Po krk v extázi

L4yer CakƐ

Po krk v extáze

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie, 2004, 105 min

,,když jsem se narodil, byl svět mnohem jednodušší. existovali jen policajti a zloději. pak se na scéně objevil hašiš a LSD. drogy změnily všechno..." D.Graig není gangster. je obchodník. a i když dodržuje všechny pravidla, jednoho dne zjistí, že má problém. chce odejít na špici, na všechno zapomenout. podaří se mu to? situaci komplikuje srbský gang a miliony ukradených tablet extáze... dobře natočený a hlavně napsaný příběh, který nás zavádí mezi překupníky a lidi napakovaný drogama. pohled na podsvětí z pozice člověka, který sice není nejmocnější, ale také vůbec obyčejný. podívejte se, jak se všichni snaží okrádat druhou stranu a zamést za sebou stopy. zjistěte, jestli je jednoduché stát se králem! rozšiřte si zornice!(8.6.2006)

Rozpočet £4miliónyTržby USA $2,339,957Tržby Celosvetovo $11,850,214║ Herecké obsadenie fakt skvelé len škoda toho miestami príliš prekombinovaného príbehu a toho neúnosného množstva postáv, od polovičky filmu som bol tak stratený v deji že som nemal šancu späť naskočiť. /65%/(20.10.2008)

Nyní po kompletní filmografii (psáno 2010) již mám jakýs takýs přehled, a dokáži myslím napoprvé rozeznat Vaughnovu režii. Ten chlápek moc rád používá rychlou (ne nepřehlednou) kameru, nenápadně si ve svých scénách pohrává s filtry, a k těm nejadrenalinovějším záběrům pokaždé přiřadí správnou orchestrální audio masáž. Počkám si na nové X-Meny, no a po nich se mistr režisér snad konečně podívá do mého žebříčku nejoblíbenějších filmařů. L4ayer Cake je jinak o něco zábavnější verzí Ritchieho SPaV, a i když jsem z něj na konci nebyl zdaleka tolik unešen, moc se mi to celé líbilo. Hlavně Sienna, tuhle holku bych v černém sexy kostýmku vážně mohl...(27.6.2010)

Noooo... som prekvapený... páčilo sa mi to. Matthew Vaughn má štýl no a Daniel Craig neskrotné charizma znovu nájdeného Jamesa Bonda :) Po krk v extázi je vlastne prehliadka jedného z naj... obchodov, ktorý nám predstaví jeden z hlavných akterov celého diania. Dej je ako obvykle úplne chaotický, ale aj napriek tomu... dobréee. 8/10(19.7.2009)

Chtěl jsem se podívat, jak bude vypadat nový James Bond, tak jsem sáhnul v půjčovně po Extázi. Největší sranda je, že je v ní záběr, který nabízí Craiga v póze promo fotky nového 007. Navíc tomu všemu předchází scéna, která kdyby se vytrhla z kontextu, tak může být parodií na začínajícího Bonda (skříňka se zbraněmi). A onu "běhací" scénu si natrénoval také zřejmě při natáčení Extáze (btw skvěle natočený okamžik). Tohle vše zde nepíšu jen tak náhodně. Extáze je velice pěkně natočená, Craig to všechno pěkně táhne, ale chybí zde příležitosti, kde by se všichni mohli vyblbnout. Upřímně - nemám rád filmy o "hodných" drogových dealerech, docela mě nudil. Ale ten závěr, těch posledních 20 vteřin, tam si tvůrci vytřeli prdel před celým hollywoodem. To byla moc pěkná třešnička na dortu.(5.12.2006)

• - Skladiště, kde hrdina beze jména (Daniel Craig) předává drogy Eddiemu (Michael Gambon), je největší svého druhu v Británii. (Frankooo)

• - Spoiler: Pistole s tlumičem, kterou postava Daniela Craiga zabije Jimyho (Kenneth Cranham), je čínská pistole typu 67 používaná čínskou armádou a čínskými bezpečnostními složkami. (Caaslav)

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 10 lidí. (Caaslav)