John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

R1CH1E

Nečekal jsem,že to někdo nebo něco dokáže, ale stalo se. Po shlédnutí tohoto filmu slibuju, že začnu chodit do kostela a přestanu hřešit. Teda pokud mě cestou tam nezabije nějaký démon, který je na ilegální procházce po našem světě. Díkybohu, že ještě existujou týpci jako Constantine, kteří dokážou v průběhu kouření cigarety poslat i nějakého toho démona poslat zpátky tam, odkud přišel. I přes téměř dvouhodinovou stopáž jsem se nenudil a počítačové triky byly také skvěle provedené, obzvláště pak při zpracování pekla člověka z toho všeho horka až zamrazilo v zádech. K tomu slušné herecké výkony Keeanu Reevese a Rachel Weisz. Jediná věc, která mi tam vadila, byl Shia LaBeouf, kterému jsem jeho postavu nežral ani vteřinu. P.s. Po druhém shlédnutí přeci jen kvůli Shiu LaBeoufovi musím hvězdičku ubrat. Škoda. ()

jitrnic

Film, který by mohl být klasikou či přesněji kultem, ovšem od všeho mu trochu chybí - není ani dost temný, ani vtipný, ani atmosférický, ani filozofický a hlavně není dobře zahraný. Od všeho jsou tu k vidění pouhé letmé náznaky. Oceňuju střídmou romantickou linku a pár povedených triků. ()

klima777

Pořád to říkám: V ďábla nevěřit a s andělskými tvory si z bezpečnostních důvodů vůbec nezačínat. Film vtipný, zábavný, ale také lehounce moralizující a dualistický až běda. Ale pro jednou budu dělat, že mi to nevadí... A mimochodem, sebevražda není důvodem pro jízdu do pekla dokonce už ani u římských katolíků. Jsou-li vstupní informace či premisy chybné, musí být film o ničem? Ale kdeže; jedna z nejlepších komiksových adaptací (nejen po vizuální stránce). Keanu Reeves velmi dobrý; Peter Stormare jako vyžilý čertík Bertík lehce okouzlující, arogantní archanděl Gabriel téměř (ne)skutečný (obzvláště s přistřiženými křidélky). ()

AngelusCZ

To je něco megasuprafantastickýho. Miluju filmy s Keanu Reeavesem. Prostě borec :) Skvělej film s v celku povedenými efekty, chytlavým dějem a napínavou hudbou. ()

V.Silver

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Mé katolické srdce plesá, když vidím (anti)hrdinu typu Johna Constantina, navíc skvěle ztvárněného Keanu Reevesem, vedle toho (židovku) Rachel Weisz hrající katolickou policajtku, která dávno přestala věřit sama v sebe i Boha a sice trochu upozaděného, ale příjemného Shiu LaBeoufa. Velice se mi líbila celková atmosféra filmu, hezky to gradovalo, nebralo si to servítky, ale zároveň to víru samotnou (ať už v cokoli) nezesměšňovalo. Plus hlavní song od mých oblíbenců A Perfect Circle ve spolupráci s mistrem Reznorem... co chtít víc? Třeba stejně nabitej a hláškující sequel :) 100%. Zajímavé komentáře: Marigold, Isherwood, Cival ()

Taio

Arogantný, bezorientovaný, Luov kamarát zachraňuje svet s krížovou brokovnicou, ktorá obsahuje náboje s vyrytými ornamentami, bez nich by asi nezabila ani muchu... baborať. Ak ste si na 5 sekúnd povedali, že budete exorcista a potom vás to hneď prešlo istotne ste dali po zhliadnutí plný počet. Tilda Swinton aka Gabriel opäť hot hermafrodit. Pársekundový Peter Stormare v podaní Lu práblbly výkon filmu. Nakoniec len dodám kľudne fajčite, dostanete až 2 šance na prežitie a potom doživotné žuváčkovanie. OST♫ 4/5 Príbeh 5/5 Výkony 5/5 Napätie 4/5 Humor 3/5 ... 90% ()

