Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

choze

"HLOUPÁ BÍLÁ HOLČIČKA SI HRAJE SE SAMURAJSKÝM MEČEM." Je radost sledovat film režiséra, který miluje filmy, má nakoukáno, umí točit a královsky si to užívá. Oba díly KILL BILLA jsou filmařsky po všech stránkách mimořádně vymazlené - Tarantino umí napsat zábavné dialogy, obsadit zajímavé herce, natočit parádní akci, vyhrát si kamerově, zvukově i hudebně (povypůjčovaný soundtrack) a celkově má nápadů na rozdávání. Nesedí mi snad jen občas příliš pozvolné tempo v druhém díle, pubertální smysl pro humor, přílišné pomrkávání na diváka a splatterová grotesknost. ()

Segrestor

SPOILER. Kill Bill by byl jen další film, kdyby nebyl Bill zabit. Kdyby ho byl někdo jen zmydlil, tak by byl, ale protože Bill byl zabit, byl to film poslední. Ale kdyby nebyl Bill debil a nebyl by ho někdo zabil, nebyl bych byl vybral k psaní tento styl a byl bych býval rovnou vyblil, že ten všudybyl Bill se vrátí. Nevrátí se, přátelé. Bill byl zabit a věnec mu vil Will, jediný, kdo mu zbyl. KONEC SPOILERU. ()

Sarkastic

„Snažil sem se vypátrat ty, který sem podezíral, že tě zabili. Takže najdu tebe, a co nezjistím? Nejen že nejsi mrtvá, ale navíc si bereš nějakýho blba. A jsi těhotná. Zareagoval sem nepřiměřeně.“ Ano, Bill prostě jen zareagoval poněkud nepřiměřeně…Už od úvodní promluvy k divákům jsem podvědomě začal cítit, že druhý díl bude v něčem jiný. A byl. Dvojka je víc vysvětlovací, divák se dozví, co se vlastně stalo mezi Beatrix a Billem, kde Kiddo přišla k určitým schopnostem a vůbec jejich společnou historii. Oproti prvnímu dílu je míň akce a přímočarosti, ale zas přibylo na (povedených) dialozích, překvapeních a „příběhovosti“. Technická stránka je znovu parádní, soundtrack ještě „vymazlenější“ (a to jsem myslel, že už to po jedničce ani nejde). Ale znovu mi několik míst (např. trapné nachytání, hrabání hlínou, těhotenský test či podivné fungování séra) brání k udělení plného počtu, což je škoda, protože některé pasáže (suverénně vede stylový Pai Mei a celé setkání s ním) se opravdu povedly, a třeba David Carradine byl naprosto přesný. ()

Dudek

Kill Bill: Vol. 2 se zdá být úplně jiným filmem než jeho první část, nejen že na sebe nenavazují, ale také se soustředí každý na jinou rovinu příběhu a ukazují nám charaktery postav tak jak je neznáme, což naštěstí díky nechronologickému seskupení filmu nijak neškodí. Černá Mamba pokračuje ve své pouti za pomstou, ale tentokrát nás nečeká krvavá řež, ale mnohem prokreslenější příbeh s tučnější dějovou linkou, dozvíme se mnohem více z Nevěstiny minulosti a hlavně se seznámíme s postavou, jejiž tvář nám byla v původní části přísně tajena, Billem. Je zvláštní, že čím více toho o jednotlivých postavách víme, tím více nás Quentin Tarantino, jenž tentokrát vsadil spíše na douhé dialogy a svůj oblíbený humor, překvapuje. V ten moment, kdy se zdá, že je dobojováno si nelze povšimnout, že ještě nenadešel čas na konec příběhu, ale režisér jej jinak nenatahuje, naopak nechává film žít svůj vlastní život a úrvky z něj nám předkládá, přičemž nezapomíná vytahovat esa z rukávu a dokazovat nám, že co se koncem zdá být jím rozhodně není. Mamba totiž dokončí svou pomstu až když dořeší své vnitřní problémy a je osvobozena, její život pak začne dávat smysl a my pochopíme, jak blízká si je v současnosti a minulosti a zároveň začne dávat smysl i její dlouhá cesta, jenž se na konci může někomu zdát přehnaná a nedůležitá, jen jako linka, díky které režisér vyprávěl příběh a nakonec ji nechal zaniknout, protože se stejně ukázala jako věc, které Mamba nakonec lituje, protože putovala z důvodu, který nebyl opodstatněný - což ovšem sama neví - i když jeho část nejspíše ano, a někomu jako nejpodstatnější část příběhu, jež na konci buď vyvrcholí nebo padá spolu s ním. Ať příběh pochopil jakkoli, jistě dokázal ocenit režisérovu zručnost a rozhodně nezalitoval času který s Nevěstou ztrávil, protože rozhodně nebyl promrhaný. ()

