Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Aberforth

No čo dodať, proste dokonalosť, neviem si tam predstaviť nikoho iného ako je Brad Pitt, príbeh rozrpávaný zasa zvláštnym spôsobom ako už má Tarantino vo zvyku, ale nakoniec končí všetko dobre. Čierny humor sa mi tam tiež hodil a dialogy v rodných jazykoch pridali filmu odohrávajúcemu sa počas druhej svetovej vojny len viac na atmosfére. Dosť ma prekvapila aj hudba, hrala tak chvíľkovo, ale bola skvelá a presne vystihujúca moment ktorý sa odohrával. Určite sa tento film stane filmovou klasikou a ľudia si ho navždy zafixujú v hlave ako zostali zafixované hákove kríže na hlavách prežitých nacistov. ()

Wlck

Scéna s promítáním Shoshanina smíchu je pro mně osobně jednou z nejsilnějších filmových scén vůbec. Ne-li tou nejsilnější. Při úvodním dialogu o krysách mě mrazilo v zádech. Navíc si pamatuji, že jsem se trochu divil, že to nezískalo označení komedie. Co už. ()

latvar

Nejhorší film všech dob, neměl jsem sílu to ani dokoukat. Jen z toho tématu se mě dělalo zle, děkuju, ale už nikdy víc... 5% ()

Masrii

Originální zpracování druhé světové, ve které pouhá skupinka panchartů a jedna osiřelá židovka dokáže zastavit celou válku. Výkony herců na velmi dobré úrovni, obzvlášť se mi líbila role Brada Pitta. Ale stále nějak nevím, jestli se mi tahle nereálná forma války zamlouvá nebo ne. Zatím teda 4*. 80% ()

milo_wade

Dobrý já sice Tarantina nijak nesleduju a v lásce ho moc nemám, ale musim uznat, že tenhle film mě (až napodruhé) celkem zaujal a nebavilo mě ani tak sledovat tu brutalitu a krev, která se prolíná celým filmem tak jako konverzační vtipy mezi postavami. Hodnocení možná s odstupem času změním..ale prozatím tedy ty 4*. ()

Amputace

Pro mě nejlepší a nejstravitelnější Tarantino - respektive jeho obsese pro bizarní postavy s nebývalými rétorickými schopnostmi, řízným ostrovtipem a komicky vážným výrazem mi v případě Hanebných panchartů připadala nejméně iritující ze všech jeho filmů (třebaže zasazení tradičních Tarantinových trademarků do prostředí druhé světové války je v mnohém jako pěst na oko). Původně jsem dokonce hodnotil pěti hvězdami, ovšem když jsem druhý den po zhlédnutí viděl Andersonova Mistra, který, byť mě zdaleka tolik divácky nestrhl, neřku-li, že mě chvílemi i nudil, ve mně zanechal tolik podnětů a impulsů k přemýšlení, jako málokterý jiný film, musel jsem nutně seznat, že není žádným způsobem možné, abych tohoto přízemního a pozlátkem se ukájejícího Tarantina hodnotil pěti a geniálního Mistra čtyřmi jen proto, že mě divácky bavil méně. To nedává logiku. ()

milancecil

Stále přemýšlím, co podnětného bych mohl ještě k tak velmi populárnímu mistrovu dílu doplnit, stále totiž, i po několikerém soustředěném shlédnutí, váhám, jakým způsobem ho co nejpřesněji ohodnotit, jak ho v sobě konečně uchopit, bez pochyb jde o další velmi kontroverzní dílo, rozhodně jak zvoleným námětem, tak opět i svým, již typickým, provokujícím zpracováním, které nepřehlédnutelně obsahuje všechny doposud diváky zažité, jimi tak velmi oblíbené rysy, tentokrát ale Tarantino vstupuje svým radikálním přepisem historických skutečností do opravdu citlivé oblasti, stále si totiž nejsem jistý, jestli je právě takový, k známým skutečnostem naprosto bezohledný přístup stále ještě obecně únosný, kde jsou nějaké meze, kam až lze třeba i v tak drsně zábavném, realitu zlehčujícím vyjádření zajít, jak asi takový film přijímají lidé, kteří byli tehdejšími represemi ze strany nacistické okupační moci sami přímo nebo třeba i jen nepřímo, částečně postiženi, právě, už slyším všechny ty horlivé námitky, vždyť vše přece vyznívá pro všechny ty zločinné pohlaváry toho tak monstrózně zrůdného režimu až poťouchle groteskně, ale právě proto se stále sám sebe ptám, zda tento film přece jen již nepřekračuje nějaké zatím nepsané, jen jaksi tušené meze, za kterými by se žádný seriózně přijímaný a tak i vlivný tvůrce neměl se svou tvorbou ocitnout, nejsem si svým postojem stále pevně jistý a patrně tento rozpor ve vnímání podobně žánrově zařazených filmů ve mě ještě nějakou dobu přetrvá, ale posuďte sami vážení!!! ()

