Devětatřicetiletá zpěvačka Deloris zpívá v baru herny Nevada Club v Renu. Je milenkou majitele podniku, překupníka drog Vinceho LaRoccy. Jednoho dne se stane svědkyní vraždy. Hledá pomoc u policie a detektiv Souther ji jako korunní svědkyni v chystaném procesu s Vincem ukryje v karmelitském klášteře. Deloris zpočátku odmítne, ale když zjistí, že mafián na ni vypsal odměnu, svolí. Přísná matka představená souhlasí jen na naléhání biskupa a představí ji ostatním sestrám jako sestru Mary Clarence z kláštera v Renu. Od svého nástupu má však Deloris problémy nejen s matkou představenou, ale také s řeholním životem jeptišek. Nakonec ji matka představená přidělí k pěveckému sboru. Deloris se s vervou pustí do práce a za několik dní se objeví první výsledky. Sbor poprvé nezpívá falešně. Jak se úroveň sboru zlepšuje, přichází do kostela stále více lidí. A když Deloris přesvědčí ostatní, aby se věnovaly práci mimo klášter, jeho sláva roste. Přiláká však pozornost médií. Netrvá dlouho a Deloris se mihne na televizní obrazovce. Zanedlouho jí Vince se svými zabijáky vypátrá a unese zpět do Rena. Jeptišky to tak nenechají a vydají se jí na pomoc. (TV Nova)

ynnel

Hlavní hrdinka je výborná herečka, v každém filmu mě dokáže rozesmát. Bohužel ale film nestál za nic. Dávám jednu hvězdu za dobré hlášky herečky. ()

Eonex

Tří hvězdičky za příjemnou komedii, která pobaví a budete si ji pamatovat. Čtvrtá hvězdička za Whoopi, kterou můžu vidět po sté a ještě znovu. Tahle komedie se zařadila do mé sbírky, která nikdy nezklame. ()

Stanmi

Zpěvačka Deloris (Whoopi Goldberg) se stane svědkyní vraždy, kterou přikázal její milenec, gangster Vince LaRocca (Harvey Keitel). Policie se ji rozhodne ukrýt na místo, kde by LaRoccovi muži určitě nehledali – do kláštera… Whoopi Goldberg byla v 90. letech na vrcholu popularity a krásnou ukázkou její tvorby je právě Sestra v akci. Whoopi zde svým klasickým živelným herectvím ztvárnila hubatou zpěvačku, která se jen velmi těžce sžívá se svým nedobrovolným azylem, ale k ctnostným jeptiškám si nakonec najdu cestu díky zpěvu a je třeba uznat, že svou úlohu ztvárnila vskutku přesvědčivě. Jedním dechem je však třeba dodat, že Whoopi se mohla opřít o své herecké kolegy a kolegyně, ať už z řad ctihodných sester (Maggie Smith, Kathy Najimy), policie (Bill Nunn) nebo gangsterů (Harvey Keitel). Když se vrátím k příběhu, tak ten by sice zasloužil lepší propracování, ale i tak obsahuje hned několik povedených momentů (pěvecká čísla jasně vedou). Sestra v akci je tak vlastně docela fajn komedie, která sice není dokonalá, ale jednou za čas se na ni vždy rád podívám. ()

J.Mayen

Přiblblá komedie v počátcích 90sátek s Whoopi Goldberg v hlavní roli, dřív jsem měl film i celkem rád, dnes je už i otravnej. ()

FISSSH

Příjemně oddechový film, ale i když byl zaměřený spíše na Whoopi Goldberg, spíš mě pobavila Maggie Smith jako matka představená. ()

Jamall

Miluju tuhle komedii!Byla doba,kdy jsem si jí (ještě na VHS) pouštěl každý den.Nadmíru povedená komedie,skvělá hudební čísla...pro mě jasně za pět,protože společně s Kokosy na sněhu je to má nejoblíbenější komedie... ()

MFJD

Keby všetci jeptišky boli aspoň trošku také ako prezuntuje tento film bola by fakt návštevnosť kostolov radostnejšia a nie donucovacia. ()

JackieBliz

Dnes už klasická komedie na nedělní či sobotní odpoledne. Whoopi ve své "prostotě" se do role hodí jako by byla ušitá přímo na ni. Příběh zasazený do neokoukaného prostředí. A písničky, které vás chytnou. ()

Tsuki003

Velmi povedená komedie, lehce nadprůměrná a s výbornou Whoopi Goldberg. Asi bych to nemusela vidět pokaždé, když běží v televizi, ale na odreagování je to pěkná oddychovka. ()

Tuty

Jedinej důvod, proč si tuhle komedii pamatuji, je ten, že na maturitní ples ještě na průmyslovce kluci vymysleli, ze jako půlnoční překvapení budeme mít výstup v jeptiščích hábitech, a to se vším všudy inspirováni právě tímto filmem. Takže mamka jednoho kluka ze třídy, povoláním švadlena z města Žebráku, dostala do ruky počet hábitů, jenž má o chvílích volna nám, bandě středoškolskejch delikventů z města Příbrami, ušít na míru, my jsme si "je", tedy ty hrudníky (ačkoliv nevím, kdo si co přesně měřil, jako slaboproudí elektrikáři jsme neměli ve třídě jedinou slečnu - bohužel), hezky pěkně přeměřili, sehnali kříže a svíčky a o půlnoci zazpívali a zatancovali Macarénu a další hitovky a všichni byli veskrze spokojení, včetně nás. Opravdu jsme to totiž celkem i uměli, a to i s potřebnou choreografií, protože jsme to "trénovali" o velkej přestávkách v tělocvičně jako na spartakiádě asi 2 měsíce. Jó sestry v akci, rád na to vzpomínám. Párkrát už jsem půjčoval i kostým... ()

CaptNemo

Bez pardonu plný počet hvězd. Originální zápletka a tempo, které nepolevuje celých 100 minut. Často je těžké ve filmu najít jednu sympatickou postavu a tady jich je hned plnej klášter. A na to závěrečné papežské finále se pokaždé těším jak malej kluk. ()

kolly13

Jako rodinná komedie je to pro pracovní večer jako dělané. Ano, nemá to příliš uměleckých zážitků, ale má to šťávu, fandíme jepťindám a zlý chlapec skončí ve vězení. ()

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (více)