Ztraceni ve vesmíru

Píše se rok 2058, kosmické lodě vzbouřenců napadnou stavbu hyperbrány, která má umožnit cestu hyperprostorem na vzdálenou planetu Alfa Prime. Lidstvo by zde mohlo najít nový domov poté, co neodvratně vyplýtvalo energetické zásoby Země. Jako první se má na cestu vydat autor projektu, profesor Robinson, se svou rodinou, manželkou Maureen a třemi dětmi. Pilotem lodi je Don West a nedobrovolným černým pasažérem doktor Zachary Smith. Doktor pronikl na palubu, aby provedl příkaz svého „zaměstnavatele“, obchodníka vydělávajícího na ekologické krizi, a přeprogramoval robota Robinsonových tak, aby všechny zabil. Sám se však stane obětí atentátu. Obchodník se ho dokončení úkolu rozhodl zbavit. Po urputné bitvě se rodině podaří robota zneškodnit. Jejich loď se ale ocitla v gravitačním poli Slunce a jedinou nadějí na záchranu je únik do hyperprostoru. Protože k tomu dojde mimo hyperbránu, není možno cestu kontrolovat. Loď se vynoří ve zcela neznámé části vesmíru, a ještě navíc v budoucnosti. Tady objeví zničenou pozemskou loď Proteus, která se je snažila najít, musí se utkat s pavoučími monstry požírajícími kov a na blízké planetě pohlédnout do vlastního osudu a pokusit se změnit tragickou budoucnost. (TV Nova)

Aluska88

Ztraceni ve vesmíru je možná sice průměrné, ale jinak velmi slušné sci-fi se skvělým hereckým obsazením a značným množstvím vtipných situací i hlášek. Čekala jsem, jakého záporáka si zde zase střihne Gary Oldman a byla jsem překvapena, když vyšlo najevo, že jeho Dr. Smith není ani tolik děsivá a šílená postava, jako spíše groteskní a zábavná. Z obsazení mě tedy nejvíce potěšil právě on a líbil se mi také William Hurt. Vesmírná výprava při svém putování universem také natrefí na rozkošného malého "Pokémona" s obdivuhodnýma očkama, který se k nim připojí a zároveň se postará o nějaké ty humorné scénky. Já se nenudila a film rychle utekl. "Jsem lékař, nikoli vesmírný průzkumník." - "Ne, Vy jste vražedný sabotér", "Sundejte ze mě toho pekelného opičího potomka!" :) ()

Ainy

Skvěle natočená rodinná sci-fi, plná dobrodružství, napětí a zábavy. Děj má hlavu a patu, má spád a dokonce mi tady nevadí ani super chytré děti, které dokážou zachránit vypjaté situace lépe než dospělí. Nebo si ochočit vesmírného nalezence či naprogramovat robota a udělat si z něj nejlepšího kámoše, jež se pustí do křížku s vesmírnými pavouky alias replikátory, kteří fakt neměli chybu. Dobrodružná cesta vesmírem ve společnosti Joeyho, Garyho a dalších mě bavila a v rámci žánru dávám Lost in space plný zásobník hvězd. ()

Le_Chuck

Mierne nadpriemerné sci-fi, sice bez poriadného nápadu, poriadnej akcie, ale s pár momentmi, ktoré som si zapametal. Jednoducho symparický oddychový film, ktoprý mi celkom sadol. Turn da brain off ! 3 a 1/2 ()

Eddard

Pro tenhle filmek mám trochu nostalgickou slabost. Chatrný a hlavně velice otřený příběh je u mě vyvažován sympatickým obsazením - William Hurt je šarmantně taťkovský, Gary Oldman obdivuhodně zákeřný a Heather Graham... ... ... řekněme, že ZTVÁRNILA postavu, která se mi výrazně vryla do paměti a tím pádem ztvárnila taky větší část tohoto hodnocení... 50% Jestli si myslíte, že jsem kritický pokrytec, máte samozřejmě pravdu, ale kdo z vás je bez viny ať... mi napíše do pošty :) ()

MM_Ramone

Stephen Hopkins, režísér mojej obľúbenej piatej časti "Nočnej múry z Elm street" a druhého pokračovania legendárneho "Predatora" ma v roku 1998 znova potešil, keď natočil parádny, zábavný akčný sci-fi film "Stratení vo vesmíre". Pri vesmírnych dobrodružstvách päťčlennej rodiny Robinsonovcov som sa výborne pobavil. Páčil sa mi aj Gary Oldman, ktorý si tu strihol úlohu sympatického záporaka doktora Smitha. Malo to zaujímavý scénar, rýchly spád, kvalitných hercov a profi réžiu. Dobrý trojhviezdičkový snímok. *** ()

ripo

Bohužiaľ, ja som ovplyvnený tým, že milujem sci-fi a tak i napriek niektroým výhradám voči tomoto snímku musím dať 3 hviezdy. To za tú atmosféru a filmové triky ktoré boli podarené. ()

pepo

jeden z najhorších zážitkov z kina.nie je to také otrasné ale strašný mišmaš v ktorom sa nedokážem orientovať ()