voleman

Pro mně zatím asi nejlepší Tarrantino. Pancharti sice nejsou a nebudou tak kultovní jako Pulp Fiction, ale tohle mě prostě zaujalo víc. Celý film je napěchovaný skvělými scénami a stále je film skvěle zábavný. Všichni herci hrají skvěle, ovšem plukovník Landa v podání Christophera Waltze je nedostižný a oscara dostal zcela zaslouženě. Hanební pancharti na mě dýchaly tím typickým Tarrantinovským stylem a ve spojení s válečným obdobím to všechno vypadalo a dopadlo moc dobře. 95% ()

Lektor

Ano! Už jen proto, že Waltz předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů všech dob. Jak je u Tarantina zvykem - návykové. ()

Trapper33

Těžko říct, proč z toho nejsem zase tolik nadšenej. Je tu několik výborných scén, naprosto skvělý, již mnohokrát zmíněný Christoph Waltz a neméně skvělý Brad Pitt.. jenže pak je tu ten zbytek, který mě (ač je dobrý) tolik nezaujal. Škoda, že pancharti neměli víc prostoru. ()

Styxos

Po osmi letech od kina (vážně je to už tolik?) jsem si znovu pustil Hanebný pancharty. A mám pocit, že je to víno, protože za těch osm let ten film pořádně vyzrál. Perfektně natočený, s dobře napsanýma postavama a s vypointovanými scénami - Landovi prostě stačí jen mluvit a běhá vám mráz po zádech. A hlavně je to obrovskej hold filmům a brakový zábavě, kde se pro krev nejde daleko. Taky je zajímavý vidět, kam to některý herci od tohohle filmu dotáhli - Fassbender, Waltz, Léa Seydoux, Daniel Brühl. A tomhle filmu by se mohlo taky říkat prequel k Bondovi. Aneb jak Blofeld v minulým životě potkal Madeleine ()

giovanni3

Tomuto filmu dominuje skvělá kamera a hudba. Tyto prvky jsou podpořeny kvalitními hereckými výkony v čele s krásnou Mélanie Laurent a charismatickým Christoph Waltz. Pitt a ostatní pancharti fajn výkon, ale nic světoborného. Diane Kruger je krásná žena, což zde plně prokázala, ale že podá i solidní herecký výkon tak to mne mile překvapilo. Dějově se zde jedná o "válečnou klasiku" s sem tam nějakou tou krví a přestřelkou. Celkově solidní podívaná u které jsem se těch 153 minut nenudil a tak dávám 4z5. ()

