Po krk v extázi

L4yer CakƐ

Po krk v extáze

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie, 2004, 105 min

,,když jsem se narodil, byl svět mnohem jednodušší. existovali jen policajti a zloději. pak se na scéně objevil hašiš a LSD. drogy změnily všechno..." D.Graig není gangster. je obchodník. a i když dodržuje všechny pravidla, jednoho dne zjistí, že má problém. chce odejít na špici, na všechno zapomenout. podaří se mu to? situaci komplikuje srbský gang a miliony ukradených tablet extáze... dobře natočený a hlavně napsaný příběh, který nás zavádí mezi překupníky a lidi napakovaný drogama. pohled na podsvětí z pozice člověka, který sice není nejmocnější, ale také vůbec obyčejný. podívejte se, jak se všichni snaží okrádat druhou stranu a zamést za sebou stopy. zjistěte, jestli je jednoduché stát se králem! rozšiřte si zornice!(8.6.2006)

Primeraná dávka napätia a elegancie, premyslenej akcie aj podrazov. Myslím, že sa tento film naozaj podaril, ponúka divákovi pohľad do prostredia drogových dílerov, bossov a predovšetkým muža, ktorý stojí uprostred - Daniel Craig. Ten je v tejto sníme naozaj skvelý, ale ja ho mám rád vlastne skoro vo všetkých filmoch (Cesta do zatratenia, Zlatý kompas..). Dej zvyšuje tempo každou minútou, mnoho situácií je vysvetlených až ku koncu, čo nedáva inú možnosť, než so zájmom sledovať, čo sa bude diať.(6.1.2015)

Chytrý scénář, stylová, ale decentní režie a parádní zpracování. Daniel Craig je skvělý, sympatický, vypadá chladnokrevně, ale je vidět že ma pod svým švihackým sakem i nějaké emoce. Kdybych LAYER CAKE viděl ještě před CASINO ROYALE, neměl bych nejmenších pochyb, že Bond Craigovy padne jako ulitý. Netřeba zmiňovat jeho filmové parťáky, kde potěší hlavně Colm Meaney. Jsem moc zvědavý s čím Matthew Vaughn příjde příště a těším se. Český název snímku PO KRK V EXTÁZI je trošku zavádějící, rozhodně nečekejte partičků teenagerů v rauši, tohle je inteligentní gangsterská krimi. Dávám 4 a 1/2 !(5.1.2007)

Podobnost s Ritchiem je tu sice hmatatelná, ale to vůbec nevadí. Důležité je, že i Matthew Vaughn umí točit skvělé filmy a jeho debut není jen bezduchým opisovačem od slavnějšího kolegy, ale velmi zábavnou, nápaditou a originální kriminálkou, jakých není nikdy dost. Je sice pravda, že všechny zvraty a zápletky nejsou úplně stoprocentní a na místě, ale zásluhou výborného obsazení, hudby a téměř "ritchiovské" režie se jakékoli nejasnosti zakopnou daleko do zámezí, kde nejsou nikomu moc na obtíž. Já se bavil více než dobře, Tom Hardy mě v menší roli dokázal potěšit a Daniel Craig opět potvrdil, že roli Bonda si jako herec opravdu zasloužil.. 8/10(30.10.2012)

Nadupaný štýlový debut Matthewa Vaughna na spôsob spleitých gangsteriek Guya Ritchieho, lenže... Lenže bez toho až príliš komediálneho nádychu, zato s Danielom Craigom, Michaelom Gambonom a prekvapivo mladým Hardym (plus Fletcherom, ktorého si Vaughn šlohol práve od Ritchieho). Ritchie mi nikdy úplne nesadol (aspoň v tomto žánri), ale Vaughnov thriller si miestami zaslúži plný počet.(23.8.2013)

• - K filmu jeho tvorcovia na čele s režisérom Matthew Vaughnom natočili aj dva alternatívne konce, respektíve riešenia záverečnej scény, ktoré sa dajú nájsť buď na originálnom dvd nosiči, alebo taktiež aj na internete. (Santino7)

• - Jamie Foreman, představitel Duka, je synem Londýnského gangstera Freddieho Foremana, Který byl zapleten v roce 1983 do v té době největší bankovní loupeže v Británii, za kterou si odseděl 9 let. Mezi jeho další zločiny patřilo zastrašování svědků, nájemná vražda, a vražda zločinců Franka Mitchela a Tomyho Markse. (Caaslav)

• - Louis Emerick, který ztvárnil Trevora, měl původně hrát postavu Mortyho. Překážkou mu byl však jeho Liverpoolský přízvuk. (Caaslav)