Guvernér Rafael Montero se pokouší dopadnout svého úhlavního nepřítele, tajemného maskovaného mstitele Zorra. Chce popravit tři rolníky, aby ho vlákal do pasti. Zorrovi se však podaří muže zachránit a z léčky uniknout s pomocí dvou malých chlapců, Alejandra a Joaquina Murrietových, kterým daruje svůj přívěsek. Unavený a stárnoucí muž, ve skutečnosti spořádaný don Diego de la Vega, se vrací domů. Je přepaden Monterem, jeho milovaná žena zabita, on uvězněn a jeho malá dcera Elena odvlečena do Španělska. O dvacet let později se Montero vrátí jako vládce. Marně mezi vězni pátrá po Zorrovi, kterému se podařilo uniknout. Diego v jeho dceři poznává své milované dítě a podle přívěsku najde i dávného zachránce Alejandra. Nabídne mu výcvik a ve svém úkrytu ho naučí šermu a sebeovládání. Divoký, prchlivý bandita se mění v elegantního muže. V Zorrově masce ukradne z kasáren nezkrotného hřebce a setká se přitom s Elenou, která se do něj zamiluje. Diego s Alejandrem proniknou na oslavu Monterova návratu a mladíkovi se podaří vetřít do guvernérovy přízně. Je pozván na schůzi šlechty, na které vyslechne Monterův plán na vytvoření nezávislé kalifornské republiky. Dozví se i o jeho zdroji bohatství - dolu, v němž stovky otroků těží zlato. Guvernér si uvědomuje, že kdyby vyšel najevo podvod, kterým se chce zmocnit území k vytvoření republiky, byl by to jeho konec. (TV Nova)

Gilmour93

Pokud budete vyhlížet nějaké to popcornové dobrodrůžo, najdete všechno na svém místě. Režii Campbella, okázalou hudbu Hornera, mistra Hopkinse, pohlednou Catherine Zeta-Jones i Banderase, jemuž role padla jako ulitá. Údajně před ním oslovili i Sagvana, ale zrovna blinkal na pánské toaletě Solidní nejistoty a neslyšel volání od agenta.. Kdo nad tímto Zorrem přehnaně ohrnuje svůj artový nosík, ten brzy najde na hýždi vyřezané písmeno "Z" a když si pak lehne na levý bok, bude z toho mít "N" jako Nafoukanec.. ()

TeeAge

Rozprávkovo prevedené klishé o legende, ako ju žereme. U mňa to chutnalo nadpriemerne. Niet sa čo diviť pri takom obsadení... ()

genetique

Ideálne šarmantný Zorro v ideálnom prostredí a príbeh v podaní tých najviac možne šarmantných akčných scén. Banderasovi sa maska hodila minimálne rovnako ako gitarová pištoľ vo filme 'Desperado' a ja som sa perfektne bavkal. 75%. ()

3DD!3

Výborná zábava se skvělým obsazením. Mentorský Anthony Hopkins, překrásná Catherine Zeta-Jones a skvělý Antonio Banderas, který je jako Zorro neuveřitelně sympatický. První polovina s výcvikem je bezvadně udělaná a vtipná. Taky přetvařující se a snobácký Alejandro je naprosto perfektní. Finále v Mexickém dole je správně rozmáchlé a napínavé. Dobrodružný snímek podle mého gusta. Víc takových. ()

Le_Chuck

Skvelá dobrodružná komédia o chrabrom Zorrovi, láske a spravodlivosti tak ako sme zvyknutí. Nič extra som nečakal, a dostal som veľku porciu nefalšovanej zábavy. ()

berg.12

Skvělý zástupce romanticko-dobrodružného žánru. Kolik takových se opravdu povede? Dobrý příběh, povedená výprava, postavy i hudba, to vše navíc s notnou dávkou humoru. Veškerá klišé jsou tady pro mě spíše pravidly, která já jakožto žánrový divák naopak vyžaduju. Jednoduše: skvělá zábava. ()

Kaka

Dynamická režie, nadupaný příběh, ďáblesky rychlé tempo, krásná staromódní atmosféra, výtečné kostýmy a kulisy, neskutečně precizně nasnímané souboje a akční scény, výborně namixovaný zvuk, ladná kamera, působivá a atmosferická hudba Jamese Hornera, krásná romantika, celková dospělácká vizáž snímku, bleskový střih, charismatický Banderas, nekompromisní záporák Wilson, zosobnění krásy Catherine Zeta-Jones a navrch sám velký Anthony Hopkins, jehož mám právě tady nejraději. Mám pokračovat ? Srdcová záležitost a přesně ta úchvatná hollywoodská zábava devadesátých let, která mi navždy přirostla k srdci. ()

sud

První polovina je velice slibná, některé scény dost syrové, záporáci podlí až úchylní (důstojník). S postupem času se však film přesouvá do lehkého šermířského filmu a vrcholí v úplně hloupé a zpackané finále. Anthony Hopkins je dost nevyužitý, Antonio Banderas prachprostě standartní a Catherine Zeta-Jones zde hraje pouze svoji krásou. Ale nikdo zde od ní asi nic jiného nečekal, ne? :-) Průměrný dobrodružný popcorn s nadprůměrným českým dabingem (Vašut, Zahajský, Bočanová). ()

Eddard

Ke castingu - Hopkins hraje skvěle, ale typově mi moc nesedí, Banderas hraje hůř a s obsazením podobně, Jonesová je v pořádku (tj. moc pěkná :-) ), Stuart Willson vynikající padouch... choreografie soubojů podle očekávání nadstandartní, celkově je to zábavné, ale rozhodně ne nezapomenutelné... Není to holt můj škopek piva no... 50% ()

