Reklama

Reklama

Epizody(8)

Příběh legendárního muže zákona Basse Reevese, jenž unikl z otroctví a vyšvihl se na pozici prvního černošského zástupce maršála Spojených států. V této roli dosahuje velkých úspěchů, ale musí zaplatit těžkou morální a duchovní cenu. (SkyShowtime)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (14)

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nadpriemerny western z casov, pocas a po vojne konfederacie proti ostatnym statom, ktora sa odmietla prijat zmenu tykajucu sa zrusenia otroctva.  Velmi slusne vykresluje pribeh byvaleho otroka a dostojnickeho osobneho "sluhu" , ktory sa hrou osudu stane az zastupcom serifa, opisujuc niekolko jeho pripadov a fungovanie i ako otca rodiny a manzela. Urcite slusny kusok, niektore diely su vsak skor vyplnove a obcas naivne. Treti, siesty a zaverecny diel su velmi dobre. I tak odporucam. Herecky taktiez nemam vacsie vyhraday. 65% ()

okkac 

všechny recenze uživatele

Další povedená western Sheridanovka (zde jen jako producent, nerežíroval ani nepsal scénář). Je to minisérie, takže je to uzavřené a musím řict, že mne to bavilo více, než 1883. Trochu dostane člověk i lekce z historie a potěší casting, i když Dennis Quaid nebo Barry Pepper (s velmi impresivní bradkou) nemají až tak velký screentime, jak by člověk chtěl. Jsem zvědav jestli to opravdu bude antologie, kdy se podíváme na život dalšího legendárního šerifa později. 8/10 ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě nalákal mě Sheridan a i když se ukázalo, že tu je jen v roli producenta, stejně jsem se docela těšil. A to byla chyba. Námět je fajn. První černošský strážce zákona si určitě svůj projekt zasloužil a kvituji s povděkem, i když si o to téma vyloženě říkalo, se tu netlačilo co do rasové otázky až tolik na pilu, ačkoliv se tomu seriál samozřejmě nevyhnul. Problém byl v samotném Reevesovi. Ten chlap prostě nudil. Navíc je to strašný správňák, čímž mi docela dost lezl na nervy. Pak je tu jeho rodina, která dostává celkem dost prostoru, ale mě jejich trampoty nedokázaly zaujmout. A moc nevyšlo ani samotné nahánění zločinců, které prostě a jednoduše nemá koule. Samozřejmě pár slušných momentů se tu najde, ale ty by vystačily na maximálně devadesátiminutový celovečerák. Absolutorium tak zaslouží snad jen Pepper s Quaidem, kteří ale pohříchu dostali minimální minutáž, což je v obou případech škoda. Tak snad to s dalšími strážci zákona dopadne lépe a Sheridan do toho začne víc kecat. 35% ()

Mamlas 

všechny recenze uživatele

V každém díle je zajímavých tak 3 až 5 minut. Zbytek je mimořádně protahovaná nudná vata tvořená rodinnými, sociálními, etnickými a dalšími zbytečnými a zdlouhavými vykecávačkami. Táhne se to jako snopel, ale s masivním přeskakováním se to dá aspoň rychle doklikat do typického patetického konce. Za mě mizerie typu telenovely, nudná, předlouhá, na hranici odpadu. ⬇️ 11% ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Já se opravdu těšil, zvlášť po vynikající 1883. Sheridan je momentálně jeden z nejlepších tvůrců a přestože je zde pouze jako producent, sliboval jsem si hodně. A to i navzdory faktu, že oficiálně Bass není součástí Yellowstone universa. Lawmen jsou ale dost velká nuda. Bass je až příliš černobílý dobrák, je nudný a zajímavé postavy jako je Quaidův Sherrill nebo čisté zlo Barryho Peppera mají příliš málo prostoru. Příliš mnoho prostoru se věnuje rodinnému životu Basse a otázce černošství jako takového (není to dnešní povinná propaganda, jen to prostě nebaví), které jsou prostě neskutečně nudné, neuvěřitelně zdlouhavé a dost často absolutně bez pointy a jsou zde jen tak. Tempo seriálu pak hrozivě trpí a 8 dílů působí jako nečekaně velká porce. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Toto je prvýkrát, čo sa Taylor Sheridan ako tvorca ostatných predchádzajúcich počinov z tohto univerza nepodpísal pod nejakú väčšiu kreatívnu rolu a tu figuruje len ako výkonný producent. (Real Tom Hardy)
  • Bass Reeves (David Oyelowo) je skutečná postava. Narodil se jako otrok v červenci 1838. Původně bojoval v občanské válce na straně konfederace se svým vlastníkem plukovníkem Georgem R. Reevesem. V průběhu války uprchl a skrýval se na indiánském území do roku 1865 (kdy bylo otroctví zrušeno). Poté farmařil až do roku 1875 u města Van Buren v Arkansasu. V tomto roce byl najat jako zástupce maršálů Spojených států (USMS), a to díky své znalosti divočiny a indiánských jazyků. V USMC pracoval 32 let, za tu dobu zatkl 3 000 zločinců a zabil 14 pronásledovaných psanců. Zatkl za vraždu i svého syna (který byl poté odsouzen za vraždu své manželky na 11 let). Ve federální službě sloužil do roku 1907. Nikdy nebyl ve službě raněn. Působil převážně v Arkansasu a na Území Oklahoma (Oklahoma Territory). Poté sloužil dva roky jako policejní důstojník v Muskogee, Oklahoma. Kvůli zdraví odešel po dvou letech do důchodu a umřel 12. 1. 1910 na Brightovu nemoc (stejně jako v roce 1896 federální soudce Isaac Charles Parker, pod kterým 21 let pracoval jako zástupce federálního šerifa). (p.a.douch)

Související novinky

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

14.01.2023

Scenárista, režisér a producent Taylor Sheridan (Wind River) se nezastaví ani v letošním roce. Po nedávné premiéře páté řady Yellowstone a také prequelu 1923 (obojí má nyní několikatýdenní pauzu) a… (více)

Reklama

Reklama