Kdesi uprostřed pustiny je ukryta Cela - skleněná komora, v níž sadistický vrah Carl Stargher pomalu a důmyslně topí své dívčí oběti. Krátce po dalším únosu je vrah zadržen agenty FBI, při zatýkání je těžce zraněn a upadne do kómatu. Zatímco se agenti marně snaží najít místo, kde postavil své šílené mučící zařízení, v Cele jeho poslední oběť zoufale pozoruje, jak voda pomalu stoupá. Na záchranu zbývá 40 hodin a poslední šancí jsou schopnosti doktorky Catherine Deane, která dokáže vstupovat do mysli duševně nemocných lidí. Catherine se pokouší projít krvavým bludištěm mozku šíleného vraha a najít stopy, které umožní Celu najít dříve, než bude pozdě. Tuší však, že na tak děsivou a nebezpečnou cestu se ještě nikdy nevydala... (oficiální text distributora)

schizmo

Standardní krimi thriller, jenž z bahna průměrnosti nezachrání ani rádoby umělecký záměr, který je uvěřitelný asi jako herecké umění Jennifer Lopez... ()

Adasin

Opakovali to v televizi tak často, že už jsem se tomu jednou musela přestat vyhýbat. Nápad i provedení na jedničku, ale ten film je hrozně krátký. Zanechal ve mně pocit nevyužitého potenciálu. Výjevy z mysli sériového vraha byly filmařsky nápadité, ale podávané v příliš krátkých úsecích. Všechno se seběhlo tak rychle, že jsem se nestačila divit. Čekala jsem, že přijde ještě něco, ještě nějaký zvrat, který by jednoduchý příběh něčím vylepšil, ale bohužel. Lehký SPOILER: Myšlenka přátelství s mladším já toho vraha mě rozhodně zaujala, škoda, že na děj vlastně neměla až takový vliv a k získání zásadní informace v podstatě stačil jen zásah třetí osoby. Přitom herecké obsazení bylo výborné a všechny postavy obstojně zahrané. 7/10 ()

Turiec odpad!

Úchylný sci-fi triler o sadistickom sériovom vrahovi. Množstvo brutality sa strieda so scénami, ktoré je možné charakterizovať ako vizuálne orgie. Neviem, či úchylnejšie pôsobí jeden z hlavných predstaviteľov Carl Rudolph Stargher, alebo tvorcovia filmu. ()

MartinezZ

Tarsem umí psychedelické záběry a výjevy, ten thriller tu ale byl jaksi navíc a celé dohromady to nefungovala tolik, kolik se z toho dalo vyždímat. Mezi průnikem do mysli a nalezením stopy je hrozně krátká doba, navíc vše zaměřeno na důvody úchylné osobnosti vraha a jeho "léčby", což thriller zabíjelo a ve výsledku s ním ani nemělo nic společného. ()

Vojcl

Zajímavý námět, ale zpracování mě dost zklamalo.. Čekal jsem výtečný áčkový psycho-thriller, ale dostavil se jen průměrný béčkový horor!!! ()

numi

Co je na filmu vlastně špatně? Přílišna zdobnost a patrná úpěnlivá snaha šokovat za každou cenu. Taková cesta do cizí mysli se dá zobrazit jen jedním krátkým zábleskem a nebo taky jako v tomto filmu - rozmanitými barevnými a tvarovými variacemi, střídáním filtrů, otáčením kamery do různých úhlů, zrychlenými nálety, úsečným střihem, atd. Kdyby už nic jiného, tak už jen to, že tyto cesty postrádají kompaktní vizuální styl, působí rozpačitým a roztěkaným dojmem. A tato neřest se rozrůstá do celého filmu. Každá scéna je jinak pojatá, jinak střižená, na začátku se film snaží diváka vyděsit neočekávaným střihem, v polovině jen brutalitou a nakonec od této snahy upustí zcela. Samotná rutinní thrillerová linka přitom nepostrádá náboj a napětí - právě ona totiž vysloužila Cele alespoň ty dvě hvězdičky. A Vince Vaughn sice nehraje špatně, ale jeho místo je jednoznačně v jiném žánru. [říjen 2006] ()

