Tlumočnice Spojených národů Silvia Broomeová (Nicole Kidman) zaslechne rozhovor o plánovaném atentátu na hlavu jednoho afrického státu. Agent Tobin Keller (Sean Penn) z americké tajné služby, který případ vyšetřuje, Silvii už od počátku podezřívá, že neříká celou pravdu. Silvia si začíná uvědomovat, že se stala novým terčem atentátníků a ze všech sil se snaží jejich plány překazit. Než jí ale někdo uvěří, může být už mrtvá. Tlumočnice režiséra Sydneho Pollacka (Firma) v sobě dovedně spojuje všechny přísady, které patří do správného thrilleru: napětí i akci, chytrý příběh a skvělé herecké výkony držitelů Oscara Nicole Kidman a Seana Penna. (Magic Box)

Fiftis

Vcelku pôsobivý thriller z politického prostredia. Určite zaujímavý námet, aj keď ku koncu už je to mierne zdĺhavé a nereálne. Tento film by rozhodne nebol tak dobrý, keby v ňom nehrali hlavné role Sean Penn a Nicole Kidman. Bez nich by to bolo o ničom. Je tu skĺbené množstvo klišé ktoré už bolo niekoľkokrát sfilmované a tu sa im dostáva len exkluzívneho prevedenia. Ako celok je to však príjemný film ktorý vás udrží v pozornosti. ()

ajuska

Řemeslně velmi dobře udělaný film, jehož zápletka rozhodně není nijak špatná, ale přesto je to dost nuda, která vůbec nedokáže vtáhnout do děje. Působí to hrozně "odosobněně". ()

Big Bear

Standardní thriller o pronásledované tlumočnici OSN. Jelikož jí byla Nicole Kidman, kterou můžu na všechny způsoby bavilo mně to víc, než filmy s podobnou politickou zápletkou... Slušný průměr . * * * ()

Deimos

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 1/10 Efekty 5/10/// +Nicole Kidman, námět, občas atmosféra -téměř žádná hudba, tiché dialogy, příliš dlouhá stopáž/// Docela makačka na bednu, teda hlavně z počátku. Později jsem trošku rezignoval. Ve filmu září Nicole a spojením do dvojice s Pennem to mezi nimi pěkně jiskří. Ale nebýt jejich hereckých výkonů a scény v autobuse, tak by film vyšuměl úplně do ztracena. Děj povyšuji nad průměr jen životní příběh hlavní hrdinky. Řekněme, že je zajímavý, přesto trošku o něčem jiném než jsem předpokládal. Tichý dabing, zvuky a téměř žádna hudební kulisa, však přes zvýše zmíněné může zapříčinit nudu./// Celkem 52%/// ()

Disk

Sydney Pollack se svým posledním filmem rozloučil s diváky maximálně důstojně. Tlumočnici ocení především lidé obdivující sedmdesátkové thrillery. Ostatně párkrát si vzpomenete na Pollackovy Tři dny Kondora, aniž byste upadli do přehnané nostalgie. ()

misterz

Šedivý politický thriller, plný nudných kecov o politike dodržiavania ľudských práv, jednoduchej príbehovej kostry na báze prípravy atentátu, krívd minulosti a pod. Nuž skrátka, Pollack objavil Ameriku, myslím to ironicky samozrejme. Ako keby nikto nevedel, že OSN bola, je a vždy bude len taká šaškáreň. Ani v rovine osobnej drámy pani tlmočníčky ma to nejak výraznejšie nenadchlo - šedivé, nezáživné a hlavne ma dosť často štvala naivita hlavnej hrdinky. A S. Pennovi som tu jeho melancholickú melodrámu na báze tragédie a hrdinstva nezožral. Ale snažil sa, len mi to neviem prečo prišlo v jeho podaní trápne. Skrátka aby som to skrátil, celý scenár je nuda ako Brno. Jediné, čo za niečo stálo, bola slušná réžia a niektoré herecké výkony. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

Javert

Ani ne tak nudné, jako obyčejné. Ano. Od Pollacka jsem určitě čekal o dost víc. Aspoň že Sean Penn nezklamal... ()

k212

Ne a ne. Tlumočnice rozhodně není průměrné drama. A to nejen díky výborné starosvětské náladotvorné režii Sydneyho Polacka, ale díky silnému příběhu a nadprůměrným hereckým výkonům. Nevím ... ale děj mi rozhodně nepřišel odhadnutelný, natož pak stupidní. Naopak trochu jiné prostředí diváka dost nutí být pozorný, neboť stačí přeslechnout jméno nebo jakoby mimochodem prohozenou poznámku a děj se stává nepřehledným, nebo možná právě jakoby moc jednoduchým. Pravda ten závěr, jediná má výtka směřuje právě k němu, ale nic jiného se vskutku vytknout nedá. ()

kingik

Nesplnilo to moje očekávání a s hereckými esy, jako jsou Nicole Kidman a Sean Penn, se dalo rozehrát opravdu víc, než jen nudné drama se slabými akčními scénami. Mé hodnocení: 40% ()

