Devětatřicetiletá zpěvačka Deloris zpívá v baru herny Nevada Club v Renu. Je milenkou majitele podniku, překupníka drog Vinceho LaRoccy. Jednoho dne se stane svědkyní vraždy. Hledá pomoc u policie a detektiv Souther ji jako korunní svědkyni v chystaném procesu s Vincem ukryje v karmelitském klášteře. Deloris zpočátku odmítne, ale když zjistí, že mafián na ni vypsal odměnu, svolí. Přísná matka představená souhlasí jen na naléhání biskupa a představí ji ostatním sestrám jako sestru Mary Clarence z kláštera v Renu. Od svého nástupu má však Deloris problémy nejen s matkou představenou, ale také s řeholním životem jeptišek. Nakonec ji matka představená přidělí k pěveckému sboru. Deloris se s vervou pustí do práce a za několik dní se objeví první výsledky. Sbor poprvé nezpívá falešně. Jak se úroveň sboru zlepšuje, přichází do kostela stále více lidí. A když Deloris přesvědčí ostatní, aby se věnovaly práci mimo klášter, jeho sláva roste. Přiláká však pozornost médií. Netrvá dlouho a Deloris se mihne na televizní obrazovce. Zanedlouho jí Vince se svými zabijáky vypátrá a unese zpět do Rena. Jeptišky to tak nenechají a vydají se jí na pomoc. (TV Nova)

Haide

Velmi zábavná jednohubka se skvělou hudbou, Maggie Smith (i zbytek castingu se velmi povedl) a zvláštní kombinací prostředí. Film, na který se alespoň jednou za rok musím podívat, ale vlastně vůbec netuším proč. :o) ()

chrispe

Sestra v akci není špatná komedie. Nevím jestli nejsem ovlivněná trochou nostalgie, protože byla jedním z filmů, který u nás dřív jel skoro nepřetržitě, takže mám chuť trochu nadhodnotit. Ale jelikož mě včera nepřikovala k židli a nedonutila sedět a koukat, tak to asi tak horký nebude. Whoopi Goldberg je zábavná, písně fungují, trocha akce. Jednou za čas. Proč ne. ()

ludva10

Taková normální průměrná komedie. Občas nějakej vtip, ale nic víc. Pokud ji dávají v TV, film vůbec nevyhledávám. ()

Solly

Pamatuji si, že když jsem tento film viděl poprvé, že jsem se u něj dobře bavil. Ale nějak už si nemůžu vzpomenout proč. Takže moje hodnocení je jednoznačně subjektivní a nikdo by ho neměl brát v úvahu pro rozhodování zda ten film stojí za to vidět. ()

haWranka

No tak, kdo by to neznal:) Tohle je už přece klasika. Whoopi je příjemně praštěná, sestřičky zpívaj fakt skvěle. Člověk se nenudí. A věta "Vypadám jako tučňák!", ta mě vždycky dostane:) Takže 3 a kousek. ()

HonzaMag

Nemusím přehrávající Whoopi. Nemusím ani tento film. Nebralo mne to tehdy, nebere mne to ani dnes a nebude mne to brát ani do budoucna (aspoň doufám, že nebudu tak infantilní :-). Jo Whoopi bude mít jistě komediální talent, ale já to neocením... ()

krizi

Herecký koncert Whoopi Goldberg, bez které by tato komedie nebyla tak dobrá. Navíc i ty písničky jsou docela dobré :-) ()

balcazar

Kultová vec, ktorá neomrzí ani na 1000. pozretie. Whoopi proste jede, v spojení s mníškami v kláštore som sa parádne bavil a keď si začne podmaňovať kláštor, sestričky v zbore aj celé mesto, ktoré začne navštevovať kostol, tak proste nechcete, aby ju frajer-mafián chytil a zastrelil. :D ()

Black-star

Klasický hudební až muzikálový (chorálový) film, který na svou dobu dopřává příjemný zážitek. Dnes již klasika, která patří mezi TOP filmy. ()

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (více)