Rob Roy

Chtěl žít obyčejný, klidný život. Když však zpochybnili jeho čest, začal se bránit... Na skotské Vysočině nebyl ještě nikdy život tak těžký jako teď, v roce 1713. V Angličany porobené zemi vládne hlad a nemoci, odvěká soudržnost rodinných klanů přichází vniveč. Lidé utíkají „za lepším" do Ameriky, z mnoha těch, kteří zůstávají, dělá bída zloděje. Robert Roy MacGregor, pán kousku půdy, dvou set duší a stáda dobytka, to všechno vidí a je odhodlán zachránit alespoň své malé společenství. A ví, jak to udělá. Ne, nechce se stát zbojníkem. I když sní o svobodě své země, ctí panující právo a řád a nehodlá se proti nim bouřit. Jeho plán je prostý a uskutečnitelný. Tedy byl by uskutečnitelný, kdyby se mu do cesty nepostavily hyeny v lidské podobě. Hyeny, které mu berou nejen majetek, ale i čest. A muži, který netoužil po ničem jiném, než žít klidný, obyčejný život se svou rodinou a svým klanem, nezbývá nic jiného, než se bránit... Film, inspirovaný historickým románem sira Waltera Scotta, vypráví o proslulé postavě skotských legend, odbojném šlechtici Robertu Royovi Mac Gregorovi (1671–1734), který se ve své zemi stal vzorem cti a smyslu pro spravedlnost. Režisér Michael Caton-Jones i scenárista Alan Sharp, původem Skoti, nechtěli kopírovat typické hollywoodské historické podívané – jejich snímek vyniká péčí o věrohodnost barvitých detailů, o jemné odstíny atmosféry a o dobře napsané, vícerozměrné charaktery. Důležitou roli v něm hraje i krásná skotská krajina (kamera Karl Walter Lindenlaub). (Česká televize)

amyth

Výborná hudba, výborné herecké výkony, tradičně krásné Skotsko. Není to žádný velkofilm, nečekejte velké bitvy ani zástupy komparsu. Přesto a nebo možná právě proto stojí za shlédnutí ()

Kaszos

Celý film som čakal na ten moment keď sa ozve známe "Bzum" a zažiari zelená čepeľ svetelného meča. Nedočkal som sa! Napriek tomu ma film dostatočne bavil a sledoval som ho so záujmom. Finálny duel bol podľa mňa dostatočný z hľadiska šermu no mohlo to byť ešte kuštik napínavejšie, no aj tak som si chvíľu myslel, že hlavný hrdina nakoniec zomrie. (75%) ()

Romeroo

Rob Roy je taková hezká pohádka, a jak to u pohádek bývá i s dobrým koncem, a to je možná ta chybka : - )) …hezká skotská příroda, dobrá hudba, slušné herecké výkony ( hlavně Tim Roth hrál na jedničku ), ale přesto mi u filmu chyběla větší jiskra, tah na branku by se dalo napsat…jednoduše řečeno tak strohá story rozhodně nedokáže zabavit na 130min…62% ()

Korbelka

Krásně a reálně natočený film s překrásnou přírodou a příjemnou hudbou. O výborných hereckých výkonech nemluvě. ()

helrohir

Výborný historický film. Nejde ho neporovnávať so Statočným srdcom, keďže vznikol v tom istom roku a má veľmi podobný príbeh. Je síce menej veľkolepejší a nemá taký emocionálne vybrúsený koniec, ale herecké výkony boli minimálne na rovnakej úrovni a záporák (Tim Roth) bol dokonca "lepší". Keď k tomu pripočítame nádherné škótske exteriéry a úžasnú hudbu, dostaneme pozoruhodné dielo, ktoré by si nemal nechať ujsť žiadny filmový fanúšik. ()

Pitryx

Pokud na to nahlížím jako na dobr. film, tak je velmi dobrý. Srovnání s Gibsonovým filmem asi nesnese, ale přesto je to snímek na který se dívat dá. Na závadu je zbytečně dlouhá stopáž a imbecilní začátek zápletky. To už opravdu nemohli přijít na něco jiného?? Dávám co dávám a hotovo. 201111066358 + 6420/6919 ()

darthvader77

Úžásná adaptace slavného románu Waltera Scotta se lépe povést nemohla. Čarovná výprava horské vysočiny, libozvučná skotská hudba pro kterou mám mimochodem ohromnou slabost a nadčasový příběh, ve kterém se pohybují herečtí mistři, kteří se svými postavami absolutně sžili hlavně Liam Neeson se svým Quigonovským charismatem a slizký ojebavač Tim Roth, který je geniální zápornou postavou. Dialogy napsána jsou kvalitní, hlavně ty mezi Cunninghamam a Montrosem(málem bych zapomněl pochválit i Johna Hurta). Správně drsné a syrové v momentech(znásilnění, zabití MacDonalda a Killearna). Závěrečný šermířský duel mezi oběma protagonisty geniální. Film, který se sice Statečnémmu srdci nevyrovná v akci, ale určitě v promakaném příběhu a v postavách, které vám přirostou k srdci. ()

