Pracuje pro biotechnologickou společnost, která umí manipulovat s časem. Temnou stránku toho odhalí, až když jeho žena kvůli dluhům přijde o 40 let života. (Netflix)

jxr

70%. Něco mě ovšem u německých filmů poslední doby irituje. A to přehnaná rasová korektnost. Tvůrci dokáží do jednoho záběru nacpat zástupce snad všech zemských ras kromě eskymáků. Nedávno mě to zarazilo u nějakého německého seriálu (asi Milé dítě) na Netflixu. Děj se odehrává v Německu. Německá policie zasahuje proti nějakému únosci. Kamera jede, zabírá jednoho policistu za druhým. Na place jich je snad 20 a z toho asi jeden běloch. Z posledních německých filmů člověk nabývá dojmu, že Německo je kdesi na dálném východě, a že většinu obyvatel tvoří Arabové a Afroameričné. Je svět ještě v pořádku? ()

Mi_tO

Byl jsem příjemně překvapený, perfektní hudba, zvraty, herecky taky zvládnuté. Rozhodně se na to doporučuji podívat. ()

mp5991

Asi nejvíc znepokojivá věc na tomto světe je, co vše je zde považováno za podle všeho asi legální aktivismus. Kam se hrabe přilepování k silnici... Nicméně vážně výborný nápad, který, jak je u dobrých nápadů zvykem, není využitý úplně na 100%, ale pořád nabízí dost zajímavý film s náloží morálních dilemat, na která ani ke konci neexistuje jasná odpověď. Za mě velmi zajímavý počin, který rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Hansolo35

Tak to začíná trošku objasňovat to německé nadšení pro co nejvíc uprchlíků v Evropě. Zřejmě si chystají dostatek roků pro bohaté pupíky. Německo budoucnosti ve filmu vypadá přesně jak si ho představuju. Pokud mezi tou náplavou narazíte na rodilého evropana (tím myslím několik generací rodilého), tak je to buďto podivný bezpohlavní tvor, nebo ten největší záporák. Zbytek jsou přistěhovalci. Pobavila hláška z Litvy, že když pobaltí vystoupilo z Evropské unie, tak tam turistika šla do kopru. Na film se koukat dá, když paní stáhnou čtyřicet let života, tak se do jejich pocitů můžeme vžít. Ovšem když se začnou přetahovat a jednou jo a pak zase ne, tak už mě to začalo štvát. Konec je podivný. Paní si sice dokáže vzít roky zpět, ale svoji životní lásku kopne do zadku a dá přednost nějakému kudrnáčovi na surfu. ()

Jirkacek

Německý sci-fi snímek s jednoduchým názvem V ráji z roku 2023 jsme si pro jeden večer vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, když jsme měli chuť na nějakou zajímavou zápletku z budoucnosti a po uplynutí 116 minut jsme si mohli oddechnout. Když se totiž objevily závěrečné titulky, spokojeně jsme doma u obrazovky konstatovali, že nás děj vtáhl mezi herce a rozhodně jsme se nenudili. Vše začalo představením pozemského světa v nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy společnost s názvem AEON přišla na způsob, jak zvrátit proces stárnutí. Lidé však za to platili vysokou cenu, neboť někdo musel obětovat roky vlastního života a darovat nebo spíše je prodat příjemci, přičemž oba museli mít odpovídající DNA. Jedním z nejlepších zaměstnanců společnosti AEON byl velmi úspěšný obchodní zprostředkovatel Max Toma (Kostja Ullmann), jehož úkolem bylo přimět chudé mladé lidi, aby svá léta života prodávali za peníze. Hned na začátku filmu Max přesvědčoval 18letého přistěhovalce, aby obětoval 15 svých let za částku 700 000 EUR, což bylo tak akorát dost peněz na to, aby se jeho rodiče dostali z chudoby a získali vízum. Max se za své úsilí sice dočkal ocenění uznání zaměstnance roku a poplácání po zádech od generální ředitelky AEON Sophie Theissenové (Iris Berbenová), ale tento kontroverzní systém byl plný korupce a velmi snadno zneužitelný. Kupčení se životem lidí se nelíbilo hodně lidem a dokonce existovala teroristická skupina ADAM, která zabíjela ty, co si roky od chudých lidí koupili. Max však tyhle morální věci házel za hlavu a s manželkou Elenou (Corinna Kirchhoffová) si právě koupili luxusní byt a snažili se o miminko. Vše se najednou zhroutilo, když manželům vyhořel byt a jejich pojišťovna nezaplatila ani korunu, protože údajně Elena nechala doma hořet svíčku, když odjela navštívit rodiče. Banka tedy požadovala zaplatit škodu tím, že Elena daruje 40 let svého života, což byl dodatek, který při koupi bytu podepsala. A tak se také stalo, Elena zestárla a chtěla odejít k rodičům, zatímco Max si měl najít novou přítelkyni. S tím se však mladý muž nechtěl smířit a podnikl první kroky, aby vrátil své ženě ztracené roky zpět. Děj se tak přehoupl do akčního žánru, plného nebezpečných situací, zejména když se trojice vydala do Litvy, kde ilegální doktoři prováděli operace v pojízdných ordinacích. Za nimi mířila dvojice Max a Elena, ale kdo byl ten třetí, to si už nechám pro sebe. Všechny pronásledovala ochranka společnosti AEON, kterou vedla černoška Kaya (Lorna Ishema) a její pravá ruka Viktor (Numan Acar). Jak všechno dopadlo, to si už nechám pro sebe, ale mohu prozradit, že děj provázelo několik zvratů, což se mi moc líbilo. V závěru jsem dokonce zažil minimálně dvě velká překvapení, což jsem opravdu nečekal. Stále se však jednalo o příběh zoufalého páru, který se snažil získat zpět to, co jim bylo zvrácenou společností ukradeno. Ale teď už pojďme na hodnocení. Suma sumárum, německý film v ráji ode mne získal čtyři rajské hvězdy ****. ()

