Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

waska

Kdybych od filmu nečekal tolik, bylo byto asi za plných pět hvezdiček. Teď musím přiznat ( možná až se na to podívám znovu, změním názor ), že jsem byl maličko zklamán. Zklamán, ne filmem, příběhem nebo hereckými výkony, protože vše bylo na dokonalé úrovni, ale zklamán malým počtem akčních scén. Celý film je stavěn na pečlivých a dokonalých dialozích, což ovšem není na škodu a jen davají filmu pravou válečnou atmosféru. Ale jak říkám, málo akce.. ()

Acrobat

Hanebne vysoke hodnotenie. O com to ma byt? Prznenie a parodovanie WW2? Tlacenie kalerabov do hlav teda nevyslo. Tarantino nie je kult, a je celkom zjavne precenovany, nehovorim ze je zly, ale precenovany urcite. Ale robi to rafinovane. Je az chore s akym marazmom ocakavaju ludia a filmova obec jeho filmy. Pricom nie su nicim zvlastne. HB su zlou odyseou do vod problemov WW2. Urobit z nackov blbcov, je bieda. Amici su frajeri, ako vzdy. Brutalita ucelova, zbytocna. Basebalova palka, noze – vsetko prvoplanove obohrane Tarantinovske trademarky, ktore ak vsetci zozrali v PF – tak ich staci uz len obmienat. Ak k nejakej pointe ma divak prist az po polhodine nic nehovoriacich dialogov, je to bieda. Ano, Waltz je naprosto famozny – som z neho nadseny, je vsak jedinou zamienkou, preco by som si to mal pozriet aj druhykrat. Obstojne vyznieva aj pribeh inac peknej :) Melanie L. aka Shosahan, predovsetkym v jeho vyvrcholeni. Inac som ako „fanusik“ a amatersky historik WW2, urcite sklamani. Bola to len Tarantinovska komedia. Nic viac, nic menej. Taky Singerov pristup vo Valkyre je absolutnym famoznym pristupom k zodpovednej filmarskej praci. Lenze Tarantino je znacka, je jedno ze je spinava, nekvalitna, ale je to znacka. Je potrebne zmenit pristup. ()

catt odpad!

Teoreticky můžu dát pár hvězdiček za řemeslo, herecké výkony a pár drobností. Pominu i to, že je to scénáristicky odbyté a nikdo se tam nezatěžuje vysvětlit, jak by se mohla v okupované francii židovka stát majitelkou kina v paříži nebo proč němci kino tak málo hlídali - zřejmě žánr (přitom ostatní scény jsou dokonale promyšlené, o to víc tyto nelogičnosti zarazí). Já ovšem na tyto hry nepřistupuji, protože snažit se natočit film třetí kategorie s herci první kategorie, je akorát plýtvání materiálem. A vzhledem k tomu, že bych tento film nemusel vidět ani jednou dávám čistou nulu. ()

Lukadlo

Skvělá kamera, světlo, herecké výkony! Taky jsem moc rád, že Tarantinův humor opět nezklamal. Akorát se mi zdálo, že to začíná nabírat otáčky až v druhé polovině, každopádně potencionálním divákům vzkazuji, že je na co se těšit! Ještě dodatek: Scéna v hospodě (zhruba v polovině filmu) se mi zdála celkem nedodělaná. Pozorný divák si totiž určitě všimne rukou herce Michaela Fassbendera, které má při změnách záběrů občas jinde než předtím. ()

pemap

Dlouhý a ukecaný, to bylo první, co mě napadlo, když jsem se na tenhle film dodíval. Těch 150min uběhlo celkem v pohodě díky těm kecům, ale pořád mi tam chyběla nějaká větší akce. Tím, ale že jí tu moc není, o to více se museli herci snažit a řekl bych, že se jim to povedlo víc než dobře. Christoph Waltz zahrál německého „detektiva“ přímo skvěle. ()

Tamten

Spousta skvělých nápadů, vtipů a záběrů, bohužel také spousta rozvláčných a hluchých míst, které nikam nevyústí. ()

