Po krk v extázi

L4yer CakƐ

Po krk v extáze

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie, 2004, 105 min

Zatímco si takový Guy Ritchie hojí rány z toho, že se mu nedaří navázat na úspěšné a originální gangsterské hity, z jeho nepřítomnosti v Británii "těží" a dostatečně jej zastupují jiní!! Předem ale podotýkám, že jsem od Layer Cake čekal podstatně víc. Trailery a recenze mě dosyta natěšily, ale ve výsledku musím dát tři (sice našlápnuté), ale přesto stále jen tři hvězdičky!! Elegantní styl, sympatické tempo, ale prostě mi chyběl příběh - tenhle mě prostě a jednoduše dostatečně nechytil!! Nejprve jsem se ztrácel v množství postav, to se sice zlepšilo, ale.. Ocenit jest debutantskou snahu Matthewa Vaughna, tu a tam se objevil černý humor, brutální násilí, postavy nejsou ploché, mám rád Colma Meaneyho a Daniel Craig je sice elegán, ale nový James Bond? No, budu mu držet palce!! Můj obdiv si zalouží i netypické a originální úhly kamery a výrazná hudba.. Ale víc bohužel!!(29.1.2006)

Drogová kriminálka notně inspirovaná Guyem Ritchiem, jen (téměř) bez humoru. Rozjezd je výborný, zdá se že Britské podsvětí máme jako na dlani, vypravěč je cool a má tvář Jamese Bonda... Avšak opak je pravdou, neboť právě scénář a částečně i způsob jeho přednesení se po chvíli začne jevit jako největší slabinou filmu. Děj je velký spletenec postav a podrazů, jenže bez rozvoje charakterů, s mizivým napětím a až na samotný závěr bez emocí... Působí to jaksi nezajímavě, bez pořádného zápalu, mám pocit, že anonymní je nejen postava hlavní, ale i všechny ostatní. Přesto ač líčím negativa o sto šest, snažím se tím jen říct, proč film neexceluje, i když potenciál v námětu a režii na to má. Co se týče kamery a ladnosti střihu, je Po krk v extázi natočen zručněji než příbuzný Sbal prachy a vypadni! 6/10(30.7.2011)

,,když jsem se narodil, byl svět mnohem jednodušší. existovali jen policajti a zloději. pak se na scéně objevil hašiš a LSD. drogy změnily všechno..." D.Graig není gangster. je obchodník. a i když dodržuje všechny pravidla, jednoho dne zjistí, že má problém. chce odejít na špici, na všechno zapomenout. podaří se mu to? situaci komplikuje srbský gang a miliony ukradených tablet extáze... dobře natočený a hlavně napsaný příběh, který nás zavádí mezi překupníky a lidi napakovaný drogama. pohled na podsvětí z pozice člověka, který sice není nejmocnější, ale také vůbec obyčejný. podívejte se, jak se všichni snaží okrádat druhou stranu a zamést za sebou stopy. zjistěte, jestli je jednoduché stát se králem! rozšiřte si zornice!(8.6.2006)

Tento film se mi moc líbil, taková příjemná odreagovačka. Hodně se mi líbil výběr postav, ale je velká škoda, že ty vedlejší nedostali tolik prostoru (hlavně u Hardyho mě to mrzí). Také musím pochválit celkem zajímavý hudební doprovod během celého filmu. Občas jsem se i pousmál a to hlavně u závěrečné scény. Ty 4* si to zaslouží. 7/10(5.11.2012)

Moderní gangsterka se slušným hereckým obsazením a zajímavým scénářem, který obsahuje celou řadu motivů a zvratů. Po tradičním britském vzoru je film doslova zahlcený postavami, ve kterých je zpočátku obtížné se vyznat. Od vrcholu, kam podle mého patří např. ranné filmy Guye Ritchieho, dělí tvůrce filmu nedostatek humoru a nadsázky. Celkový dojem: 80 %.(19.11.2009)

• - V scéne, kde si hlavný hrdina (Daniel Craig) berie zbraň od Genea (Colm Meaney), má ľavú ruku položenú na nohe, v ďalšom prestrihu ju má ale pri ústach a po ďalšom prestrihu ju má opäť položenú na nohe. (redwik)

• - Původně měl film režírovat Guy Ritchie, kvůli okolnostem musel ale projekt opustit. (Frankooo)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 8. (Zdroj: ČSFD.cz)