Manchurianský kandidát

• Česko Mandžuský kandidát (více)

Někdo se nám dostal do hlavy, ale jinak je všechno pod kontrolou. Napínavý snímek Mandžuský kandidát režiséra Jonathana Demmeho (Mlčení jehňátek, Philadelphia) představuje aktualizovaný remake stejnojmenného snímku z roku 1962. Ten byl natočen podle slavné knižní předlohy Richarda Condona a pojednával o americké vojenské jednotce, která byla během svého zajetí v Koreji naprogramována ruskými tajnými službami jako zbraň k zabíjení. V novém filmovém zpracování Mandžuského kandidáta z roku 2004 je děj snímku zasazen do Kuvajtu v období války v Perském zálivu. Během nezdařené vojenské operace velící kapitán Ben Marco (Denzel Washington) upadne do bezvědomí a celou jeho jednotku zachrání seržant Raymond Shaw (Liev Schreiber). Tak zní alespoň oficiální výklad celé vojenské akce. Pověst válečného hrdiny Raymondovi výrazně pomáhá v jeho politické kariéře a díky úsilí své ambiciózní matky Eleanor Shawové (Meryl Streepová) se stává jedním z hlavních kandidátů na post viceprezidenta Spojených států amerických. Kapitána Marca ovšem pronásledují podivné sny o tom, že ve skutečnosti došlo k únosu celé vojenské jednotky a jeho muži se stali oběťmi systematického vymývání mozků. Zdá se, že vlastním vzpomínkám nelze věřit a politické spiknutí nabývá stále větších rozměrů. Tento politický thriller představuje velmi vydařený příspěvek v kategorii konspiračních filmů a vyniká hvězdným hereckým obsazením. Meryl Streepová byla za svůj výkon ve vedlejší roli dokonce nominována na Zlatý glóbus a cenu BAFTA. (Česká televize)

solskjaer

Nad mé očekávání, poměrně silný, zajímavý krimi thriller, který zaujme svou neotřelou podobou a vypilovaným scénářem. Sice zde nenaleznete žádné bojující vojáky a akční scény i tak si ale myslím, že Manchurianský kandidát je poměrně dobře koukatelný a zajímavý. Co zde naleznete je bezesporu skvělá režie, skvělý scénář a jedna z nejlepších vedlejších rolí Meryl Streep. ()

BMAJTZ

Nijak dobré mi to nepřišlo a co můžete říct o filmu pozitivního když si po týdnu nepamatujete o co tam vůbec šlo. Vyšumí rychleji než znalosti vysokoškolského studenta. ()

herr_carter

Jonathan Demme + jeho oblíbení herci = 90% záruky úspěchu. Původní film jsem neviděl, na tohle jsem nově narazil na netflixu. Ačkoliv jsem o filmu nevěděl vůbec nic, upoutal mě hned název a vzápětí jméno režiséra, pak už bylo jasné, že tomu dám šanci -a dobře jsem udělal. Film je totiž napínavý jak kšandy a to napětí postupně krásně graduje. Chvílemi člověk váhá, zda má Denzel pravdu, nebo je to regulérní blázen a konspirátor. Film nenechá diváka ani na chvíli ztratit pozornost a ten závěr - to je lahoda. Jednoznačně doporučuji všem příznivcům Denzela Washingtona a režisérské taktovky Jonathana Demmea..........................moje hodnocení = 8 z 10. ()

iXtr3m3

Zaujímavá všehochuť a zmes všetkých žánrov podporená zaujímavou myšlienkou (napriek tomu, že je to remake) a taktiež podporená perfektným castingom. ()

matthew.d

Dost ubohé. Vyplnění rovnice thrileru neobvyklými proměnnými nevyšla. Mizerná práce s napětím, příšerný, ale opravdu příšerný scénář a chabé herecké výkony. Z potentního námětu udělal Demme spolu se scénáristou absolutní sračku. ()

Balu...

Ani po závěrečných titulcích z toho nejsu moudrej; chvíle dobrých nápadů a herecké exhibice (Meryl Streep) se zde vzájemně protínaly s nudnými a nicneříkajícími pasážemi. Na jednu stranu konspirace a jeden proti všem, na druhou stranu konec překombinovanej a podle mě neúplnej.. ()

cab

Po zbabrane valecne akci v Perskem zalivu se velici vojak Ben Marco (klasicka poloha pasujici na Denzel Washington) vraci zpet domu. Neustale se mu zdaji sny o rozdilnem prubehu akce, nez co si ve skutecnosti jeho mozek pamatuje, kdy celou jednotku zachranil Raymond Shaw nyni hrajici dulezitou roli ve vysoke politice. Po opakovanych neuspesnych pokusek zapomenout a soukromem patrani se sny jevi byt cim dal tim vice pravdivejsi... Tento televizne pusobici remake puvodniho kandidata, ktery jsem nemel moznost videt, rychle odsipa diky neustalemu deni na platne a zajimavemu manipulatorskemu tematu, ale nema tu silu vrit se do pameti a navic krome hlavniho hrdiny mi ostatni herci prisli prkerni, laxni a nevhodne obsazeni, coz me donutilo k 65% hodnoceni. ()

bila.tecka

Tohle mělo být myšleno vážně?? Tak nablblé zápletce by se zasmál i Fox Mulder.. Konspirační politický thriller s promluvami amerického školáka (či snad většinového voliče?) čiší patetismem a sci-fi motiv vymývání mozků naprogramovaných vojáků patří do poněkud jiného žánru. Dvě hvězdičky za lehce mrazivou atmosféru a závěrečnou valivou píseň Fortunate Son od Jeana Wyclefa (Fugees). ()

baXter

Originál jsme neviděl, ale tohle bylo celkem dobrý, jenomže poslední půlhodina to podle mě celý pohřbí. ()

kobe6

Zajímavé, dobře zahrané, Meryl ztvárňuje svoji postavu skvěle, Denzel na první pohled normálni, jenže toho poblázněného hrál dobře, až jsem si říkal že mu vážně vymyli mozek. Zajímavý nápad, ale špatně provedené a chvílemi nejasné+ hrozná kamera. Při dialogu herec dívající se přímo do kamery není vůbec podle mého gusta. ()

Kingpin

Dle mého soudu naprosto promrhaný pokus o nějaký mix akčního filmu a politického krimi + naprosto promrhaný talent . Waschingtona. Kdyby to mělo, alespon malý, spád, uvažoval bych i o třech *, takto dvě* a to si ještě říkám za co ! ()

arcticsky

Bezva příklad, jak se z nadprůměrně dobře obsazeného filmu s nadprůměrným námětem dá natočit film průměrný.... ()

kowalski

Zajímavý film o možných konspiracích v americké politice kde tentokrát svým hereckým výkonem Streepová dle mého názoru zazářila ve výborné záporné roli. ()

KOZEL84

Věřím,že originál v roce 62 se Sinatrou mohl nějak zapůsobit aniž by působil trochu ujetě,ale v roce 2004?Připomíná mi to třeba knihy Iry Levina-Hoši z Brazílie a Stepfordské paničky,které sou sice dobré a zábavné příběhy,ale řekl bych,že svým způsobem směšné a až brakové blbosti.Tváří se to vážně,což asi nemá ani jinou možnost,ale má jen bavit.A musím říct,že celkem baví.Svoje působivé momenty film má a hvězdnému obsazení kraluje výborný Denzel.Tak teda 3 a půl no;) ()

Puol

Knihu nepoznám, ale velmi rád by som si ju po zhliadnutí tohto filmu prečítal. Záver mi moc neštimoval. Inak atmosferický thriler o hrozbe zneužitia moderných technológií. Washington je dobry, ako asi vždy a vcelku sa vyriadila aj Meryl Streep v pre ňu netypickej úlohe. Tentokrát treba ale viac premýšľať ako si vychutnávať akciu. ()

Wolvie

Napínavý a brilantně zahraný film,který je připomínkou toho,že Jonathan Demme byl kdysi velký režisér.Kdyby točil víc filmů,jako je tento,možná by tak na něj bylo pohlíženo doteď. ()