RigorMortis

Bolo na čo pozerať. Nádherná škótska príroda (raz sa tam musím vybrať), skvelý soundtrack, príbeh nenudil a škótsky prízvuk je kapitola sama osebe. Aj herci potešili. Liama Neesona mám čoraz radšej, Jessice Lange to vtedy seklo aj v štyridsiatke a Tim Roth zahral Cunninghama tak dokonale, že som jeho postavu neznášal od prvej minúty. ()

johnsnow

Snaha o Škótskeho posledného mohykána nedopadla najlepšie. Ono to ani nie je zlý film ale má zlú gradáciu a veľa scén ktoré sú dosť nudné a zbytočné. Herecký ansámbel je tiež pestrý ale ani to veľmi nepomáha. Neeson nič moc, jeho žena katastrofálna, Cox fajn, Hurt tiež, Roth ako hnusný záporák sa aspoň čiastočne vydaril ale tiež vyzerá tak, že ho prebije 5-ročné dieťa. Akcia o tej škoda hovoriť, nestojí za veľa, je krátka a záverečný súboj je úplne zlý. 3* tomu ale dám za krásne prostredie Škótska a skvelú hudbu. ()

Tominni

Sice se nejde úplně vyhnout srovnání se Statečným srdcem, ale společným aspektem je vlastně pouze rebélie ve Skotsku. Rob Roy je komornější, ale řada scén má svojí sílu (především šermířský souboj Liama Neesona a Tima Rotha je perfektní), to vše podtržené nádherně vykreslenou přírodou a prostředí Skotska 18. století. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 73%, Audience Score - 75% | FDb.cz - 75,5% | ...Co mají v tom filmu ksakru s tím "klácením ovcí" ?! :D ..... Srovnání s Braveheart i s Costnerovým Robinem je celkem šměšné, protože Rob Roy se akorát odehrává v přibližně stejných letech na stejném státním útvaru. Zatímco výše zmíněné dva filmy jsou úžasné a emocemi nabité dobrodružství, Rob Roy je po většinu minutáže nelákavé historické drama plné intrik s neskutečně slizkým Rothem, protkané několika zajímavými okamžiky. Z kvalit určitě zaujal Neeson či hezká hudba, celkově je to ale pořád takový lepší průměr. 65% ()

Hemlock

Rob Roy sice neupoutá tak jako Statečné srdce, ale to nic nemění na faktu, že Liamu Neesonovi sukně a dlouhá kštice taky sluší… Celkově je to slušně zahrané historické drama a kdo má rád studeným Skotskem provlhlé kilty s mečem a nemité selky v korzetu, tak s chutí do toho. ()

MirkaP

Záporák Tima Rotha je tak úžasně záporný, že mu divák vlastně fandí. Celkově dobrý film, který je v určitých místech zbytečně patetický. Super exteriéry. A narozdíl od příbuzného Statečného srdce je zde konec, který můžete vidět i při dalším shlédnutí. ()

Hatred

Škoda že tento film dost zapadl vedle (nepoměrně) epičtějšího a (nepoměrně) míň historicky věrného Statečného srdce, přitom filmy mají společné jen že jsou o pomstě a že jsou ze Skotska. Rob Roy je v podstatě komorní záležitost, která ukazuje poměrně pěkně atmosféru i nastavení lidí v tehdejší společnosti, Tim Roth je jeden z nejlepších záporáku filmové historie a závěrečný duel je asi jedna z nejpovedenějších šermířských choreografií ve filmu vůbec. ()

Pangi

Tak Neeson umí hrát?? Docela překvapení. Roth jako záporák za 1. Jinak mně to celkem nijak neoslovilo. ()

kneekal

Jenom díky Timu Rothovi dávám 4 hvězdy, protože filmy s patriotickou tématikou se mi většinou vůbec nelíbí... Rob Roy je světlá vyjímka... ()

mgerlich

Přijde mi, že kdykoliv studii projede potenciálně hitový scénář k filmu, tak se v zápětí vyskytne i jeden obdobný, který se chce stát také potenciálním hitem. Nevěřím, že by tento film vznikl nebýt Statečného srdce. ()

smrtubohem

Velmi pohodová záležitost, mezi historicko válečnými dobrodružnými snímky si Rob Roy nevede vůbec špatně. Super skotská hudba, zvlášť v pasážích s honičkou v lese, krásný šermířský souboj v závěru. Aby se však Rob Roy vyrovnal například Statečnému srdci, stále něco důležitého a nedefinovatelného chybí. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (více)