Im not there je film určený pre priaznivcov Dylana, ktorí majú jeho životopis podrobne naštudovaný a jeho tuctový filmový prepis by im nič nedal. Jeho osoba v podaní Balea a Whishawa je introvert, ktorý si žije vo svojom svete, odtrhnutý od reality. V podaní Ledgera a Gerea je to normálny chlapík ako ja, no a v podaní Blanchett je to zase extrovertný cynik. Takže aký nakoniec v skutočnosti bol a je? Možno je posolstvo filmu práve v tom, že je každým z nich. Okrem zábavnosti, spočívajúcej v identifikácii Dylana v týchto hereckých kreáciách film zaujme aj identifikáciou známych tvárí vo vedľajších úlohách. Moju dilemu, či slávne filozofické výroky známych umeleckých osobností niečo znamenajú, alebo sú iba výplodami stavov spôsobených rôznymi látkami, tento film nevyriešil. Ovládam chaos, ale ovláda chaos aj mňa? Som rád, že je moja mysel zbavená podobných pochodov. O živote Dylana neviem zhola nič, takže mi určite uniklo mnoho biografických faktov a súvislostí.(4.12.2012)

Jedno je zřejmé – pro diváky, kteří ví pouze fakt, že Bob Dylan byl nějakým zpěvákem ze šedesátých let, bude životopisný snímek hodně silnou kávou (komplikovanost i nesourodost děje běžný divák odkojený na přímočarém vyprávění při vší úctě nepobere). Řada odboček, drobných narážek, skrytých významů, nespočet odkazů, komplikovaných textů jeho písní a především množství více či méně provokativních hvězd ztvárňující zpěvákova alter ega dělají z už tak inteligentního filmu relativně náročnou záležitost, protkanou nitěmi dokumentu i fikce. A až překvapivě hodně na mě padala jistá zcizenost, protože upřímně přiznávám, že i když tu má všechno svůj význam, nejednou jsem se ztrácel. Drama s šesti výtečnými herci v hlavní roli tak utváří i sráží představu o samotném Dylanovi a jeho zásadní postavení v popkultuře. Herecky je to excelentní na několika úrovních, máme tu jedno z posledních filmových zastavení Heathe Ledgera i na tucet dalších hvězd a hvězdiček, které tak vzdávají hold mimořádnému folkovému talentu. Bezpochyby zajímavé uchopení, kterému ale něco chybí, aby si „zasloužilo“ místo v mojí filmotéce!!(27.6.2008)

toto je jedna z malo snimok ktoré potesia nie len oko ale aj ucho, preože hudba aku sklada bob dylen a aj skladal je svojska , netradicna a dokonala určite krásna pocta svojskému umelcovi , ktorý svetu hudby priniesol nieco co dlho hladala- jedinečnosť. a že vsetci herci boli genialni a to ani netreba písať(7.12.2007)

• GodComplex

Po predchozim fiasku rezisera Todda Haynese "Velvet Goldmine", ktery mu i samotny David Bowie bojkotoval a nedovolil pouziti jeho songu, ma "I'm Not There." alespon 1 plus prave ve vyuziti originalni hudby Boba Dylana. Ja osobne ho nemam rad, resp. jeho hudba i styl jdou total mimo me, takze to byla zajimava moznost jak se mu podivat pod poklicku a nechat se ve vice nez 2h stopazi presvedcit, ze to s jeho hudbou neni tak spatne. Je, jeho vidlacky projev v kombinaci s naprosto nezajimavou hudbou skutecne neni nic pro me. Film jako takovy tomu vubec nepomaha, neskutecne nezazivna, tahnouci se nuda, ktera mi muj 0% zajem o Dylana nezvedla ani o 1%. Slibny koncept, kdy 6 ruznych hercu hraje 6 ruznych Dylanovych personalit take vyjde naprazdno, protoze se v tomto pripade jedna vlastne jen o 6 nesympatickych verzi jednoho nezajimaveho zpevaka. Neni to o stylu, napr. Johnnyho Cashe a jeho country taky neposloucham, ale presto byl jeho biopic "Walk the Line" vyborny film, story jeho zivota chytlava a hudba v pohode poslouchatelna. "I'm Not There." byla jen nekoncici otrava a treti film Todda Haynese v rade, ktery hodnotim jednou hvezdou, coz mi definitivne potvrdilo nazor, ze patri mezi rezisery, kteri by to meli seriozne zabalit. 2/10(21.7.2012)

Zajímavý pohled na osobnost skvělého trubadůra. O jeho životě vám prakticky nic neřekene. Jde spíše o pokus rozebrat a přiblížit , poznat osobnost velkého člověka. A protože to je muž tolika tváří, je skvělý nápad ho ztvárnit několika herci. Četl jsem výhrady k westernové části, že je skoro zbytečná. Já bych to netvrdil, je jen vemi vyčnívající svým pojetím, mezi ostatníma, které jsou více střízlivé. Tento film dá asi mnohem více lidem, kterří jsou již obeznámeni se životem Dylana, a jelikož já nejsem - nebylo to proto tolik šokující. 60%(22.2.2009)

• - Pro role Boba Dylana připadal v úvahu také Adrien Brody. (FilmFan24)

• - Když Richard Gere objeví ve vagónu kytaru, jsou struny natažené pro praváka. Ve zbytku filmu je tomu naopak. (zigot7)

• - Celý film se točil v Montrealu. (Rocky62)