E lan

Výborný film, jako vždy si Tarantino zachoval svůj styl i při zfilmování válečné doby. Navíc v jeho filmech nelze očekávat klasické rozuzlení a tento není výjimkou. Navíc herecké výkony všech herců jsou vynikající s jednou osobou, jejíž výkon se moc slovy popsat nedá. Je to Waltz v roli Hanse, to co předvádí je více než pocta výborně napsané postavě ve filmu, ale jeho tvář, mluva a výrazy, z toho jde jednoduše neskutečně slušná hrůza:-) ()

Abmont

Vedle mírného přešlapu v podobě Auta zabiják, další velice povedená tarantinovka. Dost lidí v komentářích režisérovi spílá, že ve filmu je příliš mnoho dlouhých až nudných dialogů. Já si myslím přesný opak, právě ty dialogy jsem si vyloženě užíval (všechny scény s Christophem Waltzem, zejména 1. kapitola) a ta klasická tarantinovská omáčka a "trash nadhled?" byly skvělým bonusem navíc. 90% ()

Werde

Litry krve a smršť rozžhavených kulek, to bylo moje očekávání...zase špatně... Tarantino mě opět nečekaně srazil na kolena jedním ze svých nejlepšch děl. Není co dodat. Ten kluk to prostě umí :) ()

Anayka

Vlastně jsem nevěděla, o čem to bude. A bylo to až hanebně dobré! Většinu filmu jsem téměř tajila dech a přála si, ať to pro určité lidi dobře dopadne:) ()

kwaicheng

Jakkoliv moc nesnáším Tarantina, nedá se než konstatovat, že konečně stvořil něco s pozitivním koncem. Škoda. Co bych za to dal, kdyby Brad Pitt vykuchal Hitlera a spol. i ve skutečnosti. ()

Jeanecek

Možná by si to těch pět hvězdiček zasloužilo, ale očekávání tentokrát byla patrně moc velká. Je to vtipné, úžasně udělané, ale nemám potřebu si to pouštět znovu... ()

Bart16

Hanebný pancharti spíše než film připomínají mozaiku momentálních nápadů, které ze sebe v rychlém sledu Tarantino vychrlil, a pokud platíte za ortodoxního fanouška či se jen dokážete brzy naladit na stejnou vlnu, bude to pro vás mozaika napěchovaná k prasknutí.Zatímco Tarantino-hračička je jako na koni a ohromuje téměř během každého přechodu do další scenérie, Tarantino-vypravěč v celkovém souhrnu selhává.Všudypřítomné testování, kdy pokaždé navíc Quentin zkouší něco jiného, nejde ruku v ruce s vyprávěním příběhu a představováním postav. Tarantinův film nepůsobí dojmem prostříhanosti a nedomrlosti náhodou, na vině jistě bude hektičnost natáčení, které muselo být (spolu se scénářem) na popud festivalu Cannes dokončeno v přesném časovém plánu. Navzdory okatým scenáristickým chybám, jež zabraňují ultimátní zábavě po tarantinovsku, si však nelze Pancharty neužívat. Ať už kvůli návykovému soundtracku, jedné parádní citaci za druhou či neuvěřitelné práce s herci. Obsazení vévodí vskutku prvotřídní objev, ďábelský a mrazivě vtipný Christoph Waltz, každou vteřinu si rovněž užívá světácký Brad Pitt. Za "tarantinovské vzkříšení" zde platí Til Schweiger.Dokonce i Eli Roth mě bavil.Běžný divák těžko stráví tempo, styl a sdělení, přístupný divák až ortodoxní příznivec zase nemůže přehlédnout, že by se bavil ještě o mnoho více, kdyby Pancharti nebyli pouhým uspěchaným procvičováním tvůrčích dovedností bez věrohodného citu k vyprávění, jež zahrnuje i motivaci postav, gradaci, dějství a další nezbytnosti, bez nichž se tentokrát maniak z videopůjčovny obešel. Kdy už, Quentine, natočíš pro změnu něco vlastního a opravdového? ()

Homer.p odpad!