blackkocour

Už tu dva roky filtruju hovna z kanalizace, a těm hovnám, čemu říkáte písmenka, z nich těžím něco jako slova, a následně si je poskládám a někomu se zdají vtipné, a někomu zase dost na hovno. Takže obojí je pro mě pozitivné. Nečekal jsem, že se ze zábavy může stát fakt inspirativní koníček, a všem chudákům, co nemají žádný smysl pro humor, díky, že jste mi právě Vy, dali bod. Nuže, spletl jsem se o den, ale to bych nebyla taková chlupatá píča, že bych to ze své neschopnosti neudělal. Nejsem fanouškem oslav nebo večírků, i na svoje narozeniny, se radši schovám po celou dobu na hajzlu, a na mobilu klátím Tetris, ale když mám to malé výročí, a čirou náhodou jsme na fanouškovském fóru, kde mimo přiteplených kritiků tu občas i já něco přihodím do smetiště, tak proč si nepustit něco od spraženého úchyla z videopůjčovny, Kventýnu Tarantulovi? Jako jeho uctívač, (ty časy už jsou mimo tam, už zkrátka nemám 14), si pustím něco pro edukativní účely, abych z té korontény už málem nezhloupěl. Co se mi líbí na Kventýnu, že jsi dějepis upraví rád podle sebe, a sere na historii. To jsme zažili už z černé můry Djanga, a Hanebných Gaunerů. Krotitelé nácků už zmasakrují posledního smradlavýho němčoura, a na druhém konci Říše, si židovská aktivistka Vyhořelé Antarktidy, zase pálí biograf s Hitlerem. Prostě, prča k posrání, kterou těžce seženete v každém Primarku, i kdybyste se snažili. Úžasný časosběr všeho, co může nabídnout moderní kinematografie. Vůbec bych se nezlobil, kdyby realita dopadla trochu jinak, než to, co nás učí v Dějepisu. Christopher Hanz byl kulišácký načechraný, že bych se od hňo nechal oprcat bez šprcky, až by mi tangáče odřely obě koule, ale pro uspokojení Waltíkovi, se dostrkám do toho nejúžššího latexu, co to jen půjde. A Pitt, co si v zákulisí zkoušel odrecitovat Mnichovskou dohodu italským přízvukem, byl asi nejlepší moment ve filmu, stejně jako vidět vožralýho Hitlera, zpívajíc Včelku Máju. Měl bych místo koukání na filmy, chodit mezi lidma a zbližovat se s přírodou... jebat, jsem spoko se svým životem. ❤ ()

ZkuKol

Quentin natočil svůj nejšíře přístupný film. I přes 150 min. velmi dobře odsýpá, ačkoli trailery slibovali zhola něco jiného - pozitivní je, že nic neprozradili, co se děje týká. Herci jsou podle zvyku za jendna a to i Diane a Til!! Příběh je vynikající a dialogy vybroušené. Ale proč zas ty kapitoly, když to není vůbec nutné? Proč si tak ošetřený scénář občas pomáhá takovými berličkami ( že by odkazy na oblíbené "špatné" filmy?). Citací a hlášek tuny, ale jsou podřízeny ději a ne naopak, jako u Auto zabiják apod.. Prostě po smršti 90. let (Gauneři, Pulp Fiction a Jackie Brown) nejlepší film od Tarantina, který navíc ocení i průměrný divák (prostě klasická povedená postmoderna).. 80% PS: pověsti o Waltzovi nelžou a Pitt je jen vedlejší role, která ovšem setsakra baví! ()

cyberhawk

Je to neco jineho, nez jsem ocekaval, ale bavil jsem se dobre, hlavne u vyborne napsanych dialogu. Sice uz to nejsou rozhovory "o beznych vecech" jako treba v Gaunerech nebo PF, i tak to ale rychle utika a nenudite se. Po zanrovem ukroku vedle pro vyvolene, jimz byl Death Proof, jde o film bez historickych detailu pro masy lidi, kteremu porozumi kazdy a Tarantinuv pohled, jak to mohlo dopadnout, se jim libit urcite bude. ()

j.anek

Je to PECKA! Škoda, že tam nemohlo být napsáno "Based On A True Story"! :-) Tarantino je génius. Nemá to snad žádný slabý místo. A pořád si to drží nadhled a je to úžasně hravý. Páni! ()

Rousse

Do sedačky v kině jsem usedala poměrně v obavách - Tarantino, Hitler a Brad Pitt?! Za hutného, a notno říci strhujícího, hudebního doprovodu mistra Morriconeho ještě narostly (do tohoto koktejlu ještě hudba ve stylu špaghetti westernu?!). Jenže než se stačily dostat do nějakých významnějších rozměrů, byly totálně rozneseny na kopytech. Čím? Bradem Pittem a jeho famózním Aldem (dude, you are my god!). Morriconeho doprovodem, který nepřipustí oddech a v neposlední řadě samotným mistrem Tarantinem a jeho nezaměnitelným rukopisem. Ano, vskutku - dílo hodné mistrů, kterým se pro mě osobně Tarantino vrátil po jeho posledních B-kách zpět na plný koule. A není to stejný hřiště, není to ani stejná liga - je to úplně jiný sport. Na zpáteční cestě padl v autě zajímavý námět do diskuse - Pulp fiction má vážnou konkurenci! ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019