Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

GTS_PUNK

Skupina amerických polárnikov tvárou v tvárou samým sebe v nehostinnej krajine ľadu a snehu. Tak by sa stručne dal zhodnotiť Thing - film, ktorý svojim hodnotením na ČSFD značne klame a to hneď z niekoľkých (subjektívnych) dôvodov. Od nejasného úvodu filmu sa psom sa všetko rozbieha veľmi pomaly, pričom pri klasických "old schoolových" filmoch so zníženým zvukom replík postáv, človek nemá ani chuť film sledovať ďalej. Atmosfericky sa to Carpenter síce snaží hrať dobre, aby divák nevedel, čo má od každej z postáv (prípadne toho psa) čakať, ale akonáhle sa Thing po prvýkrát objavila, povedal som si "WTF is that?!". Pes sa pretransformuje cez podobu, ktorú neskôr použili v Resident Evil na nejakú chobotnicu z 3. patra, ktorá sa dokáže meniť na svoje obete. Akože vážne? Nápad fajn, ale spracovanie som im absolútne nežral. Aj napriek tomu, že je to rok 1982, mohli si zobrať viac príklad z Aliena, ktorého spracovanie bolo niekoľkonásobne reálnejšie a pozerateľnejšie a to aj napriek tomu, že vznikol o tri roky skôr. Pozretie Thing ľutovať nebudem, musia byť aj zlé filmy s ešte horšie spracovanými monštrami. Nehnevám sa, niesom znechutený, dve hviezdy dávam za snahu o tvorbu solídnej atmosféry, ale snáď len ten plagát k filmu si mohli odpustiť. Najprv človeka vodia za nos, nech si myslí, že Thing bude vyzerať ako Mysterio z animovaného Spidermana z roku 1994 a oni mu potom neservírujú takú "príšeru", akú máme možnosť vo filme vidieť. ()

Grogan

Tenhle film jsem viděl teprve nedávno, i když jsem se na něj chystal od doby, kdy jsem viděl episodu Akta X Ice (mimochodem vynikající), která se inspirovala právě tímhle filmem. A mohu s potěšením konstatovat, že mě tenhle filmík vůbec nezklamal a hned jsem si ho zařadil mezi své oblíbené. Opuštěná pláň Antarktidy se pro skupinu mužů stává smrtící pastí, kde nikdo nemusí být tím, kým se na první pohled zdá být. Speciální efekty se už sice v dnešní době mohou zdát trochu zastaralé, ale přesto jsou velmi působivé a vyvolávají pocit strachu oproti dnešní době, kdy panuje digitálno, které značnou část působivosti ztrácí. Charaktery jsou tady výborné, nato, jak málo se o nich dozvíme, jsem si k nim vytvořil pouto a jejich osud mi nebyl lhostejný. Ovšem nejvíc mě dostala skvělá atmosféra filmu, kdy byla excelentně vykreslena paranoia a nedůvěra mezi osazenstvem stanice, které ještě včera bylo skupinou nerozlučných přátel. Několik scén je nezapomenutelných (resuscitace Norrise, krevní test). Tenhle film mi perfektně sednul, a proto jsem ochoten odpustit i občasné nelogičnosti (pitva neznámého tvora bez jakýchkoliv ochranných prostředků, evidentně vědecká stanice vybavená zbraněmi a plamenomety). Mimochodem krevní test prokázal, že někdo ještě není Věcí, ale podle toho, co ve filmu padlo, ta proměna měla probíhat postupně, podobně jako infekce, takže fakt, že jejich krev nereagovala, by je ještě neměl uchlácholit, nemyslíte? Někdo z nich mohl být také nakažen, jen ještě nedospěl do závěrečného stádia a nestal se Věcí, nebo si to vykládám špatně? ()

Nocturno culto

I po těch letech to má stále bezvadnou atmosféru, napětí se dá krájet.Dokonalé psycho drama, všudypřítomný strach, paranoia, to je to co dává společně s prostředím tomu filmu šťávu. Skvělé obsazení, hudba od mistra v oboru Pána Morriconeho a majstrštyk odborníka na slovo vzatého a tim není nikdo menší než John Carpenter. ()

