John Q. Archibald (Denzel Washington) je obyčejný starostlivý otec rodiny, jakých jsou na celém světě miliony. Pracuje v továrně a se svými blízkými se snaží trávit co nejvíce času. Jednoho dne se mu však zhroutí celý svět. Jeho syn onemocní a má-li přežít, je nutná okamžitá transplantace srdce. Na ní se však nevztahuje pojištění a tak je nové srdce malému Michaelovi odepřeno. Čas běží a situace začíná být zoufalá. John se proto rozhodne pro krajní řešení. Vezme zaměstnance operačního sálu jako rukojmí, zabarikáduje se s nimi v nemocnici a trvá na operaci svého syna. V té chvíli vstupují do hry další dva muži. Zkušený vyjednanač s únosci Grimes (Robert Duvall) a horkokrevný šéf policie Monroe (Ray Liotta). John se tak ocitá v situaci, kdy nechce ublížit ostatním, ale pokud má zachránit život vlastního syna musí vše vsadit na jednu kartu... (oficiální text distributora)

tranquill

Vidím, že jsem podlehl filmovým klišé, sentimentu a podobným výblitkům... (sám to také někdy píšu :-) Ale zde mi to vůbec nevadí! Já se rozhodně nenudil a příběh na mě silně zapůsobil. ()

zapalik

Viděl jsem to už potřetí, a a i když s názory na ČSFD k tomuhle filmu často souhlasím, za výkon Denzela Washingtona dávám filmu jednoznačně pět hvězdiček. A někteří ten film taky shazují jen kvůli chladnému citovému kalkulu. To už jsme takové vyprahlé zrůdy, že nám ten nával emocí vadí, byť je chvílemi k neuvěření? A nepřesvědčivé figury? Některé naopak, třeba ředitelka nemocnice je absolutně přesvědčivá. Obrátí z ničeho nic, žádná dlouhatánská vysvětlující scéna, tak to ani v životě nechodí. Ohledně ostatních platí totéž... ()

Aldamir

Jo, jasně, je to hollywoodskej kalkul, jak podpořit prodej papírovejch kapesníků, ale přes to všechno, Denzel jako vždy svým výkonem nezklamal a emočně je to docela silný, takže minimálně ty tři hvězdy si to zaslouží... ()

kubal18

Hezký a uvěřitelný příběh o chlapci s nemocným srdcem a jeho otci ze srdcem na pravém místě. Denzelův vysoký standart. ()

BDMarty007

Je to celé poněkud klišovité, povrchní, bez výraznějšího nápadu či překvapení a závěr je patetický až hrůza. Ale zase na druhou stranu už jsem teda bohužel viděl řadu daleko větších hrůz. Tohle je taková oddechovka na níž se dá alespoň dívat bez permanentního pocitu trapnosti a studu, což o určité části mainstreamové produkce říci nemohu. Je to taková slabá 3. ()

Charpy

Vážně nemocné dítě, sociálně slabší afroamerická rodina a hodnota života proti systému. To vše protřepat a servírovat jako fakt, že se musí něco změnit, jinak budou umírat nevinní. Film na pozdní odpoledene, když venku prší. Rozhodně neurazí ()

BLADER

Rozhodne to nebolo zlé a príbeh muža, ktorého zúfalstvo dohnalo až na samý koniec ma rozhodne nenechal chladným. O to viac som sa čudoval, keď som zistil, že to nie je podľa skutočnej udalosti. ()

