Spiderman (TV seriál)

• Česko

Spider-Man

Akční / Rodinný / Animovaný / Krimi / Thriller / Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Romantický / Drama

USA, 1994, 65x25 min

Jo jediný seriál podle původní předlohy od Stena Leeho..u nás vyšlo v komixech od nakladatelství Semic Slovart. Úplně původní předloha u nás nikdy nevyšla v tištěné podobě, ale je přeložena v elektronické.(21.2.2016)

Seriál, který mě seznámil se Spider-manem a vypěstoval lásku ke komiksům.Pamatuji se rána, když jsem se těšil na každý nový díl ale těd už nemusím čekat a mohu shlídnou celý seriál za týden.Každý díl je zajímavý ale některé víc než ty druhý a zvlášt to platí, když Spidey získá nějakého spojence jako např. Daredevila,X-meny,F4,Bladea či Kapitána Ameriku a Punishera nebo Iron mana.Celý serial je prošpikován různými záporáky a hrdiny z různých komiksových serii od Marvelu.Z velký postav od Marvelu chyby jen dvě a Thor a Hulk což je škoda, protože by bylo zajímavé jak by řešil své problémy, když má za sebou boha a před sebou nezastavitelnou potvoru.Pro každého fanouška komiksu jen doporučuji.(1.7.2011)

Nejlepší seriál o pavoučím muži, je dokonce ještě lepší, než jeho filmové verze. Tato kreslená série byla kdysi dávno vysílána na Foxkids - kanálu, mého dětství. I dnes po mnoha letech se na seriál Spider-man dívám hrozně rád, je špičkově udělaný. Každý díl má něco do sebe. Jeden z nejlepších kreslených seriálů.(12.3.2015)

Tady je jasně vidět, že když se sejdou skuteční profesionálové, tak se dá i v asi pěti lidech skvěle nadabovat celý seriál (myslím tím pochopitelně český dabing). Jinak, celkově se jedná o kvalitní a napínavou podívanou nejen pro kluky všech věkových kategorií. A u mne také jednoznačně vyhrává Černá kočka.(29.11.2011)

Po nasledování všech 65 dílů musím uznat, že tohle je nejlepší zfilmovaný Spiderman. I když každý z dílů má necelých 20 minut a většina je nabitá akcí, poznáme v seriálu neuvěřetilené spektrum postav. Nechybí tu kromě Sandmana snad žádný známější záporák z komixů, je tu většina vedlejších postav a všichni jsou do posledního detailů propracovaní. Kromě toho seriál slouží skvěle jako kdo je kdo v Marvel světě a potkáme tu mimo jiné X-Meny, Bladea, Punishera, Daredevila, Iron Mana, Captaina Americu i Fantastic Four. Každá postava má svoji minulost, spousta z nich mění v průběhu seriálu strany i přesvědčení a žádná z nich tu není navíc. Navíc na rozdíl od mnoha seriálů kvalita dílů s dalšími řadami spíše roste než aby klesala a mhohodílové story-arcy patří k tomu nejlepšímu co jsem na poli kreslených seriálů viděl. Spidermanovi není moc co vytknout, snad je mírnou nesmyslnost toho že přes monumentální akci nikdo v seriálu neumírá.(28.1.2012)

• - Postavu Madame Web v originále namluvila Joan Lee, manželka Stana Leeho (který namluvil sám sebe v závěrečné epizodě seriálu). (Colonist)

• - Kvůli cenzuře společnosti Fox Kids Spiderman skoro nikdy nikoho neudeří, vždy použije nějakou lest nebo své sítě. Pěsti použije pouze třikrát, a to ve 27. díle "Konec noční můry", v 39. díle "Flek" a v 41. díle "Bod zvratu". (Maulincio)

• - Postava Spider-Mana se poprvé objevila v roce 1962 v komiksovém sešitu "Amazing Fantasy #15". (Bube1)