Manchurianský kandidát

• Česko Mandžuský kandidát (více)

Někdo se nám dostal do hlavy, ale jinak je všechno pod kontrolou. Napínavý snímek Mandžuský kandidát režiséra Jonathana Demmeho (Mlčení jehňátek, Philadelphia) představuje aktualizovaný remake stejnojmenného snímku z roku 1962. Ten byl natočen podle slavné knižní předlohy Richarda Condona a pojednával o americké vojenské jednotce, která byla během svého zajetí v Koreji naprogramována ruskými tajnými službami jako zbraň k zabíjení. V novém filmovém zpracování Mandžuského kandidáta z roku 2004 je děj snímku zasazen do Kuvajtu v období války v Perském zálivu. Během nezdařené vojenské operace velící kapitán Ben Marco (Denzel Washington) upadne do bezvědomí a celou jeho jednotku zachrání seržant Raymond Shaw (Liev Schreiber). Tak zní alespoň oficiální výklad celé vojenské akce. Pověst válečného hrdiny Raymondovi výrazně pomáhá v jeho politické kariéře a díky úsilí své ambiciózní matky Eleanor Shawové (Meryl Streepová) se stává jedním z hlavních kandidátů na post viceprezidenta Spojených států amerických. Kapitána Marca ovšem pronásledují podivné sny o tom, že ve skutečnosti došlo k únosu celé vojenské jednotky a jeho muži se stali oběťmi systematického vymývání mozků. Zdá se, že vlastním vzpomínkám nelze věřit a politické spiknutí nabývá stále větších rozměrů. Tento politický thriller představuje velmi vydařený příspěvek v kategorii konspiračních filmů a vyniká hvězdným hereckým obsazením. Meryl Streepová byla za svůj výkon ve vedlejší roli dokonce nominována na Zlatý glóbus a cenu BAFTA. (Česká televize)

gonzo

znate to.. Film, ktery u nas jde rovnou na video/dvd. Chodite kolem toho v pujcovne, rikate si, ze kdyz to nebylo v kine, musi to byt nejaka spatnost. A tech 70% z CSFD tomu taky nepridava. Nekdy se vsak vyplati zariskovat. Rozhodne tady neminim Kandidata vynaset do nebes, ale to je fuk. Za shlednuti stoji, pujcovneho rozhodne nelituju. Pribeh: Jednotka majora Marca (Denzel Washington) se pri rutinni akci v Perskem zalivu dostane do smrtici pasti, ze ktere vsechny zachrani hrdinny vojak Raymond Shaw (Liev Schrieber). Po dvanacti letech Shaw kandiduje na post viceprezidenta a Marco trpi, stejne jako posledni zijici clen jednotky, paranoiou a pocitem, ze pred lety se v pousti stalo neco uplne jineho, nez na co si pamatuje. Negativa: pribeh je desne becko. Navic nekdy dosti predvidatelne. A ne moc originalni. Film se odviji dost pomalu, ale mne osobne v zadne chvili nenudil. Konec mnoho lidi nastve, ale mne vyhovoval. Pozitiva: hudba - sice porad na "jedno brdo", ale sedela tam. Kamera - kdyz koukate pozorne, najdete par uchvatnych zaberu (sklenena Shawova kancelar, scena v Shawove loznici). Herecke vykony - Meryl Streep je jako vzdy vyborna. Washington odvadi dobrou praci, dlouho si divak neni jisty, jestli je jeho postava opravdu silena, nebo ne. Schreiber sice nic extra, ale neurazi. Lahudka jsou vedlejsi postavy. "Hitler" Bruno Ganz je presny, stejne tak Miguel Ferrer ci John Voight. Shrnuti: predvidatelny dej, par beckovych scen, par vyborny scen, fajn herci, prijemne straveny cas. Neuzemni vas to, ale pokud nebudete ocekavat zazraky, urcite ani nenasere. ()

Masquerade

Danzel Washington a Maryl Streep předvádějí své herecké kvality. Ale je to hlavně Streep, která tento film zvyšuje o 1 hvězdičku. Mrchu hraje na výbornou. Schreiber je na mě až moc topornej a jeho roli mu nevěřím. Možná trošku natahovaný film, a remake zároveň (a ty nemám rád). Ale i tak dávám 75%. CF. ()

pavont

Nastastie som povodny film nevidel a netazi ma nejake porovnavanie. Nemal som nejake prehnane ocakavania a uvod nebol vazne nic moc. Asi po polhodine film dostane grady a vrcholi to skvelim koncom. K tomu urcite prispievaju aj skveli herci ku ktorim sa prekvapivo pridal aj Schreiber. Nakoniec teda spokojnost. ()

kika1650

Solídny politický thriller, ktorý však paradoxne stojí na vratkých základoch sci-fi a preto nemôže byť braný tak vážne, ako by si to možno zaslúžil. V širšom zmysle, a keď pominieme niektoré prehmaty, však film stále môžme vnímať ako miestami veľmi výstižnú až pálčivú charakteristiku politických mocenských hier, skutočných – ekonomických motivácií zúčastnených, ako aj ich úplnej bezcharakternosti. Kto zas tak veľa nehľadá, bude sa spočiatku musieť premáhať, ale v druhej polovici sa to konečne rozbehne. Washingtonov výkon je priemerný, Liev Schreiber je o poznanie presvedčivejší, no a Meryl Streep vyťažila zo svojej vedľajšej úlohy skutočne maximum a kedykoľvek sa objaví strháva na seba všetku pozornosť, napr. zaujímavé bolo zobrazenie až znepokojivého, priam intímneho rozmeru vzťahu matky a syna. ()

Dr.Thuray

Konecne dobry film od D.Washingtona,ktory som videl /po uplnych shitoch ako DE JAVU/,sice koniec je na moj vks az prilis happy end.65% ()

martan1

Škoda jenom toho konce, kdy jsem úplně nepochopil, jak se Shaw a Marco dokázali tak náhle "vzpamatovat" z hypnózy natolik, aby udělali to, co bylo v danou chvíli nejsprávnější. Také jsem se nemohl už od začátku zbavit dojmu, že vím, kdo je hlavním záporákem a také jsem to uhodl. To opravdu nebylo těžké uhodnout. No a právě kvůli tomu a pár dalším drobnostem dávám "Kandidátovi" jen 4 hvězdičky. Jinak by mohl mít klidně na pět. Celkově ale více než slušný thriller. ()

StarFsh

Najväčším problémom tohoto filmu je, že sa odohráva v dnešnej dobe. Mandžusko (susedilo s Kóreou) si cez druhú svetovú vojnu medzi sebou rozdelil Sovietský zväz a Čína. Už tento samotný fakt vysvetľuje mnoho o názve originálneho filmu, odohrávajúceho sa počas Kórejskej vojny. Napriek tomu, že sa všetci, čo sa zúčastnili natáčania tohoto filmu snažili, ako mohli, výsledok bohužiaľ úplne horí na chýbajúcej premise o studenej vojne. ()

fajntomas

Slušný sci-fi thriller, radši jsem moc nepředpovídal a překvapil mě poměrně vyrovnaný děj bez nějakých úletů. Teda větších. Je to sci-fi, takže docela ujetina komplet, jinak u mě dobrý. 75% ()