Dakota1978

Velmi milé překvapení a nemám absolutně co bych vytknul. Manželka hlavního hrdiny byla sympatičtější jako "zestárlá" a nebyl podrobněji vysvětlen přesun let, ale jinak řemeslně zpracováno bezvadně. Pro diváky, kteří jsou detailnější a pozornější kritici, by se zde jistě našlo pár společenských tabu (ideál mládí a krásy, superbohatí a jejich moc, genetika, konzum atd.), která hýbou nejen dnešním světem, ale já se jednoduše konzumentsky nechal jen bavit. Super vizuál, pěkná hudba, dobrý scénář a herci taky na jedničku. ()

sun.eagle

Silný námět, který je trestuhodně nevyužit. Obchodování s časem coby komoditou nahrazující peníze už tu bylo v podobě filmu Vyměřený čas, film z produkce Netflixu tohle vděčné téma rozvíjí po svém, boužel nedokáže po hříchu udržet tempo a závěrečná třetina, kdy by mělo celé vyprávění gradovat je podle mě vyloženě špatná. Nevyužitý potenciál, ale rozhodně jeden z lepších filmů, které si můžete na Netflixu pustit. ()

Dannyss

Myšlenka skvělá a zajímavá, finální zpracování už tolik ne. Začíná to dobře, ale na můj vkus rychle a potom se to žene směrem, který tomu neprospívá. Druhá polovina, možná i víc, je vlastně o honbě před organizací s jistým cílem. Konec je takový rozporuplný a ne příliš dotažený. Z mého pohledu by tomu prospěl formát seriálu o několika epizodách nebo další dva snímky, jelikož ten prvotní koncept tu není téměř vůbec zpracovaný a dalo by se možná až říct, že nevyužitý do maxima svého potenciálu. 6,5/10. ()

BStone

Dobrá sci-fi o budoucnosti, ve které lidé vynaleznou další ze způsobů jak vykořisťovat nižší sociální třídu. Pokud bych vyměnil komoditu času za nějakou jinou, současnou, nemuselo by se ani jednat o sci-fi. Každopádně to němcům celkem vyšlo, úplně celou stopáž mě to nebavilo, ale na kouknutí, případně zamyšlení to určitě je. 40% ()

zamukooo

Překvapivě velmi dobrý snímek, napínavý, nemá příliš hluchých míst, kdy by se člověk nudil. Ve společnosti, o které se bavíme, jsou dvě skupiny lidí: bohatí, kteří si mohou dovolit se za peníze nechat omladit. Na druhé straně jsou lidé druhé kategorie, kteří potřebují peníze na stipendium pro potomka/splacení hypotéky (dosad'te si podle libosti), a tak se rozhodnou přijít o několik let života, a získat tak potřebné peníze. Dochází tak ke komickým situacím, kdy např. vidíte malou holku kouřit cigarety nebo dceru stejně starou jako je její matka. Jen jsem nepochopila to jejich obrácení rolí, nejdřív on chtěl, aby získala mládí zpět, ona váhala, a ke konci to bylo najednou přesně naopak? Najednou mu došlo, že to není správné? Trochu mi to celé připomnělo protipotratový film Unplanned, kde hlavní postava také pracuje v "neetickém" průmyslu a občas ji trápí špatné svědomí, ale kvůli penězům a kariéře ve společnosti dlouho přetrvává. Nakonec se však stejně přidá do organizace, která proti nim bojuje. Ale to už bych moc spoilerovala. Nutno však dodat, že V ráji se nesnaží tvářit jako film podle skutečnosti... ()

MarekTulen

Dobře napsané postavy a vyvíjení celého filmu je nesmírně napínavé, nebudu to ale přechvalovat, pár nudných scén tam bylo a herci mi nesedli. I tak to určitě stojí za zhlédnutí. ()

MatyRock

Potenciál slušný, avšak některé myšlenky působí nedotaženě a dialogy občas povrchně. Herecké výkony jsou znatelně evropské, stejně jako celá produkce, což nejhůře reflektuje závěrečná akční potyčka. Pár let starý předchůdce, Vyměřený Čas, pracuje s obdobnou myšlenkou o poznání lépe. 6/10 ()