Spiderman (TV seriál)

• Česko

Spider-Man

Akční / Rodinný / Animovaný / Krimi / Thriller / Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Romantický / Drama

USA, 1994, 65x25 min

jak může mít tento Spiderman nižší hodnocení než ten z roku 2011, puberťácký škvár, který jako kdyby vypadl ze zatuchlé žumpy slavné disneyovské produkce? Naprosto krutě hláškující sympaťák Peter Parker-Spiderman, jeho přátelé, prchlavá spojenectví, nepřátelství, snaha skloubit život člověka a superhrdiny, úžasná devadesátková atmosféra, nepřekonatelní padouši a jejich aliance... navíc po pětašedesáti nabušených dílech (opravdu nabušených, všechny díly jsou ukrutná jízda, která vypráví jeden celistvý příběh a mohly by se spojit do dlouhého filmu) přijde to nejdojemnější a nejbombastičtější finále, které si v animovaném seriálu o marvelovském superhrdinovi vůbec umíte představit. 100% !!!(3.7.2012)

Sledoval jsem to když jsem byl malý a zbožnoval jsem tento seriál. Hezky nakresleno, skvělý záporáci, dobře podaný příběh, sympatické postavy a tolik hrdinů z marvela co se v tomto seriálu objevilo hlavně skvělý troj-díl, kde válčily hrdinové jako Iron man, Kapitán amerika a další proti záporákům Rudá lebka, Dr. Octopus to byly mé nejoblíbenější díly.(4.1.2014)

Tento animovaný seriál si pametám z môjho detstva a akoby mi spravil pevný základ pre samotný komiksoví-filmoví svet,ktorý mám rád. Pametám si na presné pasáže tohto seriálu,na jeho záporákov aj kladné postavi. Bola to moja predpríprava na neskorší celovečerák. Milé že som na neho natrafil práve na CSFD. :)(15.8.2009)

Pro mě opravdu, ale skutečně a opět srdcovitá záležitost. Pamatuji se na časy, kdy jsem sedával u televize a těšil jsem se na nadcházející díly. Bylo to vlastně poprvé, co jsem kdy viděl animovaný super-hrdinský seriál, který byl jen jeden krok k tomu, abych se uvrtal do světa komiksů a jiných neřestí.(21.4.2014)

Naprostá špička všech animovaných seriálů, které kdy běžely ráno v šest. Už jen to intro mě vždycky navnadilo na to, co bude následovat - stovky výbuchů, soubojů, superhrdinové a roboti... Když jsem si tenhle seriál o sedmnáct let později pustil znovu, bavil mě úplně stejně, jako zamlada; a konečně mi neutekl žádný díl. A teprve po těch letech jsem si všiml, jaké kvantum známých hrdinů se v tomhle seriálu vyskytlo. Nemůžu zapomenout na nejlepší záporáky všech dob - Venoma a Carnage. A taky na Černou Kočku...líbila se mi úplně stejně, jako zamlada :)(27.8.2013)

• - Mrakodrap, ve kterém má v seriálu své sídlo postava Kingpina, je ve skutečnosti známý mrakodrap Chrysler Building. (Colonist)

• - Postavu Madame Web v originále namluvila Joan Lee, manželka Stana Leeho (který namluvil sám sebe v závěrečné epizodě seriálu). (Colonist)

• - Známý Spider-Manův protivník Sandman se neobjeví v žádné epizodě. Sandman se měl totiž objevit ve zvažované filmové adaptaci režiséra Jamese Camerona, a tak byl ze seriálu vypuštěn. (Colonist)