Gilmour93

Volume 1 je Kill, Volume 2 Bill, tzn. nejdříve zabíjení, potom mluvení. Pasáže se zdánlivým loserem Madsenem a arogantním mandarínským staříkem s pletací jehlicí ve vlasech Pai Meiem vynikající, stejně tak nástup té vražedné čtyřky před kapli ve stylu nástupu Frankovy bandy v Tenkrát na Západě. Škoda jen, že se v poslední objasňující půlhodince ukázalo, jak moc rád režisér poslouchá repliky ze svého scénáře. Sečteno a podtrženo, za studena servírovaná pomsta Beatrix Kiddo zvané Nevěsta, či chcete-li Černá mamba je jasný důkaz Tarantinova vydobytí pozice autora, který si točí, co chce a jak se mu zamane a vy to buď milujete, nebo tím pohrdáte, ale nikdy to nepřehlídnete.. ()

Mertax

Deadly viper assassiation squad. Démonický Pai Mei a dokonce i zmínka o komiksech (Spiderman, Superman). Ale už ne tolik cool tepláková souprava. :p ()

Lynn

Vivat Quentin ! Ave Quentin ! Po trošičku slabší jedničce přichází geniální dvojka. Nenacházím slov - David Carradine, mistr Pei Mei, Uma Thurman a další...Rozhodně jeden z nejlepších filmů, které jsem viděla. ()

Aluska88

Quentin Tarantino je ten nejgeniálnější šílenec, jakého jsem kdy na filmovém plátně zatím poznala. Neměla jsem ho ráda. Skoro jsem ho nesnášela, jenže pak jednou dávali v TV Kill Bill a já si řekla, že bych tento kult konečně měla vidět. Byla jsem fascinována a s Kill Bill 2 jsem byla doslova hypnotizována. Začala jsem se o něj více zajímat, přečetla o něm knihu Palba od boku a utvrdila se v tom, že člověk jako je on, je jen jeden a rodí se jednou za generaci. Jeho představivost, nápady a náměty na jeho filmy jsou neskutečné, stejně jako jeho osobnost. Kill Bill 2 je skvostným dovršením jedničky a vysvětluje se tu vše, co Vám v prvním díle možná uniklo, či zůstalo nezodpovězeno. Ne taková krvavá jatka a akční nářez jako jednička, ale mnohem více vyzrálejší a osobitější, s detailem na postavy a dialogy. Originální scénář, jedinečné a nezapomenutelné dialogy, zasazené do působivých a excelentních scén. Fenomenální postavy a jejich herečtí představitelé. Charismatický "béčkař" Michael Madsen coby Budd, jednooká Elle Driver v podání rovněž "béčkařky" Daryl Hannah a další. And... that fascinating soundtrack. One of the best of all time. "Ty tvrdíš, že důvod, proč neděláš práci, za kterou tě platím je, že tu nemáš co na práci?", "Protože nemám kozy tak pěkný a velký jako ty, nedokážu si představit, jak moc to musí pálit, a ani to vědět nechci." ()

genetique

Ja si proste nemôžem pomôcť. Videl som to dvakrát, oba diely a stále nemôžem pochopiť, prečo si na tom všetci tak ulietávajú. Ako som už povedal. Krásne farby, kamera, no čo sa týka vecnej stránky a z pohľadu zábavy je to podľa mňa dosť priemerné. Príjemnou bola rola rola Kung Fu Billa (David Carradine). 65%. ()

molotov

Skvělý film, ale rozhodně ne hustý akční nářez, jak Tarantino sliboval. Z Billova umění nevidíme prakticky nic a co mě nejvíc zklamalo, je absence závěrečného souboje. V podstatě není ani ve dvojce skoro žádné kung-fu, na které jsem tolik těšil. Film je to mimořádný, ale jiný než Tarantino sliboval. ()

