Reklama

Reklama

Strážci zákona: Bass Reeves

(seriál)
  • USA Lawmen: Bass Reeves (více)
Trailer 1

Epizody(8)

Příběh legendárního muže zákona Basse Reevese, jenž unikl z otroctví a vyšvihl se na pozici prvního černošského zástupce maršála Spojených států. V této roli dosahuje velkých úspěchů, ale musí zaplatit těžkou morální a duchovní cenu. (SkyShowtime)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (18)

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Zatím nejslabší Sheridanovka kterou jsem viděl. Je teda fakt, že Sheridan je tu jen jako producent, nikoliv jako scénárista a režisér, což může být i třeba právě onen problém. Bass Reeves působí, že když Sheridanovci neměli do čeho píchnout kvůli Costnerově stávce, tak vyrazili na týden k Sheridanovi na ranč a tam natočili s pár lidma tohle, a na víkend se jim k tomu ještě podařilo sehnat pár známých obličejů (Whigham, Pepper, Quaid, Sutherland), natočili s nima pár scén a ty rozhodili do více dílů, aby to vypadalo, že jejich prostor na obrazovce je mnohem větší, než reálně je. Máme tu sice 8 dílů, ale pocitově to působí, že je jich tak 20, když si tvůrci dovolí udělat až polovinu dílů čistě o tom, že Bass někam jede někoho zatknout, tam se to podělá a on to musí vyřešit. Mezitím se na něj naštve žena, tak se musí usmířit...A takhle pořád dokola. Nene, takhle ty westerny prostě nepozvedneme. Radši se vraťme ke stylu 1883. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Hodně unavený a vyčerpaný Sheridan (tentokrát jen producent) a vyprávění o jednom z nejznámějších strážců zákona divokého západu. Řemeslně ok ale celkově nezáživné, bez poutavých postav a s prázdným dějem. Být Sheridanam, dal bych si dlouhou pauzu a načerpal novou inspiraci, protože už nemá co nabídnout. ()

Reklama

Wishkah 

všechny recenze uživatele

Můžes adaptovat jakoukoli epizodu ze života chlapíka, co byl 30 let šerifem, prvním černoškým šerifem. Můžeš adaptovat jakoukoli epizodu ze života chlapíka, co měl přes 3000 zatčení, byl vynikající střelec a skvělý detektiv. Mužeš adaptovat epizodu ze života chlapíka, conutekl z otroctví a žil s indiány. Můžeš adaptovat dramatickou etapu života chlapíka, co zatkl vlastního syna za vraždu. Co si vybereš? Nic z toho. Radši vyrobím nudnou a standardní cestu za pomstou a do toho tam zamíchám nějaké epizodky s jeho rodinou, aby se diváci bemuseli dívat na drsný život šerifa zatýkajícího a pátrajícího po nebezpečných zločincích. Ach jo. Potenciál tam byl, ale tohle se prostě nepovedlo. Příště s trochu lepší péčí a šikovnějšími tvůrci prosím ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě nalákal mě Sheridan a i když se ukázalo, že tu je jen v roli producenta, stejně jsem se docela těšil. A to byla chyba. Námět je fajn. První černošský strážce zákona si určitě svůj projekt zasloužil a kvituji s povděkem, i když si o to téma vyloženě říkalo, se tu netlačilo co do rasové otázky až tolik na pilu, ačkoliv se tomu seriál samozřejmě nevyhnul. Problém byl v samotném Reevesovi. Ten chlap prostě nudil. Navíc je to strašný správňák, čímž mi docela dost lezl na nervy. Pak je tu jeho rodina, která dostává celkem dost prostoru, ale mě jejich trampoty nedokázaly zaujmout. A moc nevyšlo ani samotné nahánění zločinců, které prostě a jednoduše nemá koule. Samozřejmě pár slušných momentů se tu najde, ale ty by vystačily na maximálně devadesátiminutový celovečerák. Absolutorium tak zaslouží snad jen Pepper s Quaidem, kteří ale pohříchu dostali minimální minutáž, což je v obou případech škoda. Tak snad to s dalšími strážci zákona dopadne lépe a Sheridan do toho začne víc kecat. 35% ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Sheridanovka už je dnes takový svůj vlastní žánr a mě jako fanouška nesmí nic pod tímto štemplem ujít. Na Bassu Reevesovi (výborný David Oyelowo) se pravděpodobně nijak kreativně nepodílel, i tak lze ale cítit jeho styl, jakým natáčí své projekty a ačkoliv je tato minisérie naprosto standardním a ničím nepřekvapivým shrnutím jedné významné postavy 19. století, bavilo mě sledovat každý díl a nemůžu říct, že bych se u nějakého extra nudil. Možná i tak spíš výplňovka katalogu Paramount+ (u nás SkyShowtime), která není úplně must-see, ale pokud vás ještě neomrzely westerny o štvancích a šerifech, tak si seriál dejte. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (2)

  • Toto je prvýkrát, čo sa Taylor Sheridan ako tvorca ostatných predchádzajúcich počinov z tohto univerza nepodpísal pod nejakú väčšiu kreatívnu rolu a tu figuruje len ako výkonný producent. (Real Tom Hardy)
  • Bass Reeves (David Oyelowo) je skutečná postava. Narodil se jako otrok v červenci 1838. Původně bojoval v občanské válce na straně konfederace se svým vlastníkem plukovníkem Georgem R. Reevesem. V průběhu války uprchl a skrýval se na indiánském území do roku 1865 (kdy bylo otroctví zrušeno). Poté farmařil až do roku 1875 u města Van Buren v Arkansasu. V tomto roce byl najat jako zástupce maršálů Spojených států (USMS), a to díky své znalosti divočiny a indiánských jazyků. V USMC pracoval 32 let, za tu dobu zatkl 3 000 zločinců a zabil 14 pronásledovaných psanců. Zatkl za vraždu i svého syna (který byl poté odsouzen za vraždu své manželky na 11 let). Ve federální službě sloužil do roku 1907. Nikdy nebyl ve službě raněn. Působil převážně v Arkansasu a na Území Oklahoma (Oklahoma Territory). Poté sloužil dva roky jako policejní důstojník v Muskogee, Oklahoma. Kvůli zdraví odešel po dvou letech do důchodu a umřel 12. 1. 1910 na Brightovu nemoc (stejně jako v roce 1896 federální soudce Isaac Charles Parker, pod kterým 21 let pracoval jako zástupce federálního šerifa). (p.a.douch)

Související novinky

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

14.01.2023

Scenárista, režisér a producent Taylor Sheridan (Wind River) se nezastaví ani v letošním roce. Po nedávné premiéře páté řady Yellowstone a také prequelu 1923 (obojí má nyní několikatýdenní pauzu) a… (více)

Reklama

Reklama