Wolodja

Predevsim brilantni vizualni zpracovani dela z tohoto filmu nadprumernou zalezitost. Uz se tesim na další Singhuv film a jenom doufam, ze mu k nemu nekdo napise lepsi scenar. ()

blackrain

Jennifer Lopez se snaží dostat do hlavy psychopatickému vrahovi, který byl při zatýkání těžce zraněn a upadl do komatu. Agenti FBI mají pouze 40 hodin, aby nalezli vrahovu poslední obět. Strhující vizuální podívaná. Hodně působivý snímek. Poměrně originální a bizardní dílo. ()

kaylin

Americko-německý snímek „Cela“ zaujme především tím, jakou má Tarsem Singh úžasnou fantazii. Jennifer Lopez je zde v úchvatných kostýmech, ale i Vincent D’Onofrio se mění v různé démonské podoby. Krása a děs dohromady fungují, ale jenom v těch vizuálně propracovaných scénách. Jinak je to celkem obyčejný thriller, který má jen jediné navíc. Onu úchvatnou výpravu. ()

gojackill

Začáteční scéna v poušti patří mezi to nejlepší co jsem viděl. Navíc mě to emocionálně sebralo, hned několikrát. ()

YURAyura

Docela slusne psycho, ktere uz nekolikrat mene uspesne vykradli do daleko horsich, ale drazsich filmu - ale Silence je jenom jedno ;] ()

vanadium

Psychotická šílenost. Výlety do vnitřního světa psychopata. Úchvatné. Tohle je po vizuální stránce naprosto dokonalé. Perfektní snové prostředí s přirozenou mírou absurdity. Některé kamerové orgie a efekty mě fakt dostaly. Dotvořeno ujetým soundtrackem... Tenhle film si mě opravdu získal. Scéna s koněm je vůbec jedna z nejlepších a nejoriginálnějších, jaké jsem kdy viděl (přestože hororové scény a horory nesnáším). Škoda, že podobných "snových" filmů není víc! Snové náměty jsou zajímavé a vždy originální. Ale abych jen do nebes nevychvaloval. Části filmu, které se odehrávají v "reálu" jsou trochu slabší a ani Jennifer mi v hlavní roli nebyla moc po chuti. Přesto mě tento film originalitou a výtvarnou stránkou vnitřněsvětních scén natolik uchvátil, že nemůžu jinak než dát pět hvězdiček. ()

Aiax

"Dějová" stránka filmu je bezcenný, tisíckrát viděný crap, ale ta vizuální stojí rozhodně alespoň za jedno shlédnutí, skoro by se chtělo říct "výtvarná revoluce" ve filmu. ()

Aleee89

No neříkám, že by mě to úplně nebavilo, to docela jo, ale po zádech mi teda mráz neběhal. Nebylo to špatné, spíš trochu jiné, mělo to i nějakou svou novinku a vylepšení, ale celkově nemůžu hodnotit výše. No a ta Lopezka!!! Ta taky sráží hodnocení, protože dívat se na ni nemusím... ()

Trevor

Velice že dávno som tento film videl, matne som si pamätal o čom je a tak som si ho z ponuky stanice Film+ vybral opäť. Tentokrát som ho už nedopozeral. Nie prvykrát film najlepšie vystihuje komentár uživateľa Arsenal83. Súhlasím s ním vo všetkom, pretože je veľký rozdiel dobre spracovať takto kontroverzný (či skôr úchylný) film a je rozdiel v týchto scénach nájsť zaľúbenie napriek príliš zlému scénaru. Moje hodnotenie je však ešte o jednu hviezdičku smerom nadol prísnejšie. ()