mirra66

Jak se dívat na tento film? Lze na to jít několika způsoby. Můžeme se na něj podívat podobně jako zdejší "několikatisícíbodovač" pan V. (nechci Verbala jmenovat, abych to neodnesl na jeho profilu), to znamená například tak, že Bůh je nějaký zvrhlý sexuální sadista, který nechá rozmašírovat pěknou kun..čku s tak akorát kozičkami (mééé) v krásném bílem "bavoráčku", aby dal její srdíčko malému černouškovi, protože počítá s tím, že její dcerka si ho v rámci kulturního a rozměrového obohacení vezme za muže a On sám si to s její perverzní dušičkou rozdá na obláčku v nebi, nebo se na film můžeme dívat jako na klasické klišé (jak to tady často zaznívá), anebo se na pana Johna Q můžeme podívat vážněji. Mně vyhovuje v tomto případě pohled vážnější, neboť se jedná o film, o příklad filmu, kdy jeho obsah, či myšlenka předčí zpracování. Je to přesně o tom, jaká je hodnota lidského života v tržní ekonomice, tedy v tom "nejlepším", co člověk mohl vymyslet. A jaká je vlastně tržní cena lidského života? Asi záleží na tom, o čí život jde, a kde je předložen k vyčíslení, že? V tak skvělé společnosti, jako je nejdemokratičtější země ve vesmíru, ale bohužel nejde o lidský život obecně, ale spíše o konkrétní lidský život. Zkrátka záleží na tom, komu, kde a za jakých okolností se člověk narodil - to je stěžejní pro určení jeho hodnoty. Prostě nemáme každý stejnou startovací pozici v životě (jak se nám snaží někteří namluvit). Někdo je na startu bos a někdo má nejlepší vybavení a stojí o několik set metrů blíže k cíli a ani plná nemocnice (včetně prostranství před nemocnicí) dobrých křesťanů na tom nic nezmění, vždyť, co je více než Bůh, snad jen dolary, reklamní pauza na kabelové TV, hranolky a Coca-cola. Ale dost blábolů, každý si jistě dokáže vytvořit vlastní názor. Závěrem jen tolik, buďme rádi za život v Evropě, kde má zatím lidský život poněkud vyšší hodnotu, než výše krytí karty zdravotní pojišťovny. (Poznámka: o tom, že pan V., nechci Verbala jmenovat, abych to ..., není takový zvrhlík, jak se na první pohled zdá, se můžete přesvědčit například v rámci komentáře k romantickému snímku Rocco). Jaké je však konečné resumé k Johnu Q? Díky náboženskému podtextu strhávám hvězdičku dolů a celkově hodnotím 79%. ()

Pavel82

Ústřední myšlenka tohoto filmu není špatná a je to svatá pravda: Zoufalí lidé dělají, zoufalé věci. Role jsou rozdány a charaktery jsou uvěřitelné. Jakmile se ale zavřou dveře nemocnice, všichni do jednoho se začnou chovat jak malomocní bez mozku. Zaměstnanec zaníceně kritizuje nemocnici za to , že se chová jako nemocnice. Lidé skandující a povzbuzující teroristu. Týraná žena zničeho nic prohlédne. Sniper z 10 metrů mine. Srdce se objeví, když je potřeba a spousta dalších lahůdek. Já osobně jednu hvězdu přidám, protože mám rád filmy, ve kterých figurují rukojmí, jinak je to ale za dvě. ()

Nix

Takový ten příběh, který díky tomu, že se jedná o život dítěte chce hrát na city a dá vám ještě zoufalého ale přitom skvěle hrajícího Denzela, jenže tomu filmu to prostě neberete. Nic ve zlém, pár momentů tam je fajn, ale je to tip filmu, který mi stačí vidět jednou a stačí vám vědět o čem je. Ten zbytek je prostě ok, ale že by vás to chytlo za srdce, to ne. Tak jak to měli určitě tvůrci v úmyslu, tak jsem jim to nezblajzl. Takové planné drama. Nic víc od toho se nedá čekat. ()

rumajzlik

Nuda, nuda, šeď, šeď. Průhledný od začátku do konce. A protože jsem chtěla udržet večeři, před závěrečným velkým slzoprolitím jsem to vypla. ()

TommyDiamond

Příběn měl být dojemný, hrdinský a hlavně brnkat na sociální strunu i když náš hrdina prováděl činy mimo zákon. Ke konci, kdy se John chtěl zastřelit, aby dali jeho srdce synovi mě to přišlo jako pořádné divadlo. Film za shlédnutí stojí a třeba si i své fanoušky najde. Ovšem mě neoslovil. Celkově 45% ()

Oudee33

Průměrný, lehce dramatický příběh, který se mi snažil hrát na city se komíhá mezi hrdinskou estrádou, lidskostí ve všech možných podobách a nespravedlností systému ze zdravotního prostředí, kde jde jako všude hlavně o prachy. Nějak to ale nefunguje jak by mělo. Denzel mi do téhle role úplně nesedl a Zigmanův hudební podkres svým divným rozpoložením jen odpovídá celé rozporuplnosti. 60% ()

Denzel a Nick opět spolu

Denzel a Nick opět spolu

23.11.2005

Herec Denzel Washington a režisér Nick Cassavetes se už jednou sešli při natáčení filmu John Q. Ten měl sice rozporuplné kvality, ale vzájemná spolupráce těmto pánům zřejmě svědčila, takže další… (více)