Kangax

Neúnosný guláš všetkého možného. Hovorí sa tomu: zlátanina. Tvári sa to ako ktovieaké umenie, ale je to plytké ako len hollywoodský áčkový film môže byť. ()

Skip

Kdybych měl tento film charakterizovat jedním slovem, řekl bych: přeplácaný. Dá se v tom sice zorientovat, ale je to takové nijaké, místy nudné, i když herecké výkony nebyly zrovna špatné. Jde o zcela průměrný film, který měl mnohem vyšší ambice, ale jaksi to nevyšlo. ()

Aleee89

Tenhle film je u mě jedno velké hm. Toma Cruise nemusím, pokud se na obrazovce promenádoval se zářivým úsměvem a bezchybným vzhledem, lezl mi krkem. Když měl znetvořený obličej, byl prostě lepší. Penelope umí hrát, ale v amerických filmech platí spíše za hezkou ozdobu, naplno svůj talent dokáže ukázat spíše v evropských filmech. Cameron? Té jsem nevěřila ani nos mezi očima. Takže po herecké stránce tenhle film nic moc. Pokud se zaměřím na příběh, což by mělo být to nejdůležitější, musím se potupně přiznat, že ne všechno mi bylo jasné a ne všemu jsem tak úplně porozuměla. Mám v tom docela guláš. Nápad to mělo, ale to je zásluha spíše původního filmu, američtí tvůrci jenom kopírovali a udělali nový kabátek. Docela mě to bavilo, ale někdy naopak film neubíhal vůbec a štvaly mě ty nejasnosti... ()

Ediebalboa

Americký remake španělského "Otevři oči" se natolik pevně drží svého předchůdce, že v příběhu nejsou poznat skoro žádně rozdíly. Cruise i Cameron Diaz mi v rolích seděli dokonce možná i víc, přestože španělský herec, jehož roli teď hrál Cruise, byl také výborný. Oba filmy ale stály především na půvabu Penélopy Cruz. Hrát stejnou postavu dvakrát se jevilo jako zajímavý nápad a i přechod do angličtiny zvládla se ctí. Jinak mi však v americkém prostředí prostě tak neseděla. Koneckonců vyrovnat se kráse, kterou oplývala v Amenábarově verzi, bylo zcela nemožné. ()

Anglie

Někteří komentátoři píší "za zkaženou pointu o hvězdičku dolů, takže za čtyři", ale já nesdílím jejich názor. Ačkoliv jsem váhal mezi 4 a 5 *, nakonec ponechávám plný počet. Proč? Hlavně proto, že finále filmu se dá interpretovat nejen tím způsobem, jaký je vidět ve filmu, ale i minimálně dvěma dalšími. Jakými? Dám nápovědu: hledejte neobvyklou SPZ na jednom autě a pozorně poslouchejte, jak se o současné práci vyjadřuje Brian Shelby(Jason Lee - snad už konečně v mainstreamu). Též mne potěšilo vizuální zpracování. Co se týká herců, tak bez připomínek - hrají dobře. A ačkoliv je mi jedno, jak herečky ve filmech (fyzicky) vypadají, tentokrát musím udělat výjimku. Cameron Diaz to tady sluší opravdu neskutečně(jako Julia Gianni/tedy postava, kterou hraje/ nazpívala pro soundtrack jednu písničku). A jestli se ptáte, proč Crowe obsadil do role Sophie Serrano právě Penélope Cruz, odpověď je jednoduchá. Hrála stejnou roli ve španělském originálu a totožné obsazení téhle role považoval za poctu předloze. ()

Lennnnna

Vím, že je v módě kombinovat a měnit posloupnost děje ve filmu atd., aby se filmu dodalo trochu šťávy, jenže v tomhle případě mi děj přijde až trochu moc překombinovaný a to ještě ke všemu úplně zbytečně a navíc hlavně zdlouhavý. Nápad jistě nebyl špatný, i když zdaleka už ne překvapivý a s filmy, které se rozhodnou na konci naprosto ,,šokovat" se také roztrhl pytel a mě konkrétně už tedy poněkud nudí. Po chvále, kterou jsem slyšela od přátel mě čekalo jen trpké zklamání, protože Vanilkové nebe je jen obyčejný průměrný film. ()

Eldrick

Zajímavý, jak se s věkem mění vkus i vnímání. V pubertě je člověk uhranut pompézní vizuální stránkou a vychytaným soundtrackem, ale překombinovanost děje a doslovnost, kterou trpí i originál jako by člověk vědomě přehlížel. Po letech musím jít s hodnocením dolů, protože Crowe nepřišel, až na výběr hudby, vůbec s ničím novým a jeho americká verze je víceméně copy/paste Amenábarova origoše s nechtěnou směšností některých scén. ()

fmash

Protože jsem si Vanilla Sky spletl s úplně jiným filmem, zažil jsem při jeho sledování nemalé překvapení. Musím říct, že příjemné. Takhle by to mělo být u každého filmu, jehož hlavní devizou je nečekaný dějový zvrat: divák přistoupí neposkvrněn hromadou trailerů a spoilerů a odměnou mu je skutečný zážitek. Pravda, David Aames byl podivně neuvěřitelný týpek a film mohl klidně být o půl hodiny kratší. Stupňující nervozita ze schizofrenie byla ale přesvědčivá. Opravdu negativní aspekty byly jen dva: jednak mě neuvěřitelně prudil dabing (který celou dobu zněl, jako by někdo ve velké prázdné místnosti promlouval z kastrolu přikrytého utěrkou) a druhak se mi nenahrál konec. To bylo samozřejmě nejvtipnější. Naštěstí chyběla zřejmě jen poslední minuta, ale přesto s hodnocením počkám, až uvidím Otevři oči. Jinak bych dal čtyřku. ()

lioncel

nevím opravdu proč, ale tomuhle kousku jsem nikdy nějak moc dobře neporozuměl .. přitom s Tomem nemám žádný problém, naopak .. ale tady prostě .. určitě je to částečně tím, že Penélope na mě nefunguje a Cameron má na můj vkus až příliš velká chodidla a také ústa ... každopádně ale soundtrack je suprový ... ()

