Epizody(6)

Fiktivní příběh o švédském podnikateli v moderních technologiích, který s partnery vymyslí legální streamovací platformu a převrátí tím hudební průmysl vzhůru nohama. (Netflix)

SidneyP

Moc mi nesedlo, jak se míchala fikce s pravdou, jsem spíš pro to, aby se příběh buď inspiroval nějakou podobnou appkou/službou, nebo se případně zaobíral jen čistou skutečností, a jít tak směrem dokumentárního stylu. Nápad dobrý, ale provedení mi prostě nesedlo. ()

JBMAVERICK

Minisérie o vzniku nejlepšího přehrávače hudby jaký zatim kdo vymyslel. Škoda, že ho zrovna vymyslel nejvíc nesympatickej týpek jakej kdy byl. Teda aspoň podle seriálu. Super nápad věnovat každou epizodu postavě, jako nedílné součásti projektu. A ůplně v každý epizodě mě neskutečně sral Daniel Ek. Naopak Díly s právničkou nebo hudebním producentem úplně TOP. Člověk by ani neřekl co stálo za tím, pustit si cokoliv na Spotify. Geniální seriál ()

Reedl

Jsem u konce třetího dílu a fakt se musím přemáhat. Tohle nemá mít ani 50%. Potenciál by to mělo, ale to zpracování :( Udělat každej díl o jedný postavě to taky nezachrání. K čemu jsou ty zbytečně dramatický střihy? A v takovym počtu? Proč tolik prázdnejch a předvídatelnejch konverzací? Proč je to tak umělý? Proč to má fakt až tak moc špatnej anglickej dabing? Proč s tím ztracím čas a myslím si, že se to ještě zlepší? Proč tomu tu jednu hvězdičku nedám už teď? ()

rublik05

Zajímavě pojatý a i vcelku pěkně natočený seriál, jehož námět na první pohled působí trochu zvláštně, tvůrci na to však šli velice originálně, takže se jim povedlo přeměnit danou látku na vesměs poutavou a zajímavou podívanou, kdy každá epizoda nabízí jiný úhel pohledu, jinou perspektivu, takže není nouze o silné či naopak veselé momenty. Na můj vkus má však hrozně pomalé tempo, moc se mi nelíbilo ani zakončení, jakož i některé, z mého pohledu zbytečně vyhrocené scény. The Playlist je tak či tak povedený dramatický seroš, bohužel však forma zvítězila nad obsahem. 6/10. ()

MFloyd

Moc povedená minisérie. Hlavně oceňuji, jak si každý díl vybral jinou postavu a zároveň jiný úhel pohledu, kdy přemýšlíte, jestli jeho nebo její názor je pro vás přijatelný a u mě to fungovalo naprosto skvěle. Jediná škoda, že to celé působí až moc televizně, nebo lacině, což se snažili autoři zakrýt občas dobrými nápady, ale i přesto jsem neměl pocit, že jde o dokument dosahující ostatních lepších netflix sérií. ()

Ex_Machina

Exkluzívne podanie toho, ako sa nádejný start up za pár rokov dostal do spoločnosti takých globálnych hráčov ako su Google, Napster, Youtube alebo Facebook. Spotify bol v roku 2008 ocenený na 250 miliónov dolárov a v roku 2012 už na 2 miliardy. No za každým úspechom treba hľadať ťažkú drinu a boj so systémom. Nahrávacie spoločnosti a autori hudby chcú svoje percentá. A nie malé. Treba samozrejme zaplatiť aj programátorov, techniku, právnikov, marketing a uspokojiť investorov. A aby to dokonale fungovalo tak to všetko chce čas. Takže keď si teraz pustíte niečo cez Spotify, tak si toto všetko uvedomte. ()

shade000

Po dlhšej dobe opäť vynikajúca miniséria, tentokrát zo Škandinávie. The Playlist, alebo ako vznikol hudobný steamovací gigant Spotify z časov, keď bol na výslní ako protest proti nahrávacím štúdiám Pirate Bay. Je to síce fikcia, no perfektne natočená. Prosím viac takéhoto materiálu... ()

SAINTS

Playlist je mini-seria Netflixu o vzniku globálnej platformy na streamovanie hudby spotify.Nechýba napínavý scenár ,kvalitné prevedenie,vyvážený prístup a kvalitné obsadenie.Každá epizoda je venovaná jednemu z ludí,ktorí boli podstatní pre uspech spoločnosti.Vidíme aj kompromisy ktoré pre uspech projektu museli urobiť.Aj ked je to čiastočne fikcia,zdá sa,že velké časti z príbehu sú založené na skutočnosti.Nejeden divák si zamiluje všetky aspekty tejto serie. ()

stephano

Nemůžu si pomoct ale výš opravdu nejdu. 1) nejak jsem nepochopil co tím chtějí autoři říct 2) celý téma je na jednu delší epizodu 3) závěr není dobrý. Nicméně musím uznat, že režijně je seriál skvělý. ()

