Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

KOLMI

Ano, ano, anó. Tarantinovský styl se nazapře, další veleskvost je na světě! První film, ve kterém Hitler zemře a pro jistotu i všichni s ním a válka je ukonce. Kéž by to tak opravdu bylo. Parádní tvrďácký přízvuk Breda Pitta bych nenapodobil ani s dvouma ořechama za škraňou. Christoph Waltz se už asi nikdy nezbaví nálepky SS, ale tahle role mu prostě fakt padne. Dokonalá bestie, dal bych mu oskara. Barová scéna a její nečekaně čekaný závěr, naprosto super. ()

Dusan-Be

Mám rád narušování stereotypů a zaběhnutých klišé, proto se mi líbilo i totální narušení historie. Tarantinovy dlouhé a složité monology vás buďto neuvěřitelně štvou, nebo je milujete. Směsice nejrůznějších nápadů a nálad, u kterých kolikrát ani nevíte, co si o tom vůbec máte myslet, dají dohromady hodně dlouhý, ale plný a zábavný film. Třešničkou na dortu je Bradův italský akcent =D ()

RonnieR

Čakal niekto že dám menej? Aké superlatíva napísať? Film som doslova hltal, minútu po minúte, sekundu po sekunde! Fantastický scenár (čo takto zlatý plešoun?), k réžii nemám slov, Tarantino film miluje naozaj ako nikto! A ešte spomeniem herecké výkony, pre mňa neznámy Christoph Waltz tu predvádza doslova valčík, jeho plukovník Landa je presvedčivý až to mrazí (aspoň nominácia)! Najlepší Tarantino? Porovnateľný s Gaunermi aj PF! 90%! ()

slami

Není to akční pecka jak Tarantino sliboval, je to nechutně dlouhé, ale oproti Autu zabiják se pan režisér polepšil. ()

Mirrabel

Jeden z nejlepších Tarantinových filmů. Tady to nepřeháněl s krvavými scénami, ani to nebyla úplná parodie na nacistické německo, na něj překvapivě realistické. Brad jako Aldo byl geniální a zábavný. ()

Doctor Evil

Quentinu Tarantinovi se opět podařilo naplnit význam kýče. Narozdíl od pravdy se zaměřuje na krásu, jeho svět je pouhým odrazem filmů které předtím viděl. Hanebný pancharti jsou filmem o zlobě a pomstě, natočeným tak aby lahodil oku a vkusu jak běžného, tak i 'náročného' diváka. ()

DonShark

Tarantino mě nezklamal ! Výborný film, který mě vtáhl do děje natolik, že mě po skončení mrzelo, že za okny mého domu nezuří válka a že se nemůžu přidat k odporu proti nacistům . Srovnatelně dobrý se snímkem Valkýra ! ()

marat93

Přiznám se, že poslední Tarantinův film, který jsem viděl, byla Jackie Brown. Zdálo se mi, že už se Tarantino ve svých filmech jen opakuje a jeho filmy jako „slepenec“ vtipných a vypointovaných dialogů a násilných, na můj vkus někdy až zbytečně moc explicitních, scén nenabízí nic nového (nemám problém s Tarantinovým zlehčováním násilí, pokud je to vyváženo vtipem a není bezúčelné). Jsem rád, že jsem se nechal zlomit a podíval se na Inglourious Basterds. Ne že by se v tomto filmu Tarantino posunul úplně někam jinam. Je to pořád ten samý Tarantino (a možná je to nakonec dobře), jen toho násilí je tam méně, na úkor někdy lepších, někdy slabších dialogů a v tom je Tarantino bezesporu mistr. V době, kdy scény ve filmech míjejí jedna druhou, je Tarantino jeden z mála tvůrců, který si dovolí mít ve filmu scénu resp. dialog dlouhý 15 -20 minut, přičemž hned první scéna graduje naprosto skvělým způsobem a to samé platí o scéně ve sklepní pivnici. Ocenil jsem také výběr hudby. Písně, které by v takovém filmu a v takových scénách, nikdo nečekal, ale i to je Tarantinova silná stránka. K hereckým výkonům nemám výhrady, všechno profesionální výkony. Moc se mi líbilo „multilinguální“ pojetí filmu. Jen Aldo Raines Brada Pitta se mi během filmu měnil v lehkou karikaturu, ale naprosto mě odrovnal ve finále jeho Enzo Gorlomi. Klasické Tarantinovské dělení filmu do kapitol vygradovalo závěrečnou scénou, která mě jednoznačně dostala, a proto 4 hvězdičky. ()

dejf30

Tarantinova genialita se opět ukázala v plné parádě. Christoph Waltz mě svým hereckým výkonem naprosto dostal, velmi zajímavé a taky velmi dobré. ()