Autogram

Neo po druhý krát vstupuje do matrixovského sveta a sekunduje mu nemenej krásna nová Trinity. Tentoraz je virtuálny svet o niečo strašidelnejší a ťažšie ovládateľný, vládne mu totiž satan. Pri niektorých scénach sa zatajuje dych a divák nie je na pochybách, že filmári vedia celkom presne, čo robia, kde a ako ukázať ZLO. Príťažlivý horor sa presne takto dá natočiť bez motorovej píly a hektolitrov krvi. ()

vyfuk

Od DC Comics? To je překvápko. Vsadili jsi na mysteriózní thriller ve stylu spasení lidstva mezi Zemí, Nebem a Peklem. Vždy jsem si říkal, že tento film má asi něco společného s Já, legenda. Nakonec to byl režisér, mimochodem jeden z nejlepších v dnešním století. Reeves a LeBeouf jako Batman a Robin, kteří hrání Gotham plný démonů, tak si to člověk představí, když slyší o DC. Konec by se podle mě mohl zmapovat i jinak, ale i tento závěr rozhodně za to stojí. Není to nic extra, ale je to mnohem lepší než jsem očekával. O tři roky později: Je to jako koukat na jiný film. Constantine skvěle dokazuje to, že člověk se mění a mění se jeho osobnost, zájmy a charakter. Téma tohoto filmu mi bylo, co si pamatuji, ještě před třemi lety vzdálené a nicotné, a nyní? Ten film mne úplně uchvátil. Jeho příběh pohybující se mezi Nebem, Zemí a Peklem a toho příběhu kolem mne prostě dostal na kolena. Navíc se mi líbí, že to spíš koresponduje s fantasy světem než světem teismu. Taky je funny vidět frontmana své oblíbené kapely v hlavní roli, aneb jak potěší účast Gavina Rossdale asi v jeho životní roli. Constantine je co se týče filmu pro mne záležitost, na kterou se vždy rád podívám. Stalo se to pro mne dokonalým filmem. ()

Guzo

Vcelku pohodový film nejen o vymítání, ale jeho oblíbenost stejně moc nechápu. Každopádně nejlepší na filmu je scéna se satanem v podání skvělého Petera Stormarea, který vypadá (jako vždy) správně šíleně. ()

dragon94

Tenhle film bylo moje první setkání s Johnem Constantinem. A dopředu musím říct, že více než uspokojivé. Film má tu správnou vymýtačskou atmosféru, dobrý hlášky a vymazlené efekty a slušný hudební doprovod. I herecké obsazení se dost povedlo hlavně Keanu Reves zahrál svou roli až překvapivě skvěle. A ikdyž film občas tápe jen tak v mlze a příběh je docela jednoduchý, tak jeho sledováním rozhodně neprohloupíte. 4* 75% ()

Ichabod

I po skoro deseti letech je tohle jeden z nejlepších komiksových filmů. Zábavný, stylový, tak akorát temný a dobře napsaný ďábelský komiks. Obsazení filmu je asi zatím nejlepší mezi komiksy co jsem zatím viděl, chemie mezi Keanu a Rachel funguje na jedničku a film nejen díky tomu odsýpá. DC si své komiksy patrně hlídá a ačkoliv netočí takové blockbustery jako Marvel, jejich filmové kvality jsou o dvě třídy výše. Po Watchmen a Nolanovo trilogii Batmanů je Constantine v mé top trojce. Na pokračování je asi už pozdě, tak jsem zvědav jak bude vypadat seriál. ()

Dagoussek

Ano, takto si představuji film o démonech, andělích a o strašlivém pekle. Kdo jiný by mohl hrát cynického a protivnýho sobeckého vymýtače než Keanu Reeves. Role mu opravdu sedla. Výborný akční fantasy horor ☺ ()