Jsem_Uprimny

Tenhle seriál si rozhodně si zaslouží víc pozornosti, než se mu nyní dostává. Kdyby mi u posledního dílu nekrváceli oči, určitě bych to označil za největší překvapení letošního roku. To si "bohužel" odnáší ten pedofilo-nekrofilo-homofóbní zabiják Jeffrey Dahmer. Každopádně klobouk dolů, nikdy by mě nenapadlo, že Švédi taky umí točit dobrý pořady. ()

Habanera

Rozhodně jeden z nejlepších seriálů tohoto roku. Příběh jedné velké společnosti očima jejich členů. Nejpovedenější za mě byl předposlední díl, který se věnuje nejvýraznější osobnosti z kruhu zainteresovaných v Spotify, její osobní zpověď a hlubší vhled do postavy samotné. ()

yxaj

Nabízí se otázka, jestli skutečně za nízké platy hudebníků může Spotify. Nejsi dost dobrý, tak se tím prostě neuživíš, to je přece normální u všech oborů. Na druhou stranu by tady ti miliardáři opravdu mohli trošku pustit chlup. ()

bonovox

Perfektná miniseria zo Švédska o vzniku Spotify. Vyborne zvolení herci, dej rozdelený do šiestich epizód z pohľadu rôznych postáv...super nápad, celkovo veľmi vydarené...90% ()

jjjerry

Shlédnuto za jeden večer. První epizoda je geniál, druhá trochu ztrácí. Poté se to zvedne a poslední trošku zklamání. Jako celek působí hodně filozoficky, donutí přemýšlet. Přesto nevnucuje žádný názor. Není plná gender ani rasových eko kravin.  Příjemný seriál. ()

Tomas_PO

Výborná švédska séria, ‘zbaštená’ prakticky na jedno pozretie. Skvelá téma hudobného online priemyslu, doteraz nie úplne mediálne podchytená. A vysoko aktuálna. Ako technologicky, morálne, finančne, tak aj dopadom na spoločnosť. Potešilo aj spracovanie (pozor, malý spolier), keďže každá časť je točená z pohľadu iného človeka. O to viac, že pokrýva rôzne odvetvia a vrstvy showbiznisu. Po úvodnom diely na prvý pohľad mierne rušivé, čakajúc rozvíjanie témy v identickej línii. No v konečnom dôsledku to sérii prinieslo výbornu dynamiku a šírku. Herecké obsadenie je dobré, napriek úplne neznámym švédskym tváram. Dynamika nestratila na sile ani neprítomnosťou akýchkoľvek známych hudobných tvárí, až na jednu verbálnu zmienku o Taylor Swift. Posledná epizóda sľubujúca vyvrcholenie, týkajúca sa samotných interprétov mimo vysokého showbiznisu, najviac zasiahnutých situáciou, veľmi nevyšla, vrátane samotného záveru, ktorý je…taký nijaký. V podstate ako celá situácia v reálnom svete. Za poslednú epizódu jediná hviezda dole, inak plné bodovanie. ()

Sopholojong

Serialove prekvapenie roka. Vizual, soundtrack, dynamika deja ako od Dannyho Boylea a dialogy s odusevnenymi hereckymi vykonmi zase akoby od Aarona Sorkina. Nech mi nikto netvrdi, ze sa tajne nepodielali... Tretia epizoda "The Law" je paradnou proceduralnou filmarcinou (prechody z jednych dveri do uplne inych) so spalujucimi dialogmi (napad pravnicky s Premium subscription) a tip-top hereckymi vykonmi. "ADHD" co-founder Christian Hillborg v jeho "The Partner" epizode s odrbavanim investorov na golfovom ihrisku a navstevou prazdnej rokovacej miestnosti si zasluzi za jeho performance Emmy (nemusia ani nominovat). A na krk mu dycha Edvin Endre vo svojej "steve-jobs" kreacii barbarskeho ignoranta, ktory to myslel dobre, aby ho slava a moc "zosrotovala" na temnu stranu (ale v zavere ma trpku pravdu o tom, ze nie kazdy spevak moze byt "top" a majitelia prav su ti najvacsi zlodeji). Stiahnutie na 9/10 najma za poslednu, uz viac menej dovetkovu epizodu, ktora strati predchadzajuce tempo (viac ma bavili okolnosti a prekazky vzniku, nez "afterwards" tahanice) a ma nesympaticku herecku figuru cernosskej vyjednavacky. ()