Piraňa II: Létající zabijáci

• Česko Piraňa 2 (více)

U jednoho poklidného karibského ostrova se poblíž luxusního turistického letoviska před několika měsíci potopila americká námořní loď. Nikdo netuší, že na palubě byl kanystr se zárodky geneticky upravených dravých ryb, jejich nová generace začne ohrožovat obyvatele ostrova a návštěvníky letoviska a to nejen ve vodě, ale také na suchu protože ryby jsou schopny krátkého letu a přežijí nejen ve vodě, ale také na vzduchu. Děsivé pozadí tajemných útoků se pomalu vynořuje před instruktorkou potápění Anne Kimbroughovou, která začne pátrat po příčině smrti jednoho z přátel jejího syna, který zahynul během výletu spojeného potápěním. Společně s ní pronikne do márnice také rekreant Tyler Sherman, zkušený biochemik. Zděšeni svým objevem, pátrají dál a současně se pokusí přesvědčit hotelového manažera, aby zrušil každoroční piknikovou party spojenou opékáním ryb na pláži. Ten odmítne, což má pochopitelně nevyhnutelnými důsledky v podobě mnoha obětí velkého útoku krvelačných létajících ryb. (oficiální text distributora)

Phos4rus

Kazdy potrebuje svuj odrazovy mustek, k tomu aby se dostal nahoru. Tenhle film, beru prave jako ten odrazovy mustek. Kdyby J. Cameron nenatocil tenhle film, nemeli bychom Terminatora! Za to, ze pomohl Jamesovi, davam 1 hvezdu, filmu samotnemu, rikam ODPAD! ()

Flynn

V 1. díle jsem si říkal proč jsou ti lidi tak blbí a lezou do te vody, ale v druhém dílu mě tvůrci zcela dostali ono nebylo bezpečno ani na suchu:))). ()

papaJA21

No každý nějak začínal. Asi nejvíc je to komedie, především lítající gumové rybky, které jdou výhradně po krku, jsou vážně bezva. ()

Scratt

Oproti jedničce blbina. Až se nechce věřit, že je pod tím podepsán Cameron. Ale tak ne každý začátek je jednoduchý a můžeme být jen rádi, že James nezůstal u podobných projektů. 15% ()

t_gon

I James musel nějak začít, sice pěkným shitem, který je jen o stupínek horší než jeho předchůdce, ale ten mu promineme za jeho pozdější Pecky... ()

Lachtaan odpad!

V životě jsem nebyl ničím znechucenější než onou scénou, kdy dochází k pohlavnímu styku pod mořskou hladinou v laciném hororu z osmdesátých let, který je náhle narušen krvežíznivými piraněmi, o kterých se člověk ještě později dozvídá, že umějí i lítat. Jedno utrpení je sledovat nízkorozpočtové kraviny v dnešních byť levných, alespoň koukatelných rozměrech. Ale vidět odpadní horor z minulého století je skutečně na permanentní újmu. ()

BS odpad!

Výtečná podívaná, která je ještě obohacena o vynikající český dabing!!! (Just kidding) ()

Master19

Béčkové hororoidní béčko ze zlaté doby tohoto "žánru". Zřejmě hned poprvé, jak zaslechnete vrnící stádo piraní, budete se smát (ať už znáte jedničku, nebo ne), ale přece jen to má něco do sebe. No, minimálně v té době neměli problém s tím, že sem tam nějaká holka ukáže prsa... :-) ()

Brain-D

Hudba je vynikající a dobře nasazuje napětí do scén, což mnoho režisérů neumí. Cameron a jeho umění pod mořem, které zdokonalil ve snímku "Propast". ALE to nezachrání stupidnost Létajích piraňí, což je fakt debilní nápad. Jednička byla až na to, že Piraňe nemůžou být ve sladkých vodách celkem reálná- tohle bylo sci-fi z ubohými efekty. ()

Všivák

Létající piraně na provázku co plavou v moři. Dobrá šílenost. Skoro jsem to dokoukal. Škoda, že finále bylo tak neúnosně nudné a uspávající. Škoda, že oběti se chovali naprosto dementně (hlavně ten černoch, co chtěl pomstít svého syna).Létající piraně tady jsou na stejné trikové úrovni jako sojka bonzačka z krakonoše. ()

Kubaso

Boha jeho, už ten název (který navíc nelže)... Cameron se prý někde nechal slyšet, že to, co zčásti natočil/spáchal, je nejlepším filmem o létajících piraních všech dob. Inu, o tom se s ním nikdo přít nebude. Citelně lepšímu prvnímu dílu pomohla lehká nadsázka. Dvojka je sice místy vtipná taky (scéna v márnici, masakr na pláži), ale zásadně ne tehdy, kdy to bylo zamýšleno, a bohužel ne zase tak často, aby to z ní učinilo poctivý italský trash. I na té krvi se mohlo přidat, přestože - pominu-li samotné piraně/maňásky a srandovní pád vrtulníku - zvláštní efekty jsou klasa (Giannetto De Rossi). Pro mě je hlavním tahákem absolutně skvostná úvodní skladba Stelvia Ciprianiho, která by si vážně zasloužila zaznít v lepším filmu. ()

lykan9

Jako nebylo to nic světoborného a opravdu to bylo místy až hloupé, ale že by se jednalo až o takovou katastrofu, se také říct nedá. Jsem rád, že se jedná o volné pokračování jedničky a úvodní pasáž byla opravdu originální. Ze začátku mě vyděsilo, že nebyl použit typický zvuk pro piraní útok, ale ten se asi od poloviny filmu začal užívat, což mě potěšilo. Jedná se prostě o typické "béčko", které je však svým způsobem sympatické. ()