Piraňa II: Létající zabijáci

• Česko Piraňa 2 (více)

U jednoho poklidného karibského ostrova se poblíž luxusního turistického letoviska před několika měsíci potopila americká námořní loď. Nikdo netuší, že na palubě byl kanystr se zárodky geneticky upravených dravých ryb, jejich nová generace začne ohrožovat obyvatele ostrova a návštěvníky letoviska a to nejen ve vodě, ale také na suchu protože ryby jsou schopny krátkého letu a přežijí nejen ve vodě, ale také na vzduchu. Děsivé pozadí tajemných útoků se pomalu vynořuje před instruktorkou potápění Anne Kimbroughovou, která začne pátrat po příčině smrti jednoho z přátel jejího syna, který zahynul během výletu spojeného potápěním. Společně s ní pronikne do márnice také rekreant Tyler Sherman, zkušený biochemik. Zděšeni svým objevem, pátrají dál a současně se pokusí přesvědčit hotelového manažera, aby zrušil každoroční piknikovou party spojenou opékáním ryb na pláži. Ten odmítne, což má pochopitelně nevyhnutelnými důsledky v podobě mnoha obětí velkého útoku krvelačných létajících ryb. (oficiální text distributora)

Pepy

To asi těžko, tady musel být James Cameron a Ovidio G. Assonitis totálně nalitý, aby udělali takový propadák. Nejlepší režisér, udělá takovou chybu. Je to škoda, snížil si reputaci, ale Cameron je dobrý režisér, zase vymyslí něco co za to bude stát. ()

Terva

CITÁT - Mého posledního manžela zabila erekce.......... Po úvodní krvavé scéně se pak příběh zařadí mezi odpočinkové žánry. Takové to lážo plážo až jsem skoro zapomněl, že se dívám na horor o létajících piraních. Horůrek, kde ještě prevíti umírají a klaďasové přežívají. Hezké herečky, podprůměrný scénář a slabé triky. Dobrá hudba, pokud je nutná. CITÁT - Chcem rybu, chcem rybu........ Nesmí chybět závěrečný masakr - skoro závěrečný masakr a finální masakr. ()

corpsy

Všetky začiatky sú ťažké, a začať nejako treba. Aj geniálny, samotný pán Cameron. Fakt sa nechce veriť, že je pod tým podpísaný ( aj keď technicky vzaté, nebol režisérom tohto ´´hitu´´ v tom pravom slova zmysle ). Z nostalgického hľadiska jednoznačne ´´guilty pleasure´´. ()

GodComplex

Tak jsem to konecne videl. Kultovne tragicky debut Jamese Camerona, ktery predchazel Terminatorovi. Nakonec to ale nebylo az tak zoufale priserne. Da se to navic brat jako jakysi pohled do Cameronovi budoucnosti. Podvodni sceny vestici co prijde v The Abyss a Titanicu, scena kdy v marnici piranha vyskoci z mrtvoly kopiruje Aliena a dava tusit na co si James brousi zuby. Bylo videt, ze Cameron tenhle kousek nemel pod svoji 100% kontrolou a jednlo se spis o klasickou reziser vs producenti bitvu, ktera vzdycky skonci fiaskem. I tady se ale objevilo par svetlych momentu v cele s penthouse girls v bikinach i bez bikin na jachte. Zejmena Carole Davis, Penthouse Pet January 1980 a zpevacka spolupracujici s Princem byla ultra lahudkova.3/10 ()

kaylin

Když se na snímek „Piraňa 2: Létající zabijáci“ budete dívat, musíte se chtít dívat na film, který se nebere vážně, který není nějakým velkým spektáklem, ale je prostě malým béčkem, jenž zaujme hlavně podvodními scénami, jež jsou dobře natočeny. A také příjemnou, sexy nahotou, kde jsem byl unešen z krásných, přírodních žen, jež ještě nebyly zatíženy plastikami. Poslední dobou jsem na to nějak vysazený. ()

Gorehound

Mám ten film rád, má tu pravú taliansku oldschoolovú atmosféru, podporenú gore efektami majstra Giannetta De Rossiho. Jeden z mojich najobľúbenejších zvieracích horrorov vůbec. ()

gojackill

Uživatel Holomrd o tomto filmu napsal: "Moc se u toho neda honit pero..." Evidentně kecá, podle mě se u toho dá jenom honit. ()

Trevor

Aby som uzatvoril svoj challenge 10tich eko hororov/trilerov v rade legendárne vybral som si práve pokračovanie filmu Piranha, ktorý je aj na túto kategóriu veľmi slabým filmom. A samozrejme že beriem do úvahy aj rok vzniku, ale aj tak. V roku 1981 to bol možno prelomový kúsok, s odstupom času sa nad ním človek iba pousmeje. Zaujímavé však je, ťe v spomínanom roku nebol problém natočiť film, v ktorom všetci afroameričania sú vlastne iba zamestnanci či posluhovači kým dovolenku si užívajú iba belosi. Mimochodom, v prvom diely sa v celom filme neobjaví okrem belochov postava žiadnej inej farby pleti. Skrátka niekto za tým hľadí v dnešnej dobe rasizmus, realita však bola taká že na horory chodili do kina iba belosi a aj preto bolo obsadenie aké bolo. A challenge si pravdepodobne predĺžim, aby som uzavrel aspoň sériu s piraňami. ()

Sesitka

Docela by mě zajímalo kdo k tomuhle psal scénář. Nudné a nevýrazné. Ale divím se proč rovnou nenepsali, že je to i komedie. Banda létajících rybiček rozhodnutá pozabíjet obyvatele ostrůvuku. A aby toho nebylo málo přidali jim tvůrci křidýlka. Snad proto aby ty rybičky těch lidiček pozabíjeli více lidí. Taky by mě zajímalo jak se na téhle kravině podílel Cameron. Musím konstatovat, že jednička Pirani byla výrazně lepší.Tu jednu hvězdičku dávám za scénu v márnici a za celkem ucházející hudbu. Jedním slovem blbina. ()

mahler odpad!

Na konci jedničky se piraně dostali do moře a Dr. Mengersová prohlásila: ,,Není se čeho obávat." Bohužel, Jamec Cameron ve svých začátcích zplodil tohle céčko - déčko. Nenapínavé, nechutné a po všech stránkách blbé a trapné. Takže se nemáte čeho obávat, pokud se na to nepodíváte ... ()

ilemas

Už si na to moc nevzpomínám,myslím, že to bylo lepší než jednička. Ale soudě podle hodnocení a kometářů , nevím. ()

MartinNDL

Nóó, tak to byl nářez. čekal jsem hodně, ale... POŘÁD se směju a to už je to od té doby, co jsem dvojku piraňí viděl asi.....5 let? Na takovej humus se jednoduše zapomenout nedá. ()

rakovnik odpad!

Neskutečně hloupoučký film, kde autoři míchají všechny možné žánry, jen aby se pokusili zaujmout aspoň něčím. Ryby jsou úplně skvěle umělé a model vrtulníku je také k popukání. Myslím si, že když někdo nemá dostatek peněz na film, tak by neměl točit sračku s rozpočtem, jehož realizace rozhodně k uspokojení diváka nestačí. ()

Jimmi

Moj 2400 film ohodnoteny na csfd pripadol na Pirana 2. Dopozerane na 3 krat ale bez spanku:).Nic som od toho necakal a ani som nic zavratne nedostal. Chudak Cameron nemoze robit zazraky s scenarom na film kde maju piranhe lietat.Tato vec u mna film zraza dole...ked boli piranhe vo vode bolo secko v pohode. ()