Tom87

Skvělý skvělý film a taktéž herecké obsazení. Největší drsňáci byli Eli Roth a hlavně Christoph Waltz - ten to zahrál naprosto úchvatně, typická nacistická krysa, ty jeho psycho rozhovory, to bylo fakt very cool. A další krutor Til Schweiger. Jen je škoda, že Mélanie Laurent musela na konci zemřít. Tomuhle dávám 90%. ()

SedRicK

Musím dát všech 5 za úžasného Christopha Waltze, za dokonalej přízvuk Brada Pitta a za vynikající film, kterej bavil od začátku do konce. I kdyby byl Avatar v 10D, tak tomuhle filmu nesahá ani po kotníky. Naprosto vyšperkované dialogy v zajímavém prostředí 2.sv války. Co dodat Tarantino prostě umí a vždy dokáže překvapit. ()

Abruzzi

Tarantino mě opět přesvědčil, že je nejlepší. Pancharti jsou pro mě nejlepším a nejzábavnějším filmem roku 2009. Na Christopha Waltze jako Hanse Landu jen tak nezapomenu..... a k tomu ta krásná Shosanna ! ()

bemygirl

Tak tohle mě potěšilo. Zase normální odpočinkový film. Romantiky před spaním není nikdy dost :-)) Ne,vážně. Ten film má tolik zajímavých momentů,že nevím,který dřív vypíchnout. Jednoduše doporučuji ke shlédnutí. A proto tyhle recenze čtete,ne? ()

jeden_vlk

Filmové počiny QT mi připomínají díla tzv. moderních umělců. I tento QT film má "neotřelý" děj plněný tarantininovým humorem (u kterého se však nesměji, neb není čemu), "originálními" zvraty a zápletkou. Pokud máte rádi "kultovní" filmy od QT a plátno zacákané barvami, které tam v spontánně vymačkala opice, považujete za umění, bude se vám i tento film líbit. Abych jen nekydal hnůj: hvězda za techniku + dvě za herecké výkony. ()

Lockeroom

Určitě ne špatný, ale je to dle mého názoru zatím nejhorší Tarantinův film. Jednak je to na Tarantina moc mainstream, zápletka je natolik nerealistická, že mi bylo v podstatě jedno, jak film skončí. Dějově mi to připomíná průměrný komiks a poprvé u Tarantina mě moc nezaujali herci. S vyjímkou Christopha Waltze, Tila Schweigera a částečně i Daniela Brühla. Málo vtipných dialogů, málo napětí a vzrušení, málo opravdu drsných scén, nevýrazní herci, hlavně v rolích židovských vojáků, zcela nevyužité a odbyté postavy nacistických vůdců a Brad Pitt mě v hlavní roli vůbec nepřesvědčil. Taková průměrná komedie na sobotní podvečer a to je na režiséra Pulp Fiction a Resorvoir Dogs hodně málo ...... ()

zdendap

Celkový dojem? Veliké zklamání! To už není Tarantino z doby Pulpu, to je podprůměrná, ukecaná, natahovaná vata vlastně o ničem. Střet Landa a Šošona, který byl tak pěkně naznačen se nekonal. Stíhání válečných zločinců se nekonalo, jen zabíjení prostých vojáků bez jakéhokoli výběru. A to už nemluvím o naprostém nedostatku citu pro historii jako takovou. Fikce o premiéře německého filmu v Paříži se všemi nazi špičkami prominu, ale jejich smrt ne. Opět chlapci z Ameriky dokázali, jak je jim Evropa a její cítění daleko. Vzpomínám na vystoupení Velvet Revolver v Praze, kde zpěvák vystoupil v uniformě SS a na tu trapnost kolem. Evropa opravdu není Ameraka! ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019