Reklama

Reklama

Rodáci


Epizoda 8 (E08)

(epizoda)
Československo, 1988, 1 h 35 min

Režie:

Jiří Adamec

Kamera:

Kristian Hynek

Hrají:

Jan Šťastný, Radoslav Brzobohatý, Jana Hlaváčová, Stanislav Zindulka, Jaroslava Obermaierová, Antonín Navrátil, Petr Kostka, Soňa Novotná, Petr Haničinec, Jan Čenský, Ilja Prachař (více)
(další profese)

Recenze (2)

Big Bear 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Souhlasím s druhým recenzujícím jména topi80. Vitásek je naprosto nesympatický fracek a sama postava rebelujícího mladého komunisty je napsána dosti nešťastně. Kdo tu dobu zažil, musel u seroše jen s hnusem konstatovat, že takhle nějak to bylo. Spíše než o oslavný velkofilm vítězství dělnické třídy (a ono na něj jistě dojde v dalším díle) skoro až dokumentární formou mapuje chování komančů na Moravě. A nejde o nic nad čímž by normální člověk musel jásat. Samozřejmě ty tendenční snahy tam jsou jasně cítit. Více se schůzuje, více se debatuje a asi aby to nebylo nepoživatelné jako seroš Klement Gottwald je tam postava záporáka hrána skvěle panem Postráneckým. Přesto mne ale zajímá jak to bude dál a koukatelnost seriálu nemůžu upřít... * * * ()

topi80 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Musím se přiznat, že stále čekám, kdy objevím na tomto seriálu ty prostředky, kterými chtěl dosáhnout toho, abych vzplanul láskou a obdivem ke komunistickému hnutí. Těžko se to může povést prostřednictvím neskutečně nesympatického hlavního hrdiny, neméně radikalizovaného Oty Sklenčky či uřvaných schůzovníků z řad mládeže. I z toho otcovsky klidného soudružského vystupování Jana Teplého cítím cosi negativního. Komunističtí magoři jsou tu vykresleni takovým způsobem, že jsem získal pocit, zda nejde o nějaký prequel k seriálu Zdivočelá země. Bez ohledu na vše, co jsem napsal, si seriál stále drží svou poutavost, takže propaganda - nepropaganda, držím vysoké hodnocení, protože jde o zajímavé vykreslení radikalizace společnosti (napříč celým spektrem) po všem, co přinesla 2. světová válka. ()

Reklama

Galerie (1)

Reklama

Reklama