poster

Po krk v extázi

 • Velká Británie

  Layer Cake

 • Velká Británie

  L4yer CakƐ

 • Slovensko

  Po krk v extáze

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie, 2004, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • heyda
  ****

  Už zde je znát, že se rodí výjimečný režisér. Opět si nedovolil točit něco, co by mělo slabý scénář. Na tom si Matthew hodně nechává záležet a to je dobře. Oceňuji rozumnou stopáž, dobrý příběh i zpracování. Nadšený ale úplně nejsem, přišlo mi, že si film drží neustále totožné tempo. Byl bych radši za určitou gradaci,ale na 4 hvězdy to bez problému je.(8.2.2014)

 • Madsbender
  ****

  Nadupaný štýlový debut Matthewa Vaughna na spôsob spleitých gangsteriek Guya Ritchieho, lenže... Lenže bez toho až príliš komediálneho nádychu, zato s Danielom Craigom, Michaelom Gambonom a prekvapivo mladým Hardym (plus Fletcherom, ktorého si Vaughn šlohol práve od Ritchieho). Ritchie mi nikdy úplne nesadol (aspoň v tomto žánri), ale Vaughnov thriller si miestami zaslúži plný počet.(23.8.2013)

 • viperblade
  ****

  Když se Daniel Craig nesnaží parodovat Bonda, tak umí i hrát! Dokonce bych řekl, že obstojně! :-) Ale teď k filmu. I když mi sem tam něco uteklo, (proč ten dělá to a ten zas tohle :-)), tak musím říct, že se jedná o vcelku slušnou podívanou. Jako plus si připočtěte velmi sexy Siennu Miller a máme z toho pěkné 4 *.(25.5.2009)

 • Davies182
  ****

  Nyní po kompletní filmografii (psáno 2010) již mám jakýs takýs přehled, a dokáži myslím napoprvé rozeznat Vaughnovu režii. Ten chlápek moc rád používá rychlou (ne nepřehlednou) kameru, nenápadně si ve svých scénách pohrává s filtry, a k těm nejadrenalinovějším záběrům pokaždé přiřadí správnou orchestrální audio masáž. Počkám si na nové X-Meny, no a po nich se mistr režisér snad konečně podívá do mého žebříčku nejoblíbenějších filmařů. L4ayer Cake je jinak o něco zábavnější verzí Ritchieho SPaV, a i když jsem z něj na konci nebyl zdaleka tolik unešen, moc se mi to celé líbilo. Hlavně Sienna, tuhle holku bych v černém sexy kostýmku vážně mohl...(27.6.2010)

 • tron
  ****

  Nie je to síce zaslúžených 80%, ale menej by bolo EŠTE nezaslúženejších. Režisér Matthew Vaughn nie je druhý Guy Ritchie. Jeho štýl je iný, pokojnejší a to je mi bližšie/sympatickejšie. Vaughnov pohľad do sveta britských gangsteríkov (žiadne veľké zvery, ale ani nie až také nuly, ako v INTERMISSION) mi celkom sadol, hoci srdcovka to nikdy nebude. Navyše, mám rád kontroverzných (anti)hrdinov, sympatických hercov a dobre napísaný monológ a to všetko PO KRK V EXTÁZE má. Akiste jej v tom ohromne pomohol budúci Bond, šľachovitý Daniel Craig. Láme ženské, leje chľast a aj keď má k zbraniam averziu, pre vystrelený projektil nejde ďaleko. Zdatní partneri (agresívny Afroameričan Morty, uhladený bitkár Gene), vriaca voda, žehlička... podarená snímka.(18.2.2006)

 • - Ve filmu zazní slovo fuck a jeho další podoby celkem 201krát. (Frankooo)

 • - Spoiler: Pistole s tlumičem, kterou postava Daniela Craiga zabije Jimyho (Kenneth Cranham), je čínská pistole typu 67 používaná čínskou armádou a čínskými bezpečnostními složkami. (Caaslav)

 • - Jamie Foreman, představitel Duka, je synem Londýnského gangstera Freddieho Foremana, Který byl zapleten v roce 1983 do v té době největší bankovní loupeže v Británii, za kterou si odseděl 9 let. Mezi jeho další zločiny patřilo zastrašování svědků, nájemná vražda, a vražda zločinců Franka Mitchela a Tomyho Markse. (Caaslav)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace