Manchurianský kandidát

• Česko Mandžuský kandidát (více)
Trailer

Někdo se nám dostal do hlavy, ale jinak je všechno pod kontrolou. Napínavý snímek Mandžuský kandidát režiséra Jonathana Demmeho (Mlčení jehňátek, Philadelphia) představuje aktualizovaný remake stejnojmenného snímku z roku 1962. Ten byl natočen podle slavné knižní předlohy Richarda Condona a pojednával o americké vojenské jednotce, která byla během svého zajetí v Koreji naprogramována ruskými tajnými službami jako zbraň k zabíjení. V novém filmovém zpracování Mandžuského kandidáta z roku 2004 je děj snímku zasazen do Kuvajtu v období války v Perském zálivu. Během nezdařené vojenské operace velící kapitán Ben Marco (Denzel Washington) upadne do bezvědomí a celou jeho jednotku zachrání seržant Raymond Shaw (Liev Schreiber). Tak zní alespoň oficiální výklad celé vojenské akce. Pověst válečného hrdiny Raymondovi výrazně pomáhá v jeho politické kariéře a díky úsilí své ambiciózní matky Eleanor Shawové (Meryl Streepová) se stává jedním z hlavních kandidátů na post viceprezidenta Spojených států amerických. Kapitána Marca ovšem pronásledují podivné sny o tom, že ve skutečnosti došlo k únosu celé vojenské jednotky a jeho muži se stali oběťmi systematického vymývání mozků. Zdá se, že vlastním vzpomínkám nelze věřit a politické spiknutí nabývá stále větších rozměrů. Tento politický thriller představuje velmi vydařený příspěvek v kategorii konspiračních filmů a vyniká hvězdným hereckým obsazením. Meryl Streepová byla za svůj výkon ve vedlejší roli dokonce nominována na Zlatý glóbus a cenu BAFTA. (Česká televize)

Trailer

Silverluv

Neviděl jsem ani původní filmové zpracování Johna Frankenheimera ani jsem nečetl Condonovu předlohu, takže nemůžu srovnávat. Nicméně, solidně odvedená režisérská práce, kvalitní herecké výkony (hlavně Liev Schreiber, Denzel Washington a Meryl Streep). Lehce nadprůměrný politický thriller se zajímavou zápletkou, ovšem tak od třetiny filmu docela předvídatelné, žádné překvápko... Rozhodně ale stojí za vidění. Slabší 4 * ()

Wormboy

Zanrovo zaradit tento film je dost tazke...nieco medzi politickym thrillerom a mysterioznou vojnovou scifi, nic to, film je to celkom slusny, predovsetkym najma vdaka klasicky vybornemu ustrednemu triu, bez ktorych by to skutocne nebolo ono. Skoda za vlasy pritiahnuteho zaveru, inak v pohode oddychovka na nedelny vecer.3,5/5* ()

Aleee89

Další z filmů, který jsem chtěla vidět jen kvůli Meryl Streep. A přiznám se, že pokud by tu nehrála, o film ani nezavadím. I když dneska jsou politické filmy moderní, tohle mě nikdy moc nezaujalo. Při sledování jsem se sice nenudila, z filmu vycházely čím dál tím více překvapivější scény a momenty, Meryl byla opět skvělá, ale... Prostě jsem čekala více. Tohle nenadchne, nestrhne vás to. Rutinní. ()

Radiq

No, řekněme si to upřímně, byla to docela blbost. Tahle konspirační zápletka byla až moc neuvěřitelná na to, aby mě to vtáhlo. Navíc tam bylo moc politiky, politické moci a málo akce. Streep jako vždy nezklamala a byla hnusná, tady navíc ještě vypadala jak ředitelka ze střední, na kterou jsem chodil. Taky to bylo někdy dost nelogické a blbé. Prostě jsem se nemoh dočkat konce. Ne nedočkavostí, ale nudou. ()

MartinezZ

Tenhle filmek má ten problém, že jako první jsem viděl verzi ze '62 a pak až teprve Denzela. S ohledem na to je novější verze pouhou adaptací a ne remakeem, protože tady je mnohé jinak i když kostra zůstává. Verze '62 byla unylá, ze začátku ukecaná a částečně nudná. Tady už od začátku je vidno, že se něco děje a že se to má sledovat, ale příliš technologie to zabíjí, jako by tam nemohlo zůstat to vymývání mozků. Přebývá tu zájmová tech-firma na pozadí, trochu zbytečně je tu sám syn vecpán do popředí a vůbec je to nějak celé zpřeházené - kdo co dělá a proč. Ve smyslu konání postav je tedy přesvědčivější zase verze '62. Kdyby autoři vzali prostě starý scénář, mírně mu upravili začátek a natočili ho s těmito novými herci v modernějším vzhledovém kabátku, mohlo to být mnohem a značně lepší. Takhle je to divné... něco. Srovnání se starší verzí se prostě nevyhnu. Ani nevím proč. Ne, že bych nechtěl, ale tak nějak... musím... něco mi říká, že musím... ()

• Film začíná scénou, kde Marcovi a Shawovi přátelé z války hrají karetní hru; jedná se odkaz na film Mandžuský kandidát (1962), ve kterém hrály karty důležitou roli v příběhu. (jezurka42)