Piraňa II: Létající zabijáci

• Česko Piraňa 2 (více)

U jednoho poklidného karibského ostrova se poblíž luxusního turistického letoviska před několika měsíci potopila americká námořní loď. Nikdo netuší, že na palubě byl kanystr se zárodky geneticky upravených dravých ryb, jejich nová generace začne ohrožovat obyvatele ostrova a návštěvníky letoviska a to nejen ve vodě, ale také na suchu protože ryby jsou schopny krátkého letu a přežijí nejen ve vodě, ale také na vzduchu. Děsivé pozadí tajemných útoků se pomalu vynořuje před instruktorkou potápění Anne Kimbroughovou, která začne pátrat po příčině smrti jednoho z přátel jejího syna, který zahynul během výletu spojeného potápěním. Společně s ní pronikne do márnice také rekreant Tyler Sherman, zkušený biochemik. Zděšeni svým objevem, pátrají dál a současně se pokusí přesvědčit hotelového manažera, aby zrušil každoroční piknikovou party spojenou opékáním ryb na pláži. Ten odmítne, což má pochopitelně nevyhnutelnými důsledky v podobě mnoha obětí velkého útoku krvelačných létajících ryb. (oficiální text distributora)

Ravi odpad!

Po tom úvodu bych čekal něco jiného, ale bohužel se dvojka vydala tím nejhorším směrem a ani se nesnaží skrýt své nedostatky, což jsou hlavně triky a příběh. Největším problémem ale je, že tenhle "horor" vyvolal spíše ironický úsměv a soucit, než nějaký strach nebo napětí. Tenhle film zkrátka vůbec nefunguje. ()

Autogram odpad!

Toto je taký typický odpad, až sa mi nechce veriť, že som to dopozeral do konca. Do polovice sa mi zdalo, že jedna hviezda by bola primeraná, ale ako sa kraviny s lietajúcimi rybami vo filme stupňovali a všetko bolo bez akéhokoľvek napätia, zápletky alebo čohokoľvek zaujímavého, môj názor je jednoznačný. Aj také meno ako James Cameron má vo svojej filmografii jeden veľký fail, ale keď sa pozriem, že to nerežíroval sám a ani scenár nie je jeho samostatná práca, tak mám pocit, že tu len prepožičal meno a špinavú prácu urobili tí druhí. ()

Pit odpad!

Tak už som videl teda všeličo, ale toto je fakt hrôza ktorá si zaslúži ZArámovať, ale bohužial v tom zlom slova zmysle ! ()

HomeAlone

Podla mna to na tu dobu amaterske nebolo a urcite to nebolo zle a uz vobec nie na taketo hodnotenie . V celku je to priemerny horor s pomerne slusnym napätim . A co sa tyka upgradu piran , staci upustit fantasiu a je to . Dobra zabava ()

prasacimor

Cameronova fascinácia podmorským svetom je badateľná od začiatku kariéry, no s lietajúcimi piraňami idúcimi výlučne po krku to nevyhral(: ()

fiLLthe3DD

Kravina to sice je, ale i tak si myslím, že existují mnohem horší filmy a narozdíl od takových Čelistí 1 a 2 se Piraňa alespoň dala dokoukat. Herecké výkony sice nic moc, ale vše vynahrazuje skvělá hudba, gore a nějaké ty záběry na rybičky. I kamera je dobrá. A opravdu se mi to zdá o několik desítek procent lepší než Čelisti... ()

Smileface

Nebýt toho že piraně létají skousl bych i ty strašný efekty a nekvalitní výkony po všech stránkách,ale tohle už bylo opravdu moc. ()

ranp

Tohle že točil ten stejný režisér jako Terminátora nebo Titanic?? I když každý nějak začínal, nicméně aby piraně vylétávaly z vody na pláž a zakusovaly se lidem do krku, to už je trochu moc. ()

PALINO

Po zhliadnutí PIRANE II ma napadajú samé kritické slová, ale z úcty k Jamesovi Cameronovi to skrátim na jednu vetu. Sú režiséri, ktorý začnú svoju kariéru dobrým alebo zlým filmom a Cameron začal poriadnou flákotou. ()

Frankie

Fakt, že Cameron v příštích pěti letech po tomto klenotu uhranul filmový svět nadčasovostí prvního Terminátora a akční progresivností Vetřelců je samo o sobě největší sci-fi Jamesovi kariery. :o) ()

xaver odpad!

Tyto příšerné snímky mě naučí dávat hodnocení odpad. Ale púrostě jsou filmy, kterým jiné hodnocení dát nelze. A toto je stoprocentně jeden z nich. ()

Han22

Tady je odpadů, dokonce 92. nejhorší film všech dob, chacha, je vidět že mnozí komentující nikdy neviděl opravdovou amatérskou sračku. Hádám že pro fandy režiséra Camerona a jeho úchvatných sci-fi musel být šok shledat se s béčkovým hororem a proto neváhali a hodnotili. Nicméně Cameron k tomu natočil jen pár scén, než ho druhý režisér Ovidio G. Assonitis vyhodil se slovy, že se musí ještě učit. A zadruhé až na opravdu šílený nápad s létajícíma piraněma a pár příšerných vedlejších postav se jedná o ucházející béčko. Viděl jsem i spoustu mnohem horších animal hororů. Piraňa 2 sice nemá na jedničku ani omylem, ale pár solidních scén (mrtvola s rybou, finále v potopené lodi), pěkné podmořské záběry, sympatická hrdinka a Lance Henriksen to v pohodě vytahujíc do mě neurážejícího průměru. ()

iXtr3m3

Epic Fail pre zúčastneného Jamesa Camerona. Nápad možno nebol od veci, ale to prevedenie, to bola hrôza v daných rokoch a nieto ešte samozrejme dnes, dnes je to absolútne nepozerateľné, pričom prvá časť sa pozrieť stále dá k svojmu nostalgickému feelingu. ()

dopita

Hodně nepovedenej film. Camerona sem tam necejtil ani jednu vtřinu. No ale co, i Spielbergův debut (Něco zlého) stál za hovno. ()

Slimak

Film je od hlavy k patě čistá taliánská sračka.Jasný rukopis.Ještě k tomu dost mizerně nasnímaná.Scénické světlo je tak mdlé že na to beztak není nic k vidění.Pochybuju že by něco takovýho vykouzlil amerikán byť začínající.Ty maj taky balastů dost ale trochu jiného druhu. ()

Paldiny

Na VHS som toto céčko zjazdil hneď niekoľkokrát, lebo som si nechcel pripustiť, že môj obľúbený režisér natočil až takú sračku. Aby som len nenakladal vyzdvihnem hudbu, vkusné úvodné titulky s plápolajúcou červenou a frajerského Henriksena s hláškami typu "Zapni si to rádio, ty hovado!“. Zvyšok vypĺňajú tupé postavy (koktajúci kuchtík) slúžiace iba ako pokrm, aspoň na tie Talianske broskynky sa dobre pozeralo, teda pokiaľ ste ignorovali tie strašné dialógy. Nad absurdným námetom o pažravých rybách ovládajúcich vodu a súš sa neradno hlboko zamýšľať, ani nad ich jednoduchou elimináciou. Popravde neverím ani tomu, že pôvodná Cameronova vízia, akú vraj sprasili v štúdiu, by to vzkriesila do prijateľnejších rozmerov. ()

Matros odpad!

Ohyzdná černá skvrna v režijní filmografii Jamese Camerona. Kdyby to bylo aspoň trochu zábavný....ale neni. ()