Tarantino ano, tenhle film neeeeeee!!!! Nechápu, co se stalo, ale pancharty se mi nepodařilo dokoukat do konce. Nechci jim dávat odpad, tak to zkusím někdy znova, zatím nechávám bez hodnocení. ()

unclejack

Na úvod začnem asi tým, že osemdesiat šesť je pre Bastardov nehanebne veľa. Ja viem, že režijne a z hľadiska kamery je to skvele nakrútené, ale to je len pozlátka, pekný obal od Mekáča, ktorý rozbalíte v nádeji, že sa vnútri skrýva to, čo ste si objednali a nájdete tam... hromadu krvi, streštenú zápletku skladajúcu sa z dvoch dejových liniek, z ktorých jedna je vám úplne ukradnutá a druhá je vám postupne ukradnutá, žiadna nadsázka, žiadne pomrkávanie, len blbé skalpovanie a Brad Pitt, ktorý sa zo seba snaží okrem chlapáckych rečí vysúkať aj taliančinu. Prúser galaktických rozmerov. Príbeh je nudný a dlhý a tak vám nezostáva nič iné, len si zvyšný čas krátiť posudzovaním hereckých výkonov. Eli Roth, Gedeon Burkhard, Michael Fassbender a Til Schweiger hrali veľmi dobre, o oboch blondínkach sa to povedať ale nedá. Skutočnou záhadou je pre mňa Brad Pitt. Desať rokov pred Bastardmi, vo Fight Clube to bol nadupaný frajer, v Tarantinovom bijáku už však pôsobí ako bezzubý žralok. Jeho pózy a la postrach nacistov sú skoro tak smiešne ako jeho taliančina. A na tomto mieste konečne prichádzam k bodu, kedy objasním, prečo tento film nepatrí do vôd plne zaslúženého zabudnutia - je ním totiž Christoph Waltz. Charizmatický, prirodzený a talentovaný polyglot, ktorého Landa je milionkrát lepšie zahraný ako všetky ostatné postavy dohromady. On má tie najlepšie repliky zo scenára a je to on, koho prítomnosť robí film znesiteľným. Inak v Tarantinovom rande s Weinsteinovcami nevidím nič pozitívne - Quentin by mal odložiť patriotistické učebnice dejáku a pozrieť sa na veci trochu s odstupom. Takto je to totiž hra na dobrých a zlých, nacíkov versus amíkov, jednoducho hlúposť. Pripočítajte si osobnú pomstu vo forme apokalypsy, pri ktorej zhynú všetci!!!! pohlavári Tretej ríše a zrazu je vám jasné, ktorá bije. Viete, ono je to veľká chyba, ked najhodnotnejšia vec, ktorú si z filmu odnesiete je zistenie, že filmový pás je nesmierne horľavý materiál... ()

alexwill

Klasický Tarantino. Ano, je to klišovitá fráze, ale je to pravda. Skvělé hlášky, dlouhotáhlé dialogy, spousty krve a násilí. Nikdo nemá rád Hitlera a nacisty. Z tohohle film těží a proto očekávejte náckobijeckou zabijačku až do poslední kapky. Hlavním tahounem je paradoxně vedlejší postava a ještě k tomu záporák Hans Landa, v podání úžasného Christophera Waltze. Lepšího Tarantino vybrat nemohl. Ale Brad Pitt taky nezklame. Všechno sedí a jede v rytmu a určitě se nudit nebudete. I když .. to je vlastně subjektivní. Né každý má rád hodinové dialogy s čekáním na pointu. Né každý má rád Tarantina. Někdo na Trantina koukne, ale né každý ho žere. Tenhle film mě potěšil. Je to ulítlá krvavá komedie, rozhodně nečekejte válečné drama. heh. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019