Legas

Zbytečně překombinované, na mě příliš politické, závěr se mi nelíbil, ale je to pěkně natočené. Zvlášť chválím střihače. ()

IQ Tiqe

Dvě třetiny filmu houstla atmosféra, napětí, situace se zamotávala a já se náramně bavil, fakt paráda. Pak přišel zlom, změna tempa a předchozí poutavost šla o řád dolů. A zabil to tuctový závěru, který na mě působil až trapně; nebýt něj, bylo by to za 4*. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 7 | humor 0 | akce 3 | napětí 4 | pustil bych si znovu 6 ()

dzej dzej

Tuctový thriller s množstvím racionálně nezdůvodnitelných scén, klišé (policajt s osobní krizí) a jednostraných a chybných nahlížení na realitu (USA jako bezpečná země dokonale chráněná FBI versus pučistická chaotická džungle fiktivní (!) republky Matobo). Kromě dobrého ústředního hereckého páru stojí za zmínku rolička režiséra Sydneyho Pollacka (vedle režírujících herců existují i hrající režiséři... Hitchcock, Scorsese, Truffaut, Fassbinder, Shyamalan a mnozí další) a také (smutná) účast Catherine Keenerové, která se z femme-fatale amerického nezávislého filmu stala spolehlivou přihrávačkou ve vedlejších rolích (Simone, 40 let panic, Capote...). Je pomsta pohodlná forma zármutku nebo chutná nejlépe za studena? ()

Anderton

Príjemný konspiračný triler z hviezdnou dvojkou. Bohužial takýchto filmov je dosť a na to, aby z nich Tlmočnica vyčnievala, potrebovala by výraznejšiu a menej predvídatelnú pointu. Chvílami je to napínavé, dobre sa to pozerá, ale rýchlo vyprchá. Pollack politické trilery vie, to zase vieme my, takže očakávania boli trochu vyššie. Ústredná dvojka pripomenie Redforda s Dunawaykou z Troch dní Kondora, tu je ale hlavná postava žena. ()

Rembrant

Zajímavý politický thriller, který má zpočátku velice slibně nakročeno, avšak poněkud zdlouhavý průběh a tuctový konec mě zklamaly. Kidman i Penn odvedli skvělý výkon, ale nezáživný scénář nezachránili. ()

swamp

Nicole Kidman a Sean Penn..jedni z nejlepších herců současnosti rozjíždějí politicko-osobní hru. Tento thriller mě opravdu oslnil, ale nemůžu opominout závěr, ve kterém Silvia donutí Zuwanieho číst ze své knihy..jako pěst na oko! ()

meave

Ďalší z pohľadov na genocídu, tentokrát prostredníctvom prežitku jednotlivca – pohľad na problémy Afriky bez nej, viacmenej postrádajúci zábery na mŕtve telá a vraždenie, však nič neuberajú z dramatična. Podstatou je slabosť – mocných aj tých, čo trpia. Bezmoc riešiteľov i bezzubosť veľkých spoločenstiev stojí oproti ich okázalosti. Krehkosť Nicol iba zvýrazňuje tento fakt. Nie nedôležitou súčasťou doplňujúcou politický príbeh sú osobné príbehy hlavných postáv. Spolu tvoria vyvážený snímok v ktorom sa chvíle napätia striedajú s uvoľňujúcim pokojom a vznikajúcou blízkosťou. Medzi riadkami sa skrýva to, čo Hotel Rwanda kričal nahlas – mierotvorné organizácie sú iba lesklé mydlové bubliny. V skutočnosti je každý SÁM! ()

Campbell

Kidman to sice zahrála skvěle. To samý i Penn. Ale bohužel příběh se táhne a některý scény jsou dosti nudné. Ale i tak se jedná o kvalitní politický film. Moje nej. scéna je ta v autobuse. ()

nascendi

Z priemeru iba niekoľkými scénami vybočujúci, rozvláčny a rýchlo zabudnuteľný film. Poteší fanúšika Nicole Kidman alebo Seana Penna. Tí však svojimi výkonmi dokázali zakryť nedostatky scenára a rutinu režiséra iba sčasti. ()

Rocky62

Není to poctivých 5*, ale mohu s jistotou říci, že jsem velmi... velmi spokojen. Patřím mezi milovníky Pollackovy režie a myslím, že nejsem jediný, kdo si myslí, že tento skvělý režisér, který se nebál žádného tématu šel do každého svého filmu, ať už se jednalo o politický provokativní thriller či romantický film, s velkým odhodláním. Svou režisérskou kariéru zakončil dle mého názoru velice úspěšně. Čest vaší památce mistře! 85% ()

Politika Sydneyho Pollacka

Politika Sydneyho Pollacka