Kráska a Zvíře: Kouzelné Vánoce

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Animovaný / Rodinný / Muzikál

USA / Kanada, 1997, 72 min

Vianočná klasika :) Toto sledujem vždy keď zdobím stromček a pieseň "Když nastal čas Vánoc" je jedna z najkrajších vôbec. Je mi ľúto že to porovnávate s originálom, pretože to bol film sám o sebe natočený aby dobil svet, toto je čisto vianočný film ktorý si nemôžte vychutnať ak nepozeráte práve počas týchto krásnych sviatkov.(23.12.2011)

Je s toho cítiť, že je to taký odvar, ale mne sa to celkom páčilo. Na Vianočné chvíle sa to celkom hodí a pokiaľ vám jeden diel nestačí a chcete so svojimi obľúbenými postavami stráviť viac času, tak rozhodne odporúčam. Len škoda, že už to nemá to kúzlo čo prvý film, tie prvky drámy, či miestami očarujúci priebeh a príbeh filmu. V tomto novšom spracovaní, sa trošku pozrieme naspäť a zistíme ako to bolo s Vianocami, ale príbeh je dosť slabý a moc nemá čo ponúknuť. Asi preto aj taká krátka stopáž (72 min). Priznajme si to, je to slabé, ale pozrieť sa to dá. 60% - 3*(13.1.2012)

Dnes už je skoro samozřejmé, že animovaný hit má i svůj vánoční speciál. A v tom množství podobných vánočně-nedějových snímků se nejedná o nic zapamatovatelného, uchovává si ale hezkou pohádkou atmosféru. Písničky se mi líbily víc než v klasice, škoda, že je skoro všechny nacpali do posledních několika minut. Co mi ale vadilo hodně, byla kombinace kreslení a počítačové animace, maestro Varhaník byl fakt mimo.(9.1.2014)

• Nellie

"Všechno, co se vám líbilo v klasické animované pohádce Kráska a Zvíře, která byla oceněna Oscarem, najdete i v tomto novém Disneyho hudebním filmu!" už v prvej vete hnusne odžubávajú. :D padli tu názory, že toto nie je myslené ako pokračovanie klasického príbehu Krásky a Zvieraťa (a pokračovanie by to ani byť nemohlo, iba žeby to strčili nejako...medzi to. Nevermind.) , ale jednoducho vianočný príbeh. Ak by sa tvorcovia nechceli zviezť na úspechu "prvej časti" mohli si vytvoriť nové postavy a čakať na úspech obyčajného vianočného príbehu, ale oni tam namiesto toho dali Belle, Zviera a úbohú náhradu Gastona v podobe Meastra Forte. Žádný není Gaston! Slabé. Nie úplne najhoršie, myslím, že jedna pesnička sa mi dokonca páčila (čo je oproti jednotke, kde milujem každú jednu, dosť smutné.) ale slabé.(26.12.2011)

Doplnkový príbeh k legendárnej Disneyho rozprávke o kráske a zvierati, na základe ktorej bolo natočených množstvo ďalších variácií. Konkrétne toto pokračovanie, resp. doplnok nie je kvalitatívne tam, kde bola pôvodná rozprávka, ale na vianočné posedenie s detičkami pri telke je toto ideálny partner. Milá rozprávka, ktorá neurazí, ale ani vás nijako neprekvapí. 50 %(1.10.2018)