Xmilden

Slušně rozjetá dobrodružná sci-fi, která nezapře že je určena mladšímu publiku. Bohužel film je svou délkou 130 minut prakticky smrtící a přiznejme si že jediná akční scéna je s těmi pavouky. Jinak mi přišlo že se zde nic moc nedělo. Ke koukání jsou zde hlavně Heather Graham a budoucí kráska Lacey Chabert. ()

Phobia

Když tohle rodinné dobrodrůžo běželo v minulém tisíciletí na HBO, nenechala jsem si to ujít. Byla jsem sice věkem už pokročilejší dítě, ale byla jsem si jistá, že s žánrem sci-fi a silným hereckým obsazením nemůže jít o špatný film (už tehdy jsem zbožňovala Garyho Staříka, měla jsem ráda Williama Ublíženého, líbil se mi ještě nezpuchlý neherec Matt "Joey" LeBlanc a v srdci zůstalo místo i pro Edwarda "Šakala" Lišku). A hovno, hovno, zlatá rybko... První polovina "Ztraceni ve vesmíru" mě znudila natolik, až jsem si druhou nechala bez váhání ujít a doufala, že se brzy ztratí z paměti, když ne rovnou z toho vesmíru. Nebylo mi dopřáno, kdykoliv totiž padne téma "nejnudnější film všech dob", tohle ploché, šedivé dílko se okamžitě vynoří, aby mi otráveně, povislým zápěstím, pokynulo. 30% ()

Fiftis

Slušne natočené sci-fi s dobrým hereckým obsadením. Veľmi príjemná sci-fi porcia so senzačnými efektmi a podarenou zápletkou. Okrem efektov musím vyzdvihnú aj herecké výkony Matta LeBlanc a Garyho Oldmana. V porovnaní s "normálnymi" sci-fi to síce nie je nič moc, ale mne sa to vážne ohromne páčilo. Tento film robí podľa môjho názoru svojmu žánru česť. V detstve som sa toho nemohol nabažiť. ()

Shakers

Stratení vo vesmíre by ani nemusel byť zlý film, keby že je to kratšie a keby že sa rozpočet o niečo znížil, pretože tie efekty (digitálna opica!) boli neskutočne strašné. Inak herecké obsadenie (Hurt, LeBlanc, Oldman) celkom fajn, tak isto aj príbeh nebol zlý, ale chcelo by to väčšie tempo a nie zbytočne sa zdržiavať efektovými somarinami. 60% - 3* ()

666teen odpad!

Tak tahle oddychová rodinná pohodovka by mě při druhém sledování dostala do stavu ve kterém se nacházel chudák starý Brůna, asi bych byl taky neklidný.... ()

HAL

Rodinných sci-fi filmů které by byly bez problémů snesitelné pro všechny věkové kategorie moc není, takže pro Lost in Space klidně bez zaváhání zvednu palec nahoru. Nejen kvůli jako vždy výbornému Gary Oldmanovi, a i přes klasické logické lapsy při cestování v čase. 7/10 ()

dr.horrible

Pozeral som teraz vystrihnuté scény a myslím, že keď už tam mali jednu trápnu, mimoriadne otravnú, animovanú opicu, mohli tam kludne nechať aj toho druhého mimozemšťana. Film by tak bol ešte viac rodinný, čím by tie ňuňu zábery raz za čas neboli ako päsť na oko, a aspoň by sme poslednú trištvrte hodinu videli aj ženskú (zaujímavejšiu) časť osadenstva. 55% ()

IQ Tiqe

Sci-fi parodie ve stylu Startreku nebo podobného nesmyslu (nesleduju to). Aspoň doufám, že mělo jít o parodii, tohle nikdo nemohl myslet vážně. Jako cílovou skupinu bych viděl malé děti, co mají rády dobrodužné sci-fi; ještě v 9 letech by se mi to možná líbilo; dnes jsem to sledoval jednak kvůli Heather Graham a taky proto, že jsem hledal nějaký nenáročný, vtipně zaměřený film. ()

HoneyBunny

Pro znalce stejnojmenného seriálu možná pochoutka, pro nás ostatní divný a nudný film. Herecký ansábl odvádí svou práci docela slušně - s jedinou výjimkou. A tou je Matt LeBlanc. Myslela jsem si, že v Přátelích toho blbečka jenom hraje, ale on se takhle tváří pořád! ()

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)