Spiderman (TV seriál)

• Česko

Spider-Man

Akční / Rodinný / Animovaný / Krimi / Thriller / Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Romantický / Drama

USA, 1994–1998, 22 h 41 min (Minutáž: 20–21 min)

Bob Richardson

Předloha:

Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)

Christopher Daniel Barnes, Sara Ballantine, Edward Asner, Roscoe Lee Browne, Jennifer Hale, Hank Azaria, Maxwell Caulfield, Jim Cummings, Gregg Berger, Martin Landau, Mark Hamill, Dorian Harewood, Walker Edmiston, Nichelle Nichols, Beverly Garland, Stephanie Romanov, Townsend Coleman, Paul Winfield, David Warner, John Phillip Law, Brian Keith, Richard Moll, Eddie Albert, Edward Albert, Jeff Corey, Carrie-Anne Moss, Caroline Goodall, Mira Furlan, Majel Barrett, George Takei, Courtney Peldon, Wanda De Jesus, Earl Boen, Efrem Zimbalist Jr., Alyson Court, John Vernon, Dimitra Arliss, Rue McClanahan, David Hayter, John Beck, Alfonso Ribeiro, Joseph Campanella, Anne-Marie Johnson, Catherine Disher, Matthew McCurley, Robert Axelrod, George Buza, James Avery, Nita Talbot, Peter Mark Richman, Nick Jameson, Joseph Ruskin, Carl Ballantine, Tony Jay, Cedric Smith, Lawrence Mandley, Cain Devore, Susan Beaubian, Phil Proctor, Oliver Muirhead, Matthew Labyorteaux, Mary Kay Bergman, Michael Bell, Adam Hendershott, Nell Carter, Philip Abbott, Rick Dano, Barbara Goodson, Laurie O'Brien, Telma Hopkins, John Beard, Anthony Marciona, Cathal J. Dodd, Gary Imhoff, Lenore Zann, Stanley Ralph Ross, Kathy Garver, Rachel Davies

Na Spidermana si docela dobře vzpomínám, a opravdu se dá bez větších obtíží doporučit. Má špičkovou animaci, vynikající postavy, vtipné situace...Navíc úroveň všech pětašedesáti části takřka na stejné metě. Naprostá návaznost s komiksem tu není (kdysi jsem to četl a hodně věcí se dočkalo obměny), ale v mnohých případech to zas tak moc nedráždí . A nemůže to nabourat, velmi nadprůměrnou, úroveň.(17.7.2005)

No to je velmi věrohodný spider-man. Docela přesně se seriál drží tištěného komixu (teda co se týče Spidermana tak určitě, míchání vláken, vystřelovače pavučin, vnitřní rozpory Spidey nebo Parker).Seriál je velmi vtipný akční a zajimavý. Také napětí je rozhodně cítit. Graficky na tom také není nejhůře a zápletky jsou velmi zajimavé. Nejlepší počin na poli filmů a seriálů pro věrné fanoušky Spideyho.(20.8.2013)

Nesmrtelná klasika, na jejíž víceúčelovou pospolitost i v melancholicky nostalgickém deliriu každodenních nástrah čerstvé dospělosti nenechám dopustit - aneb absolutní povinná četba pro všechny rozjívené haranty oněch tehdejších diváků, jejichž příležitost okusit nedocenitelnou kvalitu kultovních kreslených televizních seriálů neustále dekadentně kolísá - a je spíš nahrazena infantilně bezduchou rádoby moderní animovanou lobotomií - a mně z toho fakticky puká srdíčko 💔(6.3.2020)

Jo jediný seriál podle původní předlohy od Stena Leeho..u nás vyšlo v komixech od nakladatelství Semic Slovart. Úplně původní předloha u nás nikdy nevyšla v tištěné podobě, ale je přeložena v elektronické.(21.2.2016)

S týmto seriálom som tiež vyrastal. Často som si spieval Spiderman Spiderman. Páčili sa mi tieto príbehy, len som nemal rád, keď opakovali série, nové série nasadzovali neskôr a preplietali ich medzi sebou, takže ani neviem ako skončil. Nemôžem však zabudnúť na Mary Jane, Petera Parkera, Kingpina, Venoma, Škorpióna, Hobgoblina, Dr. Occtopussa, Jaštera, Feliciu, Jamesona, či iných týpkov. Tento seriál bol taký komiksový, bol dynamický, dobre animovaný. Naozaj veľmi podarený seriál, práve on ma navnadil na elektronické hry s touto postavičkou, či filmy.(20.4.2012)

• - Ghost Rider se měl původně objevit v seriálu (někdy v páté sérii). Epizody s ním byli napsány, ale nebyly nikdy natočeny. Ghost Rider se tak objeví až v animovaném seriálu The Incredible Hulk (od r. 1996). (Maulincio)

• - Je to jediný seriál, který se odehrává v celém světě MARVELu - to znamená, že se zde objevují jak Avengers, tak X-Meni, tak Fantastická čtyřka a další. (Maulincio)

• - Mrakodrap, ve kterém má v seriálu své sídlo postava Kingpina, je ve skutečnosti známý mrakodrap Chrysler Building. (Colonist)