Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména (DANIEL CRAIG) je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíce na tom, že se snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě drobné služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea (KENNETH CRANHAM): musí najít ztracenou, drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea (MICHAEL GAMBON) a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem (JAMIE FOREMAN), který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Nic se ale nedaří podle plánu a to, co původně vypadalo jako rutinní transakce, je ve skutečnosti dokonalý chaos. Na povrch vyplouvají skrytá spojenectví a situace se postupně mění v boj o moc, který sahá z londýnských drogových doupat až do nejvyšších kruhů britské společnosti. Náš hrdina si brzy uvědomí, že je součástí mnohem většího soukolí, než si kdy představoval - a že vyskočit z rozjetého vlaku není zdaleka tak jednoduché, jako do něj nastoupit. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (494)

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Brilantní styl s městským odérem, podmanivým tempem a opětovný důkaz, že ve Velké Británii zvládají tenhle subžánr (?) nejlépe. Figurky fungují, stejně jako komplikované proplétání osudů několika hrdinů a i ten černý humor, kterého je vpravdě poskrovnu, cloumá s bránicí nad očekávání dobře. Vzhledem k obsazení režisérského postu se nedá vyhnout parafrázování jednoho kultu „Vždy jsou dva – mistr a žák“. Otázkou je, jak to bude vypadat za pár let, protože tohle je opravdu silný nášlap...9/10 ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Není divu, že i Ritchieho producent měl potřebu si natočit svou cool gangsterku plnou humoru černého jako noc v neelektrifikované horské chatě, střihů rychlých jako mamba na amfetaminu, týpků drsnějších než šmirglpapír. Není divu, že to zábavnosti Ritchieho prvních dvou filmu zdaleka nedosahuje. Až úplně poslední překvapení mě přimělo jít ze dvou na slabší tři hvězdičky a začít na film nahlížet z jiného úhlu. Tak třeba napodruhé... 55% Zajímavé komentáře: Tsunami_X , Dudek, castor, KeyserSoze ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet £4miliónyTržby USA $2,339,957Tržby Celosvetovo $11,850,214║ Herecké obsadenie fakt skvelé len škoda toho miestami príliš prekombinovaného príbehu a toho neúnosného množstva postáv, od polovičky filmu som bol tak stratený v deji že som nemal šancu späť naskočiť. /65%/ ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Podpantoflák Guy Ritchie zrovna není ve své kůži (jeho aktuální Revolver má v britských periodikách snad ještě horší recenze, než jeho předchozí megapropadák s Madonnou v hlavní roli) a tak přijde vhod jiná "ritchiovka" od mladého talentovaného tvůrce. Na debut s přehledem zrežírovaná, s velkou dávkou nadhledu pojatá gangsterka o drogovém dealerovi a jeho peripetiích ohledně nutného získání veliké zásilky extáze, to vše za asistence navzájem soupeřících drogových gangů. Od čtvrté* tenhle film dělí skutečnost, že tu není ani jedna scéna, která by se mi nesmazatelně vryla do paměti a že žánrově podobný Snatch se mi líbil přeci jenom o něco více, i díky poutavějšímu příběhu. Layer Cake se zkrátka rychle okouká. Ale Daniel Craig je o.k., má charisma, hrát taky umí, což ale neznamená, že v roli Bonda bych si přeci jenom dokázal představit typově jiného herce. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Jen tak tak na hraně mezi 3 a 4 hvězdičkami. Daniel Craig mě přesvědčuje o svých kvalitách a přestávám se obávat jeho kvalit a už se jen těším na jeho první bondovské představení. Velmi stylizovaný film, který si nebere servítky a i nakonci vás dokáže přesvědčit o své přímočarosti. Nudit se nebudete směle do toho. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (17)

  • Původně měl film režírovat Guy Ritchie, kvůli okolnostem musel ale projekt opustit. (Frankooo)
  • Byt Craigovy bezejmenné postavy se nachází na adrese 7 Queen’s Gate Mews, Kensington, London SW7 a jeho dřívejším majitelem byl sám Guy Ritchie. (Eldrick)
  • V scéne, kde si hlavný hrdina (Daniel Craig) berie zbraň od Genea (Colm Meaney), má ľavú ruku položenú na nohe, v ďalšom prestrihu ju má ale pri ústach a po ďalšom prestrihu ju má opäť položenú na nohe. (redwik)

Související novinky

Statham po krk v extázi?

Statham po krk v extázi?

12.11.2013

Režijní debut dnes uznávaného Matthewa Vaughna Po krk v extázi byl svižně natočenou gangsterkou, která pomohla Danielu Craigovi získat roli Jamese Bonda. Jeho bezejmenný hrdina se vrátí na plátna kin…

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

07.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.…

Craig, Daniel Craig!

Craig, Daniel Craig!

14.10.2005

Několikaměsíční vleklé spory na téma, kdo bude dalším Jamesem Bondem, jsou u konce. Stane se jím Daniel Craig, momentálně známý díky tomu, že je Po krk v extázi v úspěšné gangsterce Matthewa Vaughuna…

Reklama

Reklama