ScreamJay

Film musí mít duši, no a Kill Bill 2ka duši mečů, krve a seťatých končetin vyměnila za duši slov, frází a nekonečných úvah na téma zabíjet či nezabíjet. Po akcí natlučené jedničce tak dvojka zvolila cestu menší originality a pocta asijskému bojovému průmyslu se tak zvrtnula do krajiny instruktážní. Tarantino sice dovedl sérii do zdárného konce, ovšem cesta byla více než trnitá. Dialogy a postupné odkrývání zpočátku zamlženého děje nemá chybu. Nejde předem říct, proč ten či onen jednal tak či onak. Bojové scény a jejich četnost jak už jsem avizoval klesla na minimum. Mistr Pai Mei je tak jediným bodem připomínajícím čínské, hongkongské a jim podobné filmečky. Uma Thurman, jejíž chodidla znám snad díky Quentinovi nazpaměť, jest tak hlavní devizou celého druhého dílu. Měl sem původně za to, že jí budou ostatní přinejmenším sekundovat, ale jak vidmo, v jedničce minimálně účastnící se David Carradine si chce prostor dvojky udržet povídáním, pokecáváním a rozumováním, Madsen hýří zabijáckými nápady, ale je spíš jen dobře nasazenou loutkou a jedině Daryl Hannah se tak pořádně chopí samurajského nástroje a jde si pokecat z ostří do ostří. Rozhodně práce kamery nezklamala a i když jsem tu postrádal v jedničce dokonale zařazenou anime složku, úplně zklamaný nejsem. Závěrečný frontální útok na city tak trochu potlačuje únava z pojmu informací z úvodu a ta milá dívenka, dceruška Beatrix, sledující televizní krváky tak nedostála svému zaslouženému uznání. Sám o sobě by dostal tenhle film 4 hvězdičky, ale proto, že staví na skvělé jedničce a příběhovou linii, které nebylo učiněno za dost prímově doplňuje, dávám 5ku. P.S.: Ovšem proč dostal Samuel L. Jackson tu roli neroli, to nějak moje filmoškeble nepochytila. ()

Le_Chuck

Pomalé a ukecané. Je to o tie dva puntíky slabšie ako jednička, ale vzľadom na to že ta je genialna (******) nemôžem inak. Asi mám pre Tarantina slabosť. Kill Bill 1+2=5 (ľahká metematika). ()

Kaka

Tarantino je velice originální. Jeho režisérství je patrné každičkou vteřinou. Ať už jde o řemeslnou stránku filmu (černobílé pasáže, kreslené části atd.), či obsahovou. Více než krvavé řeže se Tarantino zaměřil na to, co dělá film filmem (dialogy, postavy atd.) a dobře udělal. Uma Thurman je skvělá, David Carradine je suprový padouch a celé je to velmi stylové. ()

Spiker01

Až nedávno jsem zjistil, že jsem asi jediný na světě, kdo si nejenže nemyslí, že jsou oba filmy stejně dobré (což by z principu odpovídalo, když byl uměle rozdělen Miramaxem, povinně pustit Whole Bloody Affair nebo jinou fanouškovskou verzi), ale že druhá část je mnohem lepší (a jednička nestojí vůbec za nic, ideálně). Pro mě je prostě dvojka zásadně horší film a nejspíš to bude kvůli zasazenému prostředí (Japonsko X Nové Mexiko, c´mon)...a taky je tu méně akce. A to přesto, že se v první části samotný Carradine zjeví jen v siluetě a vynikající (naposled) Uma Thurman vybíjí pouze jeho vražednou bandu. Protože když už se tady konečně objeví, tempo hrozně zvolní a není to prostě tak našlapané. Absolutně nemůžu pochopit, že se tak rozcházím s názorem lidí, co stihli Kill Billa v kině, ale už to tak bude. Nechť mi napíše ten, kdo to má stejně...uděláme opozici. ()

