Po krk v extázi

L4yer CakƐ

Po krk v extáze

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie, 2004, 105 min

„I'm not a gangster, just a businessman. And my commodity happens to be cocaine.“ Holt, do podnikání každý vkráčí s těmi nejčistšími úmysly, řeklo by se až sněhobílými.. Odsýpající Vaughnův debut s přitažlivým "London Calling" odérem stylově pojednává o tom, kdo všechno poztrácí hlavu, život i srdce, než pilulka éčka najde svého koncového majitele, co pak protančí celou noc a vychlemtá vodovodní řad. Být gangsterem, pokud zrovna neležíte v márnici a obchod se nevymyká kontrole, je vlastně docela sranda - trochu jiná, než s Ritchiem, ale je. Avšak ty Briganteho konce…(29.3.2011)

Matthew Vaughn momentálně patří mezi nejzajímavější režiséry současnosti a už v jeho prvotině Layer Cake je cítit ten jeho charakteristický způsob snímání záběrů a smysl pro správný výběr peckové hudby do vyhrocených situací. V tom a Danielovi Craigovi je hlavní síla tohoto filmu, jinak ovšem musím přiznat mírné zklamání. Možná je to tím, že jsem již přejeden Guyem Ritchim, který těchto skoro totožných anglických žánrovek natočil více, možná že potom, co jsem viděl Kingsmana se mi trošku zvedla látka nadšení, která se doufám opět překoná Vaughnovo dalším filmem. Rozhodně však povinnost pro filmové fandy, obzvláště fandy anglického krimi...70%(17.2.2015)

Daniel Craig mě opět přesvědčil, že je podprůměrným hercem, jinak mě však Layer Cake velmi mile překvapil. Povedená gangsterka o těch, kteří tahají za nitky osudu a o loutkách, které žijí v iluzi svobodného rozhodování. Svižný a zábavný film. HUDBA: Ilan Eshkeri, Lisa Gerrard - soundtrack jsem poslouchal docela intenzivně už před filmem, takže jsem byl hodně zvědav, zda byl potenciál využit. A věřte, že byl. Eshkeri byl tou dobou ještě holobrádek, ale s určenou látkou si poradil skvěle. O Gerrard není potřeba dlouze psát, snad jen že Layer Cake Aria je odzbrojující, ale zapomínat by se nemělo ani na instrumentální skladby, která pro film skládala... Ve filmu však uslyšíme množství osvědčených hitů a všechny skvěle použity. Hudební složka tak nemálo připomíná filmy M. Manna... už jen kvůli soundtracku se na film vyplatí podívat!(2.4.2009)

Dříve, než se posadíte do křesla nebo do čeho chcete:-), vemte si kousek papíru a tužku. Můžou se hodit... Především pro zapsání si několik jmen, alespoň do začátku. Po hodině už vám bude jasno kdo je kdo a budete se této krimi/gangsterky dobře bavit. Slušné zvraty a vynikající herce trochu brzdí místy nepřehledný děj, ale dá se to překousnout. A třeba budete i v extázi:-) 75%(25.10.2008)

Nadupaný štýlový debut Matthewa Vaughna na spôsob spleitých gangsteriek Guya Ritchieho, lenže... Lenže bez toho až príliš komediálneho nádychu, zato s Danielom Craigom, Michaelom Gambonom a prekvapivo mladým Hardym (plus Fletcherom, ktorého si Vaughn šlohol práve od Ritchieho). Ritchie mi nikdy úplne nesadol (aspoň v tomto žánri), ale Vaughnov thriller si miestami zaslúži plný počet.(23.8.2013)

• - Spoiler: Pistole s tlumičem, kterou postava Daniela Craiga zabije Jimyho (Kenneth Cranham), je čínská pistole typu 67 používaná čínskou armádou a čínskými bezpečnostními složkami. (Caaslav)

• - Louis Emerick, který ztvárnil Trevora, měl původně hrát postavu Mortyho. Překážkou mu byl však jeho Liverpoolský přízvuk. (Caaslav)

• - Ve filmu zazní slovo fuck a jeho další podoby celkem 201krát. (Frankooo)