Spiderman (TV seriál)

• Česko

Spider-Man

Akční / Rodinný / Animovaný / Krimi / Thriller / Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Romantický / Drama

USA, 1994–1998, 22 h 41 min (Minutáž: 20–21 min)

No to je velmi věrohodný spider-man. Docela přesně se seriál drží tištěného komixu (teda co se týče Spidermana tak určitě, míchání vláken, vystřelovače pavučin, vnitřní rozpory Spidey nebo Parker).Seriál je velmi vtipný akční a zajimavý. Také napětí je rozhodně cítit. Graficky na tom také není nejhůře a zápletky jsou velmi zajimavé. Nejlepší počin na poli filmů a seriálů pro věrné fanoušky Spideyho.(20.8.2013)

Příjemná marvelácká kultovní záležitost, má dětská srdcovka a vůbec první pořádné setkání se Spider-manem na televizních obrazovkách! Stále vzpomínám na dobu, kdy jsem jako malý kluk dokola sledoval opakující se díly na televizní stanici Fox Kids... nemohl jsem se jima nabažit. Moc rád bych si tento seriál sjel znova :-) PS: Zapojení většiny postav z marvel univerza velice potěšilo. 10/10(4.6.2009)

Perfektní seriál a nejlepší animovaný seriál o Spideym, který byl kdy vytvořen. Pro mě klasika z dětství, která ani dnes nic neztrácí. Seriál se drží komiksové předlohy jen letmo a většina věcí je podle komiksu jen částečně. To vůbec nevadí. I zde se scénáristé vyřádili a mnohdy napsali naprosto geniální epizody, za které by se nemusel stydět "normální" seriál. V průběhu seriálu uvidíme ty nejzásadnější části Spider-Manova života (sice trochu jinak, než v komiksu, ale jsou tam) a také se setkáme s těmi nejlepšími záporáky: Kingpin, Green Goblin, Carnage, Venom, Mysterio, Hobgoblin, Scorpion, Lizard,... Navíc se v mnoha epizodách setkáme s dalšími hrdiny z marvelovského vesmíru. Plus celkem povedená hudba, kde sice pár motivů hraje v každém díle pořád dokola, ale prostě to k tomu patří. Ačkoliv existují i podobné seriály (stejná kresba, nejspíš i stejní tvůrci) "Iron Man", "X-Men" a "Fantastic 4", na Spider-Mana nemá nikdo. A ať mi nikdo netvrdí, že je to seriál pro děti!!(1.9.2007)

Tak na tomto seriálu jsem vyrůstala. A když se mi nyní podaří ho chytit v TV, s radostí se dívám. Tento Spidey ve mně vlastně probudil lásku ke komiksovým postavám a sám je podle mého názoru nejlepší superhrdinou vůbec. Je docela fascinující pozorovat jeho vývoj: frajerský kluk v 1. díle, který překypuje hlody a stížnostmi, se mění v sebeuvědomělého, vnitřně rozpolceného a na duši zraněného muže, který přišel o svou životní lásku vlastní vinou. Ve filmu Green Goblin nestojí za moc, ale tady skutečně věřím, že je jednou z nejsilnějších postav, se kterými se Spidey musel utkat. Sezóna 3. - "Hříchy otců" - skvělým způsobem interpretuje "daddy issues" a přidávám se k těm, co dávají bod Černé kočce. Proč jen musela za Morbiem? :-) Skvělá akce, hlášky, postavy a zábava. Jasně, jsou tu i slabší díly (např. díl s X-Meny), ale já mám k tomuto seriálu silné citové pouto, a proto mu nemůžu dát pod *****.(12.10.2006)

Tento Spider-Man z devadesátých let je bezkonkurenčně tím nejlepším animovaným seriálem s pavoučím mužem, jaký se kdy v televizi objevil. Vlastně bych řekl, že je možná tím nejlepším animovaným superhrdinským seriálem vůbec. Oceňuji u něj především velký důraz na věrnost komiksové předloze, dospělé pojetí, provázanost děje, skvělé akční scény a vtipné dialogy. Seriál začíná v době, kdy už je Peter Parker nějaký čas Spider-Manem a poprvé se setkává s některými svými úhlavními protivníky. Hned na úvod jsou to samé těžké váhy jako například Lizard, Mysterio, Doctor Octopus, Scorpion, Kraven, Venom nebo Hobgoblin. V osobním životě pak Peter řeší trable s láskou a váhá mezi Felicií Hardyovou a Mary Jane Watsonovou. Vše má přitom velmi překvapivý vývoj, který by čekal jen málokdo. O nečekané zvraty tedy rozhodně není nouze. U tohoto seriálu je vše dokonale vyváženo. Perfektně zde funguje jak napětí a akce, tak i humor a drama. Silnou stránkou tohoto seriálu je také velmi pěkná animace, která působí dospěle a seriózně. Příběhy jsou často na pokračování a tvoří jeden velký propojený celek. Jednotlivé zápletky jsou přímými adaptacemi Spideyho klasických komiksových příběhů, které jsou zde však značně zmodernizovány a vylepšeny. K tomu si pak ještě přičtěte úžasnou znělku a skvělý hudební doprovod. Jedinou nevýhodou je snad jen přehnaná cenzura, která zapovídá používání tradičních střelných zbraní či otevřenější násilí během soubojů. Kromě toho tu také chybí někteří klasičtí protivníci. I tak je ale tento animovaný Spider-Man hotový seriálový klenot a dle mého názoru kultovní záležitost. Jednoduše je to naprostá špička superhrdinského žánru.(3.9.2019)

• - Známý Spider-Manův protivník Sandman se neobjeví v žádné epizodě. Sandman se měl totiž objevit ve zvažované filmové adaptaci režiséra Jamese Camerona, a tak byl ze seriálu vypuštěn. (Colonist)

• - Cenzura zasáhla i do postavy upíra Michaela Morbia. V jeho případě byla "krev" nahrazena slovem "plazma", kterou ze svých obětí vysával dlaněmi, ne typickým upířím kousnutím do krku. (Colonist)

• - Stejně tak komiksové seskupení Spider-Manových protivníků jménem "Sinister Six" (Zlověstná šestka) muselo být kvůli cenzorům v seriálu přejmenováno na "Insidious Six" (Zákeřná šestka). (Colonist)