Vítejte na planetě Brooklyn, průvodce vám budou dělat trafikant Auggie a jeho zákazníci z filmu Smoke... Scenárista Paul Auster a režisér Wayne Wang si při improvizovaných zkouškách na natáčení svého filmu Smoke uvědomili, že řada vedlejších postav v sobě skrývá potenciální náměty, jež se do jednoho filmu nevejdou. Proto se rozhodli (s finančním požehnáním společnosti Miramax) souběžně natočit další snímek Vztek, který velmi volnou, improvizační formou představuje situace a lidská setkání, spojená prostředím nárožní trafiky (a také jejího blízkého okolí). Jednotícím tématem tentokrát nejsou lidské interakce, ale vztahy obyvatel Brooklynu k jejich svérázné čtvrti. Velmi úsporně realizovaný snímek, natočený během pěti dnů, vychází ze „zbytkové metody“ průkopníka laciných filmů, producenta Rogera Cormana, který často používal dekorace a stavby z jednoho filmu do svých dalších děl. Na režii se tentokrát společně podíleli Wang i Auster a nezanedbatelným tvůrčím vkladem přispěli i herci. Vedle hlavní postavy trafikanta Auggieho Wrena (Harvey Keitel) se v drobných úlohách objevuje celá řada známých představitelů – Michael J. Fox (sociologický průzkumník Peter), Madonna (zpívající doručovatelka telegramů), Mira Sorvinová (okradená blondýnka) či Lily Tomlinová (bezdomovkyně). I když Vzteku schází dramaturgická ucelenost předchozího snímku, je bezesporu zajímavým dokladem o tvůrčích možnostech nezávislé tvorby a herecké improvizace. (Česká televize)

DannyBoy80

Hraný dokument kde se vyskytuje mnoho známých postaviček a spostu různých charakterů a národností. Perfektní dialogy Keitela s Jarmuschem, velmi krátký štěk Madonny, šílené kecy o brýlích Lou Reeda. Proste výborný konverzační film o tom jak se žije a žilo v Brookllynu. Otom jaké to bylo za doby Dodgers. O míchání kultur a národností. A prostě jen tak o životě na kousku místa uprostřed džungle. ()

Abiosis

*NEBEZPEČNÉ ŠVÉDSKO* Najmä vďaka absencii deja pre mňa ťažšie vstrebateľné ako jeho predchodca Smoke, ktorý bol komplexnejší. Nevravím, že filmy musia byť vždy cestou z bodu N do bodu Y, ale tu sa cítim ako stratený bez možnosti aspoň nájsť spomínaný bod N či Y. Mám pocit, ako keby som sledoval nejaké nadbytočné/vystrihnuté scény z iného filmu, ktoré sú neskôr pozliepané dokopy okolo nosnej témy Brooklynu. Herecký "ensemble" je chudobnejší a menej výrazný ako v Smoke; mrzí ma najmä hlúpa a príliš maličká úloha pre M.J. Foxa. Celkový pocit je však dobrý - film je nadupaný pozitívnou energiou a s vašou melancholickou náladou si sadne výborne. Verdikt v 1 vete: Príjemný, konverzačný ale menej výrazný ako jeho predchodca. 03.08.13 ()

aLPaC

Nevím, jak Smoke, ale při sledování Vzteku jsem měl skutečně Vztek. A to proto, že jsem 80 minut strávil úplně zbytečně. Dialogy o hovně, žádný děj, žádný posun, jen ubohé žvatlání, které kdyby alespoň bylo vtipné, tak by to bylo něco jiného (viď Kevine Smithe), takhle šaškárna, kterou nevytáhne z hlubiny ani Harvey Keitel. ()

Chudobka

Prvních asi 20 minut jsem fakt měla vztek. Ale čekala jsem na Jima Jarmusche, který je nejen vynikající režisér, ale taky krásnej chlap. Lou Reed mě taky potěšil, ale ty řeči, které se ve filmu vedly, mi připadaly o ničem. Ono je někdy fajn tlachat o ničem, ale na celý film je to málo. A Auggie se mi zdál být jiný než ve Smoke. Takže teď mám před očima jen toho chlapce s culíkem, co zametal. Jared Harris. ()

troxor

Americká nezávislá komedie, trošku podobná Smithovým Clerks. Jedná se o sled jednotlivých historek/gagů (nosný příběh se jaksi nevyskytuje), které spojuje jejich dějiště - Brooklynský obchod s zde všemožným kuřivem. K Harveymu Keitelovi sem chodí různé podivné existence, nakoupí si a potom se věnují "hluboce filosofickým" debatám nad zapálenou cigaretou. O kouření ve filmech si zapřemýšlí Jim Jarmusch, někdo zase řeší, jak zbavit místní park pytlíků a Madonna si tu zazpívá malý štěk. Všichni brečí nad tím, že se jim odstěhoval před 40 lety jejich baseballový tým... Docela pěkně si podle tohoto filmu můžete udělat obrázek, jak to v Brooklynu vlastně vypadá a jak se tam žije, ale nějakou extrémní informační hodnotu od něj zase nečekejte (rozhodně ne dokument!), protože hlavní co film chce, je pobavit a to se mu celkem daří! ()

