Režie:
Evžen SokolovskýScénář:
Jaroslav DietlKamera:
Eduard LandischHudba:
Otmar MáchaHrají:
Jaroslav Satoranský, Petr Kostka, Michal Dočolomanský, Eva Jakoubková, Eliška Balzerová, Ilja Prachař, Jiří Císler, Alois Švehlík, Petr Haničinec, Ota Sklenčka, Jarmila Krulišová, Jiří Holý (více)Epizody(13)
-
Promoce (E01)
-
Odpadlík (E02)
-
Sirotek (E03)
-
Začátečníci (E04)
-
Výměna stráží (E05)
-
Převzetí moci (E06)
-
Perpetuum mobile (E07)
-
Prototyp (E08)
-
Veletrh (E09)
-
Dozvuky (E10)
-
Odchod (E11)
-
Loupež (E12)
-
Setkání (E13)
Obsahy(1)
Třináctidílný televizní seriál zobrazuje osudy tří mladých inženýrů, kteří hledají své uplatnění v různých odvětvích strojírenského průmyslu. Příběh se odehrává v prostředí tkalcovských stavů, ve sférách vyspělé moderní techniky i v zákulisí zahraničního obchodu a ukazuje i palčivé problémy naší ekonomiky v tehdejších dobách. (woody)
(více)Hrají
Magdaléna Weigertová
Československo
Nejlepší seriály:
Zrádci (2020) (seriál)
Inženýrská odysea (1979) (seriál)
Pavel Bobek
Československo
Nejlepší seriály:
Česká soda (1993) (seriál)
Maigret (1991) (seriál)
Inženýrská odysea (1979) (seriál)
Radka Dulíková
Československo
Nejlepší seriály:
Arabela (1980) (seriál)
Pan Tau (1971) (seriál)
Inženýrská odysea (1979) (seriál)
Vlastimil Hašek
Československo
Nejlepší seriály:
Hříšní lidé města pražského (1968) (seriál)
Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Jiří Klem
Nejlepší seriály:
Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)
Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Oto Ševčík
Československo
Nejlepší seriály:
Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)
Wolfgang A. Mozart (1991) (seriál)
Piráti (1999) (seriál)
Pavel Spálený
Rakousko-Uhersko
Nejlepší seriály:
Hříšní lidé města pražského (1968) (seriál)
Chalupáři (1975) (seriál)
Arabela (1980) (seriál)
Jarmila Derková
Československo
Nejlepší seriály:
Inženýrská odysea (1979) (seriál)
Václav Stýblo
Československo
Nejlepší seriály:
Slavné historky zbojnické (1985) (seriál)
Sanitka (1984) (seriál)
Povstalecká história (1984) (seriál)
Bohumil Klepl
Sovětský svaz
Nejlepší seriály:
Česká soda (1993) (seriál)
Čtvrtníček, Šteindler a Vávra (1998) (seriál)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Josef Karlík
Československo
Nejlepší seriály:
Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)
Arabela (1980) (seriál)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Martin Liška
Nejlepší seriály:
Rozsudek (1970) (seriál)
Duhový luk (1972) (seriál)
Roky prelomu (1989) (seriál)
Helena Šimková-Malehová
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší seriály:
Hostinec „U koťátek“ (1971) (seriál)
Policie Modrava (2011) (seriál)
Inženýrská odysea (1979) (seriál)
Pavel Pásek
Československo
Nejlepší seriály:
Dnes v jednom domě (1980) (seriál)
Inženýrská odysea (1979) (seriál)
Vít Pešina
Nejlepší seriály:
Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)
Velmi uvěřitelné příběhy (1991) (seriál)
F. L. Věk (1970) (seriál)
Josef Vondráček
Československo
Nejlepší seriály:
Dlouhá míle (1989) (seriál)
Třetí patro (1985) (seriál)
Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)
Hana Zagorová
Československo
Nejlepší seriály:
Anička skřítek a Slaměný Hubert (1981) (seriál)
Inženýrská odysea (1979) (seriál)
Rodinná pouta (2004) (seriál)
Karel Hovorka st.
Československo
Nejlepší seriály:
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Arabela (1980) (seriál)
Návštěvníci (1983) (seriál)
Blanka Blahníková
Československo
Nejlepší seriály:
Bakaláři (1972) (seriál)
My z konce světa (1975) (seriál)
Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)
Miloslav Homola
Československo
Nejlepší seriály:
Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)
Arabela (1980) (seriál)
Zlá krev (1986) (seriál)