Ted Brooks má v Miami úspěšnou praxi, velký dům, silný sportovní automobil a je neustále obklopen krásnými ženami. Jednoho dne se Tedův život obrátí naruby, když dostane předvolání, aby odletěl na Aljašku do městečka Tolketna a vyzvedl si tu věci po jakési Lucy Watkinsové, která ho ve své závěti uvádí jako svého syna a dědice. Až teď se dozví, že byl adoptovaný. Po příjezdu na Aljašku se seznámí s podivínským pilotem Georgem, šamanem Petrem, sympatickou Barb a drsným Jackem Johnsonem, kterému ovšem nikdo neřekne jinak než Hromový Jack. Ten, jak se zdá, ví o jeho matce mnohem víc, než je ochoten připustit. A pak přijde další šok, když Ted zjistí, že tím úžasným dědictvím, které zbylo po matce, nejsou peníze, ale stará chata a smečka polárních psů. Ta má velké šance zvítězit v blížícím se 112. ročníku extrémně náročného pětidenního závodu. Není tedy divu, že má Jack na psy spadeno a snaží se Teda přesvědčit, že Tolketna pro něj není vhodným místem k pobytu, proto by se měl psů co nejrychleji zbavit a zmizet. To je ovšem hozená rukavice, kterou Ted nemůže nechat ležet. (TV Nova)

Sany33

Príbeh: Zubár s Los Angeles zistí, že je adoptovaný a musí po svojej matke prebrať majetok na Alijaške. To ale ešte nevie že spozná aj svojho biologického otca a svoje dedičstvo v podobe 8 psov. Herecké obsadenie: Cuba Gooding Jr. je v komediálnej rovine vynikajúci a len veľmi málo hercov tej doby by ho vedelo prekonať. Tu má ale za sebou veľmi plytký scenár a je to potom poznať. Prevedenie: Rodinná komédia, ktorá si nájde svojich divákov a ja sám sa nemám problém na ňu kedykoľvek pozrieť v TV ale nie je to nič svetoborné. Cuba dosť často prehráva a na scéne sa nám objavujú najnepravdepodobnejšie klišé Disneyho komediálneho univerza. Pocity: Film zo mňa vždy dostane tú správnu emóciu a tou je smiech. Svoj účel teda splnil. Pridaná hodnota: Oddychovka na zimné večery s rodinkou. 60% ()

tommmy89

Milý rodinný filmík. Páčil sa mi a Aljaška ešte viac. Chcel by som tam stráviť aspoň pár mesiacov a vyskúšať si to tiež ten život ! 3* ()

Arius

Suchy a uz casto spominany humor vo mne prebudil zmysel rozmyslania nad mentalitou niektorych reziserov.Toto by nezaujalo ani kona. ()

PALINO

Príjemný rodinný odpočinkový film, ktorý nikoho neurazí a ak máte aspoň trošku radi štvornohých kamarátov, nudiť sa nebudete. Film ponúka aj celkom pekný ústredný hudobný motív a jeho najlepšou a najdynamickejšou pasážou sú vydarené scény zo závodu psích záprahov. ()

Michelle75

Taková roztomilá komedie, no nesmějte se, když Ti psi tak krásně kulí očima. Spoustu podobných komedií mám ráda díky dětem, ale u téhle bych se nasamála i bez nich, kus díděte ještě ve mě je. ()

Paity

Cuba Gooding Jr. měl zase potřebu natočit nějakou ptákovinu a tak "šel" do Sněžných psů. Snad ani nemusím říkat, že výsledek je podprůměrný a snad to ani nestojí za to jednou podívání se. ()

Prochy38

Průměrná komedie na nedělní odpoledne a pro celou rodinu. C. Goodinga doplňuje James Coburn a sympatická mně neznámá "indiánská" dívka. Pohodka. ()

Hanes88

Tato komedie díru do světa neudělá, ale to neznamená, že by to nemohla být příjemná komedie. Gooding Jr. zahrál dobře a celkový děj byl fajn. Prostě takový průměr. 60%. ()

cmenda

Tahle komedie je zábavná když ji vidíte jedno nebo dvakrát ale já byl nucen ji vidět tolikrát že mi zábavná už nepřijde . ()

Terezinka198

Z vyhřáté Miami rovnou na Aljašku! A k tomu hromada roztomilých pejsků a nenahraditelný Démon s rozkošnou Nanou! Co více si přát? Snad jen trošku lepší obsazení. ()