Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména (DANIEL CRAIG) je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíce na tom, že se snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě drobné služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea (KENNETH CRANHAM): musí najít ztracenou, drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea (MICHAEL GAMBON) a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem (JAMIE FOREMAN), který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Nic se ale nedaří podle plánu a to, co původně vypadalo jako rutinní transakce, je ve skutečnosti dokonalý chaos. Na povrch vyplouvají skrytá spojenectví a situace se postupně mění v boj o moc, který sahá z londýnských drogových doupat až do nejvyšších kruhů britské společnosti. Náš hrdina si brzy uvědomí, že je součástí mnohem většího soukolí, než si kdy představoval - a že vyskočit z rozjetého vlaku není zdaleka tak jednoduché, jako do něj nastoupit. (oficiální text distributora)

Doncek

Hodně nečekaný konec... Místo Craiga někdo jiný a film by měl 5 hvězd. Jinak se tomu nedá nic vytknout, opravdu dost zamotaný film, ale líbí se. ()

CrazymanM

Tak jsem si včera pustil tenhle film a zjistil jsem,že už jsem ho někdy viděl.Přesto jsem však ho však shlédl celý,protože má výborné herecké obsazení,příběh také,dobře natočen,pohoda! ()

BenchPress

Matthew Vaughn střídá Guye Ritchieho a natočil docela poutavou krimi/komedii o drogách, která určitě nezklamala. Naopak úvod filmu a celý jeho průběh je docela svižný, jsou tam hlášky a je tam i nějaký akce. Moc hezký první počin budoucí Hollywoodské režisérské hvězdy. Už po dvou filmech od tohoto tvůrce můžu říct, že Vaughn je svěží vítr filmu. 4/5. ()

Roman1983

v určitých pasážích trochu složitější, budu muset vidět ješte jednou, ale byť to není úplně top film, určitě stojí za to zkouknout ()

dudo24

Prepletená naháňačka s nádychom Guy Ritchieho. Nadpriemerný obsah. Super hudba. Občasne zaujímavý strih. A pár pekných plot twistov. Kvalitná posledná scéna, dosť som sa smial. Najlepšie životné fakty v podaní pána Templa. Hodnotím na silné tri hviezdy ale, že mám dobrú náladu tak zaokrúhlim na štyri. ()

Domas88

Moc dobře udělané, ale dávejte pozor ať se neztratíte, nemam rád Graiga, ale tady jsem to vydržel, líbilo... ()

luke774

Válečný opus korejského Spielberga Kanga Je-Gyua (opravdu pekelné skloňování a navíc hádám že špatné :-) se honosí hned několika jasně čitelnými nálepkami – na korejské poměry nebývale drahý, na nehollywoodské poměry nebývale velkolepý a na poměry v pokladnách domácích kin nebývale výdělečný. Člověk až žasne, co se dá za třináct milionů dolarů pořídit a až na evidentně renderované stíhačky nemůže proti chlapcům z Tae Guk Gi vytáhnout jedinou vážnější výtku. Ovšem přestože bratři ve zbrani sklízí po světě jedno pětihvězičkové hodnocení za druhým, lhostejno jestli od diváků nebo v recenzích, mě osobně k naprosté spokojenosti něco chybělo. Tím něčím mohla být odvážnější koncepce celého příběhu, to kdyby Je-Gyu celou dobu nevyprávěl přesně dle starých známých válečných schémat. Civilní expozici a epilog, stejně jako vzpomínky na doby míru, v nichž po sobě naši hrdinové ve zpomaleném záběru šplíchají vodou a rozjuchaně dobíhají tramvaj, bych v dnešní době – se znalostí Kulky v hlavě, Stoneových děl a právě Ryana – očekával spíš v parodii na válečný žánr. Ne v jeho vzývaném nováčkovi. Konvenční výstavba scénáře a snadno rozluštitelná východiska z něj ovšem nijak nesnižují ofenzívu emocí, které z bratrského nahánění na válečné frontě vyplyne. Působivá řežba, která ale při své obstarožní výstavbě dle mého odpovídá spíš představám o výtečném řemeslu v rámci žánru – a ne o výjimečném filmovém díle, které by kinematografii nějakým směrem posouvalo. ()

Ne7ermind

Když jsem si film na Netflixu pustil, vůbec jsem netušil do čeho jdu. Nakonec jsem strávil bezmála dvě hodiny u snímku o někom, kdo mi za celou dobu filmu neprozradil ani své jméno. Danielem Craigem ztvárněný překupník narkotik, maník, který má všechny své transakce a činy dokonale vykalkulované, je poctivým plátcem daní a chce si vlastně jen vydělat na klidný život však nepočítá s jednou proměnnou - tou je lidský faktor. Stačí málo, aby se veškeré plány zhatily a on je musel sám hasit. Prostředí Anglie a angličtí herci jsou na tento typ příběhu jako dělaní, ponurý, lehce depresivní feeling nás provází od začátku až do konce a podíváme se i na “kastovní rozdělení” anglických společenských vrstev. V mnoha ohledech mi to připadá jako nedoceněný snímek. Sám jsem se u něj velmi bavil a jako někdo kdo již žije rok a půl na jihu Anglie musím říct, že některé věci nejsou daleko od skutečnosti. Film můžu jedině doporučit. ()

