Na mexicko-americké hranici zastaví policisté dodávku pašeráků lidí. Záhadný agent K mezi zadrženými imigranty objeví mimozemšťana. Když se tvor pokusí uprchnout, zastřelí ho speciální zbraní. S kolegou D pečlivě zamaskují stopy a policistům vymažou vzpomínky. Mladý černoch James Edwards, který slouží u newyorské policie, pronásleduje zločince, který se ho těsně předtím, než spáchá sebevraždu, pokusí varovat. Na Zemi přichází brouk a světu hrozí nebezpečí. Poblíž opuštěné farmy přistane létající talíř. Jeho pilot zabije buranského farmáře Edgara a navlékne si jeho kůži. Agent K se setká s Jamesem a pozve ho na konkurz. Ten si díky nestandardnímu přístupu k řešení úkolů vede nejlépe a nakonec přijme nabídku nastoupit u tajné vládní organizace MiB (Muži v černém), která monitoruje pohyb mimozemšťanů. Stává se agentem J v době, kdy se celá planeta ocitá uprostřed krize. Byla uloupena galaxie Arquillianců, po níž pase i mimozemšťan z nebezpečné rasy brouků. Arquillianci hrozí, že pokud nebude vrácena v termínu, zničí celou Zemi. K a J po ukradené galaxii i broukovi pátrají. Zabaví jeho létající talíř, vetřelec jim však unikne. Když se brouk zbaví Edgarovy kůže a stane proti K a J ve své skutečné podobě, je zřejmé, že půjde o velmi nerovný souboj. Jenže v sázce je osud celé planety! (TV Nova)

lskala

Byl jsem na premiéře Mužů v černém a bylo to poprvé a naposledy, co jsem seděl v první řadě v kině. Bolest krku mi bránila více se do filmu ponořit. Jinak je to oddechová popcornová zábava, která nenudí a neurazí. 60% - 3*** ()

Cejny

Tak tenhle film jsem si naprosto oblíbil, parádní humor v podání Willa Smithe i TL Jonese. Opravdu jsem se bavil po celou dobu filmu. ()

Sdoom

Men in Black ztělesňují vše, co si divák představí pod typickým hollywoodským blockbusterem. Buddy movie, slušný vizuální efekty, trocha akce, trocha vtipu a happy end. Nicméně i přesto, že nadšen z toho bude maximálně divák mladší 15 let, se jedná o celkem dobrou zábavu v přijatelné stopáži. ()

sedm.1

Prvnímu dílu Men in Black lze jen těžko co vytknout. V 97´získali oprávněný úspěch, neboť disponovali prakticky vším, co mu ho mohlo zaručit. Skvělou a poměrně originální zápletku, spoustu svěžích nápadů, úžasně fungující humor i akce, dynamický spád, naprosto perfektní hvězdné obsazení, především Will Smith se tu představil v sakra našláplé formě, velmi zábavné dialogy a hlášky, na svou dobu Muži v černém pak zabodovali i s fajn efekty na vysoké úrovni, prostě hit jak vyšitý, prostě prvotřídní, popcornová zábava, kde vítězně zafungovalo propojení dvou celosvětově nejoblíbenějších žánrů, tedy sci-fi a komedie. Když se na to podívám ale jako na celek, mám s jednou věcí docela problém. Ani trochu mi nevadí veškeré tyto čistě komerční, nenáročné bijáky, spíš naopak, ale co je moc, to je moc. A ikdyž těch 95 minut strávených v přítomnosti Mužů v černém uběhlo jako nic a já se při nich i výborně bavil, při závěrečných titulcích ve mně převládl pocit a otázka „…a co jako, to bylo vše?“. Takže jako přímočará oddychovka jsou Muži v černém perfektní volba, ale že by to ve mě zanechalo jakýkoliv pocit vyjímečnosti, či nějakého většího zážitku, to tedy bohužel ani náhodou. ()

Torimmer

Tenhle film je pecka! S celkem chytrým námětem se naložilo pěkně s humorem a nadsázkou a dopadlo to skvěle. O tomhle filmu se už určitě dá mluvit jako o klasice. Aspoň co se žánru sci-fi týče. ()

xaver

Takový normální film, takový normální šedý, pardon černý průměr. Celkem zajímavý, ale zase nijak zvlášť překvapivý a ohromující námět, který by odůvodňoval to vysoké hodnocení. Slušné herecké obsazení, ale zase takový průměr, i co se hereckých výkonů týče. Vidím to na takovu slušnou trojku. ()

Zagros

Mně to zkrátka nesedlo. Ústřední dvojice byla sice docela fajn a povedlo se pár vtípků a hlášek, jako celek mě to ale spíše zklamalo a nemám potřebu a chuť si to pustit znovu. Proč? Byla to taková parodie/komedie s hloupým příběhem, který se naštěstí vymazal sám i bez neutralizéru. Nesedly mi ani triky a většina vedlejších postav. Kupodivu Muži v černém měli vcelku úspěch a dočkali se několika pokračování, které se ovšem nedočkají mě. Dvě hvězdy jsou tak akorát. ()

Loki_Six

"A person is smart. People are dumb, panicky dangerous animals and you know it. Fifteen hundred years ago everybody knew the Earth was the center of the universe. Five hundred years ago, everybody knew the Earth was flat, and fifteen minutes ago, you knew that humans were alone on this planet. Imagine what you'll know tomorrow." ()

iXtr3m3

Skvelá popcornová emzácka oddychovka. Komédia s perfektným Willom Smithom, ktorý si užíval svoj megaúspech zo Dňa nezávislosti. Efekty na danú dobu na úrovni a starý mrzút v podaní Tommyho Lee Jonesa si tiež dobre svoje odkrútil. Malo to vtip, malo to akciu a hlavne bolo to sakra originálne. Ja som bol spokojný. Napriek rozporuplnému prijatiu poslednej tohtoročnej časti, pre mňa je táto séria vynikajúca. ()

LEATHERFAC odpad!

Dlouhý roky jsem se tomu vyhýbal. Nemám rád Willa Smitha a stupidní humor. Ani v jednom z těchto aspektů mě film nezklamal. Větší pitomost jsem už opravdu hodně dlouho neviděl. A ty mimozemské příšerky mi přišly na úrovni českých pohádek devadesátých let nebo béčkových hororů let osumdesátých. ()

Pretender

''A person is smart. People are dumb, panicky dangerous animals and you know it. Fifteen hundred years ago everybody knew the Earth was the center of the universe. Five hundred years ago, everybody knew the Earth was flat, and fifteen minutes ago, you knew that humans were alone on this planet. Imagine what you'll know tomorrow.'' ()

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (více)

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

02.12.2016

První filmový Jump Street stál 42 milionů dolarů a vydělal 201 milionů. Dvojka pak vyšla na rovných 50 a utržila 331, což je jasný důkaz, že studio Sony narazilo zlatou žílu. Jak ale možná víte,… (více)

Jump Street vs. Muži v černém

Jump Street vs. Muži v černém

06.03.2016

Když se na konci roku 2014 začalo mluvit o crossoveru Jump Streetu a Mužů v černém, všichni to brali jako podivný vtip. Záhy se ale ukázalo, že je tenhle koncept reálně ve hře, protože by jím studio… (více)

V Sony chystají nové Muže v černém

V Sony chystají nové Muže v černém

25.09.2015

První Muži v černém byli blesk z čistého nebe, dvojka ale takový úspěch nezaznamenala. Na trojku se tudíž čekalo 10 let, a když v roce 2012 konečně dorazila, byl to docela zázračný hit. Studio Sony… (více)