Epizody(6)

Před šedesáti lety byl osvobozen největší koncentrační tábor, v němž zahynuly miliony lidí. (Česká televize)

st3f0o

Vynikajúci a skutočne na profesionálne najvyššej úrovni spracovaný, šesťdielny dokumentárny cyklus, ktorý nám aj vďaka autentickým záberom, veľmi detailne približuje "život" na tom najhoršom a najkrutejšom mieste, pekle na Zemi zvanom Auschwitz, kde nacisti v plnom nasadení realizovali mašinériu masového vyvražďovania hlavne Židov, a to všetko pod veľmi nenápadným názvom konečné riešenie židovskej otázky, no pre všetkých ostatných ľudí známe ako holokaust, genocída, šoa. Pre mňa osobne sledovať tento vzácny dokument, bolo rovnako životne dôležité, ako prísť a vidieť na vlastné oči toto strašné miesto, symbol zla a utrpenia. Povinnosť pre každého! Národ, ktorý nepozná svoju históriu, je odsúdený prežiť ju znova. ()

Zodiak455

Momentálně jsem u dílu korupce,výborný seriál,anepůsobí to na mě ani tak filmově ale reálně.Toto se má povinně pouštět těm co nacismus považují za dobrou věc. ()

amyth

Pojďme hodnotit to co se hodnotit dá - a to je provedení. Hodnotit cokoliv jiného je totiž naprosto zcestné a komentáře s výkřiky typu - mrazilo mě v zádech a bylo to tak reálné - zachycují spíše inteligenci a duševní pochody hodnotících než kvalitu seriálu. Co se jistě dokumentu dá vyčíst je černobílost a to naprostá a zásadní. Hrané scény nahrazující jakékoliv dobové záběry a jsou v lepším případě průměrné. Celkově se dá hovořit o dalším z řady neslaně nemastných dokumentárních seriálů o 2. světové válce - čistě z pohledu vítězů. Opět si tedy můžeme vychutnat odsuzující komentář k němcům každé zhruba 2 minuty - ostatně jako v každé jiné sérii BBC. ()

blondboss

Toto je ten pravý odkaz toho, o čom bola druhá svetová vojna. Skvele spracovaný dokument o najväčšej masovej vražde v histórii ľudstva s autentickými zábermi, fotografiami a najmä s výpoveďami očitých svedkov či už zo strany zajatcov alebo bývalých príslušníkov SS. Úchvatné a strhujúce divadlo nesené v pochmúrnej atmosfére poľského mestečka, ktoré sa navždy neslávne zapísalo do svetových dejín. Pre každého rozhľadeného človeka je toto povinnosť. 95 % ()

brodži

Co k tomuto dodat. Pokud tohle, co v těch autentických záběrech bylo, bych mohl jen říct, že ten kdo popírá holokaust je Fanda Trotl. To, co je v těch záběrech vidět je odporné leč pravdivé a pokud někoho zajímá historie Osvětimy a jejich přilehlých táborů tak vřele doporučuji tento dokument. Není ale pro slabší povahy. ()

kmfilm

Tento dokument nelze vidět jen jednou...aby si člověk všeho všiml a uvědomil si, co všechno tyto díly mají říct. Otázkou je...kdo to zvládne vidět dvakrát... ()

Agnostik

Velice podrobně natočený dokument o vzniku a existenci největší továrny na smrt v dějinách lidstva Osvětimi.Dokument je prokládaný polohranými scénami a osvětluje tak zajímavosti okolo soukolí tohoto strašlivého místa kde se odehráli nejhorší a nejmasovější zvěrstva a zločiny na nevinných lidech. ()

Pardalozo

Co jiného bych mohl dát než pět bodů, typická dokumentární série BBC kde se skutečné sekce záběrů střídají s hranými scénkami, jestli se jedná o dobrý způsob vypravění mi u tohoto domentarního cyklu nepřipadá až tak důležité, tady je velice důležítý příběh o kterém pojednává, největší tragédie 20. století je zde odvyprávěna mrazivou přesností a čísla která poukazují na množství zmařených životů mě přiváděla do strašné apatie. Jeden z akterů zde uvádí že tento cyklus je pro ty co popírají že někdy holocaust existoval, podívejte se na to pokud také nevěříte... ()

KcarlosK

Nejlepší dokument co jsem kdy viděl o daném tématu. A pár už jich bylo. Nenávidim nácky a je mi smutno, když vidím ty cucáky, kteří se k nim hlásí. A přitom ví houby. Udělal bych jim to samé, dementům. Svět nesmí nikdy zapomenout. Nikdy ! ()

Trepak

Stále dookola to isté. Tvorcovia to naťahovali ako sopeľ na rukáve, pritom by bohato vystačili s 3 časťami. Vadili mi tie hrané scény. Navyše, nemecké dialógy ani neboli prekladané. Chýbalo mi viac dobových záberov, alebo aspoň fotiek. ()

mirasticha

Všechno co jsem ani ve snu od tohoto dokumentu neočekával, všechno tento dokument splnil, v dubnu 2011 jsem Osvětim navštívil osobně a celý den strávený v kmenovém táboře Osvětim I a poté v Birkenau na mě zanechal hluboký dojem, ještě spoustu dní jsem nebyl schopen veškeré zlo, které byl schopen člověk člověku provést, pobrat. Tento dokument s precizní pečlivostí a atmosférou doby splnil vše, co se od něj očekávalo, nemám co dodat, neumím si ani představit, že by někdo ve vymezeném čase šesti cca hodinových dílů natočil něco výjimečnějšího. Toto je důstojná památka všem zbytečně zmařeným životům včetně těch smutných dětských. Pět hvězdiček. ()

billcarson

Výborný seriál. Naprosto démonický Hans Friedrich hned v prvním dílu nastavuje laťku svou výpovědí opravdu vysoko. Jakožto bývalého člena ss Einsatzgruppen se docela podivuju nad tím jak ho BBC přemluvili k rozhovoru. Snad jen slabší hrané scény kazí celkový dojem. ()

Lucinka591

Seriál založený na faktoch, veľmi poučný. Príbeh o brutalite, ktorou si museli prejsť milióny ludí, o prežití a ostrašnej tragédií, ktorú by mali poznať všetci. Osobne som čítala aj knihu a myslím, že tento obdivuhodný dokument si zaslúži veľkú škálu divákov po celom svete. ()