Sweat55

Strašně mě baví tyhle filmy, který ani po tolika letech nezestárnou. Atmosféra je tu podobně jako ve Vetřelci dotažená na maximum. Bál jsem se, aby to Alienovi nebylo podobné až moc, naštěstí to mělo spoustu vlastních věcí. Tak třeba Věc. Design téhle potvory je dokonale nechutný a zvrácený. Efekty nezestárly. Příběh, i když béčko, zaujal. Kurt je skvělej. A to všechno podtrhuje mrazivá hudba božského Morriconeho. ()

Inozuka

Můj hodně oblíbený film, na který nedám dopustit. Jednak mě na něm bere ta Antarktida se vším tím mrazem, ledem a bílou pustinou a jednak mě baví ta dusná atmosféra. A pak finální scéna s pekelně dobrou minimalistickou Morriconeho hudbou. To jsou pocity, které mám zažrané hluboko v paměti a které se hned tak nevytratí... A duo akčních hrdinů Russel - David zážitek ještě umocňuje. ()

Kingjiri

Horor ze starý školy, kterej má všechno důležitý - atmosféru, napětí, solidní herce i krvavější scény (novější horory většinou zustanou jen u toho posledního). Díky námětu v podobě schopnosti Věci napodobování jakýhokoliv živýho tvora i lokaci v podobě od světa odříznutý Antarktický stanice se daří budovat paranoidní atmosféru.Většinu scén pak doplňuje Morriconeho hudba, která dělá už tak napínavej biják ještě napínavější. Monstrum vypadá v každý scéně jinak, takže se jen tak neokouká, přičemž i několik desítek let od vzniku snímku jsou vizuální efekty a triky koukatelný. Na pět hvězd nejdu jen kvůli hodně otevřenýmu závěru a postavám, kterejm by slušel smysl pro černej nebo cynickej humor (nějaký úderný hlášky se téměř neobjevujou). ()

Lupes

Je tam samozřejmě mnoho a mnoho nelogičností, tunami výbušnin a zbraní na vědecké základně počínaje a chováním vědeckého týmu tváří v tvář nákaze konče. Kýble slizu a obehraný vetřelec je další trapnou ranou jinak skvělé atmosféře, námětu i konci. Poslední tři zmiňované "věci" jsou ale strhující, navíc krásná 80tá bez genderových požadavků! 4* si tak v rámci žánru nemohu odpustit ani já. ()

Psycho.R

Výborná atmosférovka. Carpenter stvořil několik kultovních filmů a u dvou z nich byl v hlavní roli Kurt Russell. Tohle je jedna z nich a i po 40 letech je to pecka. ()

Nix

Pokaždé jsem jen o tom slyšel, ale opravdu jsem ještě neměl tu čest potkat Věc. A že to bylo boží setkání, to je asi zbytečný psát. Nejsem úplný fanda hororů, ale dokážu ocenit kvalitu a tohle mne bavilo. Na tu dobu opravdu nadčasová věc, která svou dobu předběhla nejen v tom, jak to bylo podaný a napsaný, ale i v efektech. Kostýmy a monstra byly perfektní a člověk by se opravdu nechtěl stát tou věcí, ještě když vás hlídá sympaťák Russell. Nebyl jsem úplně jeho fanda, ale pomalu mu začínám přicházet na chuť. Tohle je must see a klasika, která se musí vidět. A inspirace Vetřelcem je zjevná, ale porovnávat ty filmy nebudu, jsem rád, že si další kult můžu zařadit do žebříčku. Ale budu rád, když věc zůstane v plamenech a ne ve sněhu. ()

