Po krk v extázi

L4yer CakƐ

Po krk v extáze

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie, 2004, 105 min

Neprahnu po filmech s překupnickou tématikou, u tohodle filmu jsem netrpěla a dokonce jsem ho dokoukala s tím, že jsem se bavila. Skvělá hudba, svižný děj, zápletka míjí zápletku, až se do toho člověk zamotává,ale budiž. Zajímavé střihy, dobré obsazení a charismatický Daniel Craig je prostě borec v každé roli, tudíž tady to nebylo výjimkou. Sienna Miller je tu spíš ozdobou, ale proč ne. Co se mi líbí, že režisér je schopen natočit dobře tento žánr a vedle toho stejně kvalitně pohádku, Kick-Ass a nové X-Meny, to považuju za velkou přednost. Plán, poslední scéna i písnička to dovršily, takže já nemám co dodat, snad jen: ,,Když se narodíš, stojíž za hovno, vyjdeš do světa, stojíš za větší hovno, postoupís trochu výš, stojíš za menší hovno, až jednoho dne, kdy stojíš ve zředěné atmosféře, úplně zapomeneš, jak vůbec hovno vypadá ... jako po patrovém dortu (Layer cake)."(14.12.2011)

Brilantní styl s městským odérem, podmanivým tempem a opětovný důkaz, že ve Velké Británii zvládají tenhle subžánr (?) nejlépe. Figurky fungují, stejně jako komplikované proplétání osudů několika hrdinů a i ten černý humor, kterého je vpravdě poskrovnu, cloumá s bránicí nad očekávání dobře. Vzhledem k obsazení režisérského postu se nedá vyhnout parafrázování jednoho kultu „Vždy jsou dva – mistr a žák“. Otázkou je, jak to bude vypadat za pár let, protože tohle je opravdu silný nášlap...9/10(2.8.2005)

Rozpočet £4miliónyTržby USA $2,339,957Tržby Celosvetovo $11,850,214║ Herecké obsadenie fakt skvelé len škoda toho miestami príliš prekombinovaného príbehu a toho neúnosného množstva postáv, od polovičky filmu som bol tak stratený v deji že som nemal šancu späť naskočiť. /65%/(20.10.2008)

Daniel Craig mě opět přesvědčil, že je podprůměrným hercem, jinak mě však Layer Cake velmi mile překvapil. Povedená gangsterka o těch, kteří tahají za nitky osudu a o loutkách, které žijí v iluzi svobodného rozhodování. Svižný a zábavný film. HUDBA: Ilan Eshkeri, Lisa Gerrard - soundtrack jsem poslouchal docela intenzivně už před filmem, takže jsem byl hodně zvědav, zda byl potenciál využit. A věřte, že byl. Eshkeri byl tou dobou ještě holobrádek, ale s určenou látkou si poradil skvěle. O Gerrard není potřeba dlouze psát, snad jen že Layer Cake Aria je odzbrojující, ale zapomínat by se nemělo ani na instrumentální skladby, která pro film skládala... Ve filmu však uslyšíme množství osvědčených hitů a všechny skvěle použity. Hudební složka tak nemálo připomíná filmy M. Manna... už jen kvůli soundtracku se na film vyplatí podívat!(2.4.2009)

Nie je to síce zaslúžených 80%, ale menej by bolo EŠTE nezaslúženejších. Režisér Matthew Vaughn nie je druhý Guy Ritchie. Jeho štýl je iný, pokojnejší a to je mi bližšie/sympatickejšie. Vaughnov pohľad do sveta britských gangsteríkov (žiadne veľké zvery, ale ani nie až také nuly, ako v INTERMISSION) mi celkom sadol, hoci srdcovka to nikdy nebude. Navyše, mám rád kontroverzných (anti)hrdinov, sympatických hercov a dobre napísaný monológ a to všetko PO KRK V EXTÁZE má. Akiste jej v tom ohromne pomohol budúci Bond, šľachovitý Daniel Craig. Láme ženské, leje chľast a aj keď má k zbraniam averziu, pre vystrelený projektil nejde ďaleko. Zdatní partneri (agresívny Afroameričan Morty, uhladený bitkár Gene), vriaca voda, žehlička... podarená snímka.(18.2.2006)

• - Dragan (Dragan Micanovic) a jím poslaný vrah Slavo (Marcel Iures) jsou údajně Srbové. Ve filmu však mluví rumunsky. (Caaslav)

• - Film je natočen na motivy knihy „Layer Cake“ od J.J. Connollyho. Kniha má 344 stran, oproti tomu první verze scénáře měla stran 408. (Frankooo)

• - Byt Craigovy bezejmenné postavy se nachází na adrese 7 Queen’s Gate Mews, Kensington, London SW7 a jeho dřívejším majitelem byl sám Guy Ritchie. (Eldrick)