pollstro

Původně plánovaný projekt pro Guye Ritchieho, kterému tyhle příběhy jednoduše sedí a spoustu filmů je toho důkazem, ale kvůli okolnostem musel tento velmi slibný projekt odmítnout a tak se režie mohl ujmout Matthew Vaughn, který dříve produkoval tři Ritchieho filmy a tato zkušenost je na Layer Cake velmi nádherně vidět, protože se nedokážete zbavit pocitu, že právě sledujete Ritchieho další gangsterku a tato inspirace není vůbec na škodu. Začátek je velmi zábavný, vtipný, svižný, má skvělou britsko-špinavou atmosféru, nápaditý černý humor a vizuálně nádherný styl, který bez problémů dokáže vtáhnout diváka do děje. Co odděluje tento úctyhodný režisérský debut Vaughna od subžánru klasických britských gangsterek je to, že dokáže být v druhé polovině mnohem vážnější a vykreslit reálnou stránku tohoto drogového podsvětí, což má za následek úpad humoru a nadsázky, která samozřejmě přidává na efektivitě, ale na druhou stranu je skvělé, že se Layer Cake neveze na této vlně a snaží se od ostatních filmů odlišit, což mu v jistých momentech vychází. Daniel Craig v hlavní roli je vynikající a pravděpodobně se jedná o zlom v jeho kariéře. Daly by se vytknout jisté komplikace a složitosti v oblasti zvratů v příběhu, které mi moc neseděly, ale i tak se jedná o vynikající a především zábavnou gangsterku, která se bezesporu mohla stát kultem. "You're born, you take shit. You get out in the world, you take more shit. You climb a little higher, you take less shit. Till one day you're up in the rarefied atmosphere and you've forgotten what shit even looks like. Welcome to the layer cake son." ()

Kinofil

|| R || Sony || Rozpočet: £4 mil. || USA: $2 339 957 - ČR: N/A - Celkem: $11 850 214 || Další film, který jsem dlouho přehlížel a už nebudu. Producent gangsterovek Guye Ritchieho - Mathew Vaughn si řekl, že to zkusí sám jako režisér v žánru, který ovládá nejlíp. A on ho opravdu ovládá. Vaughn sice převzal Ritchieho styl vyprávění, ale tentokrát se pohybujeme v jiné společnosti (co myslíte, že jsou Kingsmani?). Craig zkrátka nemůže hrát "špinavého" Stathama a figuruje spíš jako (budoucí Bond) elegán. Je prostě sexy a věřím mu to. Extázi není co příliš vyčítat. Je dramatičtější, uhlazenější, ale v jádru stále stejná britská gangsterka. Složitější je to, když se k ní divák dostane až po nakoukání všech Ritchieovek. Nejde totiž o nic převratného (ani Gentlemani nebyli), ale stále je to jedna velká zábava. Jen ať se tyhle filmy točí. Vytknul bych snad jen neustálý důraz na rychlé vyprávění, ve kterém je v komplikovaném ději mnoha postav těžší udržet orientaci. Na druhou stranu stejně jako Gentlemani a Podfuck to nutí k vícero zhlédnutí a krásně to uběhne. V rukou Američanů by se to proměnilo ve zbraň hromadně nudného ničení. 75%. ()

BrckoGOS

Konecne jsem se na to poradne podival a uprimne nevim... nebylo to spatne, ale pro me to bylo takove o nicem, misty mozna trochu prechaotizovane.. v nejblizsi dobe urcite nebudu mit důvod se na to dívat znovu ()

paclinqa

Pro mě to byl nezajímavý film se složitou zápletkou, která se mi nechtěla vzhledem k jeho celkové nudnosti řešit. A navíc stále nechápu, jak Daniel Craig může hrát Jamese Bonda. Vždyť v sobě nemá žádné osobní kouzlo, kteřími "Bondové" vždycky oplívali. Ale tahle role mu celkem sedla a předvedl slušný výkon. ()

kezzla

Asi takhle : Ir přichytí syna, jak šňupe kokain a říká mu: " Jestli tě ještě jednou u toho chytnu, tak ti do toho strčím nos! " ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Statham po krk v extázi?

Statham po krk v extázi?

13.11.2013

Režijní debut dnes uznávaného Matthewa Vaughna Po krk v extázi byl svižně natočenou gangsterkou, která pomohla Danielu Craigovi získat roli Jamese Bonda. Jeho bezejmenný hrdina se vrátí na plátna kin… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

Craig, Daniel Craig!

Craig, Daniel Craig!

15.10.2005

Několikaměsíční vleklé spory na téma, kdo bude dalším Jamesem Bondem, jsou u konce. Stane se jím Daniel Craig, momentálně známý díky tomu, že je Po krk v extázi v úspěšné gangsterce Matthewa Vaughuna… (více)