Reklama

Reklama

Strážci zákona: Bass Reeves

(seriál)
  • USA Lawmen: Bass Reeves (více)
Trailer 2

Epizody(8)

Příběh legendárního muže zákona Basse Reevese, jenž unikl z otroctví a vyšvihl se na pozici prvního černošského zástupce maršála Spojených států. V této roli dosahuje velkých úspěchů, ale musí zaplatit těžkou morální a duchovní cenu. (SkyShowtime)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (17)

bearmeedek 

všechny recenze uživatele

Velké očekávání, malá výtěžnost. Kdyby se film držel toho, co sliboval, mohlo to být fajn. Scény propracované na výbornou, akce taky dost dobré. Takže dobrý western, pokud by byl pouze celovečerním filmem. Seriál má spoustu, spoustu vaty. Bass není doma, pracuje někde v terénu a my se průběžně díváme na jeho rodinu, co zrovna dělá jeho žena a čtyři děti. Zcela nezajímavé a k hlavnímu tématu filmu naprosto zbytečné. Na pohledy k této rodině se ještě nabalují další černošští osadníci a máme tu černou telenovelu. Tam, kde jsme ji nechtěli mít. Malá poznámka k Bassově psychice. Na jedné straně drsný zabiják, na druhé straně milosrdenství a přehnaná víra. Tedy jakási labilita. A výsledný mix pak dává zbytečně rozvleklý a převážně nudný seriál. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Další seriál z tzv. Sherridanversu. Sledujeme Bassův život od občanské války přes získání svobody. Dál už pokračuje jako šerif. Nejdříve naráží na pár úskalí, ale pak se celkem chytí a jde mu to. Je tu samozřejmě poznat jistá etnická nevraživost, ale to už se dá tak nějak čekat. Tempo je pomalé, ale naštěstí to má jen osm dílů. Je tam i pár slušných akčních scén a finále je celkem povedené. Takže jako jednohubka, proč ne. "Nikdy jsem nepoznala bič." ()

Reklama

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Zatím nejslabší Sheridanovka kterou jsem viděl. Je teda fakt, že Sheridan je tu jen jako producent, nikoliv jako scénárista a režisér, což může být i třeba právě onen problém. Bass Reeves působí, že když Sheridanovci neměli do čeho píchnout kvůli Costnerově stávce, tak vyrazili na týden k Sheridanovi na ranč a tam natočili s pár lidma tohle, a na víkend se jim k tomu ještě podařilo sehnat pár známých obličejů (Whigham, Pepper, Quaid, Sutherland), natočili s nima pár scén a ty rozhodili do více dílů, aby to vypadalo, že jejich prostor na obrazovce je mnohem větší, než reálně je. Máme tu sice 8 dílů, ale pocitově to působí, že je jich tak 20, když si tvůrci dovolí udělat až polovinu dílů čistě o tom, že Bass někam jede někoho zatknout, tam se to podělá a on to musí vyřešit. Mezitím se na něj naštve žena, tak se musí usmířit...A takhle pořád dokola. Nene, takhle ty westerny prostě nepozvedneme. Radši se vraťme ke stylu 1883. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nadpriemerny western z casov, pocas a po vojne konfederacie proti ostatnym statom, ktora sa odmietla prijat zmenu tykajucu sa zrusenia otroctva.  Velmi slusne vykresluje pribeh byvaleho otroka a dostojnickeho osobneho "sluhu" , ktory sa hrou osudu stane az zastupcom serifa, opisujuc niekolko jeho pripadov a fungovanie i ako otca rodiny a manzela. Urcite slusny kusok, niektore diely su vsak skor vyplnove a obcas naivne. Treti, siesty a zaverecny diel su velmi dobre. I tak odporucam. Herecky taktiez nemam vacsie vyhraday. 65% ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Hodně unavený a vyčerpaný Sheridan (tentokrát jen producent) a vyprávění o jednom z nejznámějších strážců zákona divokého západu. Řemeslně ok ale celkově nezáživné, bez poutavých postav a s prázdným dějem. Být Sheridanam, dal bych si dlouhou pauzu a načerpal novou inspiraci, protože už nemá co nabídnout. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Bass Reeves (David Oyelowo) je skutečná postava. Narodil se jako otrok v červenci 1838. Původně bojoval v občanské válce na straně konfederace se svým vlastníkem plukovníkem Georgem R. Reevesem. V průběhu války uprchl a skrýval se na indiánském území do roku 1865 (kdy bylo otroctví zrušeno). Poté farmařil až do roku 1875 u města Van Buren v Arkansasu. V tomto roce byl najat jako zástupce maršálů Spojených států (USMS), a to díky své znalosti divočiny a indiánských jazyků. V USMC pracoval 32 let, za tu dobu zatkl 3 000 zločinců a zabil 14 pronásledovaných psanců. Zatkl za vraždu i svého syna (který byl poté odsouzen za vraždu své manželky na 11 let). Ve federální službě sloužil do roku 1907. Nikdy nebyl ve službě raněn. Působil převážně v Arkansasu a na Území Oklahoma (Oklahoma Territory). Poté sloužil dva roky jako policejní důstojník v Muskogee, Oklahoma. Kvůli zdraví odešel po dvou letech do důchodu a umřel 12. 1. 1910 na Brightovu nemoc (stejně jako v roce 1896 federální soudce Isaac Charles Parker, pod kterým 21 let pracoval jako zástupce federálního šerifa). (p.a.douch)
  • Toto je prvýkrát, čo sa Taylor Sheridan ako tvorca ostatných predchádzajúcich počinov z tohto univerza nepodpísal pod nejakú väčšiu kreatívnu rolu a tu figuruje len ako výkonný producent. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

14.01.2023

Scenárista, režisér a producent Taylor Sheridan (Wind River) se nezastaví ani v letošním roce. Po nedávné premiéře páté řady Yellowstone a také prequelu 1923 (obojí má nyní několikatýdenní pauzu) a… (více)

Reklama

Reklama