• Radiq

No, řekněme si to upřímně, byla to docela blbost. Tahle konspirační zápletka byla až moc neuvěřitelná na to, aby mě to vtáhlo. Navíc tam bylo moc politiky, politické moci a málo akce. Streep jako vždy nezklamala a byla hnusná, tady navíc ještě vypadala jak ředitelka ze střední, na kterou jsem chodil. Taky to bylo někdy dost nelogické a blbé. Prostě jsem se nemoh dočkat konce. Ne nedočkavostí, ale nudou.(30.11.2016)

Pokud se oprostím od výrazně jiné (a nepřekvapivě mnohem lepší) předlohy, tak zůstává dobře zahraný solidní thriller s několika nelogičnostmi. Co to ovšem ve výsledku pohřbívá zdaleka nejvíce, je pokus o aktualizaci na současnou politickou situaci. Tento krok se totiž hrubě nevyvedl a postrádá to "naléhavost" originálu.(7.2.2005)

• Gilmour93

Stepfordští vojáčci na hraní špinavých, politicko-mocenských her jakožto ústřední postavy mírně uzívaného thrilleru Jonathana Demmeho - uznávaného očního lékaře, jenž tentokrát po drobných kapičkách prokapává divácké oči mysterióznem, aniž by si za čas všimnul, že víčka jsou již zavřená a medicína napínavosti volně stéká po lícní kosti mimo místo určení. A trojlístek L.Schreiber, Streep, Washington se pak může usnažit k smrti.. Mít na české politické scéně vlastního manchurianského kandidáta zase není až tak složité a už vůbec k tomu nepotřebujete mozkový implantát, ostatně, kam by jste ho taky dali.. Dotyčného jedince stačí stimulovat kreditními obraty na zahraničních kontech, hrozbou otevření skříní narvaných kostlivci a vidinou udržení místa u dřevěného žlabu naplněného pomejemi moci - pak už bude moc dobře vědět, kdy má zvedat ruku..(19.4.2011)

• ripo

Musím priznať, že som mal problém udržať si oči po celý čas otvorené. Celý dej filmu a jeho tempo ma neskutočne úspešne uspávali. Čím ďalej, tým viac nadobúdam dojem, že Denzel je len obyčajný priemerný herec. Prvých 15 minút - totálny prepadák, neskôr sa príbeh posunul do zaujímavejších fáz, ale nenastala chvíľa, ktorá by film zachránila od totálnej nudy ...(3.10.2006)

Zajímavé, dobře zahrané, Meryl ztvárňuje svoji postavu skvěle, Denzel na první pohled normálni, jenže toho poblázněného hrál dobře, až jsem si říkal že mu vážně vymyli mozek. Zajímavý nápad, ale špatně provedené a chvílemi nejasné+ hrozná kamera. Při dialogu herec dívající se přímo do kamery není vůbec podle mého gusta.(30.7.2009)