John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

Dont

Keanu Reeves odvedl celkem standardní práci, ale co mě nemile překvapilo, byl nevýrazný výkon Rachel Weisz. „Řidiče“ Shiu LaBeoufa raději nekomentuji, začínám pociťovat k těmto jeho chlapeckým rolím lehčí averzi. Zachraňují to Tilda Swinton a Peter Stormare. Kdyby do party přibrali solidního scénáristu, tak to mohla být slušná zábava. Ne že bych se nudil, ale ze židle mě to nezvedlo. Těch 6,8 na IMDb tak nějak lépe konvenuje mému hodnocení. ()

Trevor

To je naozaj už tak strašne dávno? Od premiéry filmu uplynulo už 14 rokov, napriek tomu si však pamätám že vo mne zanechal veľmi dobrý dojem a v roku 2005 nepochybne patril k tým najlepším filmom najmä vďaka charizmatickému Reevesovi v hlavnej úlohe. ()

Eldrick

Těžce cynická komiksová pecka, kterou si můžu dávat opakovaně pořád dokola, přesto neomrzí. Peter Stormare vystřihl snad nejvíc cool Satana, co jsem kdy viděl. ()

wipeout

Po druhom zhliadnutí a medzitím napozeranom väčšom množstve filmíkov na základe komixových predlôh som konečne dokázal oceniť kvality Constantina. Je omnoho temnejší a narozdiel od svojích sesterníc a bratránkov disponuje zaujímavým príbehom a nepotrebuje si zakladať na akčných scénach. Digitálne efekty sú na veľmi vysokej úrovni a najmä zobrazenie pekla má naozaj šťavu. Postavy Archandela,Balthazara či Lucifera sú vínimočne dobre zahrané a dodávajú atmosfére tú pravú šťavu. Jediný, kto mi snáď vadil bola Rachel Weisz, podľa mňa nevhodne nacastovaná. Čo sa týka Keanu Reevsa ako antihrdina nič nepokazil a zahral štandardne. Po X-menoch sa jedná o najlepšiu komixom inšpirovaný filmík aj keď nemám šajnu ako veľmi presná je adaptácia predlohy, ale osobne si myslím, že laika to vôbec nemusí trápiť a môže si vychutnávať túto pekelne "nepríjemnú" jazdu.4,5* ()

Huntelaar

Všelijáký děj táhne skvělá atmosféra až na Úplný konec, kde to Peter Stormare veme do "svých" rukou...PS: Na další shlednutí ten všelijakej děj tak nějak dostává kontury, Keanu je ještě famoznější, a tak jsem docela sklamanej, jak negativní jsou tady komentáře. Nejspíš přišel Constantine moc brzy, protože v dnešní době jsou "temný" filmy docela v módě. Přidal jsem jednu hvězdu navíc. ()

Petroff

Je to dobrý (aktuálně, 4.3.2011 jde o 100.nejoblíbenější film v databázi). Z doslechu jsem to měl za nějaký béčko... když jsem Constantina ale potkal u několika uživatelů v top10, musel jsem se na to už podívat. Béčko to sice je, ale... Keanu se tu dokonce asi 2x pousměje, jeho učedník to dle klišé předpisu bohužel schytá právě ve chvíli, kdy začne bejt dobrej a tak všelijak podobně. Krásná policajtka, její mrtvý dvojče... prima atomový peklo, bezvadnej Baltazar i archanděl Gabriel... Skvělej satan sám (Peter Stormare mi ohromně sedne do představy případnýho zfilmování Kingova Svědectví - Randal Flagg, Temný chodec... ). Při sledování si to skoro celou dobu drželo mou pozornost ... Bůh je děcko s mravenčí farmu. Ten nic neplánuje! ()

fmash

Docela chápu, že se tahle „náboženská opera“ spoustě lidem nelíbí. Někomu kvůli občas laciným efektům, sem tam laciným emocím, někomu dokonce možná kvůli mechanistickému pojetí manicheistického dvojvládí a nepokrytě hereticky pojímanému katolictví. No ale kruci, proto je to opera, ne? Reeves má roli na tělo, Tilda Swinton coby Gabriel je skvělý nápad, Stormareův Lu je prostě boží. Pár detailů by šlo doladit, včetně poněkud instantního okultismu, já bych ale byl nejspokojenější, kdybych se na tyhle religionistickými rekvizitami opatřené souboje s anděly a démony (pardon, hybridy) mohl dívat o dvě hodiny déle. ()

Reesam

Tento film je opravdu výborný v oblasti efektů, úžasní andělé (Gabriel - Tilda Swinton), démoni, Ďábel.. Peklo je fantasticky zobrazené. Celkově je film nápaditý a opravdu mě nadchnul. Ani nevím, co bych měla vyčíst. Perfektní obsazení, perfektní hudební doprovod, skvělý příběh a celý film je vlastně plný napínavých scén. ()

OG_Swifty

Ke Constantine jsem byl skepticky, moc jsem tomu neveril (Keanu Reeves + DC nejsou moje oblibena kombinace). Prijemne me ale film prekvapil, takova temnejsi oddechovka. Mladej LaBeouf nez se proslavil, Weisz nez zkrachovala a vtipnej Peter Stormare v roli Lucifera.. rozhodne lepsi z DC filmu, co jsem kdy videl. ()