Předem se za tento text omlouvám všem nadšencům tohoto filmu. Na rovinu říkám, že hodnocení tohoto filmu na CSFD a také oscarové nominace mne vedly k tomu, abych se zde zaregistroval a mohl říci svůj názor na tento film a také názor spousty mých známých, kteři ho viděli. Je zde oslavována téměř Tarantinova genialita, ale mne se na tom filmu vůbec nic nelíbilo (a to mám jinak Tarantinovi filmy moc rád) a již od začátku jsem se nudil (vyjma úvodní scény a té v hospodě) a těšil se na konec filmu. Úplně nejhorší bylo, když za zvuků krásné Morriconeho hudby ten blb s basseballovou pálkou "hrdině" umlátil toho německého zajatce, který se vlastně sám v té chvíli zachoval jako skutečný hrdinský voják. Jestli tohle někomu přijde "cool", tak se snad příště může smát např. i u Schindlerova seznamu apod.. Možná bych vyzdvihl pouze výkon Christopha Waltze, který snad jediný něco hraje, ale na oscara bych to tedy neviděl. .......... Po dalším uvažování musím ještě změnit hodnocení a to směrem dolů. Je to totiž neuvěřitelná SRAČKA a třikrát fuj Tarantinovi, Pittovi a všem dalším, kteří se na tom podíleli a těm komu se toto svinstvo líbí. By mne zajímalo, jak by to dopadlo s tvůrcem, který by natočil "komedii", kde by hlavní roli hrálo komando sestavené např. z party nějakých bezdomovců, kteří by v USA a jinde po světě zabíjeli židovské bankéře, Zednáře, členy skupiny Bilderberg, jaký by měl asi úspěch, he? Dle mého přesvědčení ne moc valný, co myslíte. Asi by již nebyl. ()

marusaj

Téměř po půlroce od premiéry, přispívám se svojí špetkou do mlýna. IB vzbuzují emoce, protože je to Tarantino, ke kterému se upíraly nadějné zraky všech milovníků Gaunerů, Pulp Fiction a ještě tak Kill Billa. Mnozí doufali v návrat svého Quentina, který se jakoby zapomněl někde ve svém světě, který nás nějak moc nebral.. Částečně se vrátil, částečně ne. Basterds jsou naprosto rozporuplný film, který se jeví každému naprosto jinak. Jakoby pro něj neměly smysl žádná procenta, hvězdičky, žebříčky.. Tak jak se jeví mně : kluci (Brad, Quentin, Till, Christoper... všichni) se očividně při natáčrní bavili, takže vznikl film plný silných momentů, které jsou nějakým způsobem slepeny k sobě, někdy hůře jindy výborně. Dialogy vyšperkované, akce sytě rudá, krev všudypřítomná, brutalita vesměs milá. Mám problém s herci.. kteří jakoby nevěděli kam všichni směřují, tak každý hraje jak jim zobák narostl.. Ch. Waltz je dobrý, nicméně nedostal se mi vůbec na(pod) kůži jako většině, nejvíc mě bavil Till Schweiger, který nehraje, on tam prostě jenom "je". A "je" tam náramně. :) Mám velký problém s odbytým závěrem. Mám ještě větší problém s karikaturami Hitlera a Goebbelse (ne ideologicky, prostě tyhle estrádní výstupy jsou jakoby z Trošky). Mám problém s hluchými místy, která prostě jsou a nudí. Mám problém s rádoby hlavními postavami, které mě nezajímají. Ale... ano, Quentine, ten film je dobrý. Díky a "Welcome back!" ()

gemi

Docela příjemný film, s atypickými tarantinovskými dialogy. Atypickými proto, že dávají smysl a neobtěžují. EDIT: Druhé zhlédnutí, 23. 4. 2022: Dialogy skutečně neobtěžují, protože jsou naprosto vynikající. Vlastně je to dvouapůlhodinová konverzačka, ve které je ale každá věta každého dialogu tak vypulírovaná, že člověk dychtivě čeká na další. Landa v podání Waltze naprosto démonický! Čím distingovaněji se chová, tím chladnokrevnější bestii člověk tuší. No a závěr... Ten je sice tarantinovsky přepálený, ale naprosto vkusně s ohromně uspokojivým efektem. Jedna z nejlepších tarantinovek, silné čtyři! ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019