Po krk v extázi

L4yer CakƐ

Po krk v extáze

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie, 2004, 105 min

Už zde je znát, že se rodí výjimečný režisér. Opět si nedovolil točit něco, co by mělo slabý scénář. Na tom si Matthew hodně nechává záležet a to je dobře. Oceňuji rozumnou stopáž, dobrý příběh i zpracování. Nadšený ale úplně nejsem, přišlo mi, že si film drží neustále totožné tempo. Byl bych radši za určitou gradaci,ale na 4 hvězdy to bez problému je.(8.2.2014)

Nadupaný štýlový debut Matthewa Vaughna na spôsob spleitých gangsteriek Guya Ritchieho, lenže... Lenže bez toho až príliš komediálneho nádychu, zato s Danielom Craigom, Michaelom Gambonom a prekvapivo mladým Hardym (plus Fletcherom, ktorého si Vaughn šlohol práve od Ritchieho). Ritchie mi nikdy úplne nesadol (aspoň v tomto žánri), ale Vaughnov thriller si miestami zaslúži plný počet.(23.8.2013)

Když se Daniel Craig nesnaží parodovat Bonda, tak umí i hrát! Dokonce bych řekl, že obstojně! :-) Ale teď k filmu. I když mi sem tam něco uteklo, (proč ten dělá to a ten zas tohle :-)), tak musím říct, že se jedná o vcelku slušnou podívanou. Jako plus si připočtěte velmi sexy Siennu Miller a máme z toho pěkné 4 *.(25.5.2009)

Nyní po kompletní filmografii (psáno 2010) již mám jakýs takýs přehled, a dokáži myslím napoprvé rozeznat Vaughnovu režii. Ten chlápek moc rád používá rychlou (ne nepřehlednou) kameru, nenápadně si ve svých scénách pohrává s filtry, a k těm nejadrenalinovějším záběrům pokaždé přiřadí správnou orchestrální audio masáž. Počkám si na nové X-Meny, no a po nich se mistr režisér snad konečně podívá do mého žebříčku nejoblíbenějších filmařů. L4ayer Cake je jinak o něco zábavnější verzí Ritchieho SPaV, a i když jsem z něj na konci nebyl zdaleka tolik unešen, moc se mi to celé líbilo. Hlavně Sienna, tuhle holku bych v černém sexy kostýmku vážně mohl...(27.6.2010)

Nie je to síce zaslúžených 80%, ale menej by bolo EŠTE nezaslúženejších. Režisér Matthew Vaughn nie je druhý Guy Ritchie. Jeho štýl je iný, pokojnejší a to je mi bližšie/sympatickejšie. Vaughnov pohľad do sveta britských gangsteríkov (žiadne veľké zvery, ale ani nie až také nuly, ako v INTERMISSION) mi celkom sadol, hoci srdcovka to nikdy nebude. Navyše, mám rád kontroverzných (anti)hrdinov, sympatických hercov a dobre napísaný monológ a to všetko PO KRK V EXTÁZE má. Akiste jej v tom ohromne pomohol budúci Bond, šľachovitý Daniel Craig. Láme ženské, leje chľast a aj keď má k zbraniam averziu, pre vystrelený projektil nejde ďaleko. Zdatní partneri (agresívny Afroameričan Morty, uhladený bitkár Gene), vriaca voda, žehlička... podarená snímka.(18.2.2006)

• - Ve filmu zazní slovo fuck a jeho další podoby celkem 201krát. (Frankooo)

• - Spoiler: Pistole s tlumičem, kterou postava Daniela Craiga zabije Jimyho (Kenneth Cranham), je čínská pistole typu 67 používaná čínskou armádou a čínskými bezpečnostními složkami. (Caaslav)

• - Jamie Foreman, představitel Duka, je synem Londýnského gangstera Freddieho Foremana, Který byl zapleten v roce 1983 do v té době největší bankovní loupeže v Británii, za kterou si odseděl 9 let. Mezi jeho další zločiny patřilo zastrašování svědků, nájemná vražda, a vražda zločinců Franka Mitchela a Tomyho Markse. (Caaslav)