Fíla

Jestli je nějaký film, který nejvíce nechápu, je to právě Vanilkové nebe. Ten film nemá hlavu, ani patu. Děj je zasazen úplně někde jinde, než má být. Typ tohoto filmu mě neoslovil a už vůbec nemůže být řeč o vzájemných sympatiích. Děkuji, více už ne prosím. ()

Petrasuvicka

Naruby, nahoru, dolů, pak to zas hodíme naruby a to tolikrát dokola, aby celá věc neměla vůbec žádný smysl a ztratila i to málo logiky. Utahaná nuda. Nejlépe do toho auta posadit všechny a poslat je z mostu dolů čumákem napřed. ()

honajz2

Sice ta pořádná mysteriózní atmosféra v tom je jen někdy a nevydrží po celý film, taky je to zbytečně roztahané a některé scény jsou tam zbytečné nebo jsou zbytečně dlouhé, ale jinak se mi to líbilo. Je to slušně natočené, celkem i dobře zahrané, děj mě rozhodně zaujal a přišel mi i správně divný a zamotaný a klidně bych se na to někdy podíval znova. A ani ten konec mi nevadil, sice jsem ho tak trochu předpokládal, ale to je dané tím, že v dnešní době už taková pointa není tak překvapivá. Určitě se někdy podívám i na originál, jsem zvědavý, jestli mě ta španělská verze chytne víc nebo míň. Remake sotva je na slabé čtyři, ale zaslouží si je. Rozhodně znám víc lepších "mindfuck" filmů, ale líbil se mi i tenhle. Slabé 4* ()

applause

Hustý. Tak tenhle film mě teda rozsekal a asi ho budu muset vidět znovu. Co se zdálo jako romantická komedie, tak se proměnilo v pěknou psychárnu, kterou jsem nechápala.  Snímek zde vycházel z C.G. Junga a rozmazával hranice reality a snu, hodně pracoval s podvědomím. Nakonec naštěstí přišlo vysvětlení. Líbily se mi zde i herecké výkony. Doporučuji. ()

Nuala

Fajn film do doby, než se vám autoři snaží vše vysvětlit a tím se z filmu stane jen další americká patlanina... Takže čtyři * za začátek a střed a 2* za konec.. ()

Lischai

Vím, že Vanilla Sky splňuje hodně aspektů americké limonády, ale rozhodně tak na mě nepůsobí. Dobrý příběh, spousta účelných motivů, promyšlená režie plná reminiscencí starších filmů - dokonce ani za Toma Cruise jsem se nestyděl, i když nemá pověst hereckého génia. K Vanilla Sky se vždycky rád vrátím a vždycky mě něčím novým překvapí. Tenhle film má všechno, co by měl film mít. Je to čisté, hezké a stojí za vidění. Možná, že až uvidím Open Your Eyes, prohlédnu americký patos a tento remake se mi znelíbí, do té doby je Vanilla Sky pro mě řemeslně perfektní film s příjemným sdělením. ()

Hennes

Americká kopie snímku Otevři oči. Originál se mi líbil víc, tady je znát asi větší suma peněz a tudíž lepší výprava atd. Ale námět a myšlenku je nutno hodnotit u Otevři oči. ()

peiton

Poradím vám.Tento snímok netreba brať až tak celkom vážne.Od určitého okamihu nie je nič také ako sa na prvý pohľad môže zdať..V závere to pochopíte a bud Vás pravda načisto ohromí alebo Vás pravda tak dopáli,že budete chcieť hodiť dialkový ovládač do znetvorenej tváre TOMa CRUISEa.Ja som ten prvý prípad a rozhodne toto budem chcieť vidieť (na doladenie určitých detailov v mojej hlave) ešte raz. ()

Hees

Trochu ťažší film s Tomom Cruisom, ktorý vyzerá ako hlboké nahliadnutie do mozgu jedného človeka a do toho čo chce a nechce atď. Lenže koniec vlastne poskytuje iné vysvetlenie toho čo sa stalo a pokiaľ som sa nedostal ku koncu, tak toto by ma ani zďaleka nenapadlo, aj keď nejaké indície tam predtým boli. Samozrejme tú vetu čo som napísal prvú tak to platí je to hlbšie nahliadnutie do hlavy hlavného hrdinu, ktorý má vlastne "vlastný svet", ale dostaneme aj vysvetlenie prečo je všetko ako je a to v iných podobných snímkoch zostáva neodhalené a prípadne len naznačené. Film ma vlastne bavil taký aký bol a rozdeľuje sa na dve časti a to na tú kde všetko dáva perfektne zmysel a vyzerá to ako romantický pekný film a na druhú kde nič nedáva zmysel až do samotného konca. Čo spraví playboy keď stratí svoju tvár? Je vlastne predposledná veta spoilerom? ()