Čakal som od režiséra Mlčania Jahniat a od hereckého obsadenia trochu viacej...sci-fi psycho zápletka, v ktorej som sa ťažko orientoval, proste mal som guláš..ale za záhadných sci-fi okolností sa mi to páčilo...(21.7.2009)

• tron

K plusom: politikárčenie, konšpirácie, paranoja, klamstvá, polopravdy, prekrútené fakty, zmätaná retrospektíva, nudne režírovaná prítomnosť, vysoká minutáž, absurdná sci-fi zápletka a nezvyčajne mdlý Denzel Washington. K plusom: slušná príležitosť pre doteraz prehliadaného Lieva Schreibera v dôležitej podpornej úlohe, jeho dominantná matka v podaní Meryl Streepovej a pocit, že sa pozeráte na niečo, čo sa chvíľkovo tvári ako príbeh, ktorý za určitých okolností MOHOL byť pútavý. Nudil som sa ako pes v búde. Keď vonku prší a je zima.(20.7.2005)

Získat nějakou skutečně zajímavou roli, o kterou se jiné perou? Málokterá herečka dostává tolik příležitostí (však si je také všechny vrchovatě zaslouží) jako Meryl Streep. To, co je u jiných hereček vzácností, tím se tahle legenda může téměř přehrabovat. Rok co rok posílá divákům jasný vzkaz – zkuste ukázat na lepší charakterní herečku. Když se nicméně v případě Manchurianského kandidáta podíváme na další herecké obsazení (Washington, Voight, Schreiber) i na jméno režiséra (oscarový Jonathan Demme), můžeme jen litovat, že tenhle konspirační kousek hraje do karet průměrnosti.(11.2.2014)

Pokud se oprostím od výrazně jiné (a nepřekvapivě mnohem lepší) předlohy, tak zůstává dobře zahraný solidní thriller s několika nelogičnostmi. Co to ovšem ve výsledku pohřbívá zdaleka nejvíce, je pokus o aktualizaci na současnou politickou situaci. Tento krok se totiž hrubě nevyvedl a postrádá to "naléhavost" originálu.(7.2.2005)

• Ivoshek

Je to takové celé mysteriózní, ale nemá to spád a spousta věcí je pro mne na hranici uvěřitelnosti. Ale dokoukal jsem to, protože jsem byl na pointu docela zvědavý (a pak zklamaný, protože jsem čekal, že bude nečekaná, a ono ne).(1.8.2007)