Radko

Po akčne nadupanej jednotke s minimom deja ale s ohromujúcou formálnou stránkou (takže rozvinutejší príbeh nejako zvlášť nechýbal) prišla dvojka. Pripadala mi zbytočne ukecaná, namiešaná z rôznych citácií a pritom nepriniesla veľa originálnych scén. Zmŕtvychvstanie bolo vyložene odfláknuté, rovnako aj niektoré súboje. Počas ich sledovania sa miestami dostavoval pocit nudy. Výsledok: dobrá akčná dráma so zopár silnými momentami. ()

Eddard

Tarantino najednou hooooodně uklidňuje tempo, ta tam je strhující akce. Krvechtiví budou možná trochu smutní, ale tam kde Tarantino šetří hemoglobinem, nasazuje infuzi elektrizujícího příběhu, charizmatického vyprávění a charakterového herectví. Opravdu nedokážu posoudit, co mi sedělo víc. Nejspíš o malý ždibec právě druhý díl. Stojí a padá na dialozích a příběhových zvratech - a to Tarantino umí, tohle mu nikdo neupře. A David Carradine je mistr, jen co je pravda. 90% ()

castor

Dva zářezy na pažbě už má, tři jí ještě zbývají. S bravurou mistra, který pokleslých filmů viděl víc, než o kolika mnozí pouze slyšeli, se Quentin Tarantino vrací po jedničkové řežbě a znovu se nezapomněl bavit. Ač je napodruhé meditativnější, delší, pomalejší, utahanější, chcete-li, předkládá několik lahůdkových sekvencí (pohřbení zaživa, oko Daryl Hannah, Pai Mei) a otěže filmu vede opět velmi pevně. A to, co mnohým mohlo vadit v jedničce, tedy pořádné prokreslení charakterů, tady napravuje. A nechává dýchat dialogy. A ty tehdy (dnes už trochu, sorry, vyčpělý filmař) uměl náramně. Fanoušek osobité tarantinovské nadsázky prostě musí být spokojený, jednička byla efektní, dvojka je vyzrálá. Za oba díly díky moc. ()

ClintEastwood

Quentin Tarantino měl tento projekt v hlavě, už když natáčel kultovní Pulp Fiction. Když se konečně po letech pustil do realizace a Kill Bill natočil, studio usoudilo, že film je moc dlouhý a stopáž víc než 200 minut, je nepřijatelná. Tarantino se tak rozhodl film rozdělit na dvě části, protože nechtěl některé scény vystříhat a prakticky ihned po sobě je vyslal do kin. Já jsem to udělal stejně a oba snímky jsem zhlédl hezky jeden po druhém, během jednoho dne. Ono je to tak nejlepší, protože oba kousky na sebe pochopitelně navazují a vy si dáte po skončení obou částí dohromady jeden celek. Jestliže Kill Bill je pocta asijským bojovým filmům, tak Kill Bill 2 je poctou spaghetti westernům. Ale musím říct, že dvojka je ještě lepší, než první část. Všechno se nám tady hezky pospojuje a výsledek je vynikající. Také se na scéně konečně objeví David Carradine a my už neslyšíme pouze jeho hlas. Tarantinova režie je jako tradičně geniální a co musím opět zdůraznit, stejně jako u jedničky je - hudba. Pastva pro uši. Kill Bill 2 se určitě řadí k vrcholům nabité kariéry Quentina Tarantina a já už se moc těším, čím nás tenhle geniální umělec v budoucnu překvapí. Já bych chtěl ten zmiňovaný western. Stejně nám v Kill Bill a v Hanebných panchartech, dává jasně najevo, pro jaký žánr má pan režisér slabost. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)