Ve stokách pod pařížskou operou žije od narození znetvořený zahořklý muž známý pouze jako „Fantom“. Zamiluje se do neznámé sboristky Christine, soukromě ji vyučuje a zároveň terorizuje zbytek operního domu a požaduje, aby Christine dostávala hlavní role. Vše se ještě zhorší, když se sopranistka znovu setká se svým známým z dětství Raoulem a oba se do sebe zamilují. Fantom se rozhodne ji unést a uvěznit u sebe, ve svých tajemných kobkách. Raoul je nyní jediný, kdo Fantoma může zastavit a zachránit svou lásku… (Česká televize)

XTrader

Nikdy jsem nebyl velkým zastáncem opery, ale Emmy Rossum je naprosto fantastická pěvkyně a tohle chytne snad i odpůrce opery :). Celkové zpracování je možná dost barevné a občas ne zcela realistické, ale já to beru jako operní dílo, které zkrátka po výtvarné stránce dokonalé nebude, jelikož očekáváme dokonalou hudbu a příběh. A toto plňuje Fantom opery na 100%! ()

sha.piro

Fantom opery Joela Schumachera je pro mne v mnohém velice příjemným snímkem - a to především díky skvělé a podmanivé hudbě (A.L.Weber), fantastickým kostýmům, kameře, fantasticky zvládnutým a propracovaným sálům, jevišti i hledišti opery, překrásnému 530kg vážícímu skleněnému "osudovému" lustru, i sochám v opeře a na hřbitově, skvělému filmovému úvodu, Gerardu Butlerovi a Emmě Rossumové, jejíž kouzelný hlas zde zcela zastínil i velikou a slavnou Sarah Brightman. Nu, né asi nadarmo se samotný autor tohoto muzikálu Sir Andrew Lloyd Webber nakonec zasadil o to, aby byla obsazena do hlavní role právě Emmy... Možná tomu dopomohla i náhoda, když se mezi Frankiem a Sarah (původně vybraní představitelé) začaly objevovat rozbroje a film tak byl odložen na neurčito. Nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo a je to dobře. Původní, 14let staré, scény se mi opravdu nelíbily. Frankie měl nalíčenou i druhou půlku tváře na bílo, rty ještě více zvýrazněné a Sarah vypadala jako čarodějka z Easwicku : ) "Omladění" filmu i časový odstup filmu velice prospěl. Co mě jen trochu zamrzelo, to byly venkovní scény, které nepůsobily příliš opravdově. Jinak ale krásný filmový zážitek (viděno celkem 3x) 75% ()

Me.Plus.You.

Za mě velká nuda :( 3★ dávám za charisma Gerarda Butlera a působivost některých scén. Hoďka a půl by myslím bohatě stačila. ()

Anette3

Krásná a čistá Emmy, hudba, famózní role Gerarda Butlera a opera. Co víc si přát. Zkrátka a dobře muzikál, který vám vezme dech! ()

Ivuska71

Vrcholná scéna, kdy Fantom již bez masky propadá lásce a stává se (snad) lepším, mě dostala snad ještě víc, jak hudba. A hudba byla naprosto famózní! ()

Jessica_Biel

Muzikály v lásce zrovna nemám, ale tento je skutečně jedním z mála který mě získal. Původně jsem si film stáhl kvůli úvodnímu songu The Phantom of the Opera , který jsem tehdy znal pouze z not skupiny Nightwish. To, že na film se dá koukat pouze v původní verzi s dabingem je samozřejmostí a to, že režii střihnul J. Schumacher je milím překvapením. Film který vás dostane na zcela jinou vlnu života a zapomenete na okolní svět. Sice to nechce hledat nějaké velké drámo a zápletky, ale vychutnat si skvělou hudbu, úžasnou atmosféru a vše ostatní, co nám je na jevišti předáno. ()

petra8619

Fantastický muzikál na filmovém plátně. Nádherná Webrova hudba a nádherný příběh. Přesto v tomto podání třech hlavních postav mi chybí emoce, které mám spojené s muzikálem na jevišti. Obvzlášť závěrečná scéna. ()

haasha

Vzit slavny muzikal a natocit ho jako film proste nestaci. I kdyz je to svym "barevnym" zpusobem podobne Moulin Rouge (2001), tak mu nesaha po kolena. ()

xardix

Dlouhé, nudné a v podání hlavní ženské postavy i strašně upištěné. Existují mnohem kvalitnější muzikály, ze kterých nebudete mít náběh na bolehlav. Na druhou stranu provedení a kostýmy je velmi povedené. ()

Leni23

Jeden z prvních filmů spracovávající motiv vážného hudebního představení, který jsem viděla. První z mnoha, protože mě nadchl a začala jsem muzikály, opery a divadelní představení ve filmových záznamech milovat. Fantom opery - příběh lásky, zradě, zhrzení, závisti a dalších typických lidských vlastností. Pro mě mistrovsky spracované v podání Gerarda Butlera. Hudby z tohoto filmu se často nemůžu nabažit. Krása! ()

katherine7

Nemůžu si pomoct, ale pokaždé když tento film vidím, tak mi naskakuje permanentní husí kůže. Hlavně to ve mně vždy zanechá silný zážitek a to na dost dlouho. Fantom opery (Gerard Butler) je ve své roli famózní.. z části samotná něžnost i to jak zpívá a z druhé části nebezpečné zlo. Musím říct, že je to dost přitažlivá a zajímavá postava.. líbí se mi, jak je napsaná. Bohatě bych si vystačila s tím, kdyby tady hrál pouze Gerard, protože je naprosto úžasnej. Jediná jeho role, ve které jsem ho totálně žrala a vše mu věřila. Kostýmy ve filmu jsou parádní, slintala jsem až na obrazovku a kulisy/dekorace byly též krásné a já tomu vlastně nemám co vytknout. Ostatní herecké výkony byly dobré, tak nějak to nikdo nepodělával, všichni byli uvěřitelní a sjednocení.. ale Gerard to prostě zabil! Za mě 5*. ()

