Po sedmi letech reprízování úspěšného divadelního představení se stejnojmenným názvem režisér Václav Marhoul převádí do filmové podoby vlastní scénář inspirovaný povídkami amerického spisovatele Raymonda Chandlera. Tomáš Hanák v něm představuje soukromého detektiva Phila Marlowa, tedy klasického hrdinu, romantického kovboje, který bere zákon do svých rukou v drsné prérii velkoměst. Je to poctivý a skeptický dříč, který se plahočí za svými případy, které řeší po mnoha omylech, často ztýraný, zmlácený zločinci, nezřídka i policií. V tomto světě násilí, nedůvěry a korupce je všechno prodejné. Všechno kromě jeho samého. Příběh je zasazen do prostředí města Los Angeles v roce 1937. Základní dějovou osou, tohoto jinak pro diváky vděčného komediálního a parodického žánru, je zprvu banální a chandlerovsky typické vyhledání pohřešované osoby. Celý případ je však samozřejmě daleko složitější a Marlowe postupně rozplétá celé zamotané klubko vztahů a motivů a to až ke zdárnému konci. (Warner Bros. CZ)

SnOuWeX

Je to celkem dobrý, ale připadalo mi, že tomu něco chybělo a já nevím co. Žel mne to nepobavilo tak, jak jsem čekal. ()

wCholito

Další z mnoha nepochopených filmů co se týče humoru půlka lidí že nuda, že by nekoukli znova druhá by se mohla koukat do nekonečna jsem ta druhá skupina řezal jsem se smíchy od začátku až do konce! úžasný český humor scenérie parodujících Ameriku v létech 1935-39 hlášky které nestárnou. Vřele doporučuji už z důvodu humoru a kvalitního české obsazení ()

magic0

Pan Marhoul mile překvapil, že se pustil do této parodie.Hrozně mne to přišlo jako SinCity, ale v českém podání bez krve.Výborný hlášky a vizuální ztvárnění.Určitě tato podivnost stála za to a zůstane dlouho v hlavě. ()

trx2010

Čtu tady výrazy jako trapnost, ubohost, zklamání a srovnávání s americkými gangsterkami. K tomu si snad jen dovolím říci, že vám chybí nadhled. ()

machmej

Po většinu filmu jsem se nudil a měl vždy chuť film vypnout, ale najednou přišla scéna nebo hláška, že které jsem lehl smíchy a tyto pocity nudy a smíchu se táhly až do konce filmu. ()

revere odpad!

Parodie by měla dosáhnout přinejmenším úrovně předlohy, ktarou paroduje. To u dobrých děl není jednoduché. Raymond Chandler byl setsakramentsky dobrý. Já ctím zásadu, že když něco není bezpodmínečně nutné a neumí se to dobře, tak se to dělat nemá. Porušení tohoto pravidla zavání záměrem přiživit se na něčí slávě. Mazaný Filip jde dál. Ten už ani tak neparoduje, jako spíš znevažuje, téměř uráží. Chandlera a jeho Marlowa jsem vždy považoval za své dobré přátele. Není příjemné, když vám někdo uráží přátele. ()

Bilbo.cz

Film má hvězdné obsazení, vyloženě mi ale nesedí Vilma Cibulková. Není ani přesvědčivě hrající, ani nijak hezká. Skvělá jsou na filmu hlavně přirovnání, která hlavní postava pronáší jako vypravěč v ich formě. Mimochodem musím napsat, že hudební vložky filmu vyloženě škodí, což jde proti mým veškerým zvyklostem. Vyzdvihnul bych ještě výkon Jiřího Macháčka, jenž se do své role skutečně vžil. ()

Sidenius

Přelomový film, který vykresluje nejen krásu českého jazyka. Václav Marhoul natočil dva filmy, oba dle mého názoru světové úrovně, ale Mazaný Filip se vymyká všem kategoriím. Dokonce mi přijde že ve filmu je největší koncentrace českých hereckých hvězd. Vilmou Cibulkovou počínaje - Jaroslavem Duškem konče. Směju se od prvního přirovnání které zazní zhruba po 40ti vteřinách filmu až po závěrečné titulky. I nápis v kině vprostřed filmu ,, Smraďoch domů,, mi přijde jako geniální vtip. Pro mne jednoznačně nejlepší film z českých luhů a hájů. ()

DanielDall

Leporelo výtečných scének. Naneštěstí má divák místy pocit že jsou jednotlivé dílky slepené špatně nebo trochu nakřivo. Možná by to chtělo ještě jeden "Director Cut" ()

Mistr119

Dobrá myšlenka a oceňuju někdy velmi náročné metafory (např. scéna basketbalu jako nararážka na Přelet nad kukaččím hnízdem). Bohužel při snaze o unylou atmosféru z filmu vyprchal veškerý temporytmus, slovní hříčky vršené jedná za druhou už taky nepůsobí vtipně a i děj je takový uměle navlečený na sebe, jen na konci to trošku zrychlilo po odhalení pachatelky, ale hodnocení to už nezachrání od pouhých dvou hvězdiček. ()

ladanda

Věřím, že herci se při natáčení dost bavili. Já už méně. Nevíte, kam poslat tu korunu na podporu české kinematografie? ()

GCorsini

Mě to prostě baví, uznávám, že to není moc kvalitní, některé scény bych rychle škrtl, ale mě to prostě baví. ()

Kivis

Phil Marlow mě sejmul tak, že jsem jej naprosto zapomněl ohodnotit a zařadit do filmotéky. A to už ho mám tak od roku 2010 a viděl jsem ho minimálně pětkrát. Stal se pro mě klasikou plnou hlášek a povedených skečů. Dobře, vděčí za to z velké míry předloze (, kterou jsem stále nečetl, protože je v knižní podobě téměř nesehnatelná a na monitoru mě čtení nebere), ale to nemění nic na tom, že je to pro mě podobná kultovka jako třeba Pelíšky, byť z úplně jiného sektoru filmové zábavy. ()

Menfis

Slušná česká komedie/parodie, v lecčem mi připomíná Bláznivou střelu. Plusové body za odvážnost něco takového u nás natočit, za řadu povedených vtipů a hlavně za pěknou stylizaci. ()