Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

mitles

Jednoducho klasika od Tarantina. Jeho filmy môžem pozerať aj sto krát. Christoph Waltz si oskara určite zaslúžil a aj ostatný herci svoje úlohy zahrali výborne. Nemám čo filmu vytknúť celý čas som sa bavil. ()

Fujin

Impozantně charismaticky napsané a zahrané charaktery v povedených dialogových výměnách. A ještě s příměsí krás kinematografie, decentní výpravy, dostatečné porce vhodné akce a dalších. Mrzí mě, že nebylo věnováno více prostoru bastardímu komandu. V té změti dlouhých rozhovorů mi schází ta údernost a skvělá síla každého slova z PF. Taktéž mě rmoutí pár zvláštních nelogičností. Falešný příběh a jeho závěr jsem už po druhém shlédnutí ocenil patřičně více a tak tedy prozatím krásné 4 kusy. ()

lolkaa

Dialogy naštěstí nejsou ani tak dlouhý, námět výbornej, celkově je to dobrý, ale prostě pět hvězdiček je na to moc ()

Godlieb

Musím říct, že už dlouho (možná nikdy) mě ještě žádný film tak nenaštval. Po prvním geniálním dialogu mezi důstojníkem SS a odbojářem jsem čekal něco mnohem víc než neustávající trapnou a ještě k tomu nechtěnou parodii na 2. světovou válku. Tarantino si možná řekl, že je dost vojínů Ryanů a je třeba přijít s pořádnou "drsárnou" plnou "cool" dialogů a namachrovaných náckobijců kteří se s Němci nepárají a rovnou je bez řečí oddělávají. Snaha o politickou nekorektnost je samoúčelná, při spatření Mika Meyerse v roli britského důstojníka jsem poprvé film okamžitě vypnul, je to stará písnička, banda statečných Američanů zachraňuje situaci a ostaní pouze hloupě přihlížejí, kontaktní schůzka s německou herečkou/agentkou je k smíchu, takovou chybu vykládat si s kontaktem v hospodě narvané skopčáky by snad neudělal ani ten nejhloupější, lobotomií postižený agent OSS. Scény v kině připomínaly Velký flám, jenom bez všeho toho humoru, kamerové nájezdy ve stylu Sergia Leoneho nedokáží nic zachránit, Pulp Fiction a Gauneři se mi líbily mnohem, mnohem víc, tanhle mainstreamová sračka navlečená do nezávislého kabátku jim nesahá ani po kotníky. Chcete opravdu, opravdu drsný a nesmlouvavý válečný film? Pusťte si Špinavou hru ze šedesátého devátého. ()

Awesome

Co filmu nelze upřít, je tradičně precizně propracovaný scénář. Především ale opravdu naprosto dokonalý Christoph Waltz. Nicméně vady alespoň z mého pohledu převyšují. Kostýmy jsou mnohdy dosti neautentické, o tradičních tarantinovských vnitřnosti drásajících efekt ani nemluvím. Nemůžu říct, že by pro mne byl tento snímek mrháním času, svým dějem mě určitě zaujal, ale celkově to šlo rozhodně podat lépe. ()

jayjay11

Počul som, že keď sa v Kanadskom kine skončil tento pre mňa nudný film, všetci vstali a tlieskali od nadšenia, že to skončilo inak ako to bolo v skutočnosti. Vidno že Kanada je iná a jej sa v podstate 2 svetová vojna netýkala. Film sa dá pozrieť no mňa odpudzoval herec menom Pitt. Ja som ešte nevidel nejaký jeho priemerný herecký výkon okrem filmu Seven. Herec pre dievčatká nie pre mňa. 40% a to len kôli nemu- sorry ()

barbis_dc

Musím říct, že takhle napnutá jsem dlouho nebyla - povede se jim ten plán, nebo ne? Úplně jsem cítila, jak se mi zvedá tep a byla jsem na 100% vtažená do dějě. A taky se mi dost líbilo, že si Tarantino upravil to, jak skončil Hitler. Prostě bomba. ()

boticelli

Nejsem nadsenec pro Tarantina a po tomto snimku se jim opet nestanu, spis naopak. Nevim, co za zanr mel reziser v planu, ale popisu drama, thriler, valecny to odpovidalo asi jako kdyby se napsalo o Dni nezavislost podarena sci-fi. Nejsem a ani nechci byt nad filmem povzneseny, protoze mi prijde nehorazne brat si na musku podobne tema a premenit je na takovy paskvil. Film nebyl dramaticky, spis nechutny-jak to ma reziser rad, ani historicky-neuveritelna story naznacuje jak podivne si reziser valku predstavuje, sceny zdlouhave stejne jako nekonecne dialogy a dokonce i vtip me, ostatne jako temer vzdy, uplne minul (typicky chlapsky humor). Jediny jeho film, ktery mam opravdu hodne rad (az se tomu divim, kdyz jinak mi jeho dilo je dost proti srsti), je Jackie Brown, ten film ma pro me atmosferu a rad se na nej podivam vzdy znova.. Jedinou hvezdu davam za hudbu, jenom v tomto smeru nemuzu Tarantinovi vkus odeprit. ()

bazmo

No konečne niečo dobré od Tarantina už aj pre mňa, ale že jeho psychopatický rukopis tu vidno to je pravda , ale toto sa dá fakt kukať, toto už nie feťácký štýl , tu už začína Quentin aj tvoriť..BRAVO!!! Možno sa od tochto enfanta dožijem nakoniec aj 5-ky.. ()

Paan

Jeden z mála amerických filmů, kde nemluví všichni anglicky. Pokud si vzpomínám, tak se tam anglicky mluví zhruba ve třetině filmu. Takže není nad to říct o něm, že je s českým dabingem, zatímco nadabovaný je jen ten (lehčí) anglický part, kdežto převážně německá a trochu i francouzská větší půlka filmu je odšprechtěná pěkně v originále a bez titulků. To byl vážně nevšední zážitek. ()

guord

Skvěle provedený snímek, který nás "tarantinovsky" vrací do doby druhé světové války. Ačkoliv ani tentokráte nejsou vynechané brutální záběry, vzhledem k tomu, že se zlo děje především "náckům", odpustí (a snad i ocení) tuto skutečnost i mnohem méně otrlý divák než je u jiných filmů Q. Tarantina běžné. Celkově je však film brilantní a zdůraznit lze zejména kameru a některé herecké výkony: B. Pitt a zcela bezkonkurenční Ch. Waltz. ()

effulka_kebulka

Tarantino má prostě svůj styl, který není mým šálkem čaje. Místy mi to přišlo spíš jako parodie (já se občas i smála) na válečný snímek. Spousta umělé krve a pro mě nesnesitelný Brad Pitt. Jedni ho milují a druzí nenávidí. Na to už si musíte přijít sami. U mě tak lepší průměr. ()

Elles odpad!

Můžete mi někdo říct v čem se oni lišili od nacistů?? Vyžívání v zabíjení a ve smrti měli naprosto stejný jako nacisti. Je to hnus. Taky nechápu proč si zbytečně hrál tarantino s dějinami. Filmu jako takovýmu můžu dát hvězdu jedině za napínavější (ikdyž historicky zprzněný) konec. Jinak se dost často střídali nudný kecání a akčnější pasáže. ()

Gustik5

Tak tenhle film je prostě pecka, Tarantino se překonává. Výborní herci (zvláště Christoph Waltz, líbil se mi ale i Brad Pitt, protože konečně nehraje toho svého "hezouna"), pro Tarantina typické dlouhé dialogy, skvělý scénář, hlášky a hudba, která se vryje do paměti (např. David Bowie- Cat people). Tento film je zkrátka jedním z nejlepších, jaké jsem kdy viděl, překonal u mě i Pulp fiction. Toť vše, arrivederci! ()

billcarson

Začátek filmu mi absolutně vyrazil dech. Říkal jsem si, bude to absolutní paráda Hans Landa ( Klaus Barbie) nenechá nikoho napochybách kdo je pánem situace. I když si myslím, že potom co vypil to mlíko a dal si fajku, tak se musel natuty posrat. Ale pak Tarantino snad usnul nebo nevím co, hluchých míst je dost, a probudil jsem se až v krčmě, kde děj opět jede na plný plyn. A potom opět nuda. Pak ještě tygří skok Waltze na Krugrovou a zase nuda nebo spíše trapná nuda. No a konec, to je hnus. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019