MM_Ramone

Charizmatický Antonio Banderas je v titulnej úlohe perfektný. Taktiež je tradične výborný aj Anthony Hopkins. A ani pohľadná Catherine Zeta-Jones za nimi nijak zvlášť nezaostáva. Hollywoodska herecká špička. Cítim z toho aj prvotriednu produkciu. Vymakané dobové kostímy, bravúrne zvládnutý kompars, kvalitné hudobné podklady, profesionálna kamera i réžia... To všetko je fajn. Lenže čo sa týka témy, tak do tej som sa vciťoval len veľmi ťažko. Maskovaný hispánsky hrdina Zorro bojujúci za nezávislosť Kalifornie mi je asi tak blízky ako Američanom náš legendárny zbojník Juro Jánošík. Musím však uznať, že natočené je to dobre. *** ()

Spooner

Tomu řikám vynikající hold seriálu.Martin Cambell se přesně trefil do stylu jaký měl tento film mít.Dává hold starým filmům ale přesto nadchne všechny.Herci jsou úžasní a své role si dosyta vychutnávají.No prostě výborná předělávka seriálu,který občas taky ušel ()

pepo

super...svižný mix romantiky,akcie a humoru.navyše skvelý herci.paráda na viac pozretí a pobavení sa.teda ak nezbožňujete felliniho alebo kusturicu 9/10 ()

Xmilden

Z dnešního pohledu se jedná o absolutní zjevení, kterých ovšem bylo v Devadesátkách plno. Robin Hood - Král zbojníků, Mumie nebo Tři mušketýři. Zkrátka takové to poctivé akční dobrodružství, kde máme sympatického hrdinu, který se umí ohánět mečem, bojuje proti bezpráví a nakonec seřeže ústředního zlosyna. Martin Campbell tuto jízdu bez problému zvládl ukočírovat, zaplnit sympatickými herci. Catherine je tady vskutku nádherná a Banderas žije ze Zorra prakticky dodnes, když se pozici mentora místo Conneryho, který zrovna neměl čas přesunul Hopskins, vlastně máte prakticky už vystaráno a můžete začít bavit diváky. Tady se zkrátka sešlo všechno co se sejít mělo a je jen škoda že podobné filmy už dneska nevznikají. 75% ()

Hrabka

Co k tomu říci? No bylo to slušný. Bez hlavních postav by to bylo o poznání slabší, ale i s nimi to není žádná sláva. Děj mohl být více zajímavý a možná akčnější. Konec je poněkud hloupý. Samotná Zeta-Jones však hodnocení značně vylepšuje ;-) 65% ()

paascha

přes hvězdné obsazení se Zorro tak docela nepovedl, stejně jako Spiderman. Všechny hvězdy podávají matné a nevýrazné výkony, Hopkins mě osobně docela zklamal a Banderas vysloveně sral. Škoda ()

Fiftis

Hoci snímka obsahuje mnohé atribúty dobrého dobrodružného filmu a v podstate mu okrem stopáže nemám veľmi čo vytknúť, v mojich očiach jednoducho nemá tú šťavu, aby som mu mohol dať viac. Veľmi ma tento snímok nezaujal a dá sa na neho pozerať len sťažka, ale keď nič iné nieje v televízore, aspoň sa na takéto filmy dá dívať kvôli pekným herečkám, čo je fajn. A v tomto je to konkrétne Catherine Zeta-Jones v najlepších rokoch. ()

Shakers

Zorro ma nie len slušnú hereckú zostavu na čele s perfektným Banderasom, brilantným Hopkinsom a krásnou Catherine Zeta-Jonesovou, ale predovšetkým má slušný príbeh. Scenáristi Piratov Karibiku Ted Elliott a Terry Rossio v šermiarských akciách predvádzajú miestami rovnaké scény ako neskôr v spomínaných Pirátoch, ale tu sú dva krát tak nápaditejšie, dynamickejšie, zábavnejšie a akčnejšie, až celý film pri vyše dvoch hodinách dokáže zaujať svojou hravosťou. Povedal by som, že aj producent Steven Spielberg si sem s Indiana Jonesa a Poslednej krížovej výpravy priniesol nevydarený skok na koňa. Martin Campbell nám okrem akcii vie naservírovať aj skvelé kostými, výpravu, či kúsok romantiky, ktorú už preberá hudobný skladateľ James Horner zo svojimi tradičnými tonmi, no napriek tomu skvelou hlavnou melódiou. Jeden s mojich obľúbených dobrodružných filmov. Obľúbený soundtrack: Zorro's Theme. 90% - 5* ()

lamps

Zábava pro celou rodinu, výtečně obsazená i ozvučená, Campbellovsky tradičně svižná a atmosférická. Banderas je sympaťák každým coulem a částečně komediální poloha mu skvěle sedí, Hopkins je jistota všech jistot a navrch přenádherná Catherine Zeta-Jones, která by měla na svou krásu nosit zbrojní pas. Navíc scénář potěší využitím originálního prostředí, byť jsem s přibývajícími minutami a každým dalším úsměvným kaskadérským kouskem více a více očekával, kdy se na place objeví Old Shatterhand a vypráší Zorra svou neomylnou muškou.... No, naštěstí (nebo bohužel?) se tak nestalo ;) 80% ()

Jacinda

Zorro mě nikdy nebral, ale ve stínu dalších strašných dílek (ať už filmy nebo seriály) je tohle ještě docela dobré...navíc zde hraje spousta mých oblíbených herců...i když některé trapné scény prostě zůstnaou trapné ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra