• GodComplex

Po predchozim fiasku rezisera Todda Haynese "Velvet Goldmine", ktery mu i samotny David Bowie bojkotoval a nedovolil pouziti jeho songu, ma "I'm Not There." alespon 1 plus prave ve vyuziti originalni hudby Boba Dylana. Ja osobne ho nemam rad, resp. jeho hudba i styl jdou total mimo me, takze to byla zajimava moznost jak se mu podivat pod poklicku a nechat se ve vice nez 2h stopazi presvedcit, ze to s jeho hudbou neni tak spatne. Je, jeho vidlacky projev v kombinaci s naprosto nezajimavou hudbou skutecne neni nic pro me. Film jako takovy tomu vubec nepomaha, neskutecne nezazivna, tahnouci se nuda, ktera mi muj 0% zajem o Dylana nezvedla ani o 1%. Slibny koncept, kdy 6 ruznych hercu hraje 6 ruznych Dylanovych personalit take vyjde naprazdno, protoze se v tomto pripade jedna vlastne jen o 6 nesympatickych verzi jednoho nezajimaveho zpevaka. Neni to o stylu, napr. Johnnyho Cashe a jeho country taky neposloucham, ale presto byl jeho biopic "Walk the Line" vyborny film, story jeho zivota chytlava a hudba v pohode poslouchatelna. "I'm Not There." byla jen nekoncici otrava a treti film Todda Haynese v rade, ktery hodnotim jednou hvezdou, coz mi definitivne potvrdilo nazor, ze patri mezi rezisery, kteri by to meli seriozne zabalit. 2/10(21.7.2012)

Moc pěkně vymyšlené ... jako bychom byli u vyvolávání fotky, jedna každá barva ve své vlastní lázni a dohromady .... dohromady se to asi nebude líbit těm, kdo Dylana nikdy nechtěli poznat nebo ho nemají rádi. Já s ním sice doma taky vytapetováno nemám, ale na jeho pohled na svět, formulace a móresy dost slyším. Jen bych doporučila jako předkrm Scorseseho dokument (spoustu věcí mi docvaklo dík němu) a komu by to nestačilo, tak ještě zákusek na doznění - Ashbyho Cestu ke slávě o Bobově idolu Woodym Guthrie. PS. asi po sté - Cate Blanchett si na hraní nehraje !(13.3.2008)

Fenomenálně natočený film, který jsem si s chutí pustil třikrát za sebou. Herci, hudba, vyřčené otázky a vůbec celková nálada snímku dělá z I´m not there určitě jeden z nejzajímavějších "hudebních" filmů, které jsem kdy viděl. I´m not there nesedne každému - ale o to víc si ho užije jednotlivec. 90%(10.3.2008)

Souhlasím s většinou místních příspěvků. Takový výstřelek, originální paskvil, citová míchanice z šílených vajec zfetovaných slepic. Nelíbilo se mi, že každému příběhu byla dána rozdílná váha, rozdílný přístup. Nejvíc pak tedy z celého "dokumentu" vystoupili Heath Ledger a Cate Blanchett. Pěkná vzpomínka na hudební velikány při poslechu písní, citový rozpor při vyprávění jejich příběhů. Jako obraz Jacksona Pollocka, jako jazzová skladba. Smíchané a pozpřeházené, improvizované. Na úkor smysluplného a divácky přijatelnějšího děje nám tu zbyl poněkud přehnaný důraz na originalitu. Vcelku zábavné, ale jen jednou. Člověku to dojde, když už se blíží konec a z příběhu v něm moc nezůstane. 65%(10.2.2012)

• UncleG

Bob Dylan: o všem a o ničem. Před sjetím šesti tváří Boba Dylana jsem o zmíněmém borci věděl leda tak velikánskou prdlačku. Inu... A při závěrečných titulcích ta zmíněná "prdlačka" nebyla o nic menší. Tahle zvláštní podívaná na mě působila jenom jako soustava obrazů, nicneříkajících momentů vytržených z něčího života, alegorickejch výjevů bez širšího rámce... a haldy z kontextu vytrženejch citátů, z nichž se tím pádem staly jenom prázdný hesla. Přes plejádu vynikajících herců v hlavní roli se mi navíc naprosto nepovedlo nějaké osobní sblížení s panem šesterečným Dylanem. Suma sumárum: Dva bodíky za nápad. Ostatní zmizelo v nedohlednu.(29.6.2011)