BoredSeal

Filmová adaptace příhod Johna Constantina je v pár ohledech i po repríze otravná. Děj se ze začátku odvíjí rozumně, aby skončil příliš dlouhým padesátiminutovém finále, které se opájí zpomalenými rozbitými střepy a snaží se to zachránit charakterní herci Stormare a Swintonová trochu dlouhými monology. Reeves těží ze své tehdejší oblíbenosti a charizma a obsadit roli bezcharakterního blonďáka nějakou závadnější popovou hereckou hvězdou, pocit ošklivého znásilnění by byl dvojnásobný, stačí dítě Shia Beowulf v roli kámoše Chada. Jakákoliv shovívavost k vlažnější adaptaci může být rozmělněna tím, že je na světě pořád málo dospělých temných urban fantasy, takže se řada lidí uspokojí oschlou buchtou s prošlou náplní než aby požadovala kvalitní koláč. Pro vysvětlení lze doporučit předlohu Hellblazer, už jen začátek série z pera Jamie Delaneho by vás měl přesvědčit o tom, že si s démony a okultními záhadami hrát ještě lépe a šťavnatěji. ()

SonG

Nevím ,jeslti jsem byl na Constantina špatně naladěn, nebo jsem jen čekal něco jiného ,ale prostě a jednoduše v něm vidím pouze průměrný film...Keanu Reeves mne nijak neoslnil a film jako takový se mi zdál celkem o ničem...Ale na druhou stranu: efekty dobré, sem tam nějaká hláška....průměr. ()

Cl3ricK

Tomuhle se říká bolest. Zvykej si. Francis Lawrence natočil bombový film. Sám nedokážu říct, co bylo ve filmu nejlepší, jestli božský boxer, zlatá brokovnice nebo Lu v bílém. Autor taky přišel s originálním pojetím pekla, to bylo mega. Keanu si tohle zřejmě užíval, role Johna mu padla jako ulitá. Nemůžu jinak než plný počet. ()

kagemush

Peter Stormare jako satan? Ďábelský!!! Nejlepší pekelník (Pinhead promine) jakýho jsem kdy na plátně viděl! A že jich bylo. ()

gumli

Celkom dobrý nábožensky horrorový thriller.Aj keď je založený na komikse,ktoré ja nemám rád.Je aj trochu zvláštny.Hoci Keanu Reeves nie je môj obľúbený herec,myslím si že toho exorcistu zahral celkom dobré.Ale nie je to len horror,ale aj fantasy film v ktorom je plno náboženských metafor a suchého humoru.A keďže je to podľa komiksu,tak to treba aj tak brať,netreba tam hľadať žiadny pevný bod ani realistický základ.Constantine je len komiksovi superhrdina,nič viac.Dobrý film na pobavenie. ()

TheDon

John Constantine je takovej frajer, že by po něm rád dojížděl vajgly i chlápek z reklamy na Marlboro. Když o tom budu přemýšlet úplně do detailu, tak se úspěšně vyhýbám preventivní kontrole na plicním, protože rentgen mých plic bude vypadat hodně obdobně jako Johnův. Po dvaceti Marlborech denně od patnácti si nic nalhávat nebudu. Problém bude ale v tom, že pro mě si žádnej Louie Lucifer nepřijde a nevytáhne mi z plic ten sajrajt, abych mohl dál klidně žít a začít žvejkat Orbitky. Budu se s tím muset smířit a s radostí to udělám, dokud bude Keanu souhlasit s točením obdobných filmů. Takže mi stačí dočkat se 2016 a pokračování. Co se týče filmu, lepší ďábelskou jízdu jsem neviděl a ta spousta nápadů a ztvárnění pekla mi přijde naprosto dokonalá. Za mě plná palba a ve velkým očekávání na pokračování. P.s: Teď půjdu napsat vedení Marlbora, neboť můj product placement v téhle recenzi je určitě ocenění hodnej. ()

honajz2

Tak jsem si to asi po 12 letech znova zopakoval po cestě do Brna a naštěstí jsem si potvrdil, že ty scény, které jsem si z toho mlhavě vybavoval, jsou opravdu z toho, takže mi tu naštěstí neviselo hodnocení něčeho, co jsem "neviděl". Nicméně mě ale překvapilo, že mi to sedlo vlastně úplně stejně jako kdysi. Akční jízda je to docela pěkná, ale biblickým motivům dává solidně na prdel a dělá z nich ryzí fantasy, která je v závěru tak šílená, že jsem si až začínal myslet, jestli za předlohou náhodou nestojí nějaký Japonec. Originální nápady to mělo a docela mě zaujaly, ale celé je to zabalené do klasických klišé svého žánru, které vycházejí až moc najevo a výsledný dojem dost kazí (SPOILER hlavně teda smrt Chase KONEC SPOILERU). Je jich tam mnoho a nevím, jak moc je to jenom jimi, ale po dokoukání jsem si řekl, že to nebylo špatné a docela rychle mi to uteklo, ale podruhé (tedy potřetí) bych to vidět nemusel. Není to taková jízda, abych si to vyloženě užíval jen proto a ten příběh není zase taková pecka, ale i přesto vše stojí za zhlédnutí. Jestli tu ale něco opravdu pecka je, tak je to kamera, protože ta tady vyloženě kouzlí a fascinovalo mě, jak je tu každý záběr geniálně zarámovaný. Spoustu z nich bych si klidně zarámoval a někde doma pověsil, jak úžasně vypadají. Silné 3* ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)