Blackhawks

Spíš bych to bral jako takovou video zpověď lidi z Brooklynu..o tom co na sve čtvrti mají rádi a naopak co je štve..mně osobne se líbila ta část "dolary a centy" kdy lidé vzpomínali na to, kdy baseballový tým Dodgers hrával ještě v Brooklynu a že po přestěhování do L.A. už není nic jako dříve.. ()

dakarin

Konverzační záležitost plná různých upovídaných lidských postaviček, snažící se navodit atmosféru "snad" Brooklynu. Pohodovka jakoby ze starých časů. Mě tak nějak tentokrát nezasáhla, hodnocení 74% (srpen 2014) mě přijde maličko nadsazené - ovšem evidentně nálada filmu si svoji cílovou skupinu našla ;-) ()

tranquill

"Moje dětství bylo tak nepříjemné, absolutně nic si z něj až do svých jednatřiceti nepamatuju..." - "Šílenství je logikou přesného myšlení!" ()

Rodin

Už to není ta síla Kouře, nicméně i tak jde o důstojné volné pokračování zmíněné klasiky. Harvey tentokrát zcela vévodí, všichni ostatní a všechno ostatní jsou na druhém, třetím až osmnáctém místě. Film nepůsobí rozhodně jako nějaký druhák, zaliý vlažnou vodou, možná nebýt Smokeu, dal bych i plný počet. ()

Jaromír

Zajímavé příběhy z Brooklynu, ta různorodost a různé přízvuky. Jen mi nesedí to věčné kouření cigaret. Rakovina není nic příjemného :(. ()

Hank

Smoke mě bavil, Smoke jsem si užíval. Blue in the Face už přece jenom malinko působí jako druhý díl, jako pokračování, jako pokus o vzkříšení něčeho, co se povedlo. Několik věcí nicméně Vztek posouvá malinko výš nad obyčejný průměr. Jednak brooklynská poetika, ale hlavně Harvey Keitel, který je pro role tohodle typu prostě zrozený a potom (pro mě překvapivě) Jim Jarmush. Jeho etuda s poslední cigaretou je naprosto neodolatelná!! ()

subic

Každý negr žvaní o tom, jak se mu žije v Brooklynu, takže jde spíš o dokument. Navíc jsem se nezasmál snad ani jednou, takže o komedii se rozhodně nejedná. Taky tu jde o docela dost velkou propagaci cigaret a kouření, takže i každé vemeno musí pochopit, že to navazuje na Smoke (1995), jenže to je film nejmíň o 2 levely výš. ()

ostravak30

Smoke se ihned po shlédnutí stal mým oblíbeným snímkem. Vztek je již jen slabý odvar přestože stojí za ocenění, že herci jeli čistě na improvizacích. Nicméně možná i proto film působí jako soubor jakýchsi povídek, které se ale vzájemně nijak nepropojují a jediným pojítkem tak zůstává Brooklyn. Tato Newyorská čtvrť jako by posloužila tvůrcům k oslavnému filmu o ní. Proč je dobré na ni žít, co se změnilo, co je dobré, co špatné. Herci také hodně filozofují všemi směry, ale nikam nedojdou a často to spíše připomíná plané tlachání. Tu hloubku, co měl Smoke už Vztek postrádá, nicméně dodávám, že se mi líbila hudba. ()

Trumper

Úžasná filmová koláž na pomezí hraného a dokumentárního filmu, ve které se před kamerou jen tak na „pokec“ sešli kultovní i začínající herci, neherci, hudebníci a Jim Jarmusch. Esence „dospělé“ Ameriky devadesátých let. Téměř bez děje, bez návaznosti na Smoke, přesto jsem se u toho skvěle bavil jako v hospodě po čtyřech pivech u libovolného tématu. /90+% ()

PTuranyi

Výborný film zostavený s drobných príbehov z Brooklinu odohrávajúci sa v malej trafike Brooklinskej cigaretovej spoločnosti, v ktorej pracuje Auggie, hrdina filmu Dym. Pohodová atmosféra a skvelý Harvey Keitel vyčaria atmosféru života v Brookline a jemnú nostalgiu nad jeho históriou. Bonus cameo Jim Jarmusch a Madonna. ()

petrxx

Po Forrestovi můj nejoblíbenější film. POdívám se znovu na Smoke, abych mohl říct který z nich je lepší. ()