Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména (DANIEL CRAIG) je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíce na tom, že se snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě drobné služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea (KENNETH CRANHAM): musí najít ztracenou, drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea (MICHAEL GAMBON) a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem (JAMIE FOREMAN), který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Nic se ale nedaří podle plánu a to, co původně vypadalo jako rutinní transakce, je ve skutečnosti dokonalý chaos. Na povrch vyplouvají skrytá spojenectví a situace se postupně mění v boj o moc, který sahá z londýnských drogových doupat až do nejvyšších kruhů britské společnosti. Náš hrdina si brzy uvědomí, že je součástí mnohem většího soukolí, než si kdy představoval - a že vyskočit z rozjetého vlaku není zdaleka tak jednoduché, jako do něj nastoupit. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (506)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,když jsem se narodil, byl svět mnohem jednodušší. existovali jen policajti a zloději. pak se na scéně objevil hašiš a LSD. drogy změnily všechno..." D.Graig není gangster. je obchodník. a i když dodržuje všechny pravidla, jednoho dne zjistí, že má problém. chce odejít na špici, na všechno zapomenout. podaří se mu to? situaci komplikuje srbský gang a miliony ukradených tablet extáze... dobře natočený a hlavně napsaný příběh, který nás zavádí mezi překupníky a lidi napakovaný drogama. pohled na podsvětí z pozice člověka, který sice není nejmocnější, ale také vůbec obyčejný. podívejte se, jak se všichni snaží okrádat druhou stranu a zamést za sebou stopy. zjistěte, jestli je jednoduché stát se králem! rozšiřte si zornice! ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Docela slušná gangsterka s Danielem Craigem. Matthew Vaughn byl hned od začátku schopný režisér. Celé se to točí kolem velké zásilky ukradené extáze. Jak ji sehnat pro sebe a zároveň ji prodat za slušnou cenu? Film se samozřejmě točí kolem víc věcí, ale drogy jsou hlavní. Dojde i na nějaké podrazy. Britské prostředí je pěkné a obsazení taky ujde. Škoda, že tu všechny hvězdy neměly dost prostoru. Většinu si pro sebe ukradl Craig. Konec mě trochu překvapil. "Zpřelámu ti hnáty!" ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Zatímco si takový Guy Ritchie hojí rány z toho, že se mu nedaří navázat na úspěšné a originální gangsterské hity, z jeho nepřítomnosti v Británii "těží" a dostatečně jej zastupují jiní!! Předem ale podotýkám, že jsem od Layer Cake čekal podstatně víc. Trailery a recenze mě dosyta natěšily, ale ve výsledku musím dát tři (sice našlápnuté), ale přesto stále jen tři hvězdičky!! Elegantní styl, sympatické tempo, ale prostě mi chyběl příběh - tenhle mě prostě a jednoduše dostatečně nechytil!! Nejprve jsem se ztrácel v množství postav, to se sice zlepšilo, ale.. Ocenit jest debutantskou snahu Matthewa Vaughna, tu a tam se objevil černý humor, brutální násilí, postavy nejsou ploché, mám rád Colma Meaneyho a Daniel Craig je sice elegán, ale nový James Bond? No, budu mu držet palce!! Můj obdiv si zalouží i netypické a originální úhly kamery a výrazná hudba.. Ale víc bohužel!! ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Podobnost s Ritchiem je tu sice hmatatelná, ale to vůbec nevadí. Důležité je, že i Matthew Vaughn umí točit skvělé filmy a jeho debut není jen bezduchým opisovačem od slavnějšího kolegy, ale velmi zábavnou, nápaditou a originální kriminálkou, jakých není nikdy dost. Je sice pravda, že všechny zvraty a zápletky nejsou úplně stoprocentní a na místě, ale zásluhou výborného obsazení, hudby a téměř "ritchiovské" režie se jakékoli nejasnosti zakopnou daleko do zámezí, kde nejsou nikomu moc na obtíž. Já se bavil více než dobře, Tom Hardy mě v menší roli dokázal potěšit a Daniel Craig opět potvrdil, že roli Bonda si jako herec opravdu zasloužil.. 8/10 ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: J.J. Connolly .. Dospělý pohled na drogovou problematiku, hutně černý, bez nadbytečného odlehčování. Už výtečný úvodní monolog nakopne tuhle jízdu velmi vysoko. Drugs changed everything. C’est la vie. Následuje nutné zamotání příběhu, postavy dostanou hlubší nástin charakteru a vše svižně a nápaditě běží dopředu. Matthew Vaughn, nováček na režisérské stoličce, zvládl svůj debut na excelentní jedničku. Pokud ještě něco tématického přihodí a vyroste z něho nová legenda tohoto chutného (sub)žánru, nebudu se vůbec zlobit. Chladný městský styl, úžasná obrazová nápaditost mnoha scén a brilantní soundtrack tvoří výborný zážitek. Scénář sice v několika místech lehce zaskřípe, ale nejedná se o nic fatálního a to, že celý příběh probíhá a končí velmi neotřele, vynahrazuje drobné zaváhání. 90%. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (18)

  • K filmu jeho tvorcovia na čele s režisérom Matthew Vaughnom natočili aj dva alternatívne konce, respektíve riešenia záverečnej scény, ktoré sa dajú nájsť buď na originálnom dvd nosiči, alebo taktiež aj na internete. (Santino7)
  • Jamie Foreman, představitel Duka, je synem Londýnského gangstera Freddieho Foremana, Který byl zapleten v roce 1983 do v té době největší bankovní loupeže v Británii, za kterou si odseděl 9 let. Mezi jeho další zločiny patřilo zastrašování svědků, nájemná vražda, a vražda zločinců Franka Mitchela a Tomyho Markse. (Caaslav)
  • V scéne, kde si hlavný hrdina (Daniel Craig) berie zbraň od Genea (Colm Meaney), má ľavú ruku položenú na nohe, v ďalšom prestrihu ju má ale pri ústach a po ďalšom prestrihu ju má opäť položenú na nohe. (redwik)

Související novinky

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (více)

Statham po krk v extázi?

Statham po krk v extázi?

13.11.2013

Režijní debut dnes uznávaného Matthewa Vaughna Po krk v extázi byl svižně natočenou gangsterkou, která pomohla Danielu Craigovi získat roli Jamese Bonda. Jeho bezejmenný hrdina se vrátí na plátna kin… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

Craig, Daniel Craig!

Craig, Daniel Craig!

15.10.2005

Několikaměsíční vleklé spory na téma, kdo bude dalším Jamesem Bondem, jsou u konce. Stane se jím Daniel Craig, momentálně známý díky tomu, že je Po krk v extázi v úspěšné gangsterce Matthewa Vaughuna… (více)

Reklama

Reklama