Slepičí úlet

• Velká Británie Chicken Run (více)

Zatímco ostatní slepice na farmě ďábelských manželů Tweedyových pouze sní o lepším životě, jejich inteligentní družka Ginger spřádá plány, jak odtud uletí! Jenže problém je v tom, že slepice létat nedovedou... Nebo snad ano? Všechny pokusy o útěk končí nezdarem, dokud se na farmě neobjeví kohoutí světák Rocky a nenabídne zlenivělým slepicím letecký výcvik. Zpočátku to jde ztuha, ale stačí chuť spolupracovat, pevná vůle a trocha štěstí a hejno se posledním odvážným pokusem o úlet vrhá vstříc svobodě. Nezapomenutelné postavičky a skvělá animace - to vše v podání Oscarem oceněných tvůrců filmu Wallace & Gromit - jsou zárukou skvělé zábavy pro celou rodinu! (Magic Box)

Martin741

V tomtovybornom animaku sa miestna hydina rozhodla, ze nechce len znasat vajcia a pripadne skoncit v polievke alebo na pekaci. A od uvodnych asi 15. minut je postarane o kvalitnu zabavu s touto plastelinovou hydinou. 92 % ()

vydumnica

Chicken Run je celkom fajn rodinný film na upršané nedeľné popoludnie, len v porovnaní s tým množstvom animákov, ktoré s deťmi sledujem, mi tento pripadá dosť málo vtipný. Možno je to aj tým, že sme ho pozerali s českým dabingom a možno sa niečo stratilo v preklade. Ešte k tomu prekladu, Chicken Pie NIE sú predsa pirohy a ešte jedna vec, to fakt povedali SEX?!!! ()

honajz2

...aneb jak (starším) dětem vysvětlit téma koncentračních táborů. Navzdory docela kontroverznímu tématu tvůrci naprosto přesně věděli, jak udělat postavy sympatické, neutrální či zlé (což platí vlastně jen o majitelce farmy, která samozřejmě evokuje nacisty), kdy je třeba být vážný a kdy je vhodné bavit a když už jsem si říkal, jestli to na ten plný počet vlastně je, tak při závěrečném útěku jsem si neustále opakoval ano, ano a ještě jednou ano. Na rozdíl od Králíkodlaka se mi po letech Slepičí úlet líbil víc a to i přesto, že jsem nikdy neviděl Velký útěk, který to má prý podrobně parodovat. Je tu i dost narážek na rozpory mezi USA a Velkou Británií, malý parodický odkaz na hippies a vůbec spousta dalších věcí, které z toho dělají skutečně hutný a v každém ohledu funkční film. Ještě že vznikla dvojka, aby mi existenci tohohle filmu připomněla, jen se teď obávám, aby vůbec měla co nabídnout, když její námět vypadá na chlup stejně, jen z jiné farmy... Slabých 5* ()

Sinn

Bajky mě vždycky bavily, k tomu ještě plastelínová animace a super hlásky Mela Gibsona a Jane Horrocks a máme tu zábavný útěk z koncentráku. ()

Streeper

Vzpomínám si, že jsem tenhle film viděla několikrát, když jsem byla malá. Vždycky jsem si ho pouštěla na VHS z videopůjčovny a nepřestává mě bavit ani v dospělosti. ()

TomikZlesa

Ani tenhle film mě nepřesvědčil že slepice je blbá jak hovno u cesty, radši si postavím letadlo než abych přeletěl plot :-) ()

C0r0ner

"Pomoc! Slepice kladou odpor!" "Slepice kladou vejce, vy hňupe!" I dabing se podařil na jedničku a to byl teoreticky nejslabší článek celého filmu. Nick Park opět dokázal, že jeho hlava je nekonečnou studnicí zábavy a i z tématu drůbeží farmy je schopen vytěžit parádní film. 95% ()

darm

No.. Asi nesdílím zdejší většinové nadšení. Všechny Parkovy kraťasy s Wallacem a Gromitem i jejich celovečerák jsou, nemůžu si pomoct minimálně o třídu lepší a hlavně - zábavnější. Nevím, jestli za to může ten prapříšerný český dabing, kdy se slepice někdy bavily jako babky na trhu, ale až na pár světlých vtipných chvilek, sem se moc nenasmál.. Jinak ale docela fajn filmek, animace parádní, jen mi to jako celek tak úplně nesedlo.. 65, 70%.. ()

cherylike

1* díky úctě k animovaným filmům. Teď nevím, jestli tenhle film, který je určen primárně dětem, má být jako vymejvárna mozků, která má dítě přesvědčit k vegeterianství? Nebo k tomu, že ti lidé na farmě, kteří dřou kůži kvůli pár korunám jsou tak strašně zlí lidé? A co teprve taková celá pointa příběhu - dostat se za plot. ...takových neúspěšných pokusů, takových plánů! Jen našemu Rockymu se to zcela nenápadně povede hned 3x! A co ten podivný antifašistický kohout? A kde je vůbec jakýkoliv pokus o vtip?!! A vůbec. Necháme všechny takovýhle farmy zavřít, protože to je tyranie a pustíme slepičky na svobodu aby se měli lépe. Nebudeme už jíst vejce a už vůbec ne kuřecí maso! Jen škoda že neukázali jak se slepičky líbají zobáčkama, to bych dala možná o hvězdičku víc :)))))))))) ()

BoXBe

Nemůžete se u tohodle filmu nepobavit...špetka dětské duše a otevřený přístup k humoru a osmdesát minut zábavy je na světě... ()

Carrie_3

Slepičí úlet, jak je česky titulován animovaný snímek, je opravdu úlet. Kdo by si byl kdy pomyslel, že příběh několika slepic a kohouta snažící se uniknout z vězení (v tomto případě kurníku), zaujme takové velké množství diváků. Hlavní zásluhu na tomto úspěchu dle mého názoru nepochybně má právě plastelínové ztvárnění jednotlivých postav a okolí, ve kterém svůj relativně krátký život prožívají. Studiu Aarmand Animations se tento úkol podařil na jedničku. Celé osazenstvo slepičí farmy je tak důmyslně zvoleno, že je radost jej sledovat. Snímek není primárně určen dětskému publiku, ale generaci starší, která má v průběhu sledování filmu možnost poznat různé narážky na jiné filmové trháky. Slepičí farma je zde v mnoha pohledech připodobňován ke koncentračním táborům, což asi také není úplně vhodné pro děti, ale dospělí se pravděpodobně dobře pobaví. ()

mortak

Taková smršť nápadů a vtipu v jednom filmu se jen tak nevidí. I když jde o parodii, není potřeba znát originál, protože tento slepičí svět je osobitý sám o sobě a propracovaný do nejmenšího detailu. ()

WolfR

Velmi zábavná a příjemná plastelínová taškařice. A o čem? O slepicích! A překvapivě podepřená skvělým scénářem! 4 hvězdy. ()

KajusaK

Jedna z mých nejoblíbenějších animovaných komedií, u které se směji odzačátku do konce. Slepice Ginger a Pipka - nové animované legendy :)., které plánují útěk ze slepičí farmy. Bohužel se útěk vždy nějakým způsobem pokazí a nezdaří se. Krásný příběh, který zůstane v srdci. ()

otík

Úžasná plastelínová pohádka pro děti i dospělé s výbornou hudbou, dobrým humorem a bezvadným hlavním hrdinou. Špička v oblasti animovaného filmu. ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí