Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopatra
  ***

  Ráda bych viděla pro srovnání původního kandidáta se Sinatrou. V tomhle filmu jsou vojáci prošpikováni čipy a ovládáni hypnozou prostřednictvím konkrétní formulky, takže kdo viděl Prokletí žlutozeleného škorpiona neubrání se asociaci a někdy je to vážně až směšné (stejně jako vykusování čipu ze zad), i když by být nemělo. Maryl hraje matku (monstrum, a ta role jí absolutně nesedí), která obětuje svého syna k ukojení svého karieristického ega. Danzel se snaží zachránit svou vojenskou čest, prezidenta, lidstvo a kdoví co ještě, hraje velmi solidně a poctivě jako ostatně vždy, ale na víc jak na 3* to kluk neutáhne.(15.8.2005)

 • Chrustyn
  ***

  Slušný ale poněkud zmatený a zdlouhavě se táhnoucí politický thriller bez jakékoliv "akce". Ne, že bych čekal přestřelky nebo tak ale chvílemi mi přišlo, že se nic neděje. Jedná se o klasický thriller o muži, který něco ví ale nikdo mu to nevěří, takže se musí o vše postarat sám. Mělo to atmosféru, napětí a Denzel opět předvádí velice dobrý standard ale tolik mě to nechytlo.(17.4.2009)

 • MartinezZ
  ***

  Tenhle filmek má ten problém, že jako první jsem viděl verzi ze '62 a pak až teprve Denzela. S ohledem na to je novější verze pouhou adaptací a ne remakeem, protože tady je mnohé jinak i když kostra zůstává. Verze '62 byla unylá, ze začátku ukecaná a částečně nudná. Tady už od začátku je vidno, že se něco děje a že se to má sledovat, ale příliš technologie to zabíjí, jako by tam nemohlo zůstat to vymývání mozků. Přebývá tu zájmová tech-firma na pozadí, trochu zbytečně je tu sám syn vecpán do popředí a vůbec je to nějak celé zpřeházené - kdo co dělá a proč. Ve smyslu konání postav je tedy přesvědčivější zase verze '62. Kdyby autoři vzali prostě starý scénář, mírně mu upravili začátek a natočili ho s těmito novými herci v modernějším vzhledovém kabátku, mohlo to být mnohem a značně lepší. Takhle je to divné... něco. Srovnání se starší verzí se prostě nevyhnu. Ani nevím proč. Ne, že bych nechtěl, ale tak nějak... musím... něco mi říká, že musím...(21.4.2014)

 • Aleee89
  ***

  Další z filmů, který jsem chtěla vidět jen kvůli Meryl Streep. A přiznám se, že pokud by tu nehrála, o film ani nezavadím. I když dneska jsou politické filmy moderní, tohle mě nikdy moc nezaujalo. Při sledování jsem se sice nenudila, z filmu vycházely čím dál tím více překvapivější scény a momenty, Meryl byla opět skvělá, ale... Prostě jsem čekala více. Tohle nenadchne, nestrhne vás to. Rutinní.(19.6.2013)

 • Fingon
  ****

  70% Bohužel se mi nepodařilo shlédnout originál i remake v jediném dni, na tuto verzi se dostalo až o den později. V tomto případě se nedá říct, že by bylo vítězství jednoznačně na straně původního či nového snímku. Klad tohoto spočívá především v barvě a také ve sloučení rolí rodičů Shawa do postavy zahrané (znamenitě, ať mi nikdo netvrdí, že jí to nesedlo) Meryl Streep - holt začátkem šedesátých let se ještě moc neemancipovalo a matka se musela spokojit s rolí loutkáře, který tahá za provázky obou mužských členů své rodiny. Originál ovšem silně vede v zobrazení konkrétního výcviku/vymývání mozků a motivací jednotlivých postav - posílená je i romantická linka mezi Shawem a dcerou zavražděného senátora (originál je strukturován ještě postaru a romantická a pracovní linie klasického hollywoodského filmu je tam mnohem silnější). Co se konce týče, zde se nemohu rozhodnout, který je lepší. Rada na závěr: budete-li mít možnost, zkuste shlédnout oba filmy. Originál je klasičtější, remake realističtější (a doslovnější).(30.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace