Tlumočnice Spojených národů Silvia Broomeová (Nicole Kidman) zaslechne rozhovor o plánovaném atentátu na hlavu jednoho afrického státu. Agent Tobin Keller (Sean Penn) z americké tajné služby, který případ vyšetřuje, Silvii už od počátku podezřívá, že neříká celou pravdu. Silvia si začíná uvědomovat, že se stala novým terčem atentátníků a ze všech sil se snaží jejich plány překazit. Než jí ale někdo uvěří, může být už mrtvá. Tlumočnice režiséra Sydneho Pollacka (Firma) v sobě dovedně spojuje všechny přísady, které patří do správného thrilleru: napětí i akci, chytrý příběh a skvělé herecké výkony držitelů Oscara Nicole Kidman a Seana Penna. (Magic Box)

Terva

Střihové perverze - 1, Ve scéně, kdy Nicole Kidman poprvé mluví se Seanem Penem o rozhovoru, který vyslechla, mění se jí ofina. Jednou ji má přes celé čelo i přes oko, v druhém střihu ji má zcela stranou. 2, Když Sean Penn vypráví Nicole Kidman o smrti své ženy, má Nicole chvíli límec dole, chvíli nahoře a pak zase dole. 3, Perfektní účes Seana Pena se během filmu skoro ani nehne, ale pokud se na jednotlivé scény zaměříte, tak se stane, že jeho ofina se mění dost často. ()

moviesfan

Po herecké stránce jsem velmi spokojen. Vždyť se jedná o herecká esa, která prostě umí. Příběh je napínavý, zavede nás do politického dění, které je zajímavé, vcelku promyšlené, ale chybělo mi více spádu a dynamičnosti. ()

Blofeld

Pro mě zatím nejlepší letošní snímek spolu s Hotelem Rwanda. Oba hlavní představitelé jsou naprosto úžasní (Pennovi nevíc zdařile přihrává Cathernine Keenerová) a ačkoliv je pro moderního diváka nejspíš moc pomalý, mně naopak poklidné tempo vyhovuje. Dialogy jsou vyloženě výtečné a na scénu s autobusem hned tak nezapomenete. Jen se teď nemůžu dočkat, až vyjde na DVD, protože některé indicie jsem nepochytil. ()

svik

Tento film jsem dlouho sháněl poněvač jsem od něj dost očekával a dostal jsem monohem více. Nejprve k obsazení hereckému - Nikol zahrála svou roli ber problémů je to vynikajíci herečka a zahraje témeř cokoli něco jako Naomi Wottsnová, větší strach jsem měl z Seana Pena ten jsem si myslel že byde mít s vypořádáním tohoto filmu menší problémy ale dopadlo to v celku slušně. Kfimu filme jsem si ze začátku myslel že bude spíše městsky naladěn a navnadí atmosféru typicky Newiorskou ale mílil jsem se a upoutal mě námět propojit inteligentní civilizaci a domorodé kmeny...Tobylo super. Celkový dojem hezký a dost povedený scénář jistě byl neobyčejně namáhavý protloukat se tolika jazyky .......hodnocení 2 ()

Bubble74

Sydney Pollack velmi precizně utahuje šroubek napětí a duo Kidman/Penn ho v tom svými intenzivními výkony výtečně podporuje. Opravdu podařený politický thriller. Tehdejší generální tajemník OSN Kofi Annan dal osobně souhlas k natáčení v budově organizace. ()

Marek1991

Vymyslená udalosť, ale veľmi kvalitne, nerobí to zbytočný marketingový rozruch. Ohľadom pomsty a zabíjania to je veľmi múdre. Trochu ma znepokojovali mnohé náhody, ale vždy sa nejak obalili a ukázali, že aj tak môže byť. Kidman a Penn sú skvelá dvojica a výrazne robia film, scenár je múdry a šikovný, plus hudba zo štýlom zaujímavého thrilleru, ale film je skôr o dialógoch a tie sú veľmi múdre. Najviac však ten ohľadom toho, že Zem už takmer nie je o krajinách, ale skôr o spoločnostiach, korporáciách, do toho neskoršie rozčarovanie z výzoru kapitalistického New Yorku, ktoré však nesprávne vraví človek, čo sa mal zmeniť z humanistu na vraha. Vysoko kvalitný film, detaile až profesorský, keďže som sa do toho zapozeral, ani som sa veľmi nenudil, ale cítil som že to nie až tak svižné, vytrhovali to momenty ako keď sa sledovaná nechala zviesť tým, čo ju sledoval. Nechápem však, čo bolo na tomto filme okrem obsadenia tak drahé, nejednalo sa o žiadny Armageddon. Inak som sa pri tomto filme zamyslel prečo sídlo OSN musí byť zrovna v New Yorku a prečo tieto inštitúcie ako Medzinárodný súd z Haagu a iné sídla z New Yorku nemôžu byť na jednom mieste a to na nejakom aspoň trocha neutrálnom ako napríklad Švajčiarsko. Američania majú takto mnohé príležitosti na mnohé veci. Späť k filmu, taktiež tie viditeľne upravené, či vymyslené fotky trocha rozrušovali, celkovo žiadna výrazná povrchnosť, je to kvalita. ()

Ajinka126

Velké zklamání. Hlavně Kidmanová byla dle mě nejslabším článkem filmu a to mi celý ten příběh přišel "zbytečný". Celé se to zbytečně táhlo, vzájemné dialogy mezi Kidmanovou a Pennem byly nepříjemně přechytračené. Celou dobu mě to jen štvalo.. a musela jsem se ještě na ten její nepříjemný výraz. ()

spaceboyCZ

Jeden z nejnudnejsich filmu Mr. Pollacka. Postaveny pouze na dialozich, mnohdy se zmatenou kamerou. Mr. Pollack umi lepsi filmy, mnohem lepsi. ()

NinonL

Hodně nevěrohodné situace i osoby. Upovídaný a uplakaný agent tajné služby, vysoký politik v MHD (pochybuju, že i v Africe mají Radka Johna). Zajímavé prostředí, jinak nic moc. Po výborných a dobrých Pollackových filmech tentokrát bída s nouzí. ()

Turiec

Politický triler našťastie bez prehnaného množstva akcie s výbornými hereckými výkonmi. Scenáru by sa dalo vytknúť viacero vecí, ale v podaní Nicole Kidman a Seana Penna je to stráviteľné. ()

Pan Filuta

6/10 Tak já nevím. Strašně nevyrovnaný film. I když je N. Kidman moje oblíbená herečka, tato role ji moc nesedla. Nechtěl jsem to napsal, ale dost jsem se u toho nudil.... ()

katasta

Nejsem sice žádný přeborník na politické záležitosti, ale zápletka tohoto filmu mi přišla dost přehnaná a možná i trochu překombinovaná. Když jsem se na konci filmu rozvzpomínala na dění na začátku filmu, nějak mi to do celkového dění a plánů politiků i teroristů nezapadalo. To si zasloužilo hvězdu dolů z mého hodnocení. Na druhou stranu je to docela zajímavé téma a Nicole Kidman tu s tím přízvukem předvedla parádní výkon. ()

Historik

Čtyři hvězdičky jsou trochu protekční, popravdě je to mezi třemi a čtyřmi, ale mám velmi rád Pollackův styl, dobře se mi na to dívá, takže mu dokážu odpustit, že to někdy zbytečně natahuje. ()

Laxik

Fajn thriller, ale až na jistou z prvu nečekanou angažovanost hlavní hrdinky to má k dokonalosti hodně daleko. Nakonec i ta minulost Nicole Kidman a její zapletení do celé věci jsou podány až moc ploše a její životní tragédie se vás nedotkne tak, jak by mohla, či spíš jak by měla. ()

Riddick77

Nechápu, že mi tento politický thriller tak dlouhou dobu vzdoroval. Lépe řečeno mi někde zapadl, protože se jedná o výborný snímek, kterému malinko podráží nohy velmi, velmi optimistický až romantický závěr. Nicméně ona sama pointa je vyřčena už mnohem dřív, než v absolutním závěru, takže to zas není až takový problém (problém závěru je v jeho doslovnosti). Lepší hlavní dvojici hrdinů těžko najdete, což znamená absolutorium pro Nicole a Seana. 9/10! ()

numi

Sean Penn a Nicole Kidman. Dva důvody, kvůli kterým stojí tento snímek za shlédnutí. Nebýt jich, tak už snad žádný jiný ani nezbyde. Ale ono by to bylo nefér, pokud by byl snímek souzen tímto způsobem, protože on totiž byl takto zamýšlen. Stokrát omleté a nezajímavé klišé zbavme všech chyb, zabalme do vizuálně nadherného kabátu a nechme zahrát takovým velikánům jako jsou Sean Penn a Nicole Kidman. Pokud to všechno prohlédnete, budete zklamáni. Celému filmu totiž chybí nějaký silný okamžik. Ten nakonec přijde, ale pouze na DVD a to v alternativním závěru. Pokud by takhle vypadala konečná verze, tak bych i čtvrtou hvězdičku přidal. [říjen 2005] ()

Her0.89

Jestliže je film napínavý a akce střídá akci, ať si klidně trvá dvě hodiny. Ale u filmu, který není ničím převratný, to není zrovna nejlepší řešení. Místy je to pěkná nuda, která je občas protkaná nějakou tou lepší scénou. Vynikající Sean Penn a nadprůměrná Nicole Kidman dělají film lepším. Film pojednává o africké politice, ale z jiného pohledu než ostatní. ()

Vojcl

Spíše průměrný politický thriller "ze staré školy", na jaké jsme od Pollacka zvyklí. Zdařilá režie a hvězdné herecké obsazení zachraňují slabší scénář, jenž je zhruba od poloviny snadno předvídatelný a v závěru se bohužel nevyhnul několika tradičním klišé. Děj je však poměrně napínavý i bez velkého počtu akčních scén a udrží tempo až do konce, takže fanoušky žánru rozhodně nezklame. ()

kaylin

Překvapivě další film s Nicole Kidman, který mě bavil. Jaký byl ten předchozí? Asi příliš roztahaná "Austrálie". Jenže v tomhle případě to není hereččiným výkonem, ale výkonem hereckým. Sean Penn je prostě frajer, který, překvapivě, dokáže dobře zahrát i ostříleného specialistu na ochranu osob, který má pořádné rodinné problémy, respektive traumata z rodinného života, která ho provázejí. Celkem hluboká postava, která je ale scenáristicky podána docela mělce a její hloubka zde neslouží žádnému účelu. Škoda. Více je zaměřeno na Nicole Kidman, která je tlumočnicí z afrického jazyka, který zná asi osm lidí v Americe. Jako tlumočnice je jednou náhodou svědkyní toho, jak někdo chce někoho zabít. Slova jsou pronesena právě v jazyce, kterému rozumí ona. Trochu moc náhoda, ale dobře. Tohle je přece Sydney Pollack. Na filmu je hodně vidět, že měl schopného režiséra a je postupně veden až ke svému konci, nutno říct, že poměrně dobrému, přijatelnému. Na druhou stranu je dle mého názoru poměrně málo vytěženo z tématu afrických diktátorů. Film mohl být v tomto směru mnohem drsnější, méně umírněný. Děj se však nezaměřuje pouze na afrického diktátora, jehož vláda není přijímána právě jako lidská a mírumilovná, ale hlavní postavou stále zůstává žena s tváří Nicole Kidman. Její ženský prvek, žen, která se snaží postavit osudu, aby se postupně objevovala její temná minulost, je poměrně zajímavou, na druhou stranu mohl být ještě větší prostor věnován i postavám dalším, především pak Seanu Pennovi, jehož ochránce rozhodně není tak patetický jako ten Costnerův. Od filmu čekáte, co vlastně přijde v závěru, abyste nakonec odcházeli z pocitem docela dobře odvedené práce. Jenže jsem si stejně říkal, že tomu chybělo trochu víc citu, trochu víc emocí, které by se přenesly i na diváka. Výbuch autobusu, velmi silná scéna, byl prostě jen strašnou událostí, která se ale dala očekávat. Něco muselo děj eskalovat. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/prada-tlumocnice-sveraci-kazajka.html ()

Politika Sydneyho Pollacka

Politika Sydneyho Pollacka