• slovenský

• slovenský

Muž z inej hviezdy

Dobrodružný / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 1984, 115 min

Carpenterove najkrajšie dielko. Romantických sci-fi nie je veľa, navyše toto s poctivou dávkou tajomna. Pre mňa taktiež pôsobivejšie ako Spielbergov príliš sladký E.T. Je jasné, že Jeff a Arnie boli v tejto dobe dobrý kamaráti a mám ich spolu na jednej fotke ako Arnie zasvedcuje Jeffa do cvičenia. Keď práve vyvinutý mimozemšťan stáva zo zeme samozrejme nahý, nápadne to pripomína vstávajúceho T-800 z Terminátora (1984). Pekné a ešte aj to jeho hláškovanie. =)(7.7.2006)

Líbí se mi, že Starman postrádá tu nabubřelost "velkého rodinného dobrodružství" a zůstává v určitém ohledu intimním, milým a upřímně znějícím filmem, na který je radost koukat. K tomu skvělý Jeff Bridges, krásná Karen Allen a hezká hudba. Konec je rovněž nádherně zpracovaný, přináší sice očekávatelnou dávku sentimentality, ale je utnutý v tom správném bodě. Kdyby přišlo něco ve stylu "co bylo potom", už by to asi nebylo ono. Hezké.(3.6.2008)

Dalsi film, ktoremu z nostalgie musim dat stovku. Film som videl asi 3 krat v kine, ked este listky do kina stali asi osem korun a nikdy nezabudnem na nadhernu hudbu. Prekvapenie pre mna bolo aj to, ked som zistil, ze Starmana si zahral ten isty herec Jeff Bridges, ktory si zahraj v KING KONGOVI z roku 1976, pretoze obe filmy som videl priblizne v rovnakom case. Pre zaujimavost by som dodal, ze studio potom, ako v roku 1982 kvoli Spielbergovmu E.T. komercne prepadol sci-fi horor VEC, nedoverovalo Carpenterovi a tak chcel Carpenter studiu dokazat, ze aj on vie natocit pekny romanticky sci-fi o dobrom mimozemstanovi. Zial STARMAN asi tiez prepadol, pretoze mal vsetky predpoklady na pokracovanie, ktore dodnes nevzniklo :-( 18.06.2008(26.9.2007)

LOVE IS, UM, IT'S WHEN YOU CARE MORE FOR SOMEONE ELSE THAN YOU DO YOURSELF. Starmana jsem viděl tehdy-kdysi jako dítě a pamatoval si z něj jen scénu se srnkou a kuličkou. Po letech jsem si chtěl osvěžit paměť a abych řekl pravdu, tak se opravdu nejedná o špatný film, ale v zásadě nic převratného. Návštěvník z kosmu je sestřelen americkou armádou, za narušení vzdušného prostoru a spadne za barákem roztomilé Jenny Hayden. Jeho převtělení se do Scottova těla, byla fakt síla a v angličtině je pro to název scare the hell out of people. Nejlepší na filmu byla nevědomost našeho Starmana a Jenny, která se mu snažila definovat slova. Film vám dokáže jak vehnat slzy do očí, tak i rozesmát. Teda nevím jak vy, ale já se smál na celej barák, když na konci políbil Marka Shermina.(21.12.2016)

• whack

Čo je to? –Mŕtva srnka. Ľudia ich lovia kvôli potrave. –Srnky jedia ľudí? –Nie. –Ľudia jedia ľudí? –Nie. Pravdaže nie! Čo si o nás myslíš?! –Myslím si, že ste veľmi primitívny druh. ...Ale ten superburger, ktorým sa o pár minút neskôr napchával, mu náramne chutil. Jedna plus jedna je koľko...? Rád by som vedel, ako bola natočená scéna s tou srnkou, ktorú akože oživil. Prežila natáčanie? Neviem, možno áno, len pointa... Ten film sa strašne vlečie, je to totálne béčko.(14.3.2018)

• - Na začátku osmdesátých let se ve stejnou dobu objevily ve studiu Columbia dva scénáře o mírumilovné návštěvě z kosmu, a to k filmu Starman a E.T. – Mimozemšťan (1982). Columbia se nakonec rozhodla pro realizaci Starmana a druhý scénář pustila studiu Universalu. (Olík)

• - Fenomenální úspěch snímku E.T. – Mimozemšťan (1982) zapříčinil odsunutí natáčení tohoto filmu až na rok 1984. (Olík)

• - Jeff Bridges byl za svůj výkon nominován na Oscara za nejlepšího herce, což je u sci-fi žánru skutečně rarita. (ClintEastwood)