Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Matka (Nia Long) mladé June (Storm Reid) zmizí na dovolené v Kolumbii se svým novým přítelem. Když dcera začne po nezvěstné matce pátrat, svazuje jí ruce nejen úřednická byrokracie, ale i vzdálenost tisíce kilometrů. Zatímco June zůstává v Los Angeles, využívá při hledání stop nejmodernější technologie, aby se ji pokusila najít dřív než bude příliš pozdě. Čím více proniká do světa digitální detekce, dostává se jí více otázek než odpovědí... A když June odhalí tajemství o své matce, zjistí, že ji vlastně vůbec neznala. (Falcon)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (169)

UhLee 

všechny recenze uživatele

(8,5/10). Po předchozím projektu Searching jsem ani nedoufal, že jeho volné pokračování s názvem Missing ještě posune, už tak vysoko nastavenou laťku. Upřímně, kdybych měl vybrat, který snímek z této dvojice se mi líbil více, tak to momentálně asi nezvládnu protože ve mně převládají dozvuky Missing. Tento nový subžánr, který se celý odehrává na obrazovkách digitálních technologií našel malou skulinku v kinematografii a přinesl nám něco originálního a nevídaného. V jádru se jedná o klasický thriller, ale je to zaobaleno v naprosto podmanivém kabátu, který vás od prvních minut zaháčkuje a nepustí vás ze svých digitálních spárů. Tento typ filmů je hrozně náchylný na scénář, protože se to může v jednom okamžiku celé sesypat. Missing tento aspekt zvládá bravurně tím, že postupně divákovi dávkuje drobečky v podobě střípků informací. Z odkrývání tajemství se stane závislost a stopy se stávají drogou, po které divák bezmezně lační. Vtipné narážky na dnešní společnost bylo jakýmsi kořením, které dochutilo tento výborný pokrm. Jediné menší mínus vidím ve finále, které se trochu vymyká nastavené filozofii filmu. Celou dobu si tvůrci hrají na svém skromném písečku, tak nevidím důvod aby se z filmu dělali nějaký velkolepý thriller. I přes malinké škobrtnutí v závěru jsem celou dobu doslova visel na obrazovce a pumpoval do sebe tento jedinečný zážitek. Tohle byl rozhodně jeden z milníků v tomto "Computer screen thrilleru", který se stává nečekaným překvapením filmového roku. ()

maddy 

všechny recenze uživatele

Oproti Searching síce omnoho viac vykalkulovaná hra s divákom ohľadom jedného značne vykonštruovaného a v závere až za vlasy pritiahnutého únosu, ale musím uznať, že tá hra s divákom, postupným dávkovaním informácií a neustálym vodením ho za nos funguje perfektne. Takmer dvojhodinová stopáž ubehne úplne hravo, forma komunikácie cez obrazovku laptopu je využitá až na dreň a aj hlavná hrdinka značne sympatická. Vo výsledku tak slučná thrillerová jednohubka, ktorá chce byť však možno až príliš prekombinovaná, čím stratila oproti predchodcovi to kúzlo typu "toto by sa mohlo stať aj v skutočnom živote". CELKOVO: 7/10 ()

Reklama

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

M-A-S-T-E-R-P-I-E-C-E!!!!! Missing je po vzoru svého předchůdce Searching úplně stejně výborný, ba co víc, ještě tak 2x lepší, a tenhle typ “computer screen thriller” je svěží vítr ve svém žánru. Film mě od úvodního vyšetřování v 15. minutě doslova přikoval do sedačky a až do závěru nepustil. Dlouho se mi nestalo, že bych byl u filmu jak v transu a zapomněl vnímat čas i okolí a jen se nervózně vrtěl v křesle a mnul si zpocené ruce, ale Missing to zvládl úplně s přehledem a s klidem můžu říct, že jde o nejnapínavější dvouhodinovku za poslední roky. Zpracování skrze screen elektronických zařízení je prostě výborný a tvůrci z něj zde vytěžili maximum, je to hravé, originální a nečekaně poutavé až za hranu toho, co jsem původně čekal. Jednoduše si s divákem tvůrci hrají a předhazují mu teorie, které se z minuty na minutu mění, napětím se nešetří, dokáže se zde budovat mysteriózní nádech kolem celého zmizení a když má film udeřit akcí, s přehledem vytasí i fyzické dusno a ve finále do sebe vše perfektně zapadne jako puzzle bez jediného visícího či nelogického otazníku. Paranoidní, nepředvídatelný a jednoduše bezchybný thriller bez hluchých míst, s notnou dávkou tvůrčí invence a se spoustou vytrhaných vlasů a okousaných nehtů v diváckých křeslech. Jó, tohle mi sakra zlepšilo týden a z fleku bych si dal projekci znova. A co víc, tohle se zavděčí všem typům diváků i všem věkovým skupinám, takže seberte všechny okolo a šup do kina! ()

Fr 

všechny recenze uživatele

VYHLEDÁVÁM:  ZMĚNA IDENTITY… JAK PŘEDSTÍRAT ZMIZENÍ... JAK UTAJIT IDENTITU… JAK SKRÝT HISTORII PROHLÍŽENÍ… JAK SKRÝT INTERNET…  Jako… je zajímavý zjistit, kam až se jedním kliknutím myši dostanete, co zjistíte, co vyřídíte. Uvědomíte si, jakouže za sebou necháváme digitální stopu. Tím a těma nápadama, co a jak udělat to baví. Jinak je to místy zdlouhavý, většinou jde o konverzaci, slovní i psanou. Naštěstí to v pravej čas vytáhne překvapivý zjištění, takže začne bejt zábavnější i děj. A pak další a pak další… až to graduje téměř v Cimrmanovským stylu („Vichr z hor“, vole!). Taky nám chtěj říct, že se v tý dnešní, pojebaný, korektní době, vlastně nemá cenu obracet na policii. To thrillerový finále je trochu dementní a kvůli jejich chování dám jen ty 3*. I když jen…   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jak vysledovat „Velkýho bratra“. 2.) Ještě doma nemáme Siri.  ///  Thx za titule „num71“.                 PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Maximilianus 

všechny recenze uživatele

Občas pôsobilo snímanie cez kamery áut, mobilov, notebookov a pod. trochu nasilu, navyše veľakrát bolo očividné, že sa záber natočil profesionálnou kamerou a iba dosadil, napr. do počítača. Väčšinu času však takéto zobrazovanie udalostí pôsobilo prirodzene, a tie malé výnimky sa dali tolerovať, nakoľko nepôsobili príliš rušivo. Celé to pátranie som si užíval a udržiavalo ma to v miernom napätí, len ten záver bol pomerne slabý, čo je škoda. V porovnaní so Searching sa mi ale Missing pozeralo lepšie a asi ma to aj viac bavilo. 7,4/10. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (4)

  • V polovině filmu dostane hlavní hrdinka sms od producenta filmu Seva Ohaniana, který prozradí celý zbytek filmu. (mikki089)
  • Na začátku filmu jsou vidět záběry z filmu Pátrání (2018), který se v mnoha ohledech podobá filmu Nezvěstná. (Osiris_o.O)
  • Film se odehrává v červnu 2022. (mikki089)

Související novinky

Reklama

Reklama