KASUGI

Depresivní film v tom nechtěném smyslu slova. Hrozně mě vytáčela ta anonymita hlavního hrdiny a celková komornost filmu. Nejsou zapotřebí extrémy jako Ghostbusters, Avengers a pod., kde jsou hrdinové známí veřejnosti, davy je milují a čekají na ně s transparenty (i když tenhle typ filmů miluju), ale tohle byl extrém z druhé strany. Jeden démon zabitý v nějaké mexické prdeli kdesi na hajzlíku, nebo v koupelně, nebo kde to bylo, další zase někde v noci na opuštěné benzínce. Film se má odehrávat v našem světě s občasnou zastávkou v pekle, díky absenci veřejnosti a všeobecné nevědomosti, že mezi námi nějací démoni jsou, působil ale přesně obráceně. A ty filtry... Scéna s býky mi úplně připoměla takový ten éterický sen, který se vám zdá po nedělním obědě, když usnete v křesle i přesto, že vám letní slunce pálí do očí. Takle bych ten film definoval všeobecně - éterický sen. Přesně v tomhle duchu jsou i filmy Spawn, nebo Ghostrider, na které jsem si po skončení okamžitě vzpoměl. Fakt jsem zklamaný, čekal jsem něco  zcela jiného. ()

Ludivitto

Tak jsem se konečně dočkal a jsem nadšen. Špatné triky, nudný Reeves? Ha, vůbec. Suché hlášky, černý humor, fajn akční sekvence (o ty mi zase tak moc nešlo), skvěle obsazení herci (Tilda Swinton, R. Weisz, P. Stormare - který si roli Satana užívá od začátku do konce). Zkrátka film mé krevní skupiny, proto nemohu jinak než za 5* ()

Kroc

Dala bych 4*, ale za závěrečnou žvejku dávám 5* :o) btw. Gabriel je pěknej sviňák, na to že je archanděl ()

silent cut

Keanu"Leklá Ryba"Reeves mě zase jednou přesvědčil, že vlastně ani nepotřebuje být hercem. Jeho kreace s využitím minimální mimiky mají sice častečné tendence k proměně,(Nechá si narůst plnovous, oholí si hlavu) ale nakonec to bude zase jen Keanu Neo Reeves. Proč 5*****??? Protože pro zpracování comicsu je to ideální. Udělej výraz a moc ho neměň!!! Super a jedeme dál. Teď se n*****r Keanu....No táááák...udělali ti něco hnusnýho....táááák.... Proč ale sakra pět hvězdiček??? Bluescreen... Tvař se udiveně... Běž... PROČ K***** PĚT HVĚZDIČÉÉÉÉK. Protože pohyb a atmosféru kolem mrazivě statického Reeves ošéfoval Francis Lawrence tak skvěle, že jsem na chvíli málem uvěřil, že když strčím nohy do lavoru, ušetřím za topení. Za neokoukaný vývoj děje, za originální happyend a za mrtvé kamarády, kteří neovi pomáhali dopídit se alespoň kousku herectví (rozuměj, zkřivení obličeje) Chcete výčet??? ATMOSFÉRA***** EFEKTY***** MRTVÍ***** NEMRTVÍ***** GABRIEL***** LU... amen... dlabem... ()

Death

Constantine pusobi ve srovnani s podobne ladenymi komixy mnohem komornejsim dojmem. Neobsahuje tolik akcnich scen ani cool zaberu pro efekt, ale o to vic je pro me cenny. Neni to zadna bezhlava popcornova jizda. Film se v prvni rade soustredi na postavy a pribeh. A prave charaktery jsou prvnim velkym trumfem, ktery ma John Constantine v rukave. Keanu Reeves je jednim slovem dokonaly, prekvapi ale take treba Lucifer, ktery je i pres svuj civilni zevnejsek mnohem charismatictejsi nez nejaka rohata digitalni potvora. Podle toho, co jsem napsal, by se mohlo zdat, ze je Constantine slabsi co se efektu a akcnich scen tyce. Coz rozhodne neni tak uplne pravda. Cely film si drzi i pres slabsi mista pomerne dobrou uroven. Staci zminit treba skvele stvarnene peklo. Take akcni sceny, i kdyz jich neni tolik jsou povedene a rozhodne nedelaji filmu ostudu. Je tu sice i par hluchych mist, rada zbytecnych scen i nevyvazena kvalita triku, ale to se da urcite odpustit. Jak casto ve filmu uvidite tipani ciga o vlastni krev, dabla v bilem saku nebo treba fuckovani pri letu do nebe :). Takze nebi zdar, peklu jeste vice a nekurte, skodi to zdravi, ne vsichni maji takove stesti jako John Constnantine :). ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)