Manchurianský kandidát

• Česko Mandžuský kandidát (více)

Někdo se nám dostal do hlavy, ale jinak je všechno pod kontrolou. Napínavý snímek Mandžuský kandidát režiséra Jonathana Demmeho (Mlčení jehňátek, Philadelphia) představuje aktualizovaný remake stejnojmenného snímku z roku 1962. Ten byl natočen podle slavné knižní předlohy Richarda Condona a pojednával o americké vojenské jednotce, která byla během svého zajetí v Koreji naprogramována ruskými tajnými službami jako zbraň k zabíjení. V novém filmovém zpracování Mandžuského kandidáta z roku 2004 je děj snímku zasazen do Kuvajtu v období války v Perském zálivu. Během nezdařené vojenské operace velící kapitán Ben Marco (Denzel Washington) upadne do bezvědomí a celou jeho jednotku zachrání seržant Raymond Shaw (Liev Schreiber). Tak zní alespoň oficiální výklad celé vojenské akce. Pověst válečného hrdiny Raymondovi výrazně pomáhá v jeho politické kariéře a díky úsilí své ambiciózní matky Eleanor Shawové (Meryl Streepová) se stává jedním z hlavních kandidátů na post viceprezidenta Spojených států amerických. Kapitána Marca ovšem pronásledují podivné sny o tom, že ve skutečnosti došlo k únosu celé vojenské jednotky a jeho muži se stali oběťmi systematického vymývání mozků. Zdá se, že vlastním vzpomínkám nelze věřit a politické spiknutí nabývá stále větších rozměrů. Tento politický thriller představuje velmi vydařený příspěvek v kategorii konspiračních filmů a vyniká hvězdným hereckým obsazením. Meryl Streepová byla za svůj výkon ve vedlejší roli dokonce nominována na Zlatý glóbus a cenu BAFTA. (Česká televize)

gemi

Vlastně je to docela komplexní politický thriller s prvky sci-fi, ale k dokonalosti mu něco chybí. V každém případě konspirátoři z něj musí mít vlhké sny. Přemýšlel jsem mezi třemi a čtyřmi, nakonec se kloním ke třem. ()

shifter

Priemerny politicky thriller s mnozstvom nedotiahnutych naznakov, nepochopitelnych zvratov a predvidatelnym, hoci nelogickym zaverom. Denzel Washington aj Meryl Streep posobia vo svojich ulohach dost rozpacito. Casy Mlcania jahniat a Philadelphie ma Demme zrejme uz za sebou.. ()

epoh

Hned na začátku jsem zpozorněl, uprostřed jsem napětím ani nedýchal, na konci jsem byl krajně znepokojen. Prostě pocity, které má správný politický thriller vyvolat. ()

Něrpa

Kdybych měl film hodnotit ojektivně tak bych dak tak 3 hvězdy. Ale tento typ filmů mám rád a navíc, už delší dobu nebyl tak dobrý k shlédnutí. Takže musím jednu hvězdu přidat. A navíc jsem se celou dobu bavil a to je to hlavní co očekávám. ()

Křepi

V některých okamžicích dosta zmatený, ale jinak podařený film o ovládání myslí nadnárodníma korporacema. ()

RobbieM@N

Značně podhodnocený film, další z možná šílených nápadů na první pohled, ale při zamyšlení nad průběhem krize v souvislosti s "too-big-to-fail" bankami není úplně tak od věci myslet si, že je možné aby nějaký private equity fund měl svojí velikostí ambici ovládat svět a opravdu tak činit. Někomu může vadit dlouhá stopáž a ne-mainstreamové režisérské pojetí, ale film odmění jenom trpělivého diváka, Denzel zachycuje perfektně takovou prázdnou schránku člověka a vůbec všichni herci hrají na sto procent pod vedením úžasného Jonathana Demmea. ()

seba

Jemně nadprůměrný politický thriller. Dobré herecké výkony (hlavně Schreibera Streepová v lehce záporné roli). Chybí trochu větší gradace a závěrečné rozuzlení není moc logické a vyznívá jaksi do ztracena. ()

garry

Kdyby to nebylo vážné chvílema to připomíná parodii. Washington se snaží zachránit svého nadřízeného. Skočí mu na záda a zuby mu vykousne čip pod kůží. ()

vodkasesemte

Tomato (1.24). Flick the switch. Implanting memory. We can free ppl from terrible burden of an emotionally compromised past (Dark Phoenix). I m believer. I m optimists. I believe in future. I made decision. Where are all the men anymore. My father never asks, is this okay. He just did what need to be done. The assassin always die. Its necessary for national healing. We are going to save our country in the hour of her greatest need. ()

Piškot

Vcelku zajímavý thriller, kde nečekejte nějakou přemíru akce. Film se rozjede spíše až v druhé polovině a někteří lehce paranoidní jedinci nemusí mít moc dobrý pocit ze zápletky. Ta se točí kolem podivného zmizení skupiny vojáků během války v zálivu, prezidentských voleb v Americe, podivných snů veteránů z války a jakémsi čipu pod kůží. ()

MEGAJOHN

Absolutně strašná kamera. Z toho neustálého zoomování a oddalování, díky němuž měl schizofreidní kameraman asi pocit že se budeme cítit jako že jsme součástí děje (leda tak po 12ti pivech), mě po pěti minutách bolely oči a film jsem tak ani nedokoukal... ()

veverysiak

Aj keď sprisahanecké teórie nie sú práve mojou šálkou kávy, tento film mi až tak námetovo nevadil, excelentný výkon podala Streep, bola taká protivná, že posledná guľka bola len milosrdným trestom, aký by si zaslúžila, ostatní okolo nej sa tiež vytiahli, a tak možno len skonštatovať, že tentokrát herci presíkli scenár a réžiu, a to je ohromná škoda, takže 75%. ()

vofo

Velice zajímavý námět i skvělé obsazení napovídalo ve větší a kvalitnější podívanou. Bohužel se tomu tak nestalo. A je to škoda. ()

ludovit14

Zaujímavé dielo čo sa týka príbehovo, ako aj herecky dobre ale film ma nedostatky v stopáži filmu- keďže to príbehovo na svoju filmovú stopáž nemá až toľko čo ponúknuť, ale ako jednohubka je toto dielo dobrou voľbou keďže to diváka ničím neuráža a ani nijako zvlášť nenudí( okrem prvých 15 minút- ktoré boli veľmi slabé). HOD:65%.PS:Výrazne by tomuto dielu pomohol zručnejší režisér a nie akým je Jonathan Demme, ktorý tento príbeh podal vo veľmi slabom TEMPE! ()