Arany

Jesus Christ Superstar je bezesporu kvalitnější, jak stavbou děje, tak hudbou. Tři stále se opakující motivky bez nějakého vývoje a gradace. ()

Mudrlant

Jsem nevedel, ze je to takove dlouhe. Jsem si musel po pulce zdrimnout abych vydrzel na finalni holomajznu. Butler mi v masce pripominal Travoltu a madame Polivkovou starou. ()

BlackMolla

Prostě úžasný.. nejsem moc na muzikální filmy, ale tohle mě neskutečně pohltilo a chytlo za srdce.. byla jsem i na muzikálu a četla knížku, ale tahle filmová verze mi přijde ze všeho nejlepší, i když doporučuju všechno! ;-) ()

Tezuka

Sice nejsem expert na hodnocení muzikálů, ale už mám za sebou Bídníky, takže to mám s čím srovnávat. Stejně jako Bídníky, budu i zde hodnotit za 4*, a to z toho důvodu, že pozitiva a negativa tohoto filmu se zhruba rovnají pozitivům a negativům Bídníků. Co zde můžu opravdu vypíchnout je výborná skladba The Phantom Of The Opera, která je úžasná a světově proslulá po celé dekády. Ve srovnání s Bídníky mi zde prakticky vůbec nevadil zpěv, protože hlavní protagonisté měli zvučné a ladné hlasy. Emmy Rossum byla roztomilá jak panenka a vzhledem mi připomíná švédskou herečku Alicii Vikander v křehké podobě :D. Gerarda Butlera mám taky velmi rád jako herce i jako dabéra (a teď i zpěváka :D). U Bídníků bych zase mohl vyzdvihnout důmyslnější dějovost a dramatičnost, na druhou stranu jsem zase byl přesycen dlouhými úseky zpěvu a pochmurnou atmosférou. Celkový průměr hodnocení je zde 74 %, takže mých 85 % představuje vyšší nadprůměr. Snažím se svoje hodnocení rozlišovat podle žánrů, aby to bylo spravedlivé. ()

Pizavo

Není co vytknout... dechberoucí hudba, ze které někdy až mrazí, efekty nádherně udělané... není co dodat... 5* ()

Royaldell

Krásný muzikál,ve kterém je spousta skvělé hudbu,kostýmů,a ach..Hlavně Gerard Butler,jako Fantom opery,měl největší podíl na mém zamilování se do tohoto dvou a půl hodinového snímku (vlastně i do něho). Jediné,co mě teda fakt mrzí, je konec,který jsem dokonce i obrečela..Prostě klasika,kterou musíte vidět! ''Who was that shape in the shadows? Whose is the face in the mask?'' ()

Feacher

Ale jo, docela dobré... Příběh super, zejména závěr, nicméně po včerejší zkušenosti s Moulin Rouge! nejsem až tak stržen celým tím dějem a emocemi. Určitě kvalitní provedení filmu, mnohdy skutečně velkolepé... Nejsem na muzikály, ale je to docela příjemný zážitek. 4* ()

Kay84

Mám ráda tyhle výpravné muzikály. Těšila jsem se na pořádnou dávku romantiky, skvělou hudbu a nákladnou výpravu. Něco ve stylu Moulin Rouge. Měla jsem si možná přát ještě něco navíc - lepší kontinuitu a hloubku příběhu. Občas jsem totiž tak úplně nevěřila hercům, co předváděli. Zejména vztah Raoula a Christine mi přišel tak nějak narychlo a nekvalitně upečen - vidí se po tolika letech, najednou mezi nimi vzplane láska a silné pouto, jež cítí Christina k Fantomovi, ustupuje do povzdálí. To je, myslím, nejslabší místo, protože nevěřím, že by mladá dívka, která je odmala ovlivňována charismatickým mužem, na něj mohla okamžitě zapomenout, když se na scéně objeví hezký mladíček. Zato věříte, že Fantom Christine miluje a že trpí tím, kdo je. A ten pohádkový konec, kdy jsou všichni zachráněni... Raoul přežije a odváží si svou Christine pryč (očividně spolu prožijí krásný dlouhý život a mají děti - soudím dle náhrobku), Fantom uteče před policií. Takže krásní zůstali s krásnými a zvíře zůstalo samo... Prostě měla bych větší radost, kdyby se to neodehrálo tak konvenčně a konec byl byl více romantický a dramatický. Myslím, že i se zpěvěm si všichni poradili dobře (a Ti kteří si neporadili, bylo jim bezpochyby dobře "porazeno" ;-)). Hudba, obsazení, scéna, výprava, kostýmy a masky - to vše bylo perfektní... jen prostě škoda, že ten příběh vypadá poněkud ploše. I přesto dávám 80% a ráda tohle dílko zkouknu znova :) ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!