dustur

Jeden z najlepších sci-fi hororov aké som asi videl, ak nie najlepší vo svojom žánri ktoré a čo John Carpenter natočil. Kurt Russell ako vždy výborný , ale koho viac než dosť chválim je Keith David ktorý sa mi tu pekne hodil. Samozrejme že v tomto kultovom horore nemôžem zabudnúť ani na skvelú hudbu od Ennia Morriconeho, ktorá mi tu krásne pasovala pri každej scéne. John Carpenter vytvoril jeden výborný sci-fi horor, ktorý si ešte veľmi veľakrát pozriem.  Za mňa vrcholná scéna vo filme bude určite v tej miestnosti, ale inak krásne krvavé, a samozrejme kultový film hodnotím plným počtom ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

samkko

Na goru jsem si pochutnal. Na rok 82 precizní záležitost a to vesměs po všech stránkách. Mínusem je, že jsem téměř od všech postav dostával signály, že jim je vlastně celkem jedno, co se tam odehrává a že to, co se právě děje je jen rutinní záležitost. Příběh je jednoduše krásný a atmosféra ledově hustá. Jako hororová klasika moc hezké. ()

Marek06

Původní film z roku 1951 je béčko, ale tenhle remake se velmi povedl. Má všechno, co by měl kvalitní horor mít - tajemnou a děsivou atmosféru, mrazivou hudbu od mistra Morriconeho a skvělé efekty, díky kterým krvavé scény s „věcí“ i po více než čtyřiceti letech neztratily nic ze své působivosti. ()

danielwanderer

Pozrieť si tento snímok ma prinútil fakt, že viem o komixe (ktorý som zatiaľ nečítal, čo ani nemá cenu, pretože na film naväzuje) a o hre, ktorá si označenie survival horror zaslúži. A čo teda štvrťstoročia starý film? No začiatok bol popravde suchý, partička vedcov kdesi v Antarktíde sa nemôže spojiť s okolitým svetom až kým k nim nedobehne pes a za nim nazlostený ujo s puškou. Ten ktorý ostane nažive však rozpúta "vec", ktorá sa okamžite stala mojim miláčikom. Paráda! Plus všetka česť Kurtovi Russellovi. Slizké, prirodzené, skoro až neamerické a to si cením... ...i keď predsa to mohlo byť ešte desivejšie :). ()

Šindy

Hutná amosféra mě nakonec přinutila zvednout o jednu hvězdičku. Stítsněnost, neznaděj a nemožnost útěku, po několika incidentech na rozhlehlé a opuštěné Antarktidě, jenom podkresily tuhle klasiku v atmosféře. Triky na svou dobu i obstávají vcelku dobře i dnes. Věc ve mně uzrála až s odstupem času a po druhém shlédnutí. Zajímavý horor se zajímavou zápletkou. Navíc děsivý. ()

Taffey

Když jsem kdysi dávno, ještě za komačů, viděl tenhle film ve sci-fi klubu v Opavě v místní hudební knihovně, kde se tyto sci-fi večery(nebo spíš noční maratony) pořádaly, byl jsem rád, že se nás dívá několik desítek. Horší bylo, když jsem musel ve tři ráno přes půlku zmrzlé Opavy domů, abych se za hodinu měl vrátit. Z dnešního pohledu si dovoluji tvrdit, že Carpenter točil pěkné sračky, ale Věc se jeho dílu naprosto vymyká. Věřím filmu každou vteřinu. Okamžik, kdy se před Russellem a jeho dvěma kolegy otevře ve zmrzlé planině Antarktidy vykopaná vesmírná loď, byla naprosto neuvěřitelná. Stejně, jako třeba pohled Wilforda Brimleyho, přikládajícího ruku na obličej jednoho z výzkumníků ve vykopaném podzemí, jsou neuvěřitelné. Ani tak mě nezajímá, jak výtvarník filmu zpracoval Věc v různých podobách, ale jen a jen atmosféra na základně. Film patří do mého zlatého filmového fondu. ()

Tiiso

Úžasně ponurá záležitost. Je zde dobrým způsobem vytvořená atmosféra výborně dokreslená silnou hudbou Pana skladatela. Triky na svou dobu obstojné a herecké výkony místy až dokumentární. I takřka po třiceti letech se na film nerad dívám sám v noci. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)