Devětatřicetiletá zpěvačka Deloris zpívá v baru herny Nevada Club v Renu. Je milenkou majitele podniku, překupníka drog Vinceho LaRoccy. Jednoho dne se stane svědkyní vraždy. Hledá pomoc u policie a detektiv Souther ji jako korunní svědkyni v chystaném procesu s Vincem ukryje v karmelitském klášteře. Deloris zpočátku odmítne, ale když zjistí, že mafián na ni vypsal odměnu, svolí. Přísná matka představená souhlasí jen na naléhání biskupa a představí ji ostatním sestrám jako sestru Mary Clarence z kláštera v Renu. Od svého nástupu má však Deloris problémy nejen s matkou představenou, ale také s řeholním životem jeptišek. Nakonec ji matka představená přidělí k pěveckému sboru. Deloris se s vervou pustí do práce a za několik dní se objeví první výsledky. Sbor poprvé nezpívá falešně. Jak se úroveň sboru zlepšuje, přichází do kostela stále více lidí. A když Deloris přesvědčí ostatní, aby se věnovaly práci mimo klášter, jeho sláva roste. Přiláká však pozornost médií. Netrvá dlouho a Deloris se mihne na televizní obrazovce. Zanedlouho jí Vince se svými zabijáky vypátrá a unese zpět do Rena. Jeptišky to tak nenechají a vydají se jí na pomoc. (TV Nova)

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

PTuranyi

Príjemná komédia s mafiánskou zápletkou, v ktorej sa milenka mafiánskeho šéfa Deloris stane nežiaducou svedkyňou vraždy, a to ju prinúti uchýliť sa v rámci ochrany svedkov do kláštora sv. Kataríny. To samozrejme vedie k rade vtipných situácií. Produkcia nič nekazí a scenár na nič netlačí, takže humor je skôr úsmevný a dej pohodový. Ani Whoopi Goldberg nie je Eddie Murphy, napriek tomu hra vie a vyčarí správnu grimasu v správnom čase, Ostatné postavy sú komickým panoptikom a herci ich zvládajú výborne a s citom. Harvey Keitel v roli mafiána nie je nováčikom a hoci Maggie Smith tiahne na 60, úlohu prísnej matky predstavenej zvláda s gráciou. 65% ()

Valigar

Ač nejsem křesťan, tak písně ze "Sestry" mne úplně uchvátily. Sestra v akci dala křesťanským písním úplně jinou tvář a ukázala, že i duchovní hudba může být moderní a pro teenagery( když jsem to viděl poprvé bylo mi asi kol 14 let) i přitažlivá(myslím tu hudbu). ()

xhonza5

Bláznivá komedie na zlepšení nálady nebo k zabití volného času. Je to známá klasika a není divu, že jí televize opakují každým rokem. ()

Johgas

Mně tenhle film vždycky pobaví. Viděla jsem ho už vícekrát a zatím pořád dobrý. Přerod barové zhýralé zpěvačky ve ctihodnou jeptišku je sice klišovitý, ale ty hlášky....některé jsou klasika: "Co, klášter?!? Tam já nejdu, tam jsou samý bílý ženský v černejch hadrech"! atd atd. Dobrá hudba a zábavná Whoopie. ()

tulakfelix

Chybí tomu uvěřitelnější scénář a žánr Komedie/Krimi nahradit slovem "Pohádka." Párkrát se zasmějete, ale stojí za to ty desítky minut přehrávání? ()

Sansnom70

Ač nejsem věřící člověk, tak vždycky když se podívám na tento film a poslechnu si písničky z kostela, které v tomto filmu zazní, tak mám husí kůži. K tomu ještě skvělé herecké výkony a skvělý dabing dělá s tohoto filmu už pomalu klasiku. Pokud mohu, tak se na tento filmeček určitě podívejte. :o) ()

Erichan

Taktiež jedna z mála dobrých komédií a popravde sa trošku škrabem za hlavu nad takým slabým hodnotením. Isto, hlavná cieľovka nie sú muži, ale že by naozaj toľko málo žien pozeralo filmy, alebo sa k nim vyjadrovalo? Pre baby určite super milá oddychová komédia bez zbytočnej presladenosti a so super soundtrackom a sesterstvom, s ktorým sa vedia stotožniť iba ženy :) A páni, nežiarlite, vy máte svoje bratstvá ;) Ale ináč, ak chcete stráviť filmový oddychový večer so svojou polovičkou, urobiť jej radosť a sami pri tom netrpieť, tak toto je veľmi dobrá voľba ;) ()

soukyd33

Sestra v akci, nebo spíše sestry v akci je film, na který se občas zapomíná. Komedie a muzikál v jednom, který nenudí. Dobré herecké výkony. 👍 Pokud si odmyslíme ten hrozný zpěv má začátku setkání, tak to není úplně špatné. Problém je, že do kláštera nastupuje úplně někdo jiný než jeptiška. Zpěvu a hudby tu bude dost. Poznámka: Ideální nechat běžet na pozadí. Film se nehodí pro každého. Poznámka: TOP scéna přemlouvání u vrtulníku s pilotem. Tedy modlitba. 😀 Hvězdiček 4 ()

jojo33

Whoopi Goldberg este za cias svojej najvacsej slavy... pre mna ale slavy nepochopitelnej. Takto nesympaticka, preafektovana a asexualna herecka hviezda sa tazko hladala aj v 90.rokoch. Snimka vsak stale ma tu nepoddajnu patinu devatdesiatok (lokacie, kostymy, hudobne cisla...) a niektore vtipne gagy slapu celkom slusne. Emile Ardolino mal talent, ten vsak vyhasol prilis rychlo nahlou smrtou. ()

mol1111

Z mého pohledu na ČSFD překvapivě nízko hodnocená komedie. Asi hodně záleží na tom, jak moc máte rádi hudbu let šedesátých v gospelové úpravě. Já to třeba miluju :) Ale podle mě je to prakticky dokonalý film po všech stránkách: má to tempo, žádná hluchá místa, perfektní herecké výkony (hlavně Whoopi a Maggie), morální poučení podané snesitelným způsobem, srozumitelnou dějovou linku a hromadu humoru založenou tradičně na rozporu dvou světů (rebel vs. odpovědnost). Já osobně si neumím představit lepší rodinou komedii, bavilo mě to v patnácti, baví mě to i ve čtyřiceti, i když jsem to už kolikrát viděl… ()

CrazyWolf

Dějem je to jen průměrná komedie, ale když ty jeptišky začnou zpívat, poskočí kvalita o několik řádů nahoru. Nechat jeptišky zpívat rock n´ roll byl prostě geniální nápad. Podle mě nejlepší komedie s Whoopi Goldbegovou